Announcement

Collapse
No announcement yet.

NITRO OKSID - štetan ili ne za organizam???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: NITRO OKSID - štetan ili ne za organizam???

    Ne bih se složio da su NO boostery bacanje novac, ako je intenzitet treninga njegova glavna komponenta NO boostery će nam neupitno dati dodatnu "motivaciju" odnosno većinom će djelovati na povišenje adrenalina, bolji fokus na treningu (važan za muscle mind conection, još jednu bitnu komponentu treninga), izdržljivost, odnosno odgoditi će samo umaranje i naravno na upunpanost. Zbog svih ovih prednosti neupitna je njihova korisnost za odraditi natprosječno kvalitetni trening, a osobito ako već u svojem sastavu imaju ili uzmemo uz njih, gradivne elemente kao što su BCAA, glutamin i EAA, pa samim njihovim učinkom na povećanje prokrvljenosti i povećanjem količine moguće krvi koja će se s njima moći dovesti u trenirani mišić omogućimo daleko bolju ugradnju gradivnih elemenata u mišićne stanice, odnosno potaknema regeneraciju oštečenih mišićnih vlakana već na samom treningu.

    Comment


    • #62
      Re: NITRO OKSID - štetan ili ne za organizam???

      Razlika u stimulaciji koju bi dobili od konzumiranja 2 tablete kofeina i NO boostera je gotovo nikakva,a boosteri redom kostaju i do nekoliko puta vise. Gledano s te strane, su bacanje novca, a vjerujem da je na to mislio i "big".

      Regeneracija ostecenih misicnih vlakana vec na samom treningu nije moguca. Jednostavno, hormonalni uvjeti i energetski balans samih stanica to ne dopustaju.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • #63
        Re: NITRO OKSID - štetan ili ne za organizam???

        Originally posted by IgyBoy View Post
        Razlika u stimulaciji koju bi dobili od konzumiranja 2 tablete kofeina i NO boostera je gotovo nikakva,a boosteri redom kostaju i do nekoliko puta vise. Gledano s te strane, su bacanje novca, a vjerujem da je na to mislio i "big".

        Regeneracija ostecenih misicnih vlakana vec na samom treningu nije moguca. Jednostavno, hormonalni uvjeti i energetski balans samih stanica to ne dopustaju.
        Sorry buraz, si mozda probao koja je razlika izmedu 10-15 NO boostera razlicitih proizvodaca sto se moze naci na trzistu i 2 tab. kofeina, ja na srecu jesam, probao sam i prije treninga 5-20 g arginina hcl, isto toliko i citrulina, probao sam 500-600 mg kofeina prije treninga i do.200 mg 1,3DMAA i mogu ti opisati razliku,najbolje su kombinacije koje sinergisticki djeluju u raznim NO boosterima, al hebi ga sve kosta, nesto vise nesto manje, ali uvijek ti vrijedi koliko para toliko muzike.

        Da li je dokazana regeneracija i.rast misicnih stanica iskljucivo tijekom perioda odmora, nije, to je samo jedna od teorija, da li je dokazana teorijao regeneraciji tijekom treninga, nije, da li si probao i jednu i drugu, ja jesam i ne samo ja.nego i mnogi drugi pametniniji od mene?! Kao i vecina drugih koji su probali i jedno i drugo, zakljucio sam da postoji dovoljna razlika odnosno vidniji napredak kada se u odredenim uvjetima hiperinzulimije i hiperemije potice regeneracija misicnih stanica, odnosno kada se to odvija u malo izmjenjenim hormonalnim uvjetima i okruzenju, e sada da li je to bas zbog regeneracije misicnih stanica tijekom treninga, ne znam, o tome postoji teorija, dokazano nije, ali ono sto mi je jedino bitno je da se u praksi pokazalo UCINKOVITIJE!

        Comment


        • #64
          Re: NITRO OKSID - štetan ili ne za organizam???

          To je bila poenta price IgYBoy,da bi neko kako kazu "ucinkovito" iskoristio (ne kazem da nema osnove ono sto Titan prica) treba da pre njega potrosi jos 300e mesecno pre No boostera,pa da mu jos samo to fali...ali jesti "normalnu" hranu i sav potencijalni novac (posto malo ko ima za sve,zar ne) potrositi na No je nista drugo nego glupost i neracionalnost,da ne kazem neznanje.

          Comment


          • #65
            Re: NITRO OKSID - štetan ili ne za organizam???

