Announcement

Collapse
No announcement yet.

modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • modifikovani 5/3/1 trening log forumasa

    ja, Domagoj i staragarda smo odlucili napraviti log za predstojeci trening snage, modifikovani 5/3/1(jim wendler)

    predvidjena progresija je nekih 60 kg na cucnju i deadliftu, a 30kg na bench-u i OHP - za 6 mjeseci

    šablon treninga je ovaj: http://forum.bodybuilding.com/showth...hp?t=155460263

    licno cu zamjeniti deadlift sa sumo deadliftom, i izvrsiti male promjeni za accessory work...progresija s tezinama ostaje ista




    tema je napravljena za clanove koje bi takodjer htjeli da se prikljuce ovom programu, racunamo da sto veca grupa ucesnika koja ce djeliti iskustva i biti medjusobna zdrava konkurencija moze biti samo jos veca korist za sviju nas - pa ko god hoce, nek izvoli

    planiramo zapoceti za nekih 4-8 sedmica, kada malo povecamo kalorijske unose i tako


    mozda ce citav log biti u ovoj temi, ili ako zelite mozemo otvoriti novu kada krenemo s treningom, tako da tu dijelimo napredak, videos-e i slicno...




    ako imate pitanja mozete postaviti ovdje




    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

  • #2
    Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

    ja stalno radim trening snage i trudim se povecati nesto u svakom sljedecem treningu, makar jedan rep ili staviti dodatno 1kg,2.. dok ne dodjem na 4x12-15 onda povecavam kilaze.....samo sto to sporo ide meni
    pretpostavljam da ce to vama ici mnogo mnogo brze i jace
    bice zanimljivo, svakako
    ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

    "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

    Comment


    • #3
      Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

      mene zanima ove vježbe nadopune u danima koliko se ponavljanja radi pišu serije al ovo ne predpostavljam 8-15 ?
      Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

      Comment


      • #4
        Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

        Originally posted by Mamlaz View Post
        mene zanima ove vježbe nadopune u danima koliko se ponavljanja radi pišu serije al ovo ne predpostavljam 8-15 ?
        Anywhere from 5-20. Other compounds normally 5-10( 6- . Isolations up to 20(8-15). Just progress on them.

        mislim da je ovo odlican program za one koji su savladali tehniku glavnih liftova, ali i dalje dizu male kilaze..

        pošto meni nedeljom ne radi gym.. ici cu pon- čet, dan odmora, pa opet krenut s ciklusom(4 dana) al kad naletim na nedelju uzmem dan odmora...

        i hamza mislim da cu ja pocet vec mozda sljedeci tjedan..defka je propala(uopce nisam bio zadnih 2 mjeseca u gym-u) tako da samo salo i misici to the MAX
        Last edited by staragarda; 01-08-13, 10:23.
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • #5
          Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

          https://thepiratebay.sx/torrent/7282595 evo za skinuti knjigu 531..da skuzimo samo srz.. i na kraju su tablice koje bi bilo najbolje isprintati i ispunajvati..
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #6
            Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

            Originally posted by Megara View Post
            ja stalno radim trening snage i trudim se povecati nesto u svakom sljedecem treningu, makar jedan rep ili staviti dodatno 1kg,2.. dok ne dodjem na 4x12-15 onda povecavam kilaze.....samo sto to sporo ide meni
            pretpostavljam da ce to vama ici mnogo mnogo brze i jace
            bice zanimljivo, svakako
            Ja kad sam tek krenuo sam dodavao malo vise sad vise pokusavam u zadnjih 6 mjeseci na kontrakciju da radim. Tako da su ruke stvarno koje su mnogo zaostajale stigle ostale misice. Na kontrakciji dosta manje pojacavam teret ali gledam da bodu bude veci nego prethodni trening

            Comment


            • #7
              Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

              citam malo knjigu, pa gledam ovaj nas program..i mislim da ima previse Accessory Work-a.. hamza?
              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

              Youtube:

              Primjer treninga snage/hipertrofije
              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
              Sve o prehrani
              Sve o treningu

              Comment


              • #8
                Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                hvala za knjigu, skidam

