Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kazein ili posni(zrnati) sir

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kazein ili posni(zrnati) sir

    Već dugo prije spavanja jedem zrnati tj. posni s bademima. Razlog iz kojeg bih prešao na kazein je jer mi se čini isplativije, što se tiče cijena. Recimo da pojedem 200 g svaki dan, a pakiranje je 10 kn (iako ima i jeftinijih i skupljih, ovako je lakše računati) to je 300-tinjak kn mjesečno. Optimum kazein je 500 kn (1.8 kg, 55 serviranja) i ako svaku večer uzmem jednu mjericu, dosta mi je za cca. 2 mjeseca i uštedim 100 kn. E sad je pitanje koliko zasiti ta jedna mjerica od 30 g(koliko vi uzimate)? Po gramima proteina i ostalog 30 g kazeina je od prilike jednako 200 g posnog ili zrnatog, ali ipak to nije kruta hrana kao ovo dvoje i koliko je to uopće važno?
    Mislim da nisam nigdje vidio ovu temu, ako slučajno postoji slobodno me preusmjerite

  • #2
    Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

    pa nemoj bit glup ima puno jeftinije kazein a identičnog sastava pogledaj jos malo

    Comment


    • #3
      Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

      Ma znam da ima, dao sam ovo samo kao primjer. Optimum je među najskupljima, ali je i među najkvalitetnijima, ali nije mi sad marka bitna

      Comment


      • #4
        Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

        Originally posted by cozz95 View Post
        Već dugo prije spavanja jedem zrnati tj. posni s bademima. Razlog iz kojeg bih prešao na kazein je jer mi se čini isplativije, što se tiče cijena. Recimo da pojedem 200 g svaki dan, a pakiranje je 10 kn (iako ima i jeftinijih i skupljih, ovako je lakše računati) to je 300-tinjak kn mjesečno. Optimum kazein je 500 kn (1.8 kg, 55 serviranja) i ako svaku večer uzmem jednu mjericu, dosta mi je za cca. 2 mjeseca i uštedim 100 kn. E sad je pitanje koliko zasiti ta jedna mjerica od 30 g(koliko vi uzimate)? Po gramima proteina i ostalog 30 g kazeina je od prilike jednako 200 g posnog ili zrnatog, ali ipak to nije kruta hrana kao ovo dvoje i koliko je to uopće važno?
        Mislim da nisam nigdje vidio ovu temu, ako slučajno postoji slobodno me preusmjerite
        ja znam ponekad uzet 40g kaseina i stavim unutra malo badema ili sl....onako zdrobim ih....nisam bas uvijek sit i sada sam prestao jer radi dijeta morma i kasnije spavat pa jedem posni 250g sam malo pilecih prsa i dosta salate...zelene ili cikle ili krastavaca ili zelje i puno tekucine da me zasiti....tj da mi zeludac bude pun pa onako lazan osjecaj sitosti jer vise ne mogu ici spavat oko 11h nego je ponekad i 1h i 2h...sve zavisi o malom,ali kada sam jeso sam casein trebalo mi je malo da se naviknem,ali poslije mi je bio ok.....ugl mislim da ima i jeftinijih proizvoda ...ali tvoj izbor
        This is your life and it’s ending one minute at a time

        Comment


        • #5
          Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

          Originally posted by cozz95 View Post
          Ma znam da ima, dao sam ovo samo kao primjer. Optimum je među najskupljima, ali je i među najkvalitetnijima, ali nije mi sad marka bitna
          cijena ne odreduje kvalitetu nego dobra reklama odreduje cijenu
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • #6
            Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

            i jos samo jedna stvar u zadnje vrijeme sam za veceru poeco jesti hyperbolic(ponekad samo...mjesvania proteina) bio je na snizenju pa sam uzeo dvije kante kada ih potrosim uzet cu slicno jer ima vise vrsta proteina sa razlicitim vremenom razgradnje. e sada da li je to subjektivno ili ne,ali ja odicno pojedem navecer oko 50g toga sam malo badema ili sl i sit sam...ima takvih slicnih proivoda koji su dosta povoljni...to mi je nekih ajmo reci 40g cistog preoteina za veceru...ili ponekad ubacim 40g hyperbolica i onda jos Extra 10g caseina...sada svakom po volji...treba probat pa vidjet sta kome najbolje pase
            This is your life and it’s ending one minute at a time

            Comment


            • #7
              Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

              Originally posted by Armani View Post
              pa nemoj bit glup ima puno jeftinije kazein a identičnog sastava pogledaj jos malo
              Zasto ovaj stalno reklamira/favorizira suplemente? U svakom postu samo o suplementima
              I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
              ----------------------------------------------------------------
              Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

              Comment


              • #8
                Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

                Originally posted by Premium.Better View Post
                Zasto ovaj stalno reklamira/favorizira suplemente? U svakom postu samo o suplementima
                znam da citiras drugog,ali nedam se da ne mislis i na mene jer spominjem hyperbolic,ali to je sta imam...sada mi je preskup sa ovoom cijenom..bio ne onda na snizenju....kada potrosim uzimam drugi jer mi takav oblik tj mjesavina odgovara...i bez brige nije ni "D" ako mislis na njih nego je jedna svabska firma...ipak mi obitelj od tamo i zivio i ja ali ako zelite mogu ih malo reklamirati makar nije bas dozvoljeno
                This is your life and it’s ending one minute at a time