            Originally posted by TitanGym_BP View Post
            Sorry buraz, si mozda probao koja je razlika izmedu 10-15 NO boostera razlicitih proizvodaca sto se moze naci na trzistu i 2 tab. kofeina, ja na srecu jesam, probao sam i prije treninga 5-20 g arginina hcl, isto toliko i citrulina, probao sam 500-600 mg kofeina prije treninga i do.200 mg 1,3DMAA i mogu ti opisati razliku,najbolje su kombinacije koje sinergisticki djeluju u raznim NO boosterima, al hebi ga sve kosta, nesto vise nesto manje, ali uvijek ti vrijedi koliko para toliko muzike.
            Nisam ih probao niti 5.
            Iskreno, igrao sam se s njima mozda pola godine-godinu ukupno. Osjecaj "kicka",tj. bolje fokusiranosti je postojao(je li to bio placebo ili nesto drugo,nisam siguran...),ali definitivno nije vrijedno davanja tolikog novca.Isti fokus,stimulaciju,"motivaciju" i izdrzljivost imam s kofeinom. Ako zelim pump,pobrinem se da prije treninga unesem adekvatnu kolicinu UH-a i inzulin ce odraditi svoje.
            Inzulin sam po sebi stimulira vazodilataciju i protok krvi, sto se javlja kao rezultat povisene sinteze NO-a.
            Uz trening visokog intenziteta,koji sam po sebi uzrokuje povecani protok krvi mislim da imam sve sto mi je potrebno za dobar pump.
            Uz NO boostere bi mozda i dobio nesto bolji pump,ali je li mi to na kraju bitno? I sam si rekao u jednom drugom threadu: regeneracija misica je proces koji traje cijeli dan(ili bar dobar dio dana,moja opaska),pa je eventualni benefit koji bi dobio od NO boostera vrlo upitan.


            Originally posted by TitanGym_BP View Post
            Da li je dokazana regeneracija i.rast misicnih stanica iskljucivo tijekom perioda odmora, nije, to je samo jedna od teorija, da li je dokazana teorijao regeneraciji tijekom treninga, nije, da li si probao i jednu i drugu, ja jesam i ne samo ja.nego i mnogi drugi pametniniji od mene?! Kao i vecina drugih koji su probali i jedno i drugo, zakljucio sam da postoji dovoljna razlika odnosno vidniji napredak kada se u odredenim uvjetima hiperinzulimije i hiperemije potice regeneracija misicnih stanica, odnosno kada se to odvija u malo izmjenjenim hormonalnim uvjetima i okruzenju, e sada da li je to bas zbog regeneracije misicnih stanica tijekom treninga, ne znam, o tome postoji teorija, dokazano nije, ali ono sto mi je jedino bitno je da se u praksi pokazalo UCINKOVITIJE!
            Postoji vise razloga zasto je nemoguce da se ta regeneracija desava tijekom treninga. Naime, energetski balans stanice i opcenito energetski balans organizma diktiraju u takvom okruzenju i hormonalni panel. Nakon treninga, zalihe energije u misicnim stanicama su nisko,a kako regeneracija zahtjeva energiju, jasno je da do iste nece doci dok se ne ostvare neki preduvjeti.Sama cinjenica da su energ. zalihe nisko, uvjetuje i hormonalnu sliku koja nije najpovoljnija,tj. koja ne dozvoljava da regeneracija nastupi za vrijeme treninga. Trening i obnova treniranog tkiva su dva medjusobno iskljuciva procesa, a uvjetovana dostupnom energijom.

            Mislim da si se krivo izrazio kada si rekao da hiperinzulinemija potice regeneraciju i da si mislio na povecanu osjetljivost na inzulin?!
            U svakom slucaju, povecana osjetljivost na inzulin ce trajati tako dugo dok se ne neutraliziraju razlozi za njen nastanak,a to je upravo ono sto malo prije govorio - energetski balans stanice,koji ukljucuje i regeneraciju misica.
            Hiperemija neupitno ima ulogu u svemu tome,ali ne toliku da bi osjetili benefite.Naime, dokazano je da, u uvjetima poslije treninga stanice postaju osjetljivije na inzulin,pa hiperemija nije preduvjet uspjesnoj regeneraciju.Uz to, kao sto sam napomenuo,sam inzulin ima vazodilatacijska svojstva,pa dopremanje nutrijenata isto tako nije upitno.
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • #66
              Re: NITRO OKSID - štetan ili ne za organizam???

