Announcement

Collapse
No announcement yet.

Casein - uzrokuje rak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Casein - uzrokuje rak

    Šta mislite o ovom:
    http://www.ezhealthydiet.com/casein-protein.html
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=704354


    Kad se malo bolje bolje pogleda evo i liste šta sve uzrokuje rak:
    http://www.numberwatch.co.uk/cancer%20list.htm

    Čak su stavili i proteine na popis.

  • #2
    Re: Casein - uzrokuje rak

    nitko nemože znat što uzrokuje rak. naša znanja o nastanku raka su više manje nepostojeća. većinom su to genetske predispozicije...

    a ovi članci su sprdancija...

    Comment


    • #3
      Re: Casein - uzrokuje rak

      A pazi šta su sve između ostalog stavili na popis:

      kikiriki, čips, prženi krumpirići, vrući čaj, magnetska polja, mobiteli, noćna rsvjeta, nuklerne elektrane, nutrasweet, maslinovo ulje, sok od naranče, crveno meso, pasta za zube sa fluorom, vitamini, itd,..ko je ovdje lud.

      Comment


      • #4
        Re: Casein - uzrokuje rak

        a neznam kom se to da pisat...da crveno meso uzrokuje rak ****** ljudi su *****i, bljuje mi se od takvih gluposti...šta sad, pojedeš crvenog mesa i za 20 godina dobiješ rak i taj rak se ustvari stvorio kad si unjeo to crveno meso? kakve su to gluposti...iz šupljeg u prazno

        Comment


        • #5
          Re: Casein - uzrokuje rak

          beta karoten, kruh, anti-baby pilule, celer, kineska hrana, mliječni proizvodi, geni, ljubljenje, mikrovalke, nakit, debljanje.. itd, itd...

          A šta je s ovim caseinom to su na štakorima ispitivali.


          Citat:
          Veza između kazeina i raka je bila tako duboka da se znanstvenici mogli doslovno uključiti i isključiti rak u laboratorijskim životinjama, kao prekidač, jednostavno mijenjanjem razine bjelančevina kazeina u prehrani. Također je utvrđeno da hranjenje životinja biljnim proteinima (gluten i soje) nije uopće promicalo rast raka.

          To ide u prilog onom o proteinu iz konoplje.

          Comment


          • #6
            Re: Casein - uzrokuje rak

            ma daj da to ozrokuje rako to su svakodnevne stvari koje ljudi korista okani se ti glupih cčanaka
            there is NO limit

            Comment


            • #7
              Re: Casein - uzrokuje rak

              postoje neke namirnice koje mogu izazvat rak, ali to definitivno nisu sve one namirnice koje su tamo nabrojane... što se tiče kazeina, mislim da je on siguran, a onaj članak o njegovoj štetnosti je smeće... kad se čitaju članci onda se mora prosudit njihova vjerodostojnost... npr. na toj stranici ne postoji certifikat o vjerodostojnosti podataka, i taj članak su pisali vegeterijanci (koji valjda imaju neki svoj razlog ljudima gadit sve što je životinjskog podrijetla)
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #8
                Re: Casein - uzrokuje rak

                Ljudi pazite se vege site-ova.Svi izvijaju činjenice i\ili izmišljaju podatke.
                Ja ovo ne shvačam.Zašto vege pristalice imaju taj neki poriv isticati nezdravost i "izopačenost" hranjenjem mesom?

                Comment


                • #9
                  Re: Casein - uzrokuje rak

                  Originally posted by SlySter
                  Ljudi pazite se vege site-ova.Svi izvijaju činjenice i\ili izmišljaju podatke.
                  Ja ovo ne shvačam.Zašto vege pristalice imaju taj neki poriv isticati nezdravost i "izopačenost" hranjenjem mesom?
                  Sjecam se jedne emisije di je neki lik govorio kako jeduci meso jedemo patnju i bol zivotinje koja je ubijena, a imalo je neke veze da zivotinja prenese negativu energiju kad je se ubije i sl. Mislim da se radilo o makrobiotici ali nisam siguran i taj je bio jedan od predvodnika te kulture. Pa sad vidi ima li to smisla...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Casein - uzrokuje rak

                    samo pazite s maslinovim uljem,nemojte pec na njemu,nego na obicnom biljnom ulju i sl a s maslinovim samo prelijte

