Announcement

Collapse
No announcement yet.

Isplativost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Isplativost

    Dakle , odlucio sam naruciti 3 pakovanja Optimum Nutrion whey 2,27 kg iz Slovenije . Zanima me vaše mišljenje da li se isplati ? Kontaktirao sam prodavača i dobio sam potrebne informacije . Izašlo bi me na kraju 139.97 = 1047.49 kuna po trenutnoj tecajnoj listi eura, tj. jedno pakovanje od 2,27 kg me dode 315 kuna = 42.09 e . Vidio sam na mnogim stranicama da ovaj whey kosta preko 550 kn. Da li je tko od vas kad narucivao iz Slovenije i da li mu je se isplatilo ?

  • #2
    Re: Isplativost ( whey iz Slovenije )

    ja san cua da svasta bude sa tin wheyon iz slovenije tj. da je sumnjivog sadrzaja

    Comment


    • #3
      Re: Isplativost ( whey iz Slovenije )

      Uračunaj PDV i carinu na to. +23% +10%

      Isplati se jako ako ideš s autom po to preko granice jer onda ne plaćaš carinu i porez na iznose do 1000 kn. Al ovak...
      Originally posted by magarac
      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
      dzaba mu sve

      Comment


      • #4
        Re: Isplativost ( whey iz Slovenije )

        Originally posted by Dida View Post
        Uračunaj PDV i carinu na to. +23% +10%
        Ovo je cijena sa uračunatim .

        Comment


        • #5
          Re: Isplativost ( whey iz Slovenije )

          Dobra cena.
          Originally posted by magarac
          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
          dzaba mu sve

          Comment


          • #6
            Re: Isplativost ( whey iz Slovenije )

            Nmoeguće tako jeftino!

            Za primjer sam uzeo dučan ..... i izračunao sljedeće:

            -Gold whey 2,352g 41.47€

            + troškovi dostave 9.8€

            + PDV(23%)

            +carina(10%)

            =

            69 i kusur €
            Last edited by arnie; 12-10-11, 19:40.

            Comment


            • #7
              Re: Isplativost ( whey iz Slovenije )

              Originally posted by bilder18 View Post
              Nmoeguće tako jeftino!

              Za primjer sam uzeo dučan ......i izračunao sljedeće:

              -Gold whey 2,352g 41.47€

              + troškovi dostave 9.8€

              + PDV(23%)

              +carina(10%)

              =

              69 i kusur €
              Tako mi je taj covjek odgovorio
              Evo poruka koju mi je prvu poslao kad sam ga pitao kako i gdje.
              "Ako želite da vam pošaljemo paket na vašu adresu u Hrvatsku:

              troškovi pošte su 5€, kad je narudžba iznad 130€, ako je manja od 130€ onda su troškovi pošte 9,8€. A zakon je takav, kad naručujete i kad stvari dolaze poštom možeš uvesti samo do 160 kn bez carine, ako je više onda morate platiti i 30 % carine od vrijednosti paketa.

              Ako želite da vam pošaljemo paket na vama najbližu Slovenacku poštu (npr. ako živite u Zagrebu mi vam pošaljemo paket u Brežice i vi ga tamo preuzmete na svoje ime):

              troškovi pošte su besplatni kad je narudžba iznad 50€, ako je manja od 50€ onda su troškovi pošte 4,8€. Kad preuzmete paket morate još platiti proviziju do vrijednosti 100€ iznosi 0,96€, dok nad vrijednošću 100€ iznosi 1% od vrijednosti doznake. Kad prenosite robu sami fizičko preko granice onda mozete prenijeti za 1000 kuna po osobi bez carine, znaci ako vas je u autu dvoje mozete prenijeti za 2000 kuna."
              I meni je bilo malo sumnjivo tako jeftino , morat cu ga jos jednom pitati ...
              Last edited by arnie; 12-10-11, 19:40.

              Comment


              • #8
                Re: Isplativost ( whey iz Slovenije )

                E pa jeftino ti ispadne ova kombinacija kad ideš do Brežica na poštu po paket.
                Originally posted by magarac
                pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                dzaba mu sve

                Comment


                • #9
                  Re: Isplativost ( whey iz Slovenije )

                  Originally posted by Dida View Post
                  E pa jeftino ti ispadne ova kombinacija kad ideš do Brežica na poštu po paket.
                  Ovo je odgovor na zadnje pitanje : "Sve skupa bi vas došlo 139,97e ako vam pošaljemo na hrvatsko. I sva tri pakovanja bi vam stavili u jednu kutiju da."
                  Vjerovatno je covjek pogresno razumio. Morat cu se ponovno raspitati.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Isplativost

                    Morali smo cenzurirati ovu temu jer reklamira trgovinu. Pošto nam je jedini izvor sredstava prodaja na web-shopu molim vas da se suzdržite od detalja vezanih uz kupovinu kod drugih prodavača.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Isplativost

