Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Koliki su vam liftovi?

    smirite se, niko ne vara, to je bio samo prijedlog za neke koji trenutno neznaju

    Comment


    • #17
      Re: Koliki su vam liftovi?

      Originally posted by Dalibor
      Originally posted by MATRIX
      Originally posted by Dalibor
      Ovo su moji rekordi.

      Bench 140 kg.
      Čučanj 145 kg.
      Mrtvo nisam nikada pokušavao maksimum. Uglavnom radim sa ispruženim nogama serije do 120 kilograma do 8 ponavljanja.
      Mrtvo se ne radi s ispruzenim vec ukrucenim nogama. Cak je i engleski naziv stiff legs dead lift, sto smo mi krivo preveli na "ravne noge" .
      Ne mišaj se u nešto što nemaš pojma nego pogledaj ovo:
      http://www.exrx.net/WeightExercises/Ham ... dlift.html
      Pametnjakovicu pogledaj si pravilnu izvedbu: http://www.criticalbench.com/exercises/ ... adlift.htm (video) i procitaj pod "Tip" a zatim opet baci pogled na ovu izvedbu koju si poslao i na polozaj ledja u donjoj tocki pokreta!

      Comment


      • #18
        Re: Koliki su vam liftovi?

        razlika je i u nogama u donjoj tocki pokreta, ovaj prvi ih uopce ne savije u koljenima, dok drugi ima lagani "pocucanj" ali o tome dosta ljudi debatira i ne odgovara svakom jednako.
        Na primjer, meni bolje pogadja zadnju lozu kada radim po drugom, tj. Matrixovom primjeru, dok moja djevojka/zarucnica, vise voli raditi po Daliborovom primjeru.

        Comment


        • #19
          Re: Koliki su vam liftovi?

          to su dvije različite vježbe, ne kužim vas. svako kak mu paše.

          Comment


          • #20
            Re: Koliki su vam liftovi?

            Originally posted by Marijan
            to su dvije različite vježbe, ne kužim vas. svako kak mu paše.
            Upravo o tome se radi - ista je vjezba za isti dio tijela, izvedena na dva razlicita nacina (kao npr. bench press sirokim i srednjim hvatom).

            Njemu sam uputio komentar iz razloga sto vjezbu izvodi s 120 kg (sto je respektabilna i ozbiljna tezina za ovu izvedbu te lako moze doci do povrede). Jedno je Krga kad to radi tvoja zarucnica s vjerojatno malom kilazom kojoj je prioritet istezanje, a nesto sasvim drugo su ozbiljne tezine gdje jedan pokret moze dovesti do ozljede.

            Rad noznog bicepsa nikako ne ovisi o tome dali su ti noge ravne ili blago povijene. Vec sam negdje napisao da "zakljucavanje" zglobova nije dobro (za taj zglob), to se lako provjeri s lijecnikom fizijatrom. S druge strane bilo koja vjezba gdje se opterecuje donji dio kraljeznice, a ista se pritom povija, nije zdrava (isto mozete provjeriti s lijecnikom). Mozemo sad raspravljati o izvedbama vjezbi koje su prikazane na bezbroj stranica na bezbroj nacina, ali to je zdravstvena cinjenica.

            Ovo sto sam do sada na ovu temu napisao nisam napisao da bi Daliboru prkosio niti ga pokusao uvrijediti (ako sam takav dojam ostavio, ispricavam se!) vec da ukazem na nesto sto bi s godinama koristenja moglo dovesti do ozljede.

            Comment


            • #21
              Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

              I ja i ona izvodimo tu vjezbu u cilju pogadjanja zadnje loze, ne rastezanja, oboje drzimo ravno ledja, ne povijamo ih.
              Razlika je u tome sto ja ipak malo povijem koljena, a ona uopce ne. Istina je da ja radim sa vecim kilazama od nje, ali i da radim sa malim kilazama, bolje bi mi odgovaralo da povijem koljena.

              Comment


              • #22
                Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                Dečki, prvi je Stiff, a drugi je Romanian deadlift.
                Na ravne noge bolje pogađamo gluteuse i donji dio leđa, dok kad savijemo koljena bolje izoliramo ložu. Ipak, postoji bolji način izvođenja, a to je da se radi parcijalni deadlift gdje se šipka kreće od sredine potkoljenice do samo malo iznad koljena. To je pravi način pogađanja hamsa, jer ako se spuštamo dublje uključujemo gluteuse i rasterećujemo ložu što nam sigurno nije cilj.
                Probajte ovaj način i garantirano ćete i bez utega osjetiti prženje u bicepsu!
                Zanimljivo je da nitko nije spomenuo good mornings, koja još bolje pogađa hamse!

                Comment


                • #23
                  Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                  zato kaj nije rjec o vjeybi dobro jutro nego o mrtvom sa ravnim/ukrucenim nogama.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Koliki su vam liftovi?

                    Originally posted by MATRIX
                    Originally posted by Marijan
                    to su dvije različite vježbe, ne kužim vas. svako kak mu paše.
                    Upravo o tome se radi - ista je vjezba za isti dio tijela, izvedena na dva razlicita nacina (kao npr. bench press sirokim i srednjim hvatom).

                    Njemu sam uputio komentar iz razloga sto vjezbu izvodi s 120 kg (sto je respektabilna i ozbiljna tezina za ovu izvedbu te lako moze doci do povrede). Jedno je Krga kad to radi tvoja zarucnica s vjerojatno malom kilazom kojoj je prioritet istezanje, a nesto sasvim drugo su ozbiljne tezine gdje jedan pokret moze dovesti do ozljede.

                    Rad noznog bicepsa nikako ne ovisi o tome dali su ti noge ravne ili blago povijene. Vec sam negdje napisao da "zakljucavanje" zglobova nije dobro (za taj zglob), to se lako provjeri s lijecnikom fizijatrom. S druge strane bilo koja vjezba gdje se opterecuje donji dio kraljeznice, a ista se pritom povija, nije zdrava (isto mozete provjeriti s lijecnikom). Mozemo sad raspravljati o izvedbama vjezbi koje su prikazane na bezbroj stranica na bezbroj nacina, ali to je zdravstvena cinjenica.

                    Ovo sto sam do sada na ovu temu napisao nisam napisao da bi Daliboru prkosio niti ga pokusao uvrijediti (ako sam takav dojam ostavio, ispricavam se!) vec da ukazem na nesto sto bi s godinama koristenja moglo dovesti do ozljede.
                    Sve je u redu. Ja nisam htio reći da je ova tvoja varijanta nepravilna. Dapače. To su dvije slične ali ipak izvedbom drugačije vježbe.
                    Ja sam izabrao sa ispruženim nogama (iako ih ostavim blago zgrčene) jer sam osjetio da mi tako bolje pogađa zadnju ložu i da imam upale nakon takve vježbe. Naravno da i ne izbjegavam raditi i sa pogrčenim koljenima.
                    I hvala ti na upozorenju zbog ozljede. Ozljeda se može uvijek dogoditi ako nešto radiš nepravilno ili ako ti tijelo nije spremno za neku kompleksnu vježbu. Ja se mogu pohvaliti i zahvaliti Bogu da u svojih dosadašnjih 15 godina treninga nikada nisam imao neku ozbiljniju ozljedu. Jedno vrijeme me par dana smetao lakat ali ne toliko da ne treniram i par puta sam istegao vrat i to je to.
                    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                    I know it's hard to keep an open heart
                    When even friends seem out to harm you
                    But if you could heal a broken heart
                    Wouldn't time be out to charm you

                    November Rain, Guns and Roses

                    Comment


                    • #25
                      Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                      dečki ša se prepucavate ja rokam doma s bučicama od 15kg i sa lat mašino, uz pravilnu prehranu i whey nabio sam 5g u 1mj početnik jbga samo rokajte i nemojte se tu prepucavat. Gledam vaše težine posebice od SlySter, jbte vi ste mrcine ali polako svi su praktički jednako nadareni za ovaj sport i svi to mogu postić stoga red rad i disciplina

                      Comment


                      • #26
                        Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                        bilo bi lipo vidit Slysterove slikice
                        ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                        Comment


                        • #27
                          Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                          Prijedlog za admine:

                          zadnja tri posta prebaciti u:

                          http://www.building-body.com/forum/v...t=621&start=15

                          jer je to nastavak te priče
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #28
                            Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                            da, i cijelu onu prepirku...off ste

                            Comment


                            • #29
                              Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                              Ja sam isto da se prebaci!

                              Comment


                              • #30
                                Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                                Danas sam uspio izbaciti 85kg na ravnom benchu...dobro mi ide s obzirom da bench radim tek 8-9 trening...bravo ja
                                IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                                Comment

                                Working...
                                X