                    Comment


                    • #11
                      Re: Casein - uzrokuje rak

                      zašto je dobro peć na ostalim uljima a u isto vrijeme nije dobro peć na maslinovom?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Casein - uzrokuje rak

                        Originally posted by Marijan
                        zašto je dobro peć na ostalim uljima a u isto vrijeme nije dobro peć na maslinovom?
                        Čito sam o tome i sad ću to laički objasnit pa nek kolege koje znaju to popratit stručnom terminologijom pomognu.Maslinovo ulje ima nižu temperaturnu točku "zapaljenja",tj.pri pečenju se lakše raspada i pretvara u loše masnoče.To je onak laički.Vele da je suncokretovo najbolje jer mu strukrura dopušta tretiranje višim teperaturama.Nemogu se sjetit di sam to čitao al nije neki bezveze članak iz Mile.
                        Slyster ili Riss bi tu mogli možda biti konkretniji i precizniji

                        Comment


                        • #13
                          Re: Casein - uzrokuje rak

                          Originally posted by Vladebisi
                          Originally posted by Marijan
                          zašto je dobro peć na ostalim uljima a u isto vrijeme nije dobro peć na maslinovom?
                          Čito sam o tome i sad ću to laički objasnit pa nek kolege koje znaju to popratit stručnom terminologijom pomognu.Maslinovo ulje ima nižu temperaturnu točku "zapaljenja",tj.pri pečenju se lakše raspada i pretvara u loše masnoče.To je onak laički.Vele da je suncokretovo najbolje jer mu strukrura dopušta tretiranje višim teperaturama.Nemogu se sjetit di sam to čitao al nije neki bezveze članak iz Mile.
                          Slyster ili Riss bi tu mogli možda biti konkretniji i precizniji
                          općenito sva ulja nakon nekog vremena prženja hrane počmu prelazit u kancerogeni oblik, a to se događa proporcionalno s duljinom prženja...

                          sad ovo za maslinovo ulje nisam znao, sad sam išao malo čitat na netu i stvarno ima dosta tekstova o tome... koliko sam skužio, maslinovo ulje prije stvori kancerogene (tavari koje izazivaju rak) u usporedbi s ostalim uljima...

                          uglavnom nije dobro dugo pržit namirnice, a pogotovo ne upotrebljavat ulje više puta (što ljudi masovno rade dok koriste friteze)
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Casein - uzrokuje rak

                            Originally posted by riss
                            Originally posted by Vladebisi
                            Originally posted by Marijan
                            zašto je dobro peć na ostalim uljima a u isto vrijeme nije dobro peć na maslinovom?
                            Čito sam o tome i sad ću to laički objasnit pa nek kolege koje znaju to popratit stručnom terminologijom pomognu.Maslinovo ulje ima nižu temperaturnu točku "zapaljenja",tj.pri pečenju se lakše raspada i pretvara u loše masnoče.To je onak laički.Vele da je suncokretovo najbolje jer mu strukrura dopušta tretiranje višim teperaturama.Nemogu se sjetit di sam to čitao al nije neki bezveze članak iz Mile.
                            Slyster ili Riss bi tu mogli možda biti konkretniji i precizniji
                            općenito sva ulja nakon nekog vremena prženja hrane počmu prelazit u kancerogeni oblik, a to se događa proporcionalno s duljinom prženja...

                            sad ovo za maslinovo ulje nisam znao, sad sam išao malo čitat na netu i stvarno ima dosta tekstova o tome... koliko sam skužio, maslinovo ulje prije stvori kancerogene (tavari koje izazivaju rak) u usporedbi s ostalim uljima...

                            uglavnom nije dobro dugo pržit namirnice, a pogotovo ne upotrebljavat ulje više puta (što ljudi masovno rade dok koriste friteze)
                            Evo Riss,da i ti nekaj od mene naučiš

                            Comment


                            • #15
                              Re: Casein - uzrokuje rak

                              Originally posted by Vladebisi

                              Evo Riss,da i ti nekaj od mene naučiš
                              tako i treba, pa ne može čovjek sve živo znat...
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment

                              Working...
                              X