Announcement

Collapse
No announcement yet.

Isplativost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Isplativost

    Originally posted by qlined77 View Post
    Bas nikad nisam platio porez, ali bas NIKAD...
    Ako mi prelazi 1000 kuna onda prodavatelju kazem da je uvijet da markira kao gift i da value stavi cca 100 dolara ili manje...
    Stvar je kupca dali ce se potruditi poslati upit ili ne...ako je lijen platiti ce porez....ili ako je bas bas zapeo za neki predmet a prodavatelj ne pristaje na gift/value sto je rijetkost...
    Znači, ovi na carini su idioti? Frajer vidi pošiljku iz dućana iz kojeg svaki dan stiže 10 paketa, ali na ovoj piše GIFT pa onda zbilja misli da ti netko šalje poklon?

    Daj molim te.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #32
      Re: Isplativost

      Originally posted by Dida View Post
      Znači, ovi na carini su idioti? Frajer vidi pošiljku iz dućana iz kojeg svaki dan stiže 10 paketa, ali na ovoj piše GIFT pa onda zbilja misli da ti netko šalje poklon?

      Daj molim te.
      Ajde da se i netko pametan uključio u raspravu

      Comment


      • #33
        Re: Isplativost

        Originally posted by Dida View Post
        Znači, ovi na carini su idioti? Frajer vidi pošiljku iz dućana iz kojeg svaki dan stiže 10 paketa, ali na ovoj piše GIFT pa onda zbilja misli da ti netko šalje poklon?

        Daj molim te.
        Necu nista tvrditi, no znam da mi je frend narucivao neku opremu izvana i stavili su mu u neku smijesnu crvenu kutiju i napisali kao poklon od rodbine tako nesto u tome stilu i nista carine nije platio a kostalo je dosta preko 1000kn
        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
        Napreduje se... Avatar^^

        Comment


        • #34
          Re: Isplativost

          Originally posted by Aronnax View Post
          Necu nista tvrditi, no znam da mi je frend narucivao neku opremu izvana i stavili su mu u neku smijesnu crvenu kutiju i napisali kao poklon od rodbine tako nesto u tome stilu i nista carine nije platio a kostalo je dosta preko 1000kn
          Kao što rekoh postoji i to.Ali ne više tako često.

          U zadnje vrijeme čak mogu otvarati pakete i s natpisom gift ,a ako su sumnjivog(cijenovno) sadržaja mogu zatražiti račun.

          p.s.

          Inače u svakom paketu koji dolazi bi trebao biti račun !

          Comment


          • #35
            Re: Isplativost

            Pazi, mom starom su došla dva profi flasha za fotić u vrijednosti oko 3000 kn pa su samo prošli jer su bili zapakirani u neku smiješnu kutiju s izraženom nižom cijenom. Moguće je, naravno.
            S druge strane, došli su nam i neki promotivni CDi za neku opremu koju smo prodavali koji su bili doslovno besplatni pa je carina na njih nabila carinu (nekih 10 kn, minimalno, ali poanta je bitna)

            Kod naručivanja od bilo kojeg većeg dućana možeš zaboravit da će proć, isto kao i kod naručivanja stvari većih gabarita. Normalno da će remen za sat proći carinu makar koštao 1000 dolara, ali kanta wheya, fotoaparat, laptop i sl. neće nikad proći carinu ukoliko carinik nije pijan. Još se možeš izvući ako ti prodavatelj pristane zapakirati proizvod u neku šugavu kutiju, ali kad je riječ o dućanima sa standardiziranim kutijama i načinima isporuke, to možeš zaboravit.

            Kad cariniku dođe dnevno 100 paketa s bb.com, pa nije lud da popuši kad na jednom piše "gift".


            btw. presmiješno mi je bilo kad sam na bb.com napisao pod comments: "please undervalue the displayed package price", a kad ono, na samom računu koji pošalju i koji carinik pregleda piše to što si napisao pod comments.
            Last edited by Dida; 17-10-11, 01:13.
            Originally posted by magarac
            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
            dzaba mu sve

            Comment


            • #36
              Re: Isplativost

              btw. presmiješno mi je bilo kad sam na bb.com napisao pod comments: "please undervalue the displayed package price", a kad ono, na samom računu koji pošalju i koji carinik pregleda piše to što si napisao pod comments.


              brutala

              Comment


              • #37
                Re: Isplativost

                Originally posted by pekizggs
                kakav vi to whey kupujete u ZG za 550 kn, a da je isti u slo 315?
                optimum gold whey je u slo 315 kn, a kod nas se na njuskalu moze naci za 350, i ima ih na lageru koliko ti je volja...
                i ne samo wheya, vec i svih ostalih suplemenata...
                Pa taj na Njuskalu je sigurno "pravi".

                Ja trenutno pijem Gasparijev, kod nas je 420kn u SLO je 220.. I da, sve je u SLO jeftinije, u svim shopovima sportske prehrane, a ne preko Njuskala.. Pa dobiješ bjelanjke sa kakaom.
                "Your body is your biggest artwork."

                DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                Comment


                • #38
                  Re: Isplativost

                  je pravi je, sve je provjereno, zapakirano kako spada, rok trajanja u redu, identican kao onaj s polica iz slovenije...
                  isto kao i gasparijev superpump max, koji sam takodjer nasao na njuskalu..

                  cijene su nesto skuplje nego u slo, znaci nekih 30-40 kn... zapravo siguran sam da je rijec o preprodaji..
                  There is a price to pay for everything you gain.

                  Comment


                  • #39
                    Re: Isplativost

                    Originally posted by pekizggs View Post
                    zapravo siguran sam da je rijec o preprodaji..
                    Nego sta nego preprodaja? Proizvode whey mozda u Kozarim putevima?
                    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                    Napreduje se... Avatar^^

                    Comment

                    Working...
                    X