Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Glukoza - dekstroza

    Dobro je dečki,nema potrebe spamat temu sa glupostima

    Comment


    • Re: Glukoza - dekstroza

      Je li mislite da bi bilo bolje popiti glukozu solo odmah nakon treninga a onda whey 10 minuta iza , ili nema razlike ako popijemo sve skupa odmah iza treninga ?
      Zene meni kazu Rambo ti si Car

      Comment


      • Re: Glukoza - dekstroza

        Nemoj si kompicirat život sa glupostima i popi ga zajedno

        Comment


        • Re: Glukoza - dekstroza

          Ma popiješ sve zajedno, šta ćeš se maltretirati još i sa tim...
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • Re: Glukoza - dekstroza

            Pijem zajedno vec pun k.... al eto palo mi napamet da bi po logici stvari imalo nekog smisla, mada sam pretpostavljao da nije neka razlika....
            tnx
            Zene meni kazu Rambo ti si Car

            Comment


            • Re: Glukoza - dekstroza

              Tak dečko kod mene u teretani pije posebno kreatin a posebno whey(naravno bez dekstroze).Pitam ga ja kaj pije i zakaj odvojeno jer sam mislio da je možda ko onaj biotechov etil ester odvratan.Velio on meni onak kao pravi se pametana da se ne pomješa. Samo sam ga blijedo pogledal i otišao pod tuš

              Comment


              • Re: Glukoza - dekstroza

                Mogao si mu dati prijedlog da ponese jedan shejker za kreatin, drugi za whey, treci za dex, i cetvrti za glutamin......
                Zene meni kazu Rambo ti si Car

                Comment


                • Re: Glukoza - dekstroza

                  ....i jedan za mozak da ga promučka prije upotrebe!

                  Comment


                  • Re: Glukoza - dekstroza

                    i jedan za vodu

                    Comment


                    • Re: Glukoza - dekstroza

                      Originally posted by Car
                      Pijem zajedno vec pun k.... al eto palo mi napamet da bi po logici stvari imalo nekog smisla, mada sam pretpostavljao da nije neka razlika....
                      tnx

                      Hehe,pa po logici bi bilo obrnuto...
                      Dakle,buduci da Wheyu treba ipak neko vrijeme da ga organizam probavi (do 1h),a glukoza je unutar nekoliko minuta vec u krvi, neka novija istrazivanja su pokazala da je bolja kombinacija od whey+glukoza iza treninga, ona gdje whey popijemo prije treninga,a odmah nakon treninga popijemo glukozu.Ali sve su to mrcvarenja i natezanja bezveze jer nama kao rekreativcima to ionako ne igra veliku ulogu.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • Re: Glukoza - dekstroza

                        Originally posted by IgyBoy
                        Originally posted by Car
                        Pijem zajedno vec pun k.... al eto palo mi napamet da bi po logici stvari imalo nekog smisla, mada sam pretpostavljao da nije neka razlika....
                        tnx

                        Hehe,pa po logici bi bilo obrnuto...
                        Dakle,buduci da Wheyu treba ipak neko vrijeme da ga organizam probavi (do 1h),a glukoza je unutar nekoliko minuta vec u krvi, neka novija istrazivanja su pokazala da je bolja kombinacija od whey+glukoza iza treninga, ona gdje whey popijemo prije treninga,a odmah nakon treninga popijemo glukozu.Ali sve je su to mrcvarenja i natezanja bezveze jer nama kao rekreativcima to ionako ne igra veliku ulogu.
                        Odlično.

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • Re: Glukoza - dekstroza

                          osim toga ako jedeš svaka 3 sata za pretpostaviti je da se praktički non stop u opticaju nalaze neke aminokiseline,mada nije loše popiti mjericu wheya prije treninga,još bolja kombinacija bi bila BCAA+glutamin(navodno djeluje jako anti-katabolički) E sad,ak se ima para viška zakaj ne.Ali velim,brijem da su to već nijanse

                          Comment


                          • Re: Glukoza - dekstroza

                            Ja sam se izgubio sada i ispričavam se, ali molio bih jedan zdravo seljački laički odgovor na moje pitanje!

                            Kupio sam danas u DM-u ovaj traubencuker i sada me interesira u kojoj mjeri da ga umješam u šejker?

                            Naime, ja po uputi na kanti (Multipower Professional 100% Whey) stavljam 3 mjerice one koja se nalazi u kanti i to je cca 30g i na to stavim 3dcl vode. Pitanje glasi:
                            KOLIKO DA OVIH ISTIH MJERICA IZ KANTE PROTEINA (ILI NEKIH DRUGIH) TRAUBENCUKERA STAVIM U ŠEJKER PRIJE NEGO ZALIJEM VODOM?

                            Comment


                            • Re: Glukoza - dekstroza

                              Ja ti stavljam jednu ipo do dvije, ovisi ti i o treningu.. ak si se razbio stavis vise ak nisi manje..
                              Mislim da je dost jedna ipo mjerica , a sad nek strucnjaci kazu sta misle...
                              EDIT:zeznio sam se mislio sam da mislis na mjericu od 30gr
                              Ako ti je mjerica 10gr , onda stavis komotno 4-5, sto bi bilo nekih 50-gr

                              Comment


                              • Re: Glukoza - dekstroza

                                Tako puno šećera?!

                                Ja sam mislio da to ide kao u kavu, dvije-tri male žličice...

                                Comment

                                Working...
                                X