Announcement

Collapse
No announcement yet.

Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

    Originally posted by Svarcika
    evo slucajno nasao neki clanak o red bullu...

    http://cromalternativemoney.org/index.p ... smrt-.html


    dobro je znati,ali sam neke stvari sam sam skužil,da je to čisti otrov

    Comment


    • #17
      Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

      neuspojave su malo preuveličane,ali da treba stajati na policama zdrave hrane-netreba.Da tu i tamo pomaže prevaziči neke barijere u životu,to stoji-pritom mislim na situacije tipa odradit dan nakon neprospavane noči i sl.

      Comment


      • #18
        Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

        vidim da pričate i o kavi na temu toga da vas održava budnima.. pa evo jedan podatak.. istraživanja pokazala da crni čaj djeluje duže od kave.
        a šta se tiče "3 red bulla pa se rušiš"... to valjda ovisi od osobe do osobe. dok sam pisala diplomski rad pa je zadnjih par dana bila frka s vremenom, nisam spavala UOPĆE 96 sati (č. 4 dana!).. ..ne moram vam opisivat u kakvom stanju sam bila fizički (č.zombi), ali.. -red bull, crni čaj i kava su mi kolali venama umjesto krvi tih dana! - pa se nisam rušila ni jednom
        Get fit or die trying!

        Comment


        • #19
          Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

          Originally posted by hippbaby
          vidim da pričate i o kavi na temu toga da vas održava budnima.. pa evo jedan podatak.. istraživanja pokazala da crni čaj djeluje duže od kave.
          a šta se tiče "3 red bulla pa se rušiš"... to valjda ovisi od osobe do osobe. dok sam pisala diplomski rad pa je zadnjih par dana bila frka s vremenom, nisam spavala UOPĆE 96 sati (č. 4 dana!).. ..ne moram vam opisivat u kakvom stanju sam bila fizički (č.zombi), ali.. -red bull, crni čaj i kava su mi kolali venama umjesto krvi tih dana! - pa se nisam rušila ni jednom

          ovo nije ljudski svaka čast

          Comment


          • #20
            Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

            Da to za crni čaj je brijem istina,ja ga pijem u zadnje vrijeme porvremeno i fakat je jak,odličan je dok si na defki

            Comment


            • #21
              Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

              Originally posted by jocAGM
              Originally posted by hippbaby
              vidim da pričate i o kavi na temu toga da vas održava budnima.. pa evo jedan podatak.. istraživanja pokazala da crni čaj djeluje duže od kave.
              a šta se tiče "3 red bulla pa se rušiš"... to valjda ovisi od osobe do osobe. dok sam pisala diplomski rad pa je zadnjih par dana bila frka s vremenom, nisam spavala UOPĆE 96 sati (č. 4 dana!).. ..ne moram vam opisivat u kakvom stanju sam bila fizički (č.zombi), ali.. -red bull, crni čaj i kava su mi kolali venama umjesto krvi tih dana! - pa se nisam rušila ni jednom

              ovo nije ljudski svaka čast
              a ko te pita šta je ljudski kad imaš određen datum predaje diplomskog!
              (da,da.. mogla sam ranije počet pisat, ko mi kriv.. )
              Get fit or die trying!

              Comment


              • #22
                Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

                hahahahaha znam kako je to i ja isto radim sve u zadnji tren
                i uvijek se NE izvucem jbg.

                Comment


                • #23
                  Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

                  Originally posted by jocAGM
                  hahahahaha znam kako je to i ja isto radim sve u zadnji tren
                  i uvijek se NE izvucem jbg.
                  a glupo mi pisat takve stvari mac unaprijed jer znam da ću izgubit cijeli dan sjedeći za kompom a neću niš ni taknut (jbga..- facebook, forumi, igrice ) pa onda bolje ni ne gubit vrijeme tako.. ovako je veća efektivnost..pati malo zdravlje tih par dana, al ok, preživimo. al ajd riješila sam se pisanja svega toga zauvijek! hihi! tebi - sretno! ..i nemoj radit sve zadnji čas ako ne podnosiš dobro veće količine kofeina
                  Get fit or die trying!

