Announcement

Collapse
No announcement yet.

jozo13-trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: jozo13-trening

    Guzica treba biti sto nize ALI uz uvjet da su potkoljenice sto vertikalnije i da je sipka sto blize potkoljenici, sto nije slucaj kod decka na slici..
    Kad uhvatimo sipku a potkoljenice su skoro verilkalne i sipka je uz nogu onda treba spustiti guzicu sto vise uz uvjet da ne gurnemo koljena i sipku naprijed. Prije lifta jos stisnuti latisimuse ( ramena nabit u guzicu- dakle niti retrakcija niti protrakcija nego depresija ). Lagano dati tenziju utegu dakle poceti dizati ali ne i dignuti ( pull a slack from the bar- ili kako vec na engl ) i onda tek sto brze dovesti guzicu ispred dakle zakljucati deadlift.

    Jos treba pripaziti da kada zakljucamo ne budemo u anterior pelvic tiltu.dakle ne biti u hiperekstenziji jer tada su kontrahirani erektori- donja leda- a to nije dobro jer ona trebaju raditi iskljucivo i samo ko stabilizatori.

    Dakle teza da se erektorima radi dl je smjesna.
    Dl je ekstenzija u kuku a to izvrsava gluteus- guzica i loza te malo ekstenzije u koljenu- quad.
    To sam obecao napravit video hardstylu al nikako da stignem..
    Ugl ovo je forma koju pratim a da ne ozljedujem leda vise..hiperekstenzija je bila problem uvijek
    Last edited by staragarda; 24-11-14, 14:21.
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #32
      Re: jozo13-trening

      Originally posted by kelly View Post
      Jak si ali guzica treba ići niže.
      Ovo na slici je pravilna tehnika za DL, guzica što niže, tijelo što uspravnije, glava lagano zabačena unazad. Na ovaj način ti više dižeš nogama nego erektorima, jer naravno da su noge puno jače od erektora:
      [ATTACH=CONFIG]19000[/ATTACH]


      Jel to onaj mali od 60kg sto 95 baca preko glave?

      I meni se na snimci dupe cini previsoko probao sam ga spustit ali ne ide cudan osjecaj, puno manja snaga...

      Comment


      • #33
        Re: jozo13-trening

        Originally posted by staragarda View Post

        Dakle teza da se erektorima radi dl je smjesna.
        Tako je, DL je u biti čučanj sa utegom u rukama i nije vježba za leđa nego vježba za noge.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #34
          Re: jozo13-trening

          Originally posted by kelly View Post
          Tako je, DL je u biti čučanj sa utegom u rukama i nije vježba za leđa nego vježba za noge.
          Onda zašto radit uopće DL ako nije vježba za erektore? Za noge već imamo čučanj. Ko to kaže da erektori moraju samo stabilizirat, a ne sudjelovat u dizanju? Erektori su jedni od najvećih i najjačih mišića u tijelu i treba ih vježbat i opterećivat i jačat i trebaju itekako sudjelovat u dizanju.
          Mišljenja sam da DL je vježba za kompletno tijelo, te da treba podjednako dizat ložom, gluteusima i erektorima.
          Oni koji su previše usredotočeni na to da ''dižu nogama dok erektorima samo stabiliziraju'' su oni koji nikad neće dizat velike težine na mrtvom i kojima su erektori nikakvi, dok trebaju bit šunketine.
          Pogledaj Benedikta Magnussona kako diže deadlift, većinom erektorima, kakve li budale, očito nema pojma kako radit dead lift, ne radi ga s nogama.

          Comment


          • #35
            Re: jozo13-trening

            Originally posted by staragarda View Post
            Guzica treba biti sto nize ALI uz uvjet da su potkoljenice sto vertikalnije i da je sipka sto blize potkoljenici, sto nije slucaj kod decka na slici..
            Kad uhvatimo sipku a potkoljenice su skoro verilkalne i sipka je uz nogu onda treba spustiti guzicu sto vise uz uvjet da ne gurnemo koljena i sipku naprijed. Prije lifta jos stisnuti latisimuse ( ramena nabit u guzicu- dakle niti retrakcija niti protrakcija nego depresija ). Lagano dati tenziju utegu dakle poceti dizati ali ne i dignuti ( pull a slack from the bar- ili kako vec na engl ) i onda tek sto brze dovesti guzicu ispred dakle zakljucati deadlift.

            Jos treba pripaziti da kada zakljucamo ne budemo u anterior pelvic tiltu.dakle ne biti u hiperekstenziji jer tada su kontrahirani erektori- donja leda- a to nije dobro jer ona trebaju raditi iskljucivo i samo ko stabilizatori.

            Dakle teza da se erektorima radi dl je smjesna.
            Dl je ekstenzija u kuku a to izvrsava gluteus- guzica i loza te malo ekstenzije u koljenu- quad.
            To sam obecao napravit video hardstylu al nikako da stignem..
            Ugl ovo je forma koju pratim a da ne ozljedujem leda vise..hiperekstenzija je bila problem uvijek

            KOliki ti je 1RM na dead liftu?

            Comment


            • #36
              Re: jozo13-trening

              160 najvise sto sam ikad digao sa 96 kg i ~30% BF...

              zasto je to sad bitno? arogantni specko.. neznas ni raspravljat normalno
              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

              Youtube:

              Primjer treninga snage/hipertrofije
              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
              Sve o prehrani
              Sve o treningu

              Comment


              • #37
                Re: jozo13-trening

                Originally posted by staragarda View Post
                160 najvise sto sam ikad digao sa 96 kg i ~30% BF...

                zasto je to sad bitno? arogantni specko.. neznas ni raspravljat normalno

                Eto, dokaza si ono šta sam reka.
                Pa ja se raspravljam, i koristim ovu činjenicu ko argument. Deadlift NIJE čučanj sa utegom u rukama. Deadlift je primarno vježba za leđa i posterior chain.

                Comment


                • #38
                  Re: jozo13-trening

                  nazovimo je i vjezbom za transversus abdominis ili sta god hoces..

                  i dalje ako govorimo o pravilnoj formi govorimo da spinal erectorsi rade kao stabilizatori...

                  konstantin konstantinovs je do 700 lbsa radio s takvom formom..poslije se morao( sa vecim kilazama) poviti prema dolje i na sredini/kraju pokreta poceti ispravaljati i koristiti erectore kao sinergiste.

                  DL je vjezba za guzicu prevenstevno cak ne za noge.

                  "Onda zašto radit uopće DL ako nije vježba za erektore? Za noge već imamo čučanj."
                  1. zato sto se u powerliftingu deadlift izvodi
                  2. zato jer nam se neda nakon cucnja radit front squat ili leg ext pa radimo DL?
                  3. zato jer cemo ojacat erector spinae i slicne misice iako oni rade samo ko stabilizatori
                  4. zato sto cemo ojacati trbusne - rectus abdominis koji povlaci pelvis gdje treba; transversus abdominis koji fino stisne trup i drzi ga sigurnim- pa samim time imamo prenosivost na ozljede u normalnom zivotu
                  5. ojacat ce na grip

                  " Deadlift je primarno vježba za leđa i posterior chain."- ne poznajes anatomiju uopce...

                  brza lekcija:
                  Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                  progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                  kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                  Youtube:

                  Primjer treninga snage/hipertrofije
                  Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                  Sve o prehrani
                  Sve o treningu

                  Comment


                  • #39
                    Re: jozo13-trening

                    ako nekog zanima kako erektore koristiti NE samo kao stabilizatore vec kao prime moverse pogledajte:



                    znaci lijepi stretch- flexija i onda fino kad se ispravis jos hiperekstenziju napravis... to je njihov pokret da.. stavite na 6:10

                    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                    Youtube:

                    Primjer treninga snage/hipertrofije
                    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                    Sve o prehrani
                    Sve o treningu

                    Comment


                    • #40
                      Re: jozo13-trening

                      DL je vježba više za noge nego za leđa, za erektore je rumunjski DL, dobro jutro...
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #41
                        Re: jozo13-trening

                        nazovimo je i vjezbom za transversus abdominis ili sta god hoces..

                        i dalje ako govorimo o pravilnoj formi govorimo da spinal erectorsi rade kao stabilizatori...
                        To šta ti kažeš da je pravilna forma, ne znači da je jedina pravilna forma.

                        konstantin konstantinovs je do 700 lbsa radio s takvom formom..poslije se morao( sa vecim kilazama) poviti prema dolje i na sredini/kraju pokreta poceti ispravaljati i koristiti erectore kao sinergiste.
                        Pa DDDD!!! Jer je poanta dići šta više i ovo ide u prilog tome da se veći teret diže kada se koriste erektori kao sinergisti.

                        DL je vjezba za guzicu prevenstevno cak ne za noge.
                        Ložu, erektore, gluteuse primarno.


                        1. zato sto se u powerliftingu deadlift izvodi
                        Zadnji put kad sam provjeria, u powerliftingu je cilj dić šta veći teret, čemu onda radit čučanj s utegom u rukama, ako na ovakav način možemo dić više.

                        3. zato jer cemo ojacat erector spinae i slicne misice iako oni rade samo ko stabilizatori
                        Izometrična kontrakcija ne jača mišiće kroz cijeli raspon pokreta.


                        " Deadlift je primarno vježba za leđa i posterior chain."- ne poznajes anatomiju uopce...
                        Anatomija je dio moje primarne struke i itekako je dobro poznajem.
                        A i štošta toga dobro poznajem i bolje od tebe, npr, kako trenirat za dead lift. MOja cura može dić tvoj 1RM.

                        Comment


                        • #42
                          Re: jozo13-trening

                          Originally posted by Kahn View Post
                          Pa DDDD!!! Jer je poanta dići šta više i ovo ide u prilog tome da se veći teret diže kada se koriste erektori kao sinergisti.
                          MOja cura može dić tvoj 1RM.
                          vecina zeli dici sto vise al ne na nacin da se ozljedi..


                          i to ko vise dize ko manje je stvar ega...ja se pokusavam odvojiti od toga... a ti nastavi pricat u cemu si bolji ili tvoja 'cura'..
                          Last edited by kelly; 24-11-14, 23:46.
                          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                          Youtube:

                          Primjer treninga snage/hipertrofije
                          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                          Sve o prehrani
                          Sve o treningu

                          Comment


                          • #43
                            Re: jozo13-trening

                            ne mogu da vjerujem da se svadjate koji misic (naglasak na jedninu) pogadja najbolja compound vjezba



                            definitivno novi low rasprava ovdje
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #44
                              Re: jozo13-trening

                              vecina zeli dici sto vise al ne na nacin da se ozljedi..
                              Baš sam se izozlijeđiva. A ti nastojaš dići na način da izgledaš kao da ni ne treniraš.


                              i to ko vise dize ko manje je stvar ega
                              Stvar je volje.

                              ...ja se pokusavam odvojiti od toga
                              I ja bi se nastoja odvojit da dižem koliko i ti
                              ... a ti nastavi pricat u cemu si bolji ili tvoja 'cura'..
                              Nigdi ja ne pišem da sam bolji od ikoga, to se nema smisla govorit, neka rezultati govore.
                              Last edited by kelly; 24-11-14, 23:45.

                              Comment


                              • #45
                                Re: jozo13-trening

                                erektori rade ko stabilizatori.
                                Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                                progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                                kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                                Youtube:

                                Primjer treninga snage/hipertrofije
                                Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                                Sve o prehrani
                                Sve o treningu

                                Comment

                                Working...
                                X