                Originally posted by staragarda View Post
                citam malo knjigu, pa gledam ovaj nas program..i mislim da ima previse Accessory Work-a.. hamza?
                za to se zove ''5/3/1 - but who was CNS?''

                i preskocio je deload, i brzi je napredak nego kod klasicnog 5/3/1, ali tako se meni licno svidja, mislim da ce mi bolje odgovarati ovo od klasicnog 5/3/1 i pored svih dodatnih accesorry lifts


                ...a inace, najbitnija nek ti bude jedna vjezba u accessory-u a ostale vise smatras kao nadopunjavanje volumena prvenstveno za hipertrofiju misica (jer ne zelimo i to izostaviti)
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #9
                  Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                  da riješim svoje neke moguće nejasnoće na vrijeme

                  radimo po ovom sistemu:
                  In the first "week", you do 3 sets of 5 at 65%, 75%, 85% of your training max. (TM is 90% of actual max).
                  In the second "week", you do 3 sets of 3 at 70%, 80%, 90% of your training max.
                  In the third "week", you do a set of 5 at 75%, a set of 3 at 85% and single at 95%.

                  tj. po tjednima?
                  samo što idemo sa 5 ili 6 dana treninga


                  actual max je maksimum koji mogu dignuti (npr. 100 kg), a trening max TM je 90% od actual max ( 90 kg), i onda kad piše 65% od training maxa, računam ovih 90 kg sa 65%, što daje 58,5 kg

                  a treći tjedan onda, jel ide od actual ili training maxa ?


                  ja mislim da ću ja krenuti sa 4 treninga tjedno bar prva 2 tjedna, onda ću ubacit još jedan, mislim da mi je 5 sasvim dovoljno
                  3 dana trening, odmor, 2 dana trening, odmor




                  Originally posted by TripleZ View Post
                  ...a inace, najbitnija nek ti bude jedna vjezba u accessory-u a ostale vise smatras kao nadopunjavanje volumena prvenstveno za hipertrofiju misica (jer ne zelimo i to izostaviti)
                  kako misliš ovo? tj. kako treba shvatit tu jednu accessory vježbu?



                  mislim da ću i ja sumo deadlift radit, imao sam nekih komplikacija sa običnim

                  i ne znam šta ću sa čučnjem, jer običan čučanj, ako mi pete nisu podignute (neka letva, nešto), ne mogu ići do kraja. pa sam mislio prednji radit ili nekako popravit obični čučanj, ali ne znam u čemu je problem, tehnika, mobility, slabi neki mišići...ne znam
                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • #10
                    Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                    Originally posted by domagoj View Post
                    da riješim svoje neke moguće nejasnoće na vrijeme

                    radimo po ovom sistemu:
                    In the first "week", you do 3 sets of 5 at 65%, 75%, 85% of your training max. (TM is 90% of actual max).
                    In the second "week", you do 3 sets of 3 at 70%, 80%, 90% of your training max.
                    In the third "week", you do a set of 5 at 75%, a set of 3 at 85% and single at 95%.

                    tj. po tjednima?
                    samo što idemo sa 5 ili 6 dana treninga


                    actual max je maksimum koji mogu dignuti (npr. 100 kg), a trening max TM je 90% od actual max ( 90 kg), i onda kad piše 65% od training maxa, računam ovih 90 kg sa 65%, što daje 58,5 kg

                    a treći tjedan onda, jel ide od actual ili training maxa ?


                    ja mislim da ću ja krenuti sa 4 treninga tjedno bar prva 2 tjedna, onda ću ubacit još jedan, mislim da mi je 5 sasvim dovoljno
                    3 dana trening, odmor, 2 dana trening, odmor






                    kako misliš ovo? tj. kako treba shvatit tu jednu accessory vježbu?



                    mislim da ću i ja sumo deadlift radit, imao sam nekih komplikacija sa običnim

                    i ne znam šta ću sa čučnjem, jer običan čučanj, ako mi pete nisu podignute (neka letva, nešto), ne mogu ići do kraja. pa sam mislio prednji radit ili nekako popravit obični čučanj, ali ne znam u čemu je problem, tehnika, mobility, slabi neki mišići...ne znam
                    1) u svemu gledas trening max...i kod svakog dana vjezbanja, ona zadnja serija (recimo, 5 reps @75% od TM) radis 5+ reps, tj koliko mozes a cilj je najmanje 5 - tj. kad zavrsis 3 kruga s ovim i dodjes do onog 1RM sa 95% TM trebao bi bez problema uraditi vise od 1


                    2) pa tu jednu gledas kao onu koja ima najvecu prenosivost na tvoj lift, npr. prednji cucanj za cucanj, ili dips s tegom za bench i tako dalje...

                    3) problem s cucnjem je vjerovatno mobility
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                      domagoj mislim da nisi skuzio shemu...mi cemo ova tri tjedna odraditi malo brze... tih 12 treninga(tri ciklusa po 4 treninga) u nekih dva tjedna(+/- dan/dva).

                      btw nisam siguran da ces skuziti ovo za zadnju seriju kad ides max ponavljanja..u knjizi je ljepo objasnjeno.(+u FAQ pise o odmorima izmedu serija kod main liftova i asesori vjezbi)
                      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                      Youtube:

                      Primjer treninga snage/hipertrofije
                      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                      Sve o prehrani
                      Sve o treningu

                      Comment


                      • #12
                        Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                        Originally posted by staragarda View Post
                        domagoj mislim da nisi skuzio shemu...mi cemo ova tri tjedna odraditi malo brze... tih 12 treninga(tri ciklusa po 4 treninga) u nekih dva tjedna(+/- dan/dva).

                        btw nisam siguran da ces skuziti ovo za zadnju seriju kad ides max ponavljanja..u knjizi je ljepo objasnjeno.(+u FAQ pise o odmorima izmedu serija kod main liftova i asesori vjezbi)
                        skužio sam šemu

                        mislim da sam shvatio i ovo sa zadnjom serijom, radi se koliko možeš
                        knjigu sam malo preletio danas samo, budem sutra bolje pogledao
                        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                        Fak me, right?

                        Comment


                        • #13
                          Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                          btw uzimati veci odmor je bolje cuvati za kasniju dob treninga, razmislite, sad za sad necete nikako prilaziti ni na 90% svog pravog maxa...tek za par sedmica ste u fazi gdje cete raditi radne serije s vecim brojem od pocetnog maxa (i tada cemo nadam se kad dodjemo na ovaj 1+ set raditi makar po 4-5 ponavljanja, to bi bilo odlicno)
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #14
                            Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                            koliko su ovakvi programi osjetljivi na modifikacije? tipa da se lat pulldown radi umjesto zgibova, umjesto cable row radi cable lat pushdown, da se umjesto hammer curla radi druga vježba za biceps koja nam bolje odgovara, da ne radim shrugs jer mi trapez prebrzo napreduje na ostatak, da se radi front squat umjesto običnog..? ove promjene bi napravio jer ih sada radim i bolje mi leže od ovih u programu..

                            Comment


                            • #15
                              Re: modifikovani 5/3/1trening log forumasa

                              Originally posted by Majest4 View Post
                              koliko su ovakvi programi osjetljivi na modifikacije? tipa da se lat pulldown radi umjesto zgibova, umjesto cable row radi cable lat pushdown, da se umjesto hammer curla radi druga vježba za biceps koja nam bolje odgovara, da ne radim shrugs jer mi trapez prebrzo napreduje na ostatak, da se radi front squat umjesto običnog..? ove promjene bi napravio jer ih sada radim i bolje mi leže od ovih u programu..

                              lat pulldown nikad nebih ubacio umjesto zgibova... izbor vjezbe za biceps je vise manje sta ti vise odgovara, a prednji cucanj mozes raditi i poslije obicnog - da ga mozes zamjeniti skroz, mozes...mada je ovo u originalu powerlifterski program u sta kao glavnu vjezbu ne spada prednji cucanj jer za brojeve na takmicenju ti je bitniji cucanj

                              a ako su ti trapsi stvarno dominantni ne vidim problem da izbacis shrugs, sasvim uredu
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment

                              Working...
                              X