                  Comment


                  • #24
                    Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

                    Originally posted by hippbaby
                    Originally posted by jocAGM
                    hahahahaha znam kako je to i ja isto radim sve u zadnji tren
                    i uvijek se NE izvucem jbg.
                    a glupo mi pisat takve stvari mac unaprijed jer znam da ću izgubit cijeli dan sjedeći za kompom a neću niš ni taknut (jbga..- facebook, forumi, igrice ) pa onda bolje ni ne gubit vrijeme tako.. ovako je veća efektivnost..pati malo zdravlje tih par dana, al ok, preživimo. al ajd riješila sam se pisanja svega toga zauvijek! hihi! tebi - sretno! ..i nemoj radit sve zadnji čas ako ne podnosiš dobro veće količine kofeina
                    hahaha dobra si ti,da si mlađa nabacivil bi ti se...mene još ceka 8 godina čiste muke sa školom face mi isto radi probleme iako niš,ali baš niš nema na njemu.Stalno živim u nadi da ce neko dati neki pre*****i video ili sliku,a kaj je najbolje vecinski ga koristim za šalabahtere koje frendovi rade.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Energetski napitci? Kakav je učinak zapravo ovih napitaka...

                      Kako da sami napravite svoj izotonični napitak

                      Objavio/la Uroš Zmijanac 06.03.2013. u 7:00 časova. Komentara (31) .

                      Zašto izotonični napitak?

                      Izotonici nadoknađuju materije koje se oslobađaju znojenjem, a imaju istu koncetraciju soli kao i krv, zato organizam najlakše apsorbuje vodu iz njih. To je razlog zbog kog je izotonični napitak bolji izbor od vode ili energetskih pića.

                      Jedan od neophodnih sastojaka napitaka za trčanje je i šećer, koji nam daje energiju za kretanje. Ipak šećer u kristalu, koji se uglavnom koristi u domaćinstvima, u stvari je polisaharid i ima duge lance ugljenih hidrata. Upravo iz tog razloga kuhinjski šećer nije najbolje sredstvo za brzo nadoknađivanje energije i treba ga zameniti prostim šećerom. Dekstroza je u stvari glukoza, prost šećer koji se odmah rastvara i nadoknađuje izgubljenu energiju. Umesto nje, možete da koristite i med.

                      Pored toga potrebno nam je da nadoknadimo izgubljenu so, a za to je kuhinjska so dobar izbor.

                      Na kraju nadoknadićemo i vitamine, a i prijaće i dobar ukus koji će imati vaš izotonični napitak. Ukusi mogu da budu različiti, a citrusi su uvek dobar izbor. Važno je da sve namirnice budu prirodne, što znači da bi bilo dobro da izbegavate sokove na rastvaranje ili druge hemijski obrađene namirnice.

                      Limunada sa dekstrozom

                      Sastojci:
                      ◾5-6 kašičica dekstroze (oko 35-40 g)
                      ◾sok od pola većeg limuna ili manjeg celog limuna
                      ◾1 g vanilinog šećera
                      ◾četvrtina kašičice soli
                      ◾0,5 l vode

                      Sve ovo sipajte u flašicu od 0.5 l i dobro promućkajte.

                      Napitke možete da koristite na svakom treningu koji traje duže od 45 minuta, a najbolje je posle treninga. Ukoliko u sklopu svog treninga trčite kraće od 40 minuta, možete da popijete čašu (do 2 dl) napitka u 20 minutu. Preostalu količinu soka popijte posle trčanja, tako što ćete da, čim završite sa treningom, popijete još jednu čašu a ostatak pola sata kasnije uz obrok. Preporučljivo je da prvi obrok posle trčanja bude u prvih sat vremena posle treninga!
                      Pivo za masu, rakija za defku...

                      Comment

                      Working...
                      X