Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening snage (5 tjedana do natjecanja)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening snage (5 tjedana do natjecanja)

    Nakon tromjesečne pauze, 20.12. 2013. vratio sam se u teretanu. Redovito treniram na najjače, ali nikako da povratim prijašnju snagu, a ostalo je još 5 tjedana do državnog u PWL. Dosad sam radio klasičan BB split trening, 4-5 dana tjedno, ali bi sad htio probati samo s osnovnim vježbama za snagu. Radio bih 4 vježbe, 5 dana u tjednu ovakvim rasporedom:



    U određene dane bi ubacio veslanje šipkom, letenje za stražnje rame i nožnu fleksiju,
    Mislite da bi ovo moglo funkcionirati ili ću se blago rečeno s*ebati i nakon tri tjedna umirati od umora? Inače rijetko kad imam jake upale tako da bi ovo u teoriji mogao odraditi. Proučio sam 5/3/1 program, ali mi se ne sviđa baš to računanje i malo sam kratak s vremenom.

  • #2
    Re: Trening snage (5 tjedana do natjecanja)

    ja u ovom programa ne vidim ni jednu jedinu logicnu stvar... bas ne mogu da vidim u koju svrhu je ovako sastavljeno


    kao prvo mnogo vise ces total promjeniti ako poradis cesce na cucnju i DL (pogotovo cucanj, DL kod mnogih je dobro prati napredak cucnja svakako) a ne ovako

    osim toga, kakve logike ima triceps raditi dan poslije heavy bench-a? i opet raditi neku vrstu potiska za 48 sata, a u svom tom vremenu ni jednom cucnuti ?



    osim toga mnogo ti je bitnije adaptacija na niske repove nego to hoces li ti ponedeljak ovo utorak ono i tako
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Trening snage (5 tjedana do natjecanja)

      Znači ovo ne valja ništa, ništa... Možda da malo raspored promjenim ili opet na crtaću dasku?

      Comment


      • #4
        Re: Trening snage (5 tjedana do natjecanja)

        pa vidi ne mogu ja tebi reci da ne valja mada sad vidim da sam se i malo zbunio

        kad sam prvi put pogledao ucinilo mi se da imas 2x bench sedmicno a jednom ova ostala dva, tek onda sam vidio da nije na 7 dana rasporedjeno sve to...


        ...uglavnom, preporucujem ti da cucnes cesce, ne znam ni na kojim si brojkama ali bih definitivno ubacio 2 dana sa volumenom i jedan na 1-3 ponavljanja, da se pripremis....deadlift s obzirom koliko se oporavljas od toga, jednom, mozda dva puta....ali prije da bude jednom - bench 2 puta, obavezno s pauzama jer ce ti to trebti na takmicenju

        military mozes ubaciti s jednim od tih bench dana, a i ne moras...ako mozes podnijeti 3x potiskivanje sedmicno mozes ga i odvojit...


        uglavnom, ovako blizu pred takmicenje vise razmisljaj o glavnim vjezbama i volumena na njima nego o accessory work-u i to...i planiraj nekakav ''peaking'' prema danu natjecanja tj. npr. uzmes od ova 3 dana cucnja od kojih ce jedan biti maksiranje 1-2 repa, drugi neki volume work 6-10 