              Originally posted by 2BIG View Post
              To je bila poenta price IgYBoy,da bi neko kako kazu "ucinkovito" iskoristio (ne kazem da nema osnove ono sto Titan prica) treba da pre njega potrosi jos 300e mesecno pre No boostera,pa da mu jos samo to fali...ali jesti "normalnu" hranu i sav potencijalni novac (posto malo ko ima za sve,zar ne) potrositi na No je nista drugo nego glupost i neracionalnost,da ne kazem neznanje.
              Upravo to.
              Nisam niti ja tvrdio da Borisova prica apsolutno ne drzi vodu,vec da je to "previse para za malo muzike".
              Anyway,potpisujem.
              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

              Comment


              • #67
                Re: NITRO OKSID - štetan ili ne za organizam???

                Ovo s carbsima. inzulinom i vazodijalatorskim svojstvima inzulina u teoriji jako dobro funkcionira, ali ne bas i upraksi, odnosno pokazalo je ucinak na jako malom broju ljudi, vjerojatno jer je potrebno imati perfektnu osjetljivost na inzulin da bi se takav neki efekt postigao.
                Preporucene doze NO boostera na kutijama proizvoda vjerojatno nece imati nekog znacajnijeg ucinka veceg od mozda 2 tab. kofeina, ali duple ili mozda jos vece doze su prica za sebe, od podebljavanja samog kofeina tako sta provjereno necete dobiti. jedino cete biti zivcaniji i nestrpljiviji.
                Nisam mislio na osjetljivost m.stanica na inzulin jer iako neupito znacajna komponenta IS-om se ne moze bas sve objasniti,nego upravo na hiperinzulimiju prouzrocenu tijekom treninga, istina najucinkovitije egzogenim inzulinom, ali nije za povjerovati da je nije moguce, vjerojatno manjeg intenziteta postici nesto "prirodnijim" putem. Naime. tijekom hiperinzulimije za vrijeme treninga na kojem se ekstremno ostecuju misicna vlakna sa svih mogucih strana i kada su ista pod vremenski jako dugackim opterecenjem pokazalo se da je moguce potaknuti m.vlakna na regeneraciju vec na samom treningu pa cak i prouzrociti hiperplaziju.

                ok, istina, energetski balans stanice i hormonalni panel tijekom treninga nisu idealni za regeneraciju, ali zato ih je potrebno uciniti povoljnijim uzimanjem tijekom ekstremno intezivnog treninga visokomolekularnih carbsa tipa Vitargo koji prakticno "neopterecuju zeludac" i ne odvode krv iz treniranog misica gdje je najbitnija u zeleudac za probavu, nego omogucava opskrbu misica za vrijeme trening zajedno s vecim kolicinama aminokiselina koje imaju antikatabolicnim djelovanjem, sad sve ovo je malo ify, odnosno ne pociva na puno znanstvenih dokaza i vecina ce reci preskupo,ali provjereno ucinkovito. Ne kuzim zasto bi se misicne stanice iskljucivo morale regenerirati nakon treninga, zar ne bi regeneracija bila uspjesnija kad bi se mogla potaknuti jos tijekom trening?

                Koliko.god u ovoj teoriji bilo nagadanja i upitnih pretpostavki zar ne mislis da bi ovakvo sta imalo dovoljno uporista da se njegova ucinkovitost isproba i u praksi? Zar nije za povjerovati da tijekom ekstremnih uvjeta prouzrokovanih u misicu nisu moguce i neke jos danas znanstveno neobjasnjene pojave, buduci da niti nema jos uvijek pravog znanstvenog objasnjenja za rast m. stanica?

                Comment


                • #68
                  Re: NITRO OKSID - štetan ili ne za organizam???

                  Originally posted by TitanGym_BP View Post
                  Preporucene doze NO boostera na kutijama proizvoda vjerojatno nece imati nekog znacajnijeg ucinka veceg od mozda 2 tab. kofeina, ali duple ili mozda jos vece doze su prica za sebe, od podebljavanja samog kofeina tako sta provjereno necete dobiti. jedino cete biti zivcaniji i nestrpljiviji.
                  Ok,duple ili visestruko vece doze od preporucene ce mozebitno imati nekakvog ucinka,ali pod koju cijenu? Za nesto bolji pump i potencijalno bolji fokus mislim da je cijena prevelika.


                  Originally posted by TitanGym_BP View Post
                  Nisam mislio na osjetljivost m.stanica na inzulin jer iako neupito znacajna komponenta IS-om se ne moze bas sve objasniti,nego upravo na hiperinzulimiju prouzrocenu tijekom treninga, istina najucinkovitije egzogenim inzulinom, ali nije za povjerovati da je nije moguce, vjerojatno manjeg intenziteta postici nesto "prirodnijim" putem. Naime. tijekom hiperinzulimije za vrijeme treninga na kojem se ekstremno ostecuju misicna vlakna sa svih mogucih strana i kada su ista pod vremenski jako dugackim opterecenjem pokazalo se da je moguce potaknuti m.vlakna na regeneraciju vec na samom treningu pa cak i prouzrociti hiperplaziju.
                  Jesi li siguran da si mislio na hiperinzulinemiju? Jer, hiperinzulinemija je stanje totalno suprotno od onog o kojem pricamo ovdje?!

