Announcement

Collapse
No announcement yet.

jozo13-trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • jozo13-trening

    Nikako da uzmem neki program i krenem ssa njime pa sam si slozio neki tip treninga pa me zanima vase misljenje

    znaci ovako

    TJEDAN A

    pon: SQ 5x5, push ( BENCH 5X5,MP ILI PUSH PRES 5X5,DIPS 5X5, FLY 2x, TRICEPS POTISAK SA CELA 2x)

    sri: DL 5X5 PULL ( ZGIBOVI 10x, VESLANJE U PRETKLONU 5X8, BICEPS STOEJCI 2X,TRAPEZ 2X,LISTOVI 4X)

    pet: SQ 5X5 push ( iste vvjezbe samo hipertrofija 8-12 ponavljanja)

    TJEDAN B

    pon : SQ 5X5 PULL

    sri: DL 5X5 PUSH

    pet: SQ 5x5 PULL


    treniram vani, imam bench, razboj, sipku, vratilo, 130kg utega

  • #2
    Re: jozo13-trening

    ubaci letenja u stranu za push negdje pri kraju i face pulls ili letenja za zadnje rame pri kraju na pull

    zar tebi nije DL preko 130 kg vec odavno ?
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: jozo13-trening

      Originally posted by TripleZ View Post
      ubaci letenja u stranu za push negdje pri kraju i face pulls ili letenja za zadnje rame pri kraju na pull

      zar tebi nije DL preko 130 kg vec odavno ?


      moze

      da DL sam vec prije mjesec dana 130 5x5 morat cu nabavit jos utega, a do tada razmisljam mozda sumo DL da vidim gdje sam tu.. sta ti mislis o tome da ubacim SUMO umjesto klasicnog?

      Comment


      • #4
        Re: jozo13-trening

        pa ne znam...u biti mozes raditi samo jedan a drugi kao accessory, ili raditi oba naizmjenicno

        ako nisi dosad probaj par puta umjesto obicnog raditi sumo 5x5, ali dobro istezi hip flexore prije treninga

        ja sam odavno napustio obicni DL, jedine dvije povrede koje sam imao su od njega iako sam tu najvise pazio na formu - sad je sve oke...klasicni DL samo jos radim kao accessory poslije sumo i to sa deficita tako da trenutno koristim samo tezine tipa 115 3x8 (ali povecavam iz treninga u trening po 5kg mada ne mislim nastaviti forsirati kad stignem gore negdje oko 170-180 zbog tog straha od povrede...vidjecu sve jos)
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: jozo13-trening

          mislio sam sumo umjesto klasicnog al jos cu vidjeti

          hip fleksori su prepone (aduktori)?

          imao si ozljedu tezeg tipa, kojiko si bio izvan treninga??

          meni je malo problem DL radit jos pogotovo sada na ovim niskim temp oko nule jer vani treniram

          Comment


          • #6
            Re: jozo13-trening

            Sican se da si nesto spominja ozljedu al sta se tocno desilo? Zanima me sta je poslo po zlu kod te dvi ozljede i u kojem dijelu pokreta?


            U jokera nazalost ne mogu radit sumo, platforma nije bogzna sta(u sredini je daska a strana je mekana spuzva, i stopala mi tu jednostavno utonu u tu sugavu spuzvu), a kad stavin podmetace na pod, treneri kmece da cu napravit rupu u podu. Pa moran cekat novu platformu...

            Al konvencionalni radin uredno raw, cak i bez pojasa. Nikad nisan ima problema bogu fala...

            Comment


            • #7
              Re: jozo13-trening

              ja isto beez pojasa

              cemu pojas sluzi? jel on tu zbog leđa ili?

              sta znaci taj RAW?

              Comment


              • #8
                Re: jozo13-trening

                Originally posted by jozo13 View Post
                mislio sam sumo umjesto klasicnog al jos cu vidjeti

                hip fleksori su prepone (aduktori)?

                imao si ozljedu tezeg tipa, kojiko si bio izvan treninga??

                meni je malo problem DL radit jos pogotovo sada na ovim niskim temp oko nule jer vani treniram
                da aduktori, hip flexori su malo iznad...ugl taj dio istezi
                Originally posted by Maximus1950 View Post
                Sican se da si nesto spominja ozljedu al sta se tocno desilo? Zanima me sta je poslo po zlu kod te dvi ozljede i u kojem dijelu pokreta?


                U jokera nazalost ne mogu radit sumo, platforma nije bogzna sta(u sredini je daska a strana je mekana spuzva, i stopala mi tu jednostavno utonu u tu sugavu spuzvu), a kad stavin podmetace na pod, treneri kmece da cu napravit rupu u podu. Pa moran cekat novu platformu...

