Announcement

Collapse
No announcement yet.

Minerali i vitamini

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sencha
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Složio bih se. I ja sam prestao uzimati multivitamine, gledam samo da mi je tanjur što šareniji, dosta sezonskog povrća i voća tokom dana i banane radi Mg-a.

    Nažalost marketing je postao presudan faktor, a ne kvaliteta, kako u odabiru suplemenata tako i svega ostaloga.

    Leave a comment:


  • Wolfey
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Ti postoci su za usalene line svinje koje ne treniraju.

    Leave a comment:


  • vege
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by Vedran
    Glupi vitamini i minerali, pijem ih već 2 godine svaki dan, jučer malo zahladilo, odma temperatura. Pitam se čemu sve to? Taman sam se ufuro u treninge i sad pauza. Što je najgore ne mogu ništa jest. Uglavnom živčan!
    Sintetički vitamini ne samo da nemaju efekta, vec su i štetni za zdravlje. Vitamini mogu da deluju samo u sadejstvu sa ostalim elementima sa kojima se nalaze u prirodnoj hrani, gde su "spakovani" tako da mogu i biti iskorišćeni, zajedno sa potrebnim mineralima i ologoelementima. Po meni čisto bacanje para. Nijednom nisam bio bolestan u proteklih 7-8 godina, ali NIJEDNOM. A nisam takođe uzeo nijednu tabletu sintetičkog vitamina.
    Zašto ljudi nasedaju na reklame, ja ne znam. Uradite malo istraživanje. Evo malog hinta:

    JEDNA crvena paprika ima 253 % vitamina C, 75 % vitamina A, potrebnog za jedan dan
    http://nutritiondata.self.com/facts/...roducts/2896/2
    da li je stvarno toliko teško uzeti tu papriku, iseći je na 3-6 delova i pojesti je u toku dana s obrocima?
    Banalan primer, koji važi i za sve ostale vitamine i minerale... samo ako jedeš kao čovek, normalnu i prirodnu hranu, a ne tablete i preparate koji hrane samo džepove onih koji ih prodaju

    Leave a comment:


  • cike_cake
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    šta mislite o ovim tabletama? uzimam ih kao sta pise jednu poslije dorucka! da li ih netko koristi?

    http://www.building-body.com/shop/produ ... _100_tabl/

    Leave a comment:


  • mrav
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by SemaMare
    Originally posted by mrav
    Originally posted by SemaMare
    Originally posted by mrav
    e pa na prazan želudac , poslije obroka, tj. 30-60 minuta prije spavanja, a i mogu i uz obrok, isto mi dođe :P
    e pa jbga druze onda ti nevalja taj obrok koji ti se svari za 30 - 60 min ,
    uvece pred spavanje ti je cilj pojesti sto sporiji obrok, tj da imas cijelu noc hranjivih tvari u organizmu dok spavas, to ti nikakvu ulogu ne igra na prazan zeldac ,
    nisi skuzio, pojedem zadnji obrok 5-6 kuhanih jaja ili 300 grama posnoga ili nesto u takvom stilu recimo u 7 sati navecer, i onda prije spavanja recimo oko 10 navecer popijem tabletice

    pa druze nisi ti skuzio poentu, da ti nevalja to nista, opet legnes gladan onda, jedi zadnji obrok cim oces da ides spavat npr u 10, i onda drkni i te tablete i toj to,
    ali bolje mi paše u 10 samo tablete jer onda grickam sjemenke od bundeve pa mi to dođe kao zadnji obrok

    Leave a comment:


  • SemaMare
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by mrav
    Originally posted by SemaMare
    Originally posted by mrav
    e pa na prazan želudac , poslije obroka, tj. 30-60 minuta prije spavanja, a i mogu i uz obrok, isto mi dođe :P
    e pa jbga druze onda ti nevalja taj obrok koji ti se svari za 30 - 60 min ,
    uvece pred spavanje ti je cilj pojesti sto sporiji obrok, tj da imas cijelu noc hranjivih tvari u organizmu dok spavas, to ti nikakvu ulogu ne igra na prazan zeldac ,
    nisi skuzio, pojedem zadnji obrok 5-6 kuhanih jaja ili 300 grama posnoga ili nesto u takvom stilu recimo u 7 sati navecer, i onda prije spavanja recimo oko 10 navecer popijem tabletice

    pa druze nisi ti skuzio poentu, da ti nevalja to nista, opet legnes gladan onda, jedi zadnji obrok cim oces da ides spavat npr u 10, i onda drkni i te tablete i toj to,

