Announcement

Collapse
No announcement yet.

Texas method - trening za snagu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Texas method - trening za snagu

    http://www.t-nation.com/free_online_...e_texas_method

    Namjeravam modificirati srijedu ovog programa (biceps i podlaktica):

    Ponedjeljak:
    čučanj 5x5
    rameni potisak/benč 5x5
    mrtvo dizanje 1x5

    Srijeda:
    čučanj 2x5 80%
    benč/rameni potisak 3x5 90%
    - 3x5 zgibovi
    - 3x5-8 parcijalni pregib bicepsa (partial biceps curl)
    - 3x5-8 pregib zgloba (wrist curl)
    - 3x5-8 obrnuti pregib zgloba (reverse wrist curl)

    Petak:
    čučanj 1x5
    rameni potisak/benč 1x5
    veslo 3x5 (umjesto nabačaja, iliti power cleana, jer ga radim preloše)
    kotač za trbuh 3x5 (ab-wheel)
    Leđna ekstenzija 3x10

    Pitanje:
    šo mislite, bi li leđnu ekstenziju trebao staviti u srijedu, ili može ostat u petak? Navodno joj je svrha aktivni oporavak. Da mi mrtvo dizanje ne bi patilo.

  • #2
    Re: Texas method - trening za snagu

    pa ostavi ekstenziju u srijedu ima smisla sto je tu



    nauci raditi nabacaj...nece samo od sebe doci


    i ako vec radis izolaciju za biceps uradi malo vise ponavljanja, NAJMANJE 8 jer bih rekao da kod vecine ispod toga ni prvo ponavljanje nije striktno a da ne govorim o ostalima

    gdje si sa liftovima trenuntno, jesi li dosao na 1,5x BW cucanj ? jesi li uzeo u obzir ovo ''• The size and strength gains you'll see on the Texas Method will not be as dramatic as those seen in the novice progression outlined in the introduction because of the fact that the easy gains have already happened. We're further along on the curve here, or we wouldn't be using an intermediate-level program. ''
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Texas method - trening za snagu

      Čučanj: 5x130
      Mrtvo: 5x142.5
      Benč: 5x92.5
      Rameni potisak: 5x57.5

      Težina: 95kg - dosta visok BF

      Dosao sam do kraja linearnog progresa na Starting Strenghtu, pa idem na Texas (i nakon resetiranja - nije bas pomoglo). Kad sam radio 3x tjedno 3x5x130kg, koljena su mi patila, a i vidio sam da se ne oporavljam dovoljno. Pred mjesec dana sam zato krenuo samo s čučnjem Texas (5x5x110 kg volumen + 1x5x120 kg intenzitet - sad sam digao za 10 kg oboje)

      E sad - taj biceps i podlaktica - ako idem na snagu, a ne hipertrofiju, jel onda moze ostat 5 ponavljanja?

      A nabačaj - ma mislim da je to sve džabe ako nemaš nekog trenera uza se da ti pokaže i korigira greške. A i to je vjerojatno tehnički najsloženiji pokret.

      Comment


      • #4
        Re: Texas method - trening za snagu

        ako vec netko zeli samo snagu, mislim da je westside barbell najbolji za to...imaju najjace ljude tamo, dvojica imaju total preko 1200kg
        Originally posted by Bilderčić
        Originally posted by Dehydronator
        sve do grama tjedno je natural
        gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
        48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

        Comment


        • #5
          Re: Texas method - trening za snagu

          WSBB je meni kompliciran. A to je također više napredan program. Texas je nešto između njega i Starting strenghta. Barem koliko sam ja čuo.

          Comment


          • #6
            Re: Texas method - trening za snagu

            Originally posted by Instinct View Post
            Čučanj: 5x130
            Mrtvo: 5x142.5
            Benč: 5x92.5
            Rameni potisak: 5x57.5

            Težina: 95kg - dosta visok BF

            Dosao sam do kraja linearnog progresa na Starting Strenghtu, pa idem na Texas (i nakon resetiranja - nije bas pomoglo). Kad sam radio 3x tjedno 3x5x130kg, koljena su mi patila, a i vidio sam da se ne oporavljam dovoljno. Pred mjesec dana sam zato krenuo samo s čučnjem Texas (5x5x110 kg volumen + 1x5x120 kg intenzitet - sad sam digao za 10 kg oboje)

            E sad - taj biceps i podlaktica - ako idem na snagu, a ne hipertrofiju, jel onda moze ostat 5 ponavljanja?

            A nabačaj - ma mislim da je to sve džabe ako nemaš nekog trenera uza se da ti pokaže i korigira greške. A i to je vjerojatno tehnički najsloženiji pokret.

            pa tu snagu u biceps i podlaktici neces nabiti izolacijom od 5 ponavljanja....vise tu utice veslanje i vratilo od 5 ponavljanja
            Originally posted by Archiv3r View Post
            ako vec netko zeli samo snagu, mislim da je westside barbell najbolji za to...imaju najjace ljude tamo, dvojica imaju total preko 1200kg
            jest dobar trening ali pitanje je za koga... oni koji rade WSBB nece napredovati kako treba na jednostavnijim(pocetnickim) treninzima i ovi pocetnici nece na WSBB napredovati kako treba
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment

            Working...
            X