Announcement

Collapse
No announcement yet.

Varaju li nas proizvođači suplemenata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Varaju li nas proizvođači suplemenata?

    Što mislite jel istina da proizvođači napišu na deklaraciji više proteinima nego što ima unutra u kantici? Vidim da se znatan broj proizvođača hvali sa svojim proizvodima da ne sadrže aspartam, a onda pročitaj ovo da sadrže neke druge spojeve samo što je razlika u nazivu. http://www.building-body.com/Supleme...aspartama.html

    U Provjerenom su testirali pojedine suplemente i dokazali da sadrže manje proteina nego što piše na deklaraciji.

    Više o tome:



    Samo je problem kolko sam ja uspio vidjeti da su neke čudne marke, pa me to niti ne iznenađuje previše, ali jel ima netko neko istraživanje o boljim markama ( ON, Scitec, MVP) i njihovim proizvodima, jer većina njih garantira da sadrži onoliko koliko piše.

  • #2
    Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

    moguce, vidio sam i ja to na provjerenom nisu velika odstupanja, ali ih ima

    tako je i sa prehrambenim artiklima, npr. kad vidim sok od naranče za 5 kuna, a na ambalaži piše 100 % voće odma mi je podne

    što bi ja to iskažnjavo, sve lopovi i prevaranti, boli ih đoka kad nedobivaju kazne

    Comment


    • #3
      Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

      ma i ja u zadnje vrijeme sam poceo sumnjat, jbg ko kad svasta se pije, neki brendovi socijalni kao neki total protein- blend , a leš smrdi na sojin koncentrat
      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

      Comment


      • #4
        Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

        Vjerojatno nas varaju svi proizvođači a ne samo suplemenata, ali postoje dopuštena odstupanja + - par posto jer nije uvijek ni moguće biti toliko precizan.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

          Evo jedan link na kojem pise kolika su odstupanja u kolicini protkaca u odredenih proizvodaca
          https://docs.google.com/spreadsheet/...any=true#gid=0

          Najsigurnije komad piletine i par jaja-tu bar znas sto jedes....ili se bar mozemo nadat da znamo sto jedemo
          MYPROTEIN

          Comment


          • #6
            Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

            Originally posted by Corry View Post
            Evo jedan link na kojem pise kolika su odstupanja u kolicini protkaca u odredenih proizvodaca
            https://docs.google.com/spreadsheet/...any=true#gid=0

            Najsigurnije komad piletine i par jaja-tu bar znas sto jedes....ili se bar mozemo nadat da znamo sto jedemo
            E da,upravo sam ovaj link vidio vec negdje na forumu.Trazio sam ga ali nisam ga uspio nac.Ovdje se lijepo moze vidjeti da ove poznatije tvrtke imaju samo manja odstupanja-Myprotein,optimum nutrition...
            A pogledajte ove pri dnu tablice,ako je ova tablica istinita onda je ovo stvarno sramota.Pa oni ne daju ni 10% onog čega reklamiraju.Ovo prelazi sve granice u etičkom i moralnom smislu
            Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

            Comment


            • #7
              Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

              Originally posted by kelly View Post
              Vjerojatno nas varaju svi proizvođači a ne samo suplemenata, ali postoje dopuštena odstupanja + - par posto jer nije uvijek ni moguće biti toliko precizan.
              Ma to je uredu. Samo da umjesto 1-2 g ne napišu 7-8 g više na deklaraciji.

              Comment


              • #8
                Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

                Ako se dobro sječam, taj link je MarkoPolo poslao cca u 11. mjesecu.
                Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                http://www.facebook.com/adoni.costo
                http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                Comment


                • #9
                  Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

                  Nezz tko ga je stavio ali sam naletio bio negdje na njega na forumu vec i zanimljivo za bacit oko i jos jednom se uvjerit kako ponekad ni cijena nije krajnje mjerilo kvalitete....nazalost.
                  MYPROTEIN

                  Comment


                  • #10
                    Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

                    Na nekim suplementima MVP Nutrition se nalazi deklaracija na kojoj piše da 100% garantiraju za taj proizvod, vjerojatno pri tom misle da da deklaracija odgovara sadržaju kantice. Jel vjerujete njima, ili je to još jedan marketinški trik?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

                      Mogu pisat kad znaju da ce svaki 5 000 000 -iti kupac ici nositi njihovu robu na testiranje da bi provjerio... a onda ce mu dati 5o kg gratis i on ce sutit, nece nikome nista reci ili ce objavit rezultate na netu pa ce se samo povlacit polemike jesu to provale ili istina i opet nikome nista na kraju
                      MYPROTEIN

                      Comment


                      • #12
                        Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

                        jaoo tko sve moze biti nutricionist pa to je strasno

                        Comment


                        • #13
                          Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

                          Originally posted by ivandossantos94 View Post
                          jaoo tko sve moze biti nutricionist pa to je strasno
                          Ma ova reportaža iz Provjerenog je kretenska. Šta misliš, u videu se postavljaju tako da kaljaju whey protein u kojeg možda proizvođači stave više neželjenih tvari (a to je njima štetno). Bitno da junk ne kontroliraju. Whey je uvijek bio i uvijek će biti na pajlbi kritika od strane običnih ljudi, zato što je to dodatak prehrani. Ali, mene samo zanima jel malo bolje marke slažu (i za koliko) o postotku proteina u kanti.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

                            Originally posted by mile View Post
                            Ma ova reportaža iz Provjerenog je kretenska. Šta misliš, u videu se postavljaju tako da kaljaju whey protein u kojeg možda proizvođači stave više neželjenih tvari (a to je njima štetno). Bitno da junk ne kontroliraju. Whey je uvijek bio i uvijek će biti na pajlbi kritika od strane običnih ljudi, zato što je to dodatak prehrani. Ali, mene samo zanima jel malo bolje marke slažu (i za koliko) o postotku proteina u kanti.
                            nije od običnih ljudi, nego od tupavih, i onih koji misle da sve znaju

                            koje bolje marke?
                            pa imaš gore ono istraživanje, da svi pomalo lažu, ali ko zna, možda je i to istraživanje lažno ili nešto, zato se treba držati prehrane kao osnove, a ako suplementi malo i odstupaju, šta sad, danas je sve u marketingu, svi lažu i varaju da zarade.

                            prije se bar znalo ako nešto platiš malo više da je i kvalitetnije, a danas sve iz kine dolazi (govorim općenito)
                            The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                            Fak me, right?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Varaju li nas proizvođači suplemenata?

                              mene zanima više rok trajanja,znam da whey može jako drugo,ali neznam za druge proizvode...dok stignu iz SAD-a ili Kanade,još i u dućanima stoje dugo..hm hm...

                              Comment

                              Working...
                              X