Announcement

Collapse
No announcement yet.

stalno uzimanje kreatina monohidrata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stalno uzimanje kreatina monohidrata

    da ljudi znam da ima gro tema o kreatinu al nisam našao nigdje specifičan odgovor na ovo pitanje a to jest dali se kreatin smije uzimati bez pauze recimo godinama ali samo nakon treninga 5 grama čuo sam da nakon dužeg uzimanja kreatina tijelo prestaje proizvoditi svoj kreatin i tada nastaje sranje te da je potrebno koristiti ga 6 i napraviti pauzu od 4 tjedna da se nesmije stalno uzimati baš zbog ovoga što sam naveo a opet druga istraživanja pokazuju da se kreatin monohidrat može uzimati godinama bez prestanka ali samo nakon treninga 5 grama malo me zbunjuje ovo dvoje jedno istraživanje pokazuje da se smije godinama ali samo nakon treninga i da nema štetnih učinaka a pak s druge strane piše da treba napraviti pauzu od 4 tjedna da bi tijelo proizvodilo svoj kreatin i kako bi ponovno reagiralo na njega ??????
    znači dal se smije uzimati bez prekida samo 5g poslije treninga ili treba raditi pauzu
    http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

    Uploaded with ImageShack.us

  • #2
    Re: stalno uzimanje kreatina monohidrata

    Ako ces imati one faze punjenja i odrzavanja (traju cca 2-3 mj.), onda trebas imati i fazu praznjenja tj. pauzu nekih 4 tjedna.
    Razlog je što kreatin nakuplja vodu u misicima, ali i razne toksine koji nastaju metabolizmom. Upravo radi toga se i rade pauze, da se organizam "ocisti".
    Opcenito, ako uzimas samo 5g na dan (npr. prije vjezbanja) onda nije potrebno raditi pauzu. Ali najbolje ces po sebi vidjeti kada treba stati, ako s vremenom budu neke reakcije.
    I obavezno pij puno vode.

    Comment


    • #3
      Re: stalno uzimanje kreatina monohidrata

      prestanes piti kada si na definiciji i točka. na masi svaki dan 5 g after treninga.
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #4
        Re: stalno uzimanje kreatina monohidrata

        hvala na odgovorima malo me zbunjivalo ali sad sam skužio bez faze punjenja nemoram imati pauzu ako pijem 5g poslije treninga to je u redu nemoram nikakvu pauzu radit
        http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

        Uploaded with ImageShack.us

        Comment


        • #5
          Re: stalno uzimanje kreatina monohidrata

          Originally posted by Dragan86 View Post
          Ako ces imati one faze punjenja i odrzavanja (traju cca 2-3 mj.), onda trebas imati i fazu praznjenja tj. pauzu nekih 4 tjedna.
          Razlog je što kreatin nakuplja vodu u misicima, ali i razne toksine koji nastaju metabolizmom. Upravo radi toga se i rade pauze, da se organizam "ocisti".
          Opcenito, ako uzimas samo 5g na dan (npr. prije vjezbanja) onda nije potrebno raditi pauzu. Ali najbolje ces po sebi vidjeti kada treba stati, ako s vremenom budu neke reakcije.
          I obavezno pij puno vode.
          možeš mi ovo molim te preformulirat kakve točno reakcije
          http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

          Uploaded with ImageShack.us

          Comment

          Working...
          X