                      Taman mi je danas dosa protein i casein iz slovenije, dobia sam na poklon shaker i blender.
                      Procedure je sljedeca:
                      neces narucivat iz firme ....., zasto? zato jer su gamad, dosla me carina na racun od 1000kn oko 300kn carine, (te sam dobia za poklon neki tester whey od neke retardirane firme 30g) jer supci nisu smanjili vec placeni racun kako bi mi carina izasla sto manje, u cemu se pokazala iznimno ljubazno i izasla u koristi kupcima druga firma, ...., ona je vec placeni racun (znaci racun mora biti placen unaprijed, a ne poduzecem) smanjila za 50-60% kako bi cijena carine bila sto manja, te mi je danas doslo i uopce se nije ocarinilo!! jer je iznos "laznog" racuna bio 47€!
                      Sto se tice tih prica o laznim wheyovima i stavljanje svacega unutra, to sta se tice bar ove firme ali i firme proteini.si nedrzi vodu, bez obzira sta se nisu iskazali i sta ce tim nacinom izgubiti sve klijente, u jednom i drugom paketu dobio sam potpuno nove kutije te zapakovane preko cepa i iznutra onom papirnatom zastitom.
                      Tako sto se mene tice, 300% pozitivan komentar za narudzbe iz slovenije, samo biraj firmu ...(za koji nazalost moras imati PAYPAL kako bi unaprijed platio, sto je jedini nacin da ti naprave lazni racun)...
                      Last edited by arnie; 12-10-11, 20:03.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Isplativost

                        Originally posted by arnie View Post
                        Morali smo cenzurirati ovu temu jer reklamira trgovinu. Pošto nam je jedini izvor sredstava prodaja na web-shopu molim vas da se suzdržite od detalja vezanih uz kupovinu kod drugih prodavača.
                        Skroz sam zaboravio.Moje ispirke

                        @Vule

                        Pričaš gluposti.NIsu ti carinili isključivo zato što je promaklo carinicima a ne zato što su smanjili račun na 47€.

                        Jel znaš ti da se taj iznos i dalje carini?

                        Dalje,da je to kažnjivo djelo i da carinici nisu glupi te mogu tražiti račun originalan.Sve više i više gluposti počinješ izvaljivati na forumu
                        Last edited by bilder18; 12-10-11, 19:48.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Isplativost

                          Opet smo cenzurirali imena trgovina. Ovdje se spominje i utaja pdv-a. Znam da mislite da smo pe...i, no mi od toga živimo i uredno plaćamo pdv. Još jedna opomena i ide lock teme.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Isplativost

                            Originally posted by bilder18 View Post
                            Skroz sam zaboravio.Moje ispirke

                            @Vule

                            Pričaš gluposti.NIsu ti carinili isključivo zato što je promaklo carinicima a ne zato što su smanjili račun na 47€.

                            Jel znaš ti da se taj iznos i dalje carini?

                            Dalje,da je to kažnjivo djelo i da carinici nisu glupi te mogu tražiti račun originalan.Sve više i više gluposti počinješ izvaljivati na forumu
                            doktore alo, ima jedna izreka u nas koja glasi "di su ti novci kad si tako pametan", carini se sve povise 150kn ja mislim ili oko tog iznosa, i svako drugi put se desi da promakne carinicima jer i oni su ljudi, svjesno grijese jer im se neda puno radit,carine vecinom samo ono sto moraju, odi sam prvenstveno pisa autoru o isplativosti i kvaliteti usluge, balonjo...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Isplativost

                              Originally posted by arnie View Post
                              Opet smo cenzurirali imena trgovina. Ovdje se spominje i utaja pdv-a. Znam da mislite da smo pe...i, no mi od toga živimo i uredno plaćamo pdv. Još jedna opomena i ide lock teme.
                              Arnie nekima jednostavno nemožeš objasniti vaša pravila.Podržaam Vas u potpunosti i to je ok!
                              Originally posted by Vule46 View Post
                              doktore alo, ima jedna izreka u nas koja glasi "di su ti novci kad si tako pametan", carini se sve povise 150kn ja mislim ili oko tog iznosa, i svako drugi put se desi da promakne carinicima jer i oni su ljudi, svjesno grijese jer im se neda puno radit,carine vecinom samo ono sto moraju, odi sam prvenstveno pisa autoru o isplativosti i kvaliteti usluge, balonjo...
                              Prvo.Čini se da stvarno nemaš pojma o carinjenu,pdv-u i slično.Čini mi se da ti je ovo max 10 kupnja preko neta.Zato molim te.Znam što pričam jer mi je susjed carinik i što se carini i koliko.

                              Ovo je bila samo sreća što ti se nije carinilo.A ukoliko dobe falsificirani račun na carini to ide direktno nadležnim ljudima i pokreće se kazneni postupak protiv oba dvije stranke u postupku.

                              P.S

                              Ako neznaš argumentirano odgovoriti molim te nemoj!I s ovakvim primitivnim riječnikom nećeš daleko stići.

                              Comment

                              Working...
                              X