Announcement

Collapse
No announcement yet.

da li ce doci do pada cijene suplemenata kada udjemo u EU?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da li ce doci do pada cijene suplemenata kada udjemo u EU?

    zanima me da li ce doci do pada cijene suplemenata kada udjemo u EU?
    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

  • #2
    Re: Suplementi na sniženju!

    Da, isto ko u SLO.
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: Suplementi na sniženju!

      Originally posted by bot1950 View Post
      Da, isto ko u SLO.
      Pa nisan bas siguran... Na cijene iz Slovenije dodaj jos 30%(25%PDV i par posto carinskih pristojbi i *****rija) pa ces vidit da su cijene znatno vece i od te cifre. Ima tu jos faktora, tako da nisan bas siguran da ce cijene bit iste, al ukoliko nasi budu tili opstat na trzistu i bit konkurentni, morat ce drasticno spustit, to svakako.

      Comment


      • #4
        Re: Suplementi na sniženju!

        Ja uzimam u Sloveniji,
        i tamu su cijene drama.
        Svaki mjesec uzimam 2kg ON wheya za cca 300kn.
        Nadam se da ce i ovdje bit tako
        I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

        Comment


        • #5
          Re: Suplementi na sniženju!

          Ništa onda brate, samo šverc
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #6
            Re: Suplementi na sniženju!

            maximus, kada udjemo u EU vise nema carina, PDV-a i ostalih *****rija (za robu iz EU). to i je smisao EU-a. tako da, za pocetak, moci cesmo narucivati myprotein iz velike britanije bez carine i pdv-a, a bilo koju robu iz EU ces moci naruciti (laptop npr) i nema vise carine.
            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

            Comment


            • #7
              Re: Suplementi na sniženju!

              Originally posted by Coffey View Post
              maximus, kada udjemo u EU vise nema carina, PDV-a i ostalih *****rija (za robu iz EU). to i je smisao EU-a. tako da, za pocetak, moci cesmo narucivati myprotein iz velike britanije bez carine i pdv-a, a bilo koju robu iz EU ces moci naruciti (laptop npr) i nema vise carine.
              Nisi svatia bit. Poanta price je bila da su nase cijene vise cak i od slovenskih +pdv i carina, sta znaci da kad cijene padnu da ce i dalje bit vise. Al lako za to sve, mene samo zanima zasto vlasnici web ducana nisu kontaktirali myprotein i pokusali nabavit njihovu robu i prodavat je? Mislin da bi to islo ko ludo...

              Comment


              • #8
                Re: Suplementi na sniženju!

                Bezobrazno skupi su proizvodi u rh,bezobrazno.

                Comment


                • #9
                  Re: Suplementi na sniženju!

                  Originally posted by Maximus1950 View Post
                  Nisi svatia bit. Poanta price je bila da su nase cijene vise cak i od slovenskih +pdv i carina, sta znaci da kad cijene padnu da ce i dalje bit vise. Al lako za to sve, mene samo zanima zasto vlasnici web ducana nisu kontaktirali myprotein i pokusali nabavit njihovu robu i prodavat je? Mislin da bi to islo ko ludo...
                  bit ce vise samo za razliku pdv-a, a to moze biti nekoliko %. CARINE NEMA!
                  a sad, dal ce se nekome isplatiti trositi gorivo i vrijeme do brezica (ili koje vec poste), da bi ustedio 10kn, iskreno sumnjam. ja, koji sam dosta stedljiv, prvi ne bi isao.
                  prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                  Comment


                  • #10
                    Re: Suplementi na sniženju!

                    Originally posted by T.A.T.A. View Post
                    Bezobrazno skupi su proizvodi u rh,bezobrazno.
                    Pa zato ja i ne koristim whey. Stvarno je previše 920kn za 5kg koncentrata.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Suplementi na sniženju!

                      Originally posted by Coffey View Post
                      bit ce vise samo za razliku pdv-a, a to moze biti nekoliko %. CARINE NEMA!
                      a sad, dal ce se nekome isplatiti trositi gorivo i vrijeme do brezica (ili koje vec poste), da bi ustedio 10kn, iskreno sumnjam. ja, koji sam dosta stedljiv, prvi ne bi isao.
                      I dalje ti po svome... Daj molin te procitaj sta san napisa. Aj sad idemo polako. Znaci reka san da bi trenutna cijena u hrvatskoj po logici stvari tribala bit---> cijena u sloveniji+PDV i carina. Medjutim, cijena je znacajno visa i od te cifre. Sta me dovodi do zakljucka da kad udjemo u EU i kad ne bude vise carine a razlika u PDVu bude 1,2,3 % ili koliko vec i dalje cemo imat vise cijene. Neece bit 200kn vise, ali 50,60,70kn da, e sad, zasto je to tako, to je druga prica.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Suplementi na sniženju!

                        cijena je visoka kod nas jer se ne placa samo veleprodajna cijena + carina + pdv. na to ide marza iz koje placas opet 25% drzavi, pa moras pokriti radnika na ciju su placu opet davanja nekoliko posto veca nego u zloveniji, pa porez na dobit,...

