Announcement

Collapse
No announcement yet.

ebay kupnja suplimenata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ebay kupnja suplimenata

    zanima me da li neko ima iskustva sa kupnjom suplimenata preko ebay-a ?
    gledam malo cijene i mogu reci da je sve znatno jeftinije,jedina stvar koja me muci je postarina
    I live for the weekend, I live for hard styles, I live for hardstyle baby!!

  • #2
    Re: ebay kupnja suplimenata

    osobno preko ebaya ne bi bas kupovo bilo kakve prehrambene proizvode ili nesto tipa nakit...
    postarinu nemaju svi u hr... i postarinu lako vidis kolko je, pise pod detalji proizvoda... do 350kn nema carine...
    ja si znam majcu, privjesak il neku sitnicu narucit...
    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

    Comment


    • #3
      Re: ebay kupnja suplimenata

      moj buraz je narucivo komponente za komp prije, a sto se tice suplamenta nebi nista uzeo, pitaj boga jel kaj ima unutra da nije nes naguro itd itd.....

      Comment


      • #4
        Re: ebay kupnja suplimenata

        Slažem se sa Šimunom, naručujem sve i svašta sa ebaya osim prehrambenih proizvoda/dodataka, nakita i mobitela .. Ali iz razloga što za te stvari mogu tražit analizu, a to košta.. Tipa suplementi na zdravlje, utjecaj nakita na kozu, i ono s čim sam imao posla, a to je agencija za telekomunikacije

        Comment


        • #5
          Re: ebay kupnja suplimenata

          ma ne dira mene pravise kaj je unutra
          najvise me muci postarina koja sigurno nije mala za 5 kila whey-a koji putuje iz amerike...tak da se bojim da bi e na karju kostalo isto ko da sam uzeo ovdje :/
          I live for the weekend, I live for hard styles, I live for hardstyle baby!!

          Comment


          • #6
            Re: ebay kupnja suplimenata

            Ja često naručujem sa Ebaya od odjece do preparata i mogu reći samo najbolje. Nikad problema i uvijek na vrijeme. Imam bratića u Njemačkoj i on isto naručuje sve sa Ebaya i 100 posto pouzdano, bolje nego sa našima.

            Comment


            • #7
              Re: ebay kupnja suplimenata

              daj mi reci molim te koja je fora sa carinom koliko to ispadne love?
              I live for the weekend, I live for hard styles, I live for hardstyle baby!!

              Comment


              • #8
                Re: ebay kupnja suplimenata

                e ja narucujem neke suplemente iz engleske i vjeruj mi da je dosta jeftinije placam preko peypala.postarina me do Tuzle izade 1.5 funtu nije ni skupo.a postarina iz amerike je jako preskupa imas dole ti pise ja mislim da je kila 35 dolara tako druze da ti se to neisplati. moja supruga narucuje kozmetiku iz amerike i postarina je oko 10 dolara na paket ... al sminka je lagana ! tako da ti se neisplati kupovati protein iz amerike jer ce te mozda izaci i skuplje nego ovdje. a ima i kompanija koje nesalju na nase terene. ali ako se vec odlucis da nesto narucis samo gledaj ko ima najveci feedback to ti je jako bitno.
                Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                Comment


                • #9
                  Re: ebay kupnja suplimenata

                  Fora sa carinom je da ide na zbirnu vrijednost postarine i vrijednosti proizvoda..

                  npr. proizvod 200$ + postarina 50$ = 250$ + 10% carine = 275$ + 23% pdv = 338$
                  +neki carinski troskovi

                  S tim da do 150kn vrijednosti nema carine za poštanski promet, a za putnicki (ako ti vozis sa autom prek grane) je do 1000kn..

                  Na neke stvari nema carine npr neka sportska oprema, glazbala neka i tak.. Te na stvari koje su proizvedene u EU ali naravno ima PDV-a

                  Dosta ovisi kakve si srece, nekad ti nece carinit robu vrijednu 2000kn, a nekad te i za 200kn maltretiraju.

                  +Bitno je i koji je kurir posta, Fedex, DHL.. kod ovih brzih kurirskih sluzbi vjerojatnost je duplo veca da ce te carinit + kaj oni imaju svoje troskove zastupanja na carini nekih 100kn kod fedexa i do 400kn

                  Comment


                  • #10
                    Re: ebay kupnja suplimenata

                    hvala decki! bi mi mogli poslat direktan link od koga narucujete...
                    I live for the weekend, I live for hard styles, I live for hardstyle baby!!

                    Comment


                    • #11
                      Re: ebay kupnja suplimenata

                      S tim da do 150kn vrijednosti nema carine za poštanski promet, a za putnicki (ako ti vozis sa autom prek grane) je do 1000kn..
                      __________________________________________________ ____________________
                      TU GORE NEŠTO NE ŠTIMA !!!
                      __________________________________________________ ____________________


                      Majstore (kyzo), malo prouči zakon!