                Comment


                • #9
                  Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

                  Znači u biti mješavine zasite više od čistog kazeina, bar u tvojem slučaju. Da li je kazein dovoljan ako se uzme baš prije spavanja i je li bolje onda pojest posnog ili ovo?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

                    Originally posted by cozz95 View Post
                    Znači u biti mješavine zasite više od čistog kazeina, bar u tvojem slučaju. Da li je kazein dovoljan ako se uzme baš prije spavanja i je li bolje onda pojest posnog ili ovo?
                    pa ne znam sta da ti kazem....mislim ili casein ili posni....u mom slucaju ja jedem tu mjesavinu s tim da dodam malo extra caseina....ja osobno od whey nisam nikad sit i za dorucak nikad ne jedem whey nego taj mix sa zobi......ako radim ujutro pa se dizem u 6h ujutro popijem whey da mi tijelo dobije AK, a dorucak mi je onda kasnije. kada ne radim ujutro i kasnije se probudim odmah doruckujem pa ne pijem whey....ali vecera meni osobno je bolji mix jer ima i whey i caseina i jaja i soje i sve se drugom brzinom razgraduje tijelo i duze se obskrbljuje sa AK....e sada da li ce netko duze zato biti sit ili nece ne znam......ja jesam i jos nesto jedem to da je jako gusto na zlicu da mi zeludac duze treba to razgradivati,a ne onako tekuce
                    This is your life and it’s ending one minute at a time

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

                      Budem još malo usporedio cijene caseina i tih mixeva pa ću vidjet. Kako je što se tiče cijena sa to dvoje i kako to da toliko ljudi promovira posni ako je kazein jeftiniji ?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

                        Ako je na izboru casein, sir, meso, jaja osobno bi prvo izabrao jaja ili meso, tek onda sir ili casein.
                        Uzmi sto ti je jednostavnije, cijenom prihvatljivije i naravno sto ti je ukusnije.
                        Prednost caseina je sto ga popijes u 30 sek
                        Prednost sira je sto je nesto malo zasitniji
                        Jaja kao i vecina mesa imaju i M i P i njami njami su
                        Razlika u napredku ili sl.??-nema je (bar je ja nisam primjetio a isprobao sam sva 3 pristupa po par mjeseci)
                        Jedino sto me osobno cini zadovoljnijim i daleko mi je ukusnije pojest 5-6 jaja ili 200-tinjak g svinjetine nego posni ili samo ispit casein
                        MYPROTEIN

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

                          Mislim da ću morat isprobati da vidim kako će meni pasati što.
                          Najveći problem mi je što nekada znam večerati oko sat vremena prije spavanja,a onda mi se ne da opet jesti posni 20-30 min jer mi se spava, a ako ne pojedem ništa drito prije spavanja onda se probudim u pol noći jer mi krulji u želucu
                          Jaja i govedinu teško da ću jesti tako kasno, a i to je najskuplja varijanta.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

                            Pa ako si vecerao sat vremena prije spavanja onda ti ni nema smisla ici jesti jos neki klinac pred samo spavanje---sta mislis da ti se ta vecera vec probavila???? Osim ako si zelis upotpunit makrose mozda...
                            Na tvom mjestu bi onda radije pojacao veceru i miran
                            Posni se najbrze pojede ako se u blenderu/s mikserom/ shakeru smiksa s vodom da postane tekuci kao jogurt i hoooop, nema ga vise za 5 sek- kojih 20-30 min...
                            MYPROTEIN

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kazein ili posni(zrnati) sir

                              Originally posted by cozz95 View Post
                              Mislim da ću morat isprobati da vidim kako će meni pasati što.
                              Najveći problem mi je što nekada znam večerati oko sat vremena prije spavanja,a onda mi se ne da opet jesti posni 20-30 min jer mi se spava, a ako ne pojedem ništa drito prije spavanja onda se probudim u pol noći jer mi krulji u želucu
                              Jaja i govedinu teško da ću jesti tako kasno, a i to je najskuplja varijanta.
                              Vidim da si iz Zg.. pa odi do dolca malo koji put namigni onim kumicama spustit ce oni tebi cijenu jaja ( ja im nisam namigivala) ali sam dobivala po 1.45 kn domaca a u Lidla sam znala nac 30 jaja za 30 kn - mislim da to i nije skupo... a govedine srednjemasne i nemasne mozes nac isto na dolcu kod Lonica zna bit po 45 kn/kg ( vecina ljudi kad uzimaju govedinu uzimaju masnije dijelove jer im treba za juhu i variva pa mu dosta ostane i onda stavi na akciju ) samo triba pratit...
                              Nije sramota past vec ostat lezat!

                              Comment

                              Working...
                              X