                        ali kazem, razlika ce biti, ali da li ce biti isplativa za ici u sloveniju? iako mi se cini da ce najvise profitirati myprotein koji ce moci direktno slati u hrvatsku bez carine.
                        Last edited by Coffey; 21-03-13, 13:07.
                        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                        Comment


                        • #13
                          Re: Suplementi na sniženju!

                          Originally posted by Coffey View Post
                          cijena je visoka kod nas jer se ne placa samo veleprodajna cijena + carina + pdv. na to ide marza iz koje placas opet 25% drzavi, pa moras pokriti radnika na ciju su placu opet davanja nekoliko posto veca nego u zloveniji, pa porez na dobit,...

                          ali kazem, razlika ce biti, ali da li ce biti isplativa za ici u sloveniju? iako mi se cini da ce najvise profitirati myprotein koji ce moci direktno slati u hrvatsku bez carine.
                          Pazi, meni je sasvim jasno da mi banaliziramo problem jel, ali unatoc svemu ne mozes rec da jedan web shop ima vise obveza prema drzav od "pravog" ducana, koji ima prostor, najam, komunalije, raznorazne naknade, radnike u smjenama itd itd, cak i u ovoj pljackaskoj drzavi nebi bas reka da konkretno ovaj web shop ima vise opterecenja i da je zato cijena visa.

                          Svakako se slazem da ce razlika u cijeni bit relativno zanemariva, odnosno, skuplje ce bit otic po jeftiniju robu nego je ovde nabavit.

                          A sta se MPa tice, buduci da se ne radi o svercerima nego o podacima sa njihove stranice na koje ionako ne mozemo narucivat(pa ne stetim forumu), iznit cu neke cijene. Dakle, 45funti je 5kg unflavored impacta. A postarina do Slovenije je 5f. Dakle sve skupa 52, ili tiga u kunama, 468 kn. Pametnome dosta.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Suplementi na sniženju!

                            Originally posted by Maximus1950 View Post
                            nebi bas reka da konkretno ovaj web shop ima vise opterecenja i da je zato cijena visa.
                            u ovome se u potpunosti slazem.
                            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                            Comment


                            • #15
                              Re: Suplementi na sniženju!

                              Trebali bi znati prije svega da cijenu regulira veleprodaja (u najvećem slučaju uvoznik). To su uglavnom preporuke, ali treba ih se pridržavat. Jer uvozniku nije u interesu da prodaje samo na jednom prodajnom mjestu gdje je najniža cijena (npr. maloprodaja se odrekla djela zarade, ali računa na veći promet). Maloprodaji će se možda povećati ukupna zarada, ali uvozniku neće, jer će izgubit promet na drugim prodajnim mejstima. Tržište nije fiksno te ljudi kupuju ovisno gdje žive, neki preko web trgovina, neki odu u neki grad itd. Ako pričamo o nekom lancu tgovina kojeg momentalno nema, onda bi mogao držati monopol te regulirat cijenu bez obzira na preporuke uvoznika.

                              Zbog EU se neće znanto promjenit (smanjit) cijene, niti će biti ništa povoljniji uvjeti nego sad, već će konkurencija iz inozenstva moći lakše ući i "remetiti" tržište cijena te ponudu. No i dalje će biti nameti za registraciju, laboratorijske analize (ako su izvan EU), PDV... jedino se možda smanji ako dodaci prehrani budu svrstani u kategoriju poreznne stope od 5%. Teško da će se to dogodit, jer su kruh i mlijeko kao osnovne namirnice maknuli iz nulte stope.

                              Čak je moguće da propdanu sve maloprodaje čak i mi, jer biti samo uvoznik se sve manje isplati. Tako da uvoznici koji su ujedno i maloprodaja će moći opstati. To jedan od mogućih scenarija.

                              Pošto nisam preveliki optimist, ali srećom nikad se ne dogodi ono najgore što si mogu zamislit, vrijeme da pokaže svoje zube ili osmijeh, ili neku kombinaciju.


                              Od 1. srpnja PDV se više neće plaćati na promet roba i usluga između Hrvatske i zemalja EU, no ostaje plaćanje na uvoz i izvoz iz zemalja izvan EU-a.
                              http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/68...u-ostaje-ista/

                              Ovo vrijedi samo za proizvode iz EU. No svaki uvoznik će i dalje morat plaćat registraciju svakog proizvoda, znači imat će veće troškove nego u Slo, Njem., itd, tak da će to utjecati "negativno" na cijenu.

                              HR Zakoni i prilagode EU se mogu promjenit, i ovo što tvrdim može biti za par mjeseci potpuno drugačija priča. Možda već i je.

                              Po mojem mišljenju EU će donjeti benefite uglavnom tvrtkama iz EU.

                              Kao što rekoh, vrijeme će pokazat.
                              The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                              Comment

                              Working...
                              X