Announcement

Collapse
No announcement yet.

Omega 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Omega 3

    Imam nedoumicu, nisam nigdje našao, neznam jel bilo negdje na forumu
    Koje tablete piti, omega 3 ili omega 3-6-9 ?I u kojoj količini, negdje sam čitao da
    neki bacaju lopatom 10-20 tableta u sebe, čemu ?!
    I dali bi mogla bit zamjena tabletama u vidu ulja, recimo mješavina lanenog ulja, ribljeg ulja i ulje boražine (boreča).
    Samo bi ova čista ulja došla 3x skuplje nego kapsule.
    Šta vi uzimate i preporučate ?

  • #2
    Re: Omega 3 ili omega 3-6-9

    omega 3 čisto, ili ulje ili kapsule. Bolje mi je ulje nekako, zbog želatine u kapsulama

    Comment


    • #3
      Re: Omega 3 ili omega 3-6-9

      Originally posted by Marijan
      omega 3 čisto, ili ulje ili kapsule. Bolje mi je ulje nekako, zbog želatine u kapsulama
      Da.. omegu 3 sam i do sada pio u kapsulama, ali me zanima dali su važne i ove druge dvije masne kiseline
      Ti piješ omegu 3 iz lanenog ili ribljeg ?!
      Čisto riblje ulje mi je malo onak, odvratno, a i laneno sam čuo isto.. neznam jel se podrigavaš ak se jede žlicom a ne u kapsulama..

      Comment


      • #4
        Re: Omega 3 ili omega 3-6-9

        neznam ako moš nabavit sa neke stranice riblje sa okusom npr limuna, i nema tih burpova
        omega 6 i 9 više nego dovoljno unesemo normalnom prehranom. nepotrebne su u vidu suplementa. ja obično rokam po ribljem, kapsulicama.

        Comment


        • #5
          Omega 3 - Amino - Magneziji

          Su dobre Omega 3 kapsule iz DM-a? Ima ih 60.
          Dali mi to pomaže u defki? I dali se mogu 2 put na dan konzumirati? Prvi put iza ručka a drugi prije spavanja skupa s 4 kapsule aminokiselina tj 15 g BCCA ili L-Glutamina (zavisi sta kupim za 3 dana, trenutno imam Dymatize Super Amino 4800 mg, ali jos malo)

          Dali je pozeljan Magnesium plus C isto iz DM-a? Kada i kolko ga je najbolje konzumirati?

          Comment


          • #6
            Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

            Originally posted by Marko_19
            Su dobre Omega 3 kapsule iz DM-a? Ima ih 60.
            Dali mi to pomaže u defki? I dali se mogu 2 put na dan konzumirati? Prvi put iza ručka a drugi prije spavanja skupa s 4 kapsule aminokiselina tj 15 g BCCA ili L-Glutamina (zavisi sta kupim za 3 dana, trenutno imam Dymatize Super Amino 4800 mg, ali jos malo)

            Dali je pozeljan Magnesium plus C isto iz DM-a? Kada i kolko ga je najbolje konzumirati?
            Jb..te DM

            Uzmi iz ljekarne od Dietpharma dobiš u pakovanju za 104 kune 2 kutije, ukupno 150 kom.

            Comment


            • #7
              Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

              [quote=pileća_prsa]
              Originally posted by "Marko_19":3kxcazi9
              Su dobre Omega 3 kapsule iz DM-a? Ima ih 60.
              Dali mi to pomaže u defki? I dali se mogu 2 put na dan konzumirati? Prvi put iza ručka a drugi prije spavanja skupa s 4 kapsule aminokiselina tj 15 g BCCA ili L-Glutamina (zavisi sta kupim za 3 dana, trenutno imam Dymatize Super Amino 4800 mg, ali jos malo)

              Dali je pozeljan Magnesium plus C isto iz DM-a? Kada i kolko ga je najbolje konzumirati?
              Jb..te DM

              Uzmi iz ljekarne od Dietpharma dobiš u pakovanju za 104 kune 2 kutije, ukupno 150 kom.[/quote:3kxcazi9]

              Hvala na odgovoru -_-'

              Comment


              • #8
                Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

                Originally posted by Marko_19
                Hvala na odgovoru -_-'
                Ovo je standardna kvaliteta s 180 mg EPA i 120 mg DHA

                Ako hoćeš bolju kvalitetu onda
                OMEGA-3 riblje ulje TWL ili
                OMEGA-3 riblje ulje LT
                utipkaj u google...da ne reklamiram

                jedan članak o kvaliteti omege 3:

