Announcement

Collapse
No announcement yet.

Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

    Da li su danas utvrdjene neke nuspojave od kreatina, ili ipak ne postoje? Posto 1 clanak ovo, 1 ono, ne zna covjek ni sta misliti. Uzeti ili ne uzeti? Kod paketa od 500g kad popijem koliku pauzu napraviti i da li uzeti kasnije ponovo isto 500g pa istu pauzu? Da li opet odraditi fazu punjena? Da li je potrebna faza praznjenja tj. zadnji 100g kreatina? Da li ima stetna dejstva na dugo uzimanje? Da li ako prestanem uzimati nakon npr 2 kutije da li ce se samo smanjiti voda koja je buknula u misicama ili i sama misicna masa?

    Comment


    • #92
      Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

      Atrofirati će ti testisi ako ne napraviš pauzu.
      Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

      "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

      https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

      Comment


      • #93
        Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

        Živ bio malo odmori sa kreatinom, ja volim da ga pijem mjesec dana, pa odmor pa opet. Ako si pio 500g to je više od 3 mjeseca ??

        Comment


        • #94
          Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

          'bem mu život, Aldine... Dovoljno si dugo na forumu da ne trebaš više da robuješ tim predrasudama...

          Stvar je prosta. Nakon nekoliko meseci uzimanja kreatina slobodno uradi laboratorijski nalaz krvi. To ništa ne košta, a uput će ti dati svaki lekar opšte prakse.... Kad daješ krv, obavezno se radi kontrola količina "kreatinina" u krvi. Ako ti je u granicama normale, sve je OK.

          Ja sam 9 meseci za redom koristio kreatin i kad sam radio kontrolu nakon toga, sve je bilo ok... Pri tome sam uvek bio iznad 5 gr dnevno... Višak jednostavno ispišaš...

          Nema ograničenja, sem ako nisi bolestan ili sklon bubrežnim oboljenjima...

          Čisto da ne bude da pišem napamet, evo ti dokaz za moje tvrdnje...

          krea.png
          Pivo za masu, rakija za defku...

          Comment


          • #95
            Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

            Originally posted by Dača View Post
            'bem mu život, Aldine... Dovoljno si dugo na forumu da ne trebaš više da robuješ tim predrasudama...

            Stvar je prosta. Nakon nekoliko meseci uzimanja kreatina slobodno uradi laboratorijski nalaz krvi. To ništa ne košta, a uput će ti dati svaki lekar opšte prakse.... Kad daješ krv, obavezno se radi kontrola količina "kreatinina" u krvi. Ako ti je u granicama normale, sve je OK.

            Ja sam 9 meseci za redom koristio kreatin i kad sam radio kontrolu nakon toga, sve je bilo ok... Pri tome sam uvek bio iznad 5 gr dnevno... Višak jednostavno ispišaš...

            Nema ograničenja, sem ako nisi bolestan ili sklon bubrežnim oboljenjima...

            Čisto da ne bude da pišem napamet, evo ti dokaz za moje tvrdnje...

            [ATTACH=CONFIG]19317[/ATTACH]
            Ali Dača, radi se pauza.. tako reko Nixa
            Originally posted by madmax22
            da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
            Originally posted by jocker77
            Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
            Originally posted by Hajduk
            isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

            Comment


            • #96
              Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

              Zaboravio sam napomenuti... Nije loše jednom nedeljno popiti dva litra piva, kako bi se bubrezi očistili....

              Što ću ja upravo sada i da uradim, jer mi je došao prijatelj Baja...
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • #97
                Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

                Piva za masu,rakija za definiciju apsolutno logicno
                http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                BB AND THIS !

                Comment


                • #98
                  Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

                  Originally posted by Toorop View Post
                  Atrofirati će ti testisi ako ne napraviš pauzu.
                  Da li je ovo istina?

                  Comment


                  • #99
                    Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

                    Je, istina je. Kada se skines, moras i PCT odraditi da vratis hormone u prvobitno stanje ako je to ikako moguce.
                    Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                    "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                    https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                    Comment


                    • Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

                      Istina nego šta bajo moj.

                      Comment


                      • Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

                        Originally posted by emperor View Post
                        Piva za masu,rakija za definiciju apsolutno logicno
                        Defka i masa u jednom bajo moj
                        11016044_807225099358083_2024626528269657165_n.jpg
                        Your future is created
                        by what you do today,
                        not tomorrow.

                        Comment


                        • Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

                          Originally posted by Toorop View Post
                          Je, istina je. Kada se skines, moras i PCT odraditi da vratis hormone u prvobitno stanje ako je to ikako moguce.
                          Koliko onda trebaju biti pauze, i koji period uzimati ili ti koliko grama potrositi da bi otisli na pauzu i da li kasnije opet treba raditi fazu punjenja?

                          Comment


                          • Re: Suplementacija creatina i potencijalne nuspojave - dipl. rad

                            ma mazu te...recimo ides 3 mjeseca i onda mjesec dana pauze..

                            Comment

                            Working...
                            X