Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glutamin i kreatin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Glutamin i kreatin

    Pozdrav,
    Odlucio sam pored Wheya da uzimam Glutamin i kreatin.Kreatin se uzima prije treninga i posle treninga i moze se mjesati sa wheyom,glutamin isto tako posle treninga pomjesan sa wheyom i prije spavanja,toliko sam ja skontao.E sad sto se doze tice neko kaze 5 gr Glutamina neko kaze 20g.Sta je ispravno ili to zavisi od tijela.Isto tako da li se doza glutamina pred spavanje moze koristiti sa kazeinom.I ako nisam previse naporan sta tacno znaci faza punjenja sa kreatinom.Kao i uvijek hvala i sportski pozdrav.

  • #2
    Ja osobno koristim 10 gr glutamina nakon treninga (sve u shaker zajedno s dekstrozom,bcaa i creatinom) i 10 grama pred spavanje.
    S druge strane creatin isto tako 5 grama nakon treninga a u dane bez treninga isto 5 grama na taste tako da ne radim fazu punjenja


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk

    Comment


    • #3
      Sto vise citam vise me zbunjuje,znaci 5 grama kreatina prije treninga ,whey i glutamin nakon treninga,kazein i glutamin pred spavanje.A tome se u to dodaju BCCA.Prije treninga ili posle treninga ?
      Oprostite sto ponavljam pitanja,stvarno sam pokusao sam naci odgovore ali jednostavno je prezbunjujuce.Od nacina koristenja do toga da se negdje kunu u glutamin BCCA a negdje kazu da je to samo bacanje para.Neko ko nije koristio suplemente stvarno se totalno izgubi.

      Comment


      • #4
        Ti ne moras koristiti suplementaciju sve ti to unosis kroz hranu(glutamin kreatin aminokiseline protein itd.) ako je prehrana naravno sredjena suplementacija nije neophodna iliti obavezna tako da nemoj si razbijati glavu suplementima bolje se fokusiraj na prehranu i trening. Evo ti primjer kako ja svoju suplementaciju koristim detaljno.
        Znaci ovako ja koristim:Whey protein,Bcaa,glutamin,creatine.
        Creatine-5gr dnevno nakon treninga (ne pijem ga prije treninga znaci samo 5 gr poslije treninga)a u dane kad ne treniram popijem 5 gr na taste i to je to.
        Bcaa-10 gr prije treninga i 10 gr nakon treninga.u dane bez treninga ne pijem
        Glutamine-10 gr poslije treninga i 10 gr pred spavanje.U dane bez treninga ga ne pijem
        Whey protein 2 mjerice nakon treninga
        Casein ne koristim opce pred spavanje pojedem posni sir pojacam ga malo wheyom i to je to ponekad ubacim i sumsko voce (posni sir,whey i malo sumskog voca ponekad ) i to pojedem pred spavanje.
        Volio bih da napomenem da koristim suplementaciju u obliku vitamina i minerala :magneziji zink vitamin c i omega 3
        Ugl da se ne patis i ne koristis 10 shakera za suplementaciju sve sto pijes nakon treninga sto je u mom slucaju bcaa glutamine creatine whey dekstroza ja to sve smiksam zajedno u shaker i tako popijem i to je to. Nadam se da sam pomogao. Stariji i islusniji vjezbaci ako imaju kakvu primjedbu neka me isprave




        Gesendet von iPhone mit Tapatalk

        Comment


        • #5
          Naravno da si pomogao,danas sam kupio creatin i omega 3,imas li neku preporuku za glutamin i BCCA?

          Comment


          • #6
            Ja sam bcaa i l-glutamine dobio na poklon od myprotein tako da sam u biti samo taj i probao taj i koristim


            Gesendet von iPhone mit Tapatalk

            Comment


            • #7
              ok,hvala puno

              Comment


              • #8
                Kreatin je dobar suplement, preporuka je uzimati ga. Glutamin je isto dobar ali je malo skuplji, pa ak imaš love neće ti škoditi.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment

                Working...
                X