                      Ne znam koje je to godine bilo do 150kn, ali odkad je Republika Hrvatska sigurno nije.
                      Bilo je do 300kn do ove godine, a od 1.1.2010. (koji dan plus-minus) je 1000kn i nema poštarine do tog iznosa. Čak se možeš izvuć tako da na paket napišeš poklon ili gift jer to se ne carini i to je kao rupa u zakonu, a onda mogu i veći iznosi. Sve se treba dogovorit sa firmom od koje kupujes.

                      P.S.

                      Neznalci, daj nemojte krivo informirat i plašit ostale ljude, ako niste dovoljno upućeni u srž problema nemojte ni pisat. Nemojte samo googlat i pročitat na drugim forumima kako se netko zeznuo i onda ovdje prepričat svoju verziju. Naručujem tako već skoro 5 godina, i nikad problemi. Samo treba proučit zakon i sve 5.

                      Comment


                      • #12
                        Re: ebay kupnja suplimenata

                        kazes da je dopusteno narucit postom do 1000 kn?
                        tvrdis da bi nekom proslo bez carine da naruci wheya u vrijednosti cca 800 kn?!

                        prije promjene zakona je bilo 0 kn na postanski promet, ali su se tolerirali paketi do vrijednosti cca 50€, upravo zbog ovih gluposti tipa "gift", dok je pocetkom nove godine tih 0 kn podignuto na 150kn, i po novom ce svaki paket koji prodje bez carine a veci je od 150 kn bit jackpot, tako bar kazu...

                        Comment


                        • #13
                          Re: ebay kupnja suplimenata

                          Pa evo ja ću vam reči iz osobnog iskustva da sam naručio iz dežele supse u protuvrijednosti 90 eura sa poštarinom.Na tu cifru su mi gospoda naplatila nekih 250 kn poreza i carine.Da stvar bude bolja prije naruđbe sam zvao na carinu i pitao dal se plača carina na suplemente u portuvrijednosti do 1000 kn i frajer mi je rekao da se NE PLAČA.
                          A pa sad nek mi netko tvrdi kaj god hoče al ja znam kaj sam platio.Jedina je alternativa otiči atom u deželu i kupit stvar na licu mjesta i pri povratku molit nekog od bogova da je ovaj na granici dobre volje

                          Comment


                          • #14
                            Re: ebay kupnja suplimenata

                            neznam sta vi placate ali meni evo upravo danas stigle neke stvari .platim karticom i to je sve sto platim u to je uracunata i postarina .nenarucujem velike iznose do 50 eura
                            Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                            Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                            Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                            Comment


                            • #15
                              Re: ebay kupnja suplimenata

                              Majstore (kyzo), malo prouči zakon!

                              Ne znam koje je to godine bilo do 150kn, ali odkad je Republika Hrvatska sigurno nije.
                              Bilo je do 300kn do ove godine, a od 1.1.2010. (koji dan plus-minus) je 1000kn i nema poštarine do tog iznosa. Čak se možeš izvuć tako da na paket napišeš poklon ili gift jer to se ne carini i to je kao rupa u zakonu, a onda mogu i veći iznosi. Sve se treba dogovorit sa firmom od koje kupujes.
                              ----------------------------------------------------------------
                              Aj ohladi malo

                              1000kn se 100000% odnosi na PUTNIČKI promet, narucujem i ja oko 5g, 300kn se također odnosilo na PUTNIČKI promet samo sto je to bilo po starom zakonu..(ako ti vozis preko grane)

                              Ne siri dezinformacije sa giftovima jer to ne prolazi (osim ako nisi je...no sretan), ako je nesto beznacajne velicine i vrijednosti proci ce bez carine isto kao i da nije napisan gift, nisu ni oni idioti. Na neku robu carine nema..(Previse sam susreta imao sa Jadrankom Posavec na carini da ostanem hladan na ovo )..

                              Ono sto sam krivo napisao je da nije do 150kn za POŠTANSKI promet vec do 160kn, u starom zakonu nije bilo definirana granica za POŠTANSKI promet..

                              Da ne citas zakon evo ti link http://www.net.hr/novac/hrvatska/page/2 ... tml?pos=n1 pa procitaj (ista stvar pise u zakonu)

                              Napominjem da nikad nisam narucivao suplemente, ali puno toga jesam, od 5kn vrijednosti do 10000kn.. i bilo je svakakvih situacija, ali znam sta kaze zakon (pogotovo novi koji je na snazi od 1.1.2010)

                              Razmisli drugi put jesi siguran u to sto pises

                              Comment

                              Working...
                              X