    Leave a comment:


  • mrav
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by SemaMare
    Originally posted by mrav
    e pa na prazan želudac , poslije obroka, tj. 30-60 minuta prije spavanja, a i mogu i uz obrok, isto mi dođe :P
    e pa jbga druze onda ti nevalja taj obrok koji ti se svari za 30 - 60 min ,
    uvece pred spavanje ti je cilj pojesti sto sporiji obrok, tj da imas cijelu noc hranjivih tvari u organizmu dok spavas, to ti nikakvu ulogu ne igra na prazan zeldac ,
    nisi skuzio, pojedem zadnji obrok 5-6 kuhanih jaja ili 300 grama posnoga ili nesto u takvom stilu recimo u 7 sati navecer, i onda prije spavanja recimo oko 10 navecer popijem tabletice

    Leave a comment:


  • SemaMare
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by mrav
    e pa na prazan želudac , poslije obroka, tj. 30-60 minuta prije spavanja, a i mogu i uz obrok, isto mi dođe :P
    e pa jbga druze onda ti nevalja taj obrok koji ti se svari za 30 - 60 min ,
    uvece pred spavanje ti je cilj pojesti sto sporiji obrok, tj da imas cijelu noc hranjivih tvari u organizmu dok spavas, to ti nikakvu ulogu ne igra na prazan zeldac ,

    Leave a comment:


  • mrav
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by SemaMare
    Originally posted by mrav
    tnx, i mislio sam uzimat navecer prije spavanja na prazan želudac, samo me zanimalo dali su količine uredu
    kako mislis na prazan zeldac ? pa navece pred spavanje obavezno obrok moras imat, pa uz taj obrok sve to smazi,
    e pa na prazan želudac , poslije obroka, tj. 30-60 minuta prije spavanja, a i mogu i uz obrok, isto mi dođe :P

    Leave a comment:


  • SemaMare
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by mrav
    tnx, i mislio sam uzimat navecer prije spavanja na prazan želudac, samo me zanimalo dali su količine uredu
    kako mislis na prazan zeldac ? pa navece pred spavanje obavezno obrok moras imat, pa uz taj obrok sve to smazi,

    Leave a comment:


  • mrav
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by SemaMare
    Originally posted by mrav
    ekipa, ako ima ko stručan nek mi kaže kak da ovo koristim: imam od Biotecha magnesium 500 120 kapsula, zinc 100 100 kapsula , i vitamin B-complex 75 complete 60 tableta, da koristim kao u ZMA, sve troje skupa ili .... cekam sugestije i prijedloge
    naravno sve to pred spavanje, s tim da b komplex mozes i ujutro uz dorucak smazat,
    tnx, i mislio sam uzimat navecer prije spavanja na prazan želudac, samo me zanimalo dali su količine uredu

    Leave a comment:


  • SemaMare
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by mrav
    ekipa, ako ima ko stručan nek mi kaže kak da ovo koristim: imam od Biotecha magnesium 500 120 kapsula, zinc 100 100 kapsula , i vitamin B-complex 75 complete 60 tableta, da koristim kao u ZMA, sve troje skupa ili .... cekam sugestije i prijedloge
    naravno sve to pred spavanje, s tim da b komplex mozes i ujutro uz dorucak smazat,

    Leave a comment:


  • mrav
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    ekipa, ako ima ko stručan nek mi kaže kak da ovo koristim: imam od Biotecha magnesium 500 120 kapsula, zinc 100 100 kapsula , i vitamin B-complex 75 complete 60 tableta, da koristim kao u ZMA, sve troje skupa ili .... cekam sugestije i prijedloge

    Leave a comment:


  • Archiv3r
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by Vedran
    Da da, temperatura i grlo.

    Rokam po čaju, aspirin plus. Ako ništa drugo probat ću jest voće, bar nešto.
    meni je bilo slicno...bio sam out oko 10-ak dana, pio antibiotike, uzeo sam neke vrecice koje mijesas s vodom za obnavljanje crijevne mikroflore (u slucaju da si antibiotike uzimao)
    i natjerao sam se jest sto sam vise mogao (a da bude u granicama koliko jedem kad sam zdrav) u tih 10-ak dana dobio sam 1 kg i kilaze u teretani su se malo povecale.

    Leave a comment:


  • Vedran
    replied
    Re: Minerali i vitamini

    Da da, temperatura i grlo.

    Rokam po čaju, aspirin plus. Ako ništa drugo probat ću jest voće, bar nešto.

    Leave a comment:

Working...
X