                "U kontekstu Zone (ali i bb prehrane), svakom odraslom se preporućuje, bez obzira na spol i fizičku aktivnost, suplementacija od 2,5 grama EPA+DHA, dok je ALA potrebna gotovo 'u tragovima' (laneno ulje ili 1-2 zobene kaše tjedno zadovoljava te potrebe) za sudjelovanje u ravnoteži eikosanaida. Naravno, uz uvjet da se hraniš zdravo, dakle u Zoni (to ti je otprilike bb prehrana bez PWM-a). Ovisno o potrebama pojedinca (zdrastveno stanje, depresija, demencija, ozbiljne bolesti ...) suplementacija može ići čak do 20-25 grama. Kako jedna 'obična' kapsula ribljeg ulja sadrži svega 0,3 grama EPA+DHA (120+180mg) i samo je djelomice (tzv. destilacija ili molekularna destilacija) očišćena od štetnih tvari iz mora (teški metali, PBC i sl.), suplementacija takvim ribljim uljem može biti više štetna nego korisna. Jedna kapsula 'pharmaceutical grade' ribljeg ulja sadži 0,7grama EPA+DHA i nečistoća nema niti u tragovima, pa je garantiran izostanak negativnih nuspojava. Napominjem da je omega3 (kratkolančani) iz lanenog ulja također sposobna sintetizirati EPA i DHA i to u omjeru otprilike 30:1. Dakle 30 grama lanenog ulja može dati 1 gram EPA i 0,1 gram DHA dugolančanih masnih kiselina. Na kraju dolazimo do računice u kojoj skupo riblje ulje 'pharmaceutical grade' je zapravo jeftino kada se gleda omjer EPA+DHA koji dobivate u pakovanju. "


                Tako da je i od dietpharma i ovaj iz dm obične kvalitete.

                Neka nešto kažu u vezi ovoga iskusniji bilderi.

                Comment


                • #9
                  Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

                  odkud ti članak?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

                    Originally posted by Marijan
                    odkud ti članak?
                    Na jednom bodybilding forumu,

                    Isto tako se kaže da za EPA/DHA ne postoje 'sluzbene preporuke' (RDA i9li nesto slicno) dnevne kolicine. Uglavnom, u terapeutske svrhe uglavnom se preporuca 3-6 grama dnevno, s tim da se npr. protiv shizofrenie uzima i dosta vise.
                    American Heart Association preporuca 5g dnevno ljudima sa vrlo visokim trigliceridima.
                    Ipak, 'samo' 1 g EPA/DHA smatra se dovoljnim za smanjenje rizika od srcanog udara.
                    Zdravim ljudima dosta je uzimati do 650 mg dnevno a trudnicama 200 mg.Zakljucak: odlican ali vrlo skup suplement, ali tako je sa vecinom suplemenata. Glutamin, arginin, BCAA... sve su to stvari koje vise ili manje rade, ali ih treba uzimati u kolicinama koje znace cesto praznjenje novcanika

                    Preporuka od 2,5 mg se odnosi na dr. barry searsa u knjizi 'omega rx u zoni'
                    2,5 g EPA/DHA nisu odredjene nasumce, vec su rezultat istrazivanja na tom polju.

                    Recept za ulazak u zonu je jednostavan, a čine ga tri značajne komponente prehrane: kontrola inzulina, restrikcija kalorija te najvažniji dio, dodavanje velikih količina ribljeg ulja. U zoni omega Rx opisuje upravo kako će vam velike količine ribljem ulja pomoći u postizanju punog potencijala zone. Otkriva revolucionarna saznanja koja pomažu u sprečavanju simptoma i pojavu kroničnih bolesti, poboljšavaju fizički kondiciju, radnu i mentalnu sposobnost. Ako potpuno iskoristite njegove blagodati, velike doze ribljeg ulja u stanju su promijeniti vašu budućnost, zadržavajući hormon inzulin unutar zone, jer samo tako možete kontrolirati čudesne hormone, zvane eikosanoidi, koji, kao što nam je poznato, utječu na sve u vašem tijelu, uključujući srce, um pa čak i emocije. Na temelju svojih vlastitih istraživanja, eksperimenata te recentno objavljenih studija na tu temu, doktor Barry Sears pokazat će vam kako se boriti protiv bolesti srca, odnosno spriječiti da do njih uopće dođe, spriječiti razvoj tumora, nositi se s depresijom i Alzheimeirovom bolešću.

                    Stoga bi najbolje bilo uzimati recimo tri tablete MEGA TWIN EPA
                    Najjača formula omega-3 masnih kiselina sa 840 mg EPA i DHA u jednoj glicerinskoj kapsuli, dobivena čistim postupkom iz ribe iz dubina hladnih mora, bez kolesterola i vitamina A i D, sa konstantnim pažljivim ispitivanjem da bi se uklonila mogućnost prisustva toksičnih metala i kemikalija.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

                      Ovo je zestoko pretjerivanje...

                      Farmaceutska cistoca je "izmisljen" termin od strane proizvodaca suplemenata koji proizvode "ciste " suplemente. Riblje ulje od 30% Epa+Dha koje je molekularno precisceno je sasvim u redu(nikakva farmaceutska cistoca i gluposti...)

                      Jedino sto se treba paziti kod vecih doza je predoziranjem vitaminom e koji moze biti dosta opasan.

                      Sto se tice twinlabowih omega, trenutno su najbolje u Hrvatskoj zbog visokog omjera EPA/DHA....Ali ima i jeftinijih opcija, a nista puno losijih...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

                        Originally posted by Titanik
                        Sto se tice twinlabowih omega, trenutno su najbolje u Hrvatskoj zbog visokog omjera EPA/DHA....Ali ima i jeftinijih opcija, a nista puno losijih...
                        Di nabavljas od Twinlaba Omega3 i za koliko para...
                        LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

                          puno previše.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

                            mislim da ti je 50kom nekih 100kn, tak da
                            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Omega 3 - Amino - Magneziji

                              koje su onda best buy gledajuci na kvalitetu ,kolicinu i cijenu?
                              http://s04.flagcounter.com/count/3D7...rs=0/labels=1/

                              Comment

                              Working...
                              X