Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bacanje kugle

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bacanje kugle

    Eh sad ne znam jesam li baš potrefio podforum, ali nema veze, nadam se da ću dobiti neke odgovore.
    E priča kaže sledeče:
    Ljeti inače kada radim na farmi poslove poput sakupljanja sijena, često radim improvizovani nabačaj i izbačaj sa vilama punima sijenom (ko razume shvatiće). I tako sam sa drugovima počeo da bacam "kamena s ramena" čisto onako iz zanimacije, i u međuvremenu otkrio da sam veoma dobar u tome. Bacao sam i sa jednim starijim momkom oko 30 godina ima, on je kao najjači u selu što bi se reklo, i bio sam blizu njegovoj snazi u bacanju kamena. Međutim to je bilo ljetos, a od tada nisam nikako radio explozivne vježbe za koje mislim (ako se ne varam) da imaju najveći uticaj u bacanju kugle. I tako sam se prijavio u školskom takmičenju da bacam kuglu, ali tu bacaju još i neki momci koji već duže treniraju. A ja kako nisam u formi, pa bih želio malo da se zagrijem pošto to takmičenje ide za neke 2 sedmice.
    E sada, koje vježbe i kako bi trebao da mi izgleda jedan trening a da ostavi nekog utiska na moje buduće takmičenje, jer bih stvarno želio da se pokažem u tome (kasnije možda i da se bavim time).
    Pretpostavljam da je triceps glavni faktor, sad ne znam koliko utiče zadnja loža, trubušnjaci itd... Dakle vježbe trzaj, nabačaj, izbačaj, sklekovi s plijeskom sve su to vježbe koje nisam radio u teretani, i naravno da znam da ako hoću da jače bacim kuglu, onda trebam da bacam kuglu, ali bih volio malo da se pripremim u teretani za to. Znači ako bi neko mogao da mi malo pomogno oko toga, mislim neko ko je malo više upućen od mene, bio bih veom zahvalan.

  • #2
    Re: Bacanje kugle

    jesi probao bacat bas kuglu ili si samo kamen bacao??? i koliko si bacio?
    Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

    Comment


    • #3
      Re: Bacanje kugle

      Prvo kamenje, zatim smo našli neku dobru kuglu od 5 kg (ova što trebamo bacati je 6kg), i šta ja znam, od svojih vršnjaka sam bacao za nekih 3 metra više, bacao sam više i od starijih ljudi, ali dobro njih ne računam jer oni nemaju pojma. Ali ovi su kao neki opasni momci što treniraju, pa se ne treba opustiti.

      Comment


      • #4
        Re: Bacanje kugle

        Originally posted by Legija
        Prvo kamenje, zatim smo našli neku dobru kuglu od 5 kg (ova što trebamo bacati je 6kg), i šta ja znam, od svojih vršnjaka sam bacao za nekih 3 metra više, bacao sam više i od starijih ljudi, ali dobro njih ne računam jer oni nemaju pojma. Ali ovi su kao neki opasni momci što treniraju, pa se ne treba opustiti.
        prava kugla ima mislim 7,2 kg,mi isto imamo neka opcinska natjecanja i baca se kugla ja sam prije 2 god onako bzv na igralistu bacao s ekipom i bacao dalje od njih i lik mi rekao da bi mogo na turnir i ja reko hocu al sam taj dan sašio od pivi pa sam bio nesposoban,jos k tome sam zajebo brzinsku vatrogasnu vjezbu nisam spojio 2 cjevi hehe...i pao sam pod stroj pijan.. svi su mi se smijali...mogao bi ove godine
        Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

        Comment


        • #5
          Re: Bacanje kugle

          Hvala na informacijama, puno si mi pomogao.

          Comment


          • #6
            Re: Bacanje kugle

            Originally posted by Legija
            Hvala na informacijama, puno si mi pomogao.
            dobro sto se deres odma,samo sam podjelio da i mene to zanima
            Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

            Comment


            • #7
              Re: Bacanje kugle

              Ne derem se. Jesi kontao da se pripremaš u teretani ili ćeš samo da čekaš do turnira pa šta bude?

              Comment


              • #8
                Re: Bacanje kugle

                Originally posted by Legija
                Ne derem se. Jesi kontao da se pripremaš u teretani ili ćeš samo da čekaš do turnira pa šta bude?
                mislio sam ako cu bit u to vrijeme doma 2 tjedna dana ranije se malo spremit,mislim samo trenirat malo izbacaj i to je to,sto se tice treninga u teretani sve ostaje isto...ma nisam pro,to je obicno selski turnir...
                Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                Comment


                • #9
                  Re: Bacanje kugle

                  Kolega, nikad se ne zna, možda se za 5 godina pojaviš na olimpijskim igrama.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bacanje kugle

                    Originally posted by Legija
                    Kolega, nikad se ne zna, možda se za 5 godina pojaviš na olimpijskim igrama.
                    a mozda cemo ti i ja bit u finalu,sto ti mislis?
                    Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bacanje kugle

                      Hahahahahaha, moguće je i to.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bacanje kugle

                        pošto sam imao piliku da više puta budem na srednjoškolskim takmičenjima u kugli, mogu vam preporučiti da poradite najviše na samoj tehnici. ona je osnovna i kada nju savladate, povećanje snage u teretani i na druge načine će vam samo još više pomoći. uglavnom tehnika prije snage. oboje = uspjeh

                        Comment

                        Working...
                        X