                  Originally posted by TitanGym_BP View Post
                  ok, istina, energetski balans stanice i hormonalni panel tijekom treninga nisu idealni za regeneraciju, ali zato ih je potrebno uciniti povoljnijim uzimanjem tijekom ekstremno intezivnog treninga visokomolekularnih carbsa tipa Vitargo koji prakticno "neopterecuju zeludac" i ne odvode krv iz treniranog misica gdje je najbitnija u zeleudac za probavu, nego omogucava opskrbu misica za vrijeme trening zajedno s vecim kolicinama aminokiselina koje imaju antikatabolicnim djelovanjem, sad sve ovo je malo ify, odnosno ne pociva na puno znanstvenih dokaza i vecina ce reci preskupo,ali provjereno ucinkovito.

                  Ne kuzim zasto bi se misicne stanice iskljucivo morale regenerirati nakon treninga, zar ne bi regeneracija bila uspjesnija kad bi se mogla potaknuti jos tijekom trening?[/QUOTE]


                  Pozitivan utjecaj UH-a i slobodnih aminokiselina(prvenstveno mislim na BCAA) u periodu oko i za vrijeme treninga je neosporan.Nista spektakularno i nista sto pametnim tajmingom obroka oko treninga ne bi mogli postici, ali za ucinkovitu regeneraciju je potrebno ipak nesto vise.
                  Ako si trening obavio "kako treba" i kako kazes, pogodio misic iz svakog moguceg kuta,narocito ako govorimo o volumenu koji spominjes(gigantske serije i sl.), praznis energetske zalihe i opcenito dovodis misic, i organizam,kao sto sam spomenuo u negativni energetski balans,hormonalna podloga je neodgovarajuca,a uz sve to postoji i dugi niz stvari koje ne idu na ruku(veza izmedju IFG-1,FGF,TGF-Beta faktora rasta, kalcija i kalpain(calpain) enzima,te drugih enzima aktiviranih kalcijem a odgovornih za stvaranje preduvjeta za sintezu novog proteina je poznata,nesto vise ovdje: http://www.simplyshredded.com/muscle...-stronger.html )
                  Doduse, regeneracija i oporavak se desava kontinuirano cak i na treningu - metabolicki nusprodukti (laktati i H+) moraju konstantno biti uklanjani. Oporavak je bitan i zbog uspostavljanja intramuskularne cirkulacije krvi i dostave kisika,koji potice regeneraciju zaliha fosfokreatina, koji se dalje koristi za resintezu ATP-a,bitan je i zbog vracanja intramuskularne pH ravnoteze(acid/base balans) i ponovnog vracanja potencijala misicne membrane(balans izmedju izmjene natrija i kalija u,tj. iz celije).
                  Uz sve to, kapacitet za sintezu novog kontraktilnog proteina je gotovo nepostojeci - barem kod ekipe koja nije na AAS-u.AAS moze nesto sitno(ili malo vise) utjecati na te mehanizme,ali ne u apsolutnom smislu.


                  Originally posted by TitanGym_BP View Post
                  Koliko.god u ovoj teoriji bilo nagadanja i upitnih pretpostavki zar ne mislis da bi ovakvo sta imalo dovoljno uporista da se njegova ucinkovitost isproba i u praksi? Zar nije za povjerovati da tijekom ekstremnih uvjeta prouzrokovanih u misicu nisu moguce i neke jos danas znanstveno neobjasnjene pojave, buduci da niti nema jos uvijek pravog znanstvenog objasnjenja za rast m. stanica?
                  Mozda je i moguce,ali sve sto je danas poznato niti najmanje ne upucuje na to da se takvo sto zaista dogadja.
                  Definitivno objasnjenje za rast m. stanica,tj. zasto do njega tocno dolazi, ne postoji(barem ja ne znam za njega),ali sam proces sinteze, veza izmedju tenzijskog treninga,gena odgovornih za sintezu mRNA iz nucleusa,aktivnosti ribosoma, satelitskih stanica(mioblasta) i dalje proces slaganja amino kiselina u slagalicu zvanu kontraktilni protein(aktin i miozin primarno) je sada vec dobro poznat i ne ostavlja puno prostora spekulacije.
                  Hiperplazija,iako zvuci zanimljivo, nije nesto sto se desava na regularnoj osnovi.
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment

                  Working...
                  X