                Al konvencionalni radin uredno raw, cak i bez pojasa. Nikad nisan ima problema bogu fala...
                eh sad povrede....prva je bila davno i nisam dugo DLao poslije nje, znam da je prva bila malo teza (inace sam sklon toma jer sam imao jako iskrivljenu kicmu dok sam odrastao, zbog toga sam i isao na fizioterapiju i tako to prije teretane, tako da, sklon sam tome)

                druga nije bila toliko davno... nisam mogao disati normalno/hodati odmah poslije pa sam otisao u hitnu i primio bocu...4 dana lezao u krevetu....6i ili 7i dan se vratio u teretanu ali nikakve nagle pokrete nisam mogao raditi ili nesto za sto mi trebaju stabilizatori ledja, sjecam se samo da sam PR-ao na propadanjima tad (vjerovatno jer je i jedino bilo sto sam mogao raditi, nisam se mogao namjestiti za bench)
                ...onda sam ukratko poslije toga upoznao sumo DL i vratio se na staru kilazu poprilicno brzo(170 kg) i tad i poceo malo vise brinuti o prevenciji i sl.(istezanja) tako da sad nemam nikakvih problema i da radim heavy DL 3x/sedmicno (ali trebalo mi je dosta duze da opet ledja koristim normalno, da mogu raditi veslanja i slicno, par mjeseci)


                povreda se uglavnom desila dok je teg bio oko koljena, neki srednji dio pokreta...samo cujes kako pukne nesto u ledjima, zavrsis rep, i za jedno 15 sekundi osjetis kako se tesko kreces
                ------------------------------------------


                realno, pojas te nece zastiti od povrede ako ti forma nije na mjestu


                fun fact: 2-3 puta u zivotu sam na DLu nosio pojas, jednom tokom te povrede....

                sto se tice DL-a u jokeru, pa samo stavi neki yoga mat ispod ?
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #9
                  Re: jozo13-trening

                  i jos jedna stvar...ako vas je strah da cete ostetiti pod od teretane zbog velikih tezina....samo koristite sve iste ploce na tegu - ako sa povecanjem tezine povecati i povrsinu koja udara od pod teretane to se fino rasporedi i ne nacini neku vecu stetu....makar ne koliko nacine bucice kad se bace pa samo jedan mali kraj udari u pod
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: jozo13-trening

                    Koja je dijagnoza bila? Koliko si se oporavlja i sta si radia za rehabilitaciju?

                    Evo bas san u nedilju ima radnu seriju 5x170, konvencionalno, bez pojasa bez gurtni, samo kreda. Da se razumimo, tehnika je daleko od savrsene al nikad nisan ima problema sa ledjima. E da, ne radin negativni dio pokreta.

                    Al uvik me strah te nenadane ozljede, pogotovo jer vidin da ljudi stradavaju na veliko i to sa puno manjim tezinama...



                    Pa stavia san nekakvu spuzvu ko podlogu, al neke sirovine su radile dl bez ikakve podloge i udubile su pod i normalno cim su mene treneri vidili jos su me i za to tili optuzit pa san odusta. Nova platforma dolazi brzo, ima vrimena...

                    Comment


                    • #11
                      Re: jozo13-trening

                      kakva dijagnoza i pi*** materine vidis ti gdje ja zivim ?


                      nakon 3 sata cekanju u klinici za ''urgentnu'' medicini frajer mi digne majicu i kaze '' ma samo odmaram i nemoj vise trenirati, dovidenja''






                      na kraju krajeva nije mi zao ni jedne povrede(procitaj ovo ponovo ako te je strah )....brzo sam se oporavio, svaka od njih je bila dobra lekcija i uvijek te malo ''urazumi'' s treningom i sl. sto nikad nije lose
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #12
                        Re: jozo13-trening

                        Katastrofa... Al da te utjesin, nije ni ovde puno bolje...

                        Ma bizi ******, nema te ucestalosti ozljeda koja bi meni bila dovoljna da se opametim...

                        Comment


                        • #13
                          Re: jozo13-trening

                          cim te nema 3 dana u teretani lezis u krevetu i mislis '' sto mi je to trebalo u zivotu ''
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #14
                            Re: jozo13-trening

                            Kad se vratin bit cu pametniji, necu forsirat teziine, pazit cu na tehniku, ic cu polako...
                            A-haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

                            Comment


                            • #15
                              Re: jozo13-trening

                              znaci ipak malo mjenjam trening, konzultiro sam se s prijateljom on mi kaze da ne odstupam previse od orginala 5x5 tj. da mixam kroz dan pull i push daa nemam jedan dan za jedno a drugi za drugo znaci ovako:

                              pon: cucnjevi 5x5,benc 5x5,veslanje 5x10,dips5x6,triceps3x

                              sri: dl 5x5,push press 5x5,zgibovi5x6,clean5x5,bicpes3x

                              pet: cucnjevi 5x5,benc5x5,veslanje5x10,dips5x6,listov5x


                              na jedan off dan malo sprinteva i 10x zgibova

                              Comment

                              Working...
                              X