Announcement

Collapse
No announcement yet.

Minerali i vitamini

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Minerali i vitamini

    Originally posted by mrav
    e pa na prazan želudac , poslije obroka, tj. 30-60 minuta prije spavanja, a i mogu i uz obrok, isto mi dođe :P
    e pa jbga druze onda ti nevalja taj obrok koji ti se svari za 30 - 60 min ,
    uvece pred spavanje ti je cilj pojesti sto sporiji obrok, tj da imas cijelu noc hranjivih tvari u organizmu dok spavas, to ti nikakvu ulogu ne igra na prazan zeldac ,
    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

    Comment


    • Re: Minerali i vitamini

      Originally posted by SemaMare
      Originally posted by mrav
      e pa na prazan želudac , poslije obroka, tj. 30-60 minuta prije spavanja, a i mogu i uz obrok, isto mi dođe :P
      e pa jbga druze onda ti nevalja taj obrok koji ti se svari za 30 - 60 min ,
      uvece pred spavanje ti je cilj pojesti sto sporiji obrok, tj da imas cijelu noc hranjivih tvari u organizmu dok spavas, to ti nikakvu ulogu ne igra na prazan zeldac ,
      nisi skuzio, pojedem zadnji obrok 5-6 kuhanih jaja ili 300 grama posnoga ili nesto u takvom stilu recimo u 7 sati navecer, i onda prije spavanja recimo oko 10 navecer popijem tabletice

      Comment


      • Re: Minerali i vitamini

        Originally posted by mrav
        Originally posted by SemaMare
        Originally posted by mrav
        e pa na prazan želudac , poslije obroka, tj. 30-60 minuta prije spavanja, a i mogu i uz obrok, isto mi dođe :P
        e pa jbga druze onda ti nevalja taj obrok koji ti se svari za 30 - 60 min ,
        uvece pred spavanje ti je cilj pojesti sto sporiji obrok, tj da imas cijelu noc hranjivih tvari u organizmu dok spavas, to ti nikakvu ulogu ne igra na prazan zeldac ,
        nisi skuzio, pojedem zadnji obrok 5-6 kuhanih jaja ili 300 grama posnoga ili nesto u takvom stilu recimo u 7 sati navecer, i onda prije spavanja recimo oko 10 navecer popijem tabletice

        pa druze nisi ti skuzio poentu, da ti nevalja to nista, opet legnes gladan onda, jedi zadnji obrok cim oces da ides spavat npr u 10, i onda drkni i te tablete i toj to,
        ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
        Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

        Comment


        • Re: Minerali i vitamini

          Originally posted by SemaMare
          Originally posted by mrav
          Originally posted by SemaMare
          Originally posted by mrav
          e pa na prazan želudac , poslije obroka, tj. 30-60 minuta prije spavanja, a i mogu i uz obrok, isto mi dođe :P
          e pa jbga druze onda ti nevalja taj obrok koji ti se svari za 30 - 60 min ,
          uvece pred spavanje ti je cilj pojesti sto sporiji obrok, tj da imas cijelu noc hranjivih tvari u organizmu dok spavas, to ti nikakvu ulogu ne igra na prazan zeldac ,
          nisi skuzio, pojedem zadnji obrok 5-6 kuhanih jaja ili 300 grama posnoga ili nesto u takvom stilu recimo u 7 sati navecer, i onda prije spavanja recimo oko 10 navecer popijem tabletice

          pa druze nisi ti skuzio poentu, da ti nevalja to nista, opet legnes gladan onda, jedi zadnji obrok cim oces da ides spavat npr u 10, i onda drkni i te tablete i toj to,
          ali bolje mi paše u 10 samo tablete jer onda grickam sjemenke od bundeve pa mi to dođe kao zadnji obrok

          Comment


          • Re: Minerali i vitamini

            šta mislite o ovim tabletama? uzimam ih kao sta pise jednu poslije dorucka! da li ih netko koristi?

            http://www.building-body.com/shop/produ ... _100_tabl/

            Comment


            • Re: Minerali i vitamini

              Originally posted by Vedran
              Glupi vitamini i minerali, pijem ih već 2 godine svaki dan, jučer malo zahladilo, odma temperatura. Pitam se čemu sve to? Taman sam se ufuro u treninge i sad pauza. Što je najgore ne mogu ništa jest. Uglavnom živčan!
              Sintetički vitamini ne samo da nemaju efekta, vec su i štetni za zdravlje. Vitamini mogu da deluju samo u sadejstvu sa ostalim elementima sa kojima se nalaze u prirodnoj hrani, gde su "spakovani" tako da mogu i biti iskorišćeni, zajedno sa potrebnim mineralima i ologoelementima. Po meni čisto bacanje para. Nijednom nisam bio bolestan u proteklih 7-8 godina, ali NIJEDNOM. A nisam takođe uzeo nijednu tabletu sintetičkog vitamina.
              Zašto ljudi nasedaju na reklame, ja ne znam. Uradite malo istraživanje. Evo malog hinta:

              JEDNA crvena paprika ima 253 % vitamina C, 75 % vitamina A, potrebnog za jedan dan
              http://nutritiondata.self.com/facts/...roducts/2896/2
              da li je stvarno toliko teško uzeti tu papriku, iseći je na 3-6 delova i pojesti je u toku dana s obrocima?
              Banalan primer, koji važi i za sve ostale vitamine i minerale... samo ako jedeš kao čovek, normalnu i prirodnu hranu, a ne tablete i preparate koji hrane samo džepove onih koji ih prodaju
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • Re: Minerali i vitamini

                Ti postoci su za usalene line svinje koje ne treniraju.

                Comment


                • Re: Minerali i vitamini

                  Složio bih se. I ja sam prestao uzimati multivitamine, gledam samo da mi je tanjur što šareniji, dosta sezonskog povrća i voća tokom dana i banane radi Mg-a.

                  Nažalost marketing je postao presudan faktor, a ne kvaliteta, kako u odabiru suplemenata tako i svega ostaloga.

                  Comment


                  • Re: Minerali i vitamini

                    Originally posted by Wolfey
                    Ti postoci su za usalene line svinje koje ne treniraju.
                    pa dobro, ajde, konkretno treba ti više C vitamina radi regeneracije, ali koliko više? možeš pojesti 3 paprike, a nisu ni paprike jedine gde ima C vitamina: imaš kupus, voće, peršun, praktično sve što je sveže i biljno ga ima, čak i banane, koje ne deluju baš "C-vitaminski"

                    ajd sad da vidimo recimo vitamin E
                    100 g semenki suncokreta ima 166% vitamina E
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • Re: Minerali i vitamini

                      Da li netko osječa kakvu razliku tjekom uzimanja vitamina B (bilo kojeg.. moze i B kompleksa) i tjekom ne uzimanja istog?
                      Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                      http://www.facebook.com/adoni.costo
                      http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                      http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                      Comment


                      • Re: Minerali i vitamini

                        Originally posted by ScuderiaBull
                        Da li netko osječa kakvu razliku tjekom uzimanja vitamina B (bilo kojeg.. moze i B kompleksa) i tjekom ne uzimanja istog?
                        naravno da ne

                        Comment


                        • Re: Minerali i vitamini

                          Originally posted by ScuderiaBull
                          Da li netko osječa kakvu razliku tjekom uzimanja vitamina B (bilo kojeg.. moze i B kompleksa) i tjekom ne uzimanja istog?
                          nema neke osjetne razlike, nekad idem i do 800% RDA, to sve govori o kvaliteti samih suplemenata i koliko se absorbiraju, jer morao bih na toj dozi osjetit barem simptome predoziranja
                          “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                          Comment


                          • Re: Minerali i vitamini

                            Originally posted by rxownz

                            nema neke osjetne razlike, nekad idem i do 800% RDA, to sve govori o kvaliteti samih suplemenata i koliko se absorbiraju, jer morao bih na toj dozi osjetit barem simptome predoziranja
                            Pa i ne... vitamini B kompleksa su ti topivi u vodi...
                            to znači da je svaki višak dotičnog izlazi mokraćom van...

                            I koliko se sječam, nije zabilježen niti jedan slučaj predoziranja vitaminom B, i nisu poznate nikakve nuspojave...


                            Mene samo zanima dal djeluje, nešto si pokušavam dokazat....

                            Kakav dojam sam dobio, mislim da bacamo pare u septičku jamu
                            Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                            http://www.facebook.com/adoni.costo
                            http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                            http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                            Comment


                            • Re: Minerali i vitamini

                              kako bi to tocno vitamin osjetno triba djelovat?

                              Comment


                              • Re: Minerali i vitamini

                                Evo bi samo pita sta mislite o ovom C vitaminu: Twinlab Ascorbate C - 224g = 245kn
                                Ja ih koristin pa me zanima jesu li ok

                                Comment

                                Working...
                                X