Announcement

Collapse
No announcement yet.

trening nakon pol godine "iskustva"?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: trening nakon pol godine "iskustva"?

    kolko puta tjedno imas treninga i kolko skupina radis u jednom treningu?
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • #17
      Re: trening nakon pol godine "iskustva"?

      sve pise u prvom postu. ugl 5 put tjedno a kolko skupina zavisi. imas program gore

      Comment


      • #18
        Re: trening nakon pol godine "iskustva"?

        Originally posted by Phyto View Post
        probo sam danas taj potisak t šipkom i izvrsna je vježba. nego, cito sam puno kolko bi ti treninzi trebali trajat ali nikako nemogu uspjet da mi traju sat..danas mi je trajao sat i pol. ne pricam s nikim, nemam odmore duze od 70-80 sekundi :/
        MOj savjet ti je da se ne zamaras tim, moji treninzi su znali trajati po 2 sata, sada traju oko sat i po, na masi sam, i jako dobro ide, imam 17god, a tezak sam 78 kg. Visina je negdje oko 184cm. Uglavnom ako radis s jako velikim tezinama ti ocjeni koliko ti treba odmora da bi mogao nastaviti seriju sa vise tezine, nemoj premalo a nemoj ni previse, ja odmaram po 2 min. izmedju serija, meni tako pase, a sto se tice treninga, u trening prsa ubaci ravni bench press, u trening ledja mozes ubaciti mrtva dizanja, a u trening nogu obavezno cucanj, to su ti prave stvari za masu i razvijanje. ja ne koristim suplementaciju, sredio sam ishranu i trening drzim ok, pijem dosta vode. Nadam se da sam ti pomogao nekako, ako imas nekih pitanja slobodno posalji PM, rado cu ti pomoci.

        Comment


        • #19
          Re: trening nakon pol godine "iskustva"?

          Da budem iskren neznam od kuda prvo zapocet kao prvo sa nepunih dvije godine treninga si jos pocetnik i kao takvome se ne preporuca treniranje dva puta tjedno niti jednu skupinu
          a kamoli ove velike kao prsa i ledja jednostavno neces napredovati kako treba ili samo kratko dok ne izgoris a to ce bit brzo.
          Drugi problem previse izolacijskih fancy vjezbi a samim tim i ukupno prevelik broj njih, zadrzi samo osnovne i dodaj samo jednu masinu po grupi max.
          Jos nesto prsa i ledja se mogu radit isti dan ali takvi programi moraju biti osnovne vjezbe samo i velike tezine i tu se prije dobiva snaga nego masa jer se nemoze uslijed treniranja dvije tako velike skupine zadrzat dovoljan pump u obje tako velike skupine a pump je jako vazan sta se tice misicnog rasta
          a i u takvom programu se te skupine ne treniraju vise od jednom tjedno.
          Shvati ovo kao konstruktivnu kritiku nekog tko je probao masu programa i zna sta radi a sta ne. Pozz.
          Last edited by VladimirVersic; 23-03-12, 00:35.
          https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
          http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

          Comment


          • #20
            Re: trening nakon pol godine "iskustva"?

            hvala decki na ovim kritikama i komentarima. onda cu pokusat izbacit neke vježbe na spravama i stavit ću Leđa triceps ramena-prsa biceps trbuh-noge podlaktica program samo neznam po ovome bi ja trebo ic samo 3 puta tjedno u teretanu, cini mi se nekako premalo, a i citao sam da je odmor od 48-72 sata dovoljan, a između treninga istih skupina imam odmor 3 do 4 dana.

            Comment


            • #21
              Re: trening nakon pol godine "iskustva"?

              Originally posted by Phyto View Post
              hvala decki na ovim kritikama i komentarima. onda cu pokusat izbacit neke vježbe na spravama i stavit ću Leđa triceps ramena-prsa biceps trbuh-noge podlaktica program samo neznam po ovome bi ja trebo ic samo 3 puta tjedno u teretanu, cini mi se nekako premalo, a i citao sam da je odmor od 48-72 sata dovoljan, a između treninga istih skupina imam odmor 3 do 4 dana.
              Mišiću treba oko 14 dana da bi se FULL oporavio. Tjedno nemoj ponavljat istu misicnu skupinu nego je odradi jednom, al dobro, i onda ti nece tribat vise
              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

              Comment


              • #22
                Re: trening nakon pol godine "iskustva"?

                Ovo je program koji se sastoji od 3 treninga tjedno, i nekak sam sumiro ovo sve sto sam skupio iz vasih kritika. Pa, jel sad u redu? Hvala

                Ponedjeljak: Leđa, triceps, trbuh
                LEĐA: Hiperekstenzija ( zagrijavanje) – 3 serije 12 komada
                Mrtvo dizanje- 4 serije (radne) + 1-2 zagrijavanje – 8-10 ponavljanja
                Veslanje u pretklonu- 3 serije (radne)+ 1 zagrijavanje -8-10 ponavljanja
                Vučenje T-šipkom- 3 serije (radne) + 1 zagrijavanje – 8-10 ponavljanja
                UKUPNO: 3 vježbe = 10 serija (radnih)= 80-100 ponavljanja

                TRICEPS: Triceps mašina-užetom-4 serije 10 ponavljanja
                Triceps mašina – 4 serije 10 ponavljanja
                Dipsovi= 4 serije 6-8 ponavljanja
                UKUPNO: 3 vježbe= 12 serija= 112 ponavljanja
                TRBUH- Trbušnjaci na kosoj glupi – 3 serije 20 ponavljanja ( sa težinom na sebi)
                Rocky trbušnjaci ( na klupi)

                Srijeda : Prsa, biceps, trapez
                PRSA: Kosi bench – 4 serije(radne) + 1-2 zagrijavanje – 8-10 ponavljanja
                Bench press- 4 serije(radne) + 1 zagrijavanje – 8-10 ponavljanja
                Letenje- 3 serije(radne) + 1 zagrijavanje -8-10 ponavljanja
                Leptir- 4 serije - 10 ponavljanja
                UKUPNO : 4 vježbe= 15 serija(radnih) =128-150 ponavljanja
                BICEPS: Pregib šipkom-4 serija, 10 ponavljanja
                Zgibovi- kolko god mogu do otkaza (nije to puno)
                Hammer pregib- 4 serije 10 ponavljanja
                UKUPNO: 2-3 vježbe= + 8 serija=+ 80 ponavljanja
                TRAPEZ :
                Vučenje od butina do brade (ez šipkom)- 4 serije 10 ponavljanja
                UKUPNO: 1 vježbe= 4 serija=40 ponavljanja

                Subota: Noge, Ramena (+ trbuh)
                NOGE: Čučnjevi- 3 serije (radne) + 3 zagrijavanja 6-10 ponavljanja
                Fleksija- 4 serije, 10 komada
                Ekstenzija-4 serija, 10 komada
                Listovi (na mašini sa težinom)- 3 serije 12 komada
                RAMENA: Podizanje šipke (ispred)-4 serije 10 ponavljanja
                Podizanje na spravi za ramena- 4 serije 10 ponavljanja
                Odučenje- 4 serije 10 ponavljanja
                UKUPNO: 3 vježbe=12 serija= 120 ponavljanja
                Last edited by Phyto; 11-04-12, 01:29.

                Comment


                • #23
                  Re: trening nakon pol godine "iskustva"?

                  jedino kaj mi malo ne stima je da nakon subote kad odradim noge, 2 dana poslije radim leđa i mrtvo dizanje mi ubije stražnju ložu, pa imam upalu do subote. neznam kolko su se oporavile noge

                  Comment

                  Working...
                  X