Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    mislim da ne moraš biti nakemijan da bi upao u tu skupinu, ali ozbiljno.
    samo treba vremena i volje.

    Comment


    • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

      benc radis bez spottera...

      inace
      prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

      Comment


      • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

        Originally posted by remez
        mislim da ne moraš biti nakemijan da bi upao u tu skupinu, ali ozbiljno.
        samo treba vremena i volje.
        Sve je to super, ali nije svatko predinsponiran da bude jak, ma koliko se trudio.
        Evo opis zadnje skupine.
        Elite

        Refers specifically to athletes competing in strength sports. Approximately 2% of the weight training population will attain this level.
        do or do not,there is no try. Yoda

        Comment


        • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

          Pitanje mi se postavlja kako se to misli, taj navod.
          Da li je 2% genetski nadareno, da li 2% se uopće potrudi doći do tog nivoa, da li imaju želje za time,...
          Ja sam to ovako gledao iz svoje perspektive, da ako mi je čučanj sada 165 kg, trebao bi doći na 200 kg da bi bio Elite level, i ono, mislim da bi rok od nekih 5 godina možda bio dovoljan. Možda nije... vidjet ćemo.

          Ima raznih metoda treniranja, možda je tih 2% posto baš nabasalo na metodu koja njima funkcionira, a ovaj ostatak od 98% još uvijek isprobava različite metode, a isprobavanje različitih metoda stvarno oduzima puno vremena.
          Meni se ova metoda kojom ja treniram pokazala zadovoljavajućom, i dosta sam čitao o njoj, pa tako već unaprijed znam koje ću stvari podešavati kad više ne budem zadovoljan sa napretkom odnosno kad budem stagnirao.

          Comment


          • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

            Originally posted by 30solin
            Originally posted by remez
            mislim da ne moraš biti nakemijan da bi upao u tu skupinu, ali ozbiljno.
            samo treba vremena i volje.
            Sve je to super, ali nije svatko predinsponiran da bude jak, ma koliko se trudio.
            Evo opis zadnje skupine.
            Elite

            Refers specifically to athletes competing in strength sports. Approximately 2% of the weight training population will attain this level.

            Slažem se za ELITE skupinu. Advanced svatko može dostići natural uz dobar trening i posvećenost, a ELITE je već li-la. Neću reći da je nemoguće, ali treba doista niz godina i totalne posvećenosti jer ako se stalno vrtimo oko 90kg to znači da konstantno treba jesti na razini održavanja i dizat snagu. To je moguće, ali puno brže ide kada idu i kile gore.
            A opet, spuštanje u nižu kategoriju iziskuje kalorijski deficit, a to uglavnom znači pad snage(ne nužno, ali obično je tako).

            Comment


            • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

              Mislim da je to ključ Elite levela - posvećenost cilju.
              Svatko tko gura max efforte zna da je drugačija bol nego li ona na repeticijama.
              Čak na max effortima koliko to smiješno zvuči, treba imat jednu dozu hrabrosti.
              Da, puno brže snaga ide gore ako više jedemo, ali ako više jedemo penjemo se u kategoriju u kojoj treba opet i više dizati.
              Ja mislim (a vidjet ću kako će ispasti) da se do elite levela može doći natural, samo treba malo više godina (dok je trud isti) da bi se on dostigao.

              Recite mi, po vama, jel nerealno očekivati 7 kg više na čučnju u godinu dana?
              Ja mislim da je to, težak, ali ostvariv cilj.
              Za 5 kg sam nekako ziher, zihera.

              Comment


              • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

                ja nisam nikad trenira za snagu, pa nisam neki ekspert, ali mislim da je moguće. bencha ti fali 45 kg do elite razine. to će ti bit veći problem nego čučanj. samo se nastoj ne ozlijediti. mene je svaka ozljeda vraćala mjesecima unazad, a ozlijedia sam sve šta sam moga( zapešća, rotatore, koljena , lumbalni dio leđa, rebra...).
                do or do not,there is no try. Yoda

                Comment


                • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

                  Za elite skupinu bih se slozio sa 30solin-om:
                  "Sve je to super, ali nije svatko predinsponiran da bude jak, ma koliko se trudio."

                  Necija visina, duzina extremiteta,mjesta hvatista tetiva i jos par stvari mi pada na pamet u ovom trenutku kao moguce otegotne okolnosti.
                  Dugogodisnji trud i posvecenost ce nekome omoguciti da izvuce max. iz svojih mogucnosti,ali ako nema "predispozicije" za biti "jak",mislim da nema ni mogucnosti uci u elite skupinu.
                  Za advanced bih rekao da je moguce postici natural uz manji ili veci trud.

                  Originally posted by remez
                  Recite mi, po vama, jel nerealno očekivati 7 kg više na čučnju u godinu dana?
                  Ja mislim da je to, težak, ali ostvariv cilj.
                  Za 5 kg sam nekako ziher, zihera.
                  Rekao bih da je.Iako nisam mjerodavan jer sam tek nesto manje od 2.god u sportu.
                  Cucanj mi je u dvije godine otisao sa cca 85kg na sadasnjih 155kg.
                  No,napredak svakako nece nastaviti ovim tempom i nemam uopce predodzbu kako ce ici dalje.
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment


                  • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

                    e remez tnq bas sam tako nesto trazio.
                    Originally posted by Bilderčić
                    Originally posted by Dehydronator
                    sve do grama tjedno je natural
                    gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                    48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                    Comment


                    • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

                      ja sam prije tjedan dana bio elite sada sam pao na advanced mozda zbog francuske salate
                      http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                      Comment


                      • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

                        eh ta francuska...dobro da je ne jedem, pa bi u početničku skupinu. Joe, koliko si ti uopće težak?
                        do or do not,there is no try. Yoda

                        Comment


                        • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

                          190cm, 95kg, bench 120kg 4x zadnje bilo, nisam isao vise od toga ali mislim da bi mogao izbaciti kakvih 125-130 kg ?

                          cucanj radim sa 110kg serije po 8 puta, znam da bi trebao podici al eto, nikak da se motiviram u tom području

                          Comment


                          • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

                            Originally posted by remez
                            Recite mi, po vama, jel nerealno očekivati 7 kg više na čučnju u godinu dana?
                            Ja mislim da je to, težak, ali ostvariv cilj.
                            Za 5 kg sam nekako ziher, zihera.
                            a daj nebudi smiješan... Meni je SQ u točno godinu dana otišao sa 120-130 na 180-190, a mrtvo sa nekih 140(nakon ljeta 170) na 210. S time da je SQ kada sam se vratio sa mora bio 140x1 jedva. Ubrzo sam se vratio na 160(max. prije ljetne pauze).

                            Ok, dalje će biti teže, al da dobijem samo 5kg u godinu dana razočarao bih se. Doći će i brojka kada će napredak stat, al do 250kg DL-a ima još lufta.

                            Comment


                            • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

                              a onda izgleda da sam predisponiran da budem jak

                              Comment


                              • Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

                                Originally posted by 30solin
                                eh ta francuska...dobro da je ne jedem, pa bi u početničku skupinu. Joe, koliko si ti uopće težak?
                                105 kg, sad idem na 90, bit će veselo i oblačno
                                http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

                                Comment

                                Working...
                                X