Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening za zadržavanje trenutne snage i forme - mišljenja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening za zadržavanje trenutne snage i forme - mišljenja

    Zanima me da li bi mogao ovakvim treningom zadržati trenutnu snagu i forumu.
    Podijelio bi si treninge kroz dva tjedna, evo primjera:

    Tjedan 1: Velike mišićne skupine

    Ponedeljak - prsa
    Srijeda - leđa
    Petak - noge

    Tjedan 2: Male mišićne skupine

    Ponedeljak - ramena
    Srijeda - triceps
    Petak - biceps

    I tako bi ponavljao radnju iz tjedan u tjedan u krug.

    Znam da će mnogi od vas reći da je to premalo vježbanja i glup program ali trenutno nemam više toliko ambicije pošto ne radim i nedavno mi je i majka ostala bez posla pa su nam se sredstva poprilično smanjila i dok ne pronađem novi posao prebacujem se u full naturalce, to znači bez preparata. Na hranu mislim i dalje paziti jer mi je to postala navika, tako da junk food i razne prerađevine (salame,paštete itd.) ne jedem. Moj meni vam se sastoji od cornflakesa s krašexpresom i mlijeka 0,9%, posnog sira, jaja, ribica, mesa (svinjetina, piletina,pileća jetrica), krupir, riža, bažulj,mahune, razne salate (zelena,pacana paprika,pacana mješana salata,špinat,paradajz,zelje,kelj,krastavci,blitva ,luk, salate stvarno obožavam),banana i jabuka skoro svaki dan. Takva mi je prehrana već godinu i pol dana. I mislim da u današnje vrijeme koliko se ljudi loše hrane da su moji obroci relativno u redu sređeni.

    Od 5 mj. ove godine treniram kod kuće, imam 100kila utega, benč klupu (koja se da podesiti za kosi i kontrakosi benč,isto tako se da podići za izvođenje čučnja), nastavak scottove klupe, jednoručne šipke, dvoručne, šipku za zgibove.
    Prije nego sam prestao hodati u teretanu sam radio jednu mišićnu skupinu po danu i to je super funkcioniralo a sad ni za to nemam više toliko volje, dok sam kao početnik kad sam krenuo prvi put u gym radio velika mišićna skupina + mala ali tada nisam nimalo pazio šta jedem i došao sam do 94 kilograma tjelesne težine. Sad imam 82 kg, 181cm, 21 godinu.

    Pošto ovdje sigurno ima nutricionista,kineziologa i iskusnih bodybuildera zanima me da li bi takvim vježbanjem i prehranom mogao ostati u ovakvoj formi? Hvala!

    10241.jpg
    10242.jpg
    6403.jpg
    7684.jpg

  • #2
    Re: Održavanje forme.

    da ti ja preporucim trening:
    pon: listovi
    uto: listovi
    sri: listovi
    odmor i ponovi

    salim se



    mislim da bi mogao odrzavati, mada ne vidim razloga zasto bi to radio na taj nacin koji si ti zamislio


    po meni bi bolje bilo raditi push/pull/legs sa tim istim rasporedom(3x sedmicno) ako ti ishrana i odmor budu imalo adekvatni trebalo bi da bude ok
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Održavanje forme.

      A lol, inače mislim da baš i nemam toliko male listove. Nego je slika iz profila slikana pa noge na odnosu na gornji dio tijela izgledaju male. Makar, ja sam isto jedan od onih pizdeka koji ne rade noge (što nije za pohvalu) jer mi se neda, ali barem priznam. Uglavnom razmišljam si da bude možda ipak to bilo predugo pauze pošto bude trening prsa u pon recimo i tek onda za 2 tjedan opet, a naviknuo sam se na teži i redovni trening. Pa si sad razmišljam da radim opet: Pon - prsa,triceps, Sri - leđa, biceps, Pet - noge, ramena. Ni sam ne znam šta bi, hoću si neki program složiti gdje neću toliko vremena gubit na vježbanje a da bude solidan za održavanje. Da bude omjer vježbi,serija,učinkovitosti i vremena odličan xD

      Comment


      • #4
        Re: Održavanje forme.

        pa kazem ti radi radi push pull legs i ponavljaj svake sedmice


        pon push: (sve vjezbe 'guranja') e.g. bench, kosi bench, military press, potisak s bucicama, 1-2 vjezbe za triceps

        sri pull: (povlacenje) mrtva dizanja, veslanje, lat, zgibovi, t-bar rows... 1-2 vjezbe biceps

        petak noge
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Trening za zadržavanje trenutne snage i forme - mišljenja

          Super izgledaš, a da neku defku nabaciš, počistiš to malo sala, pa onda održavanje?
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #6
            Re: Trening za zadržavanje trenutne snage i forme - mišljenja

            A ne znam, nekak mi je prerano za definiciju. Planiral sam se malo opustiti sad zimi i za blagdane pa onda se s vremenom malo žešće angažirati. Recimo na proljeće ubacit cardio i bolje korigirat prehranu. Nije niš hitno, kak danas mladi izgledaju (mislim na pretilost i nimalo aktivnosti) ja sam zadovoljan. Ovo si planiram kao za ubuduće srediti,zato se raspitujem kaj bi bilo dobro radit a da se ne izgubi forma toliko a opet ne oduzima puno vremena.

            P.S. Hvala na komplimentu!

            Comment


            • #7
              Re: Održavanje forme.

              Originally posted by tomy19 View Post
              ja sam isto jedan od onih pizdeka koji ne rade noge (što nije za pohvalu) jer mi se neda
              a ni trbušnjaci ti nisu najmiliji?
              Znoj štedi krv

              Comment


              • #8
                Re: Trening za zadržavanje trenutne snage i forme - mišljenja

                Pa velim nisam toliko zagrijan za vježbanje otkad doma vježbam. Volim si odvježbati a sad da budem ko profić tome ne težim Ja sam zadovoljan s tim, jer kao što sam i rekao u današnje vrijeme kako ljudi izgledaju ja sam još ok. A inače da, trbušnjake i noge ne radim, s tim da sam noge vježbao barem tu i tamo ali trbušnjake ne. I ja sam tu tražio savjete od ljudi koji nešto znaju i da mi odgovore na moje postavljeno pitanje,a ne da me se kritizira jer sam i sam dovoljno svjestan da to nije dobro.

                Comment


                • #9
                  Re: Trening za zadržavanje trenutne snage i forme - mišljenja

                  ha je_a ga žuna, pa pogledaj sliku skladnog tijela i usporedi po ćemu se razlikuje od tvog. Ima cijela tema o tome di ekipa stavlja slike onoga što oni misle da je OK. Ne moraš biti stručnjak da vidiš da nešto ne štima.

                  Ali da te ne bi samo kritizirao.. evo savjet, prestani raditi to što si radio do sada i počni ono što si svjesno zanemarivao.
                  Da 6 mj ne digneš uteg još uvijek će ti neke grupe mišića biti prevelike u odnosu na ostale.
                  Znoj štedi krv

                  Comment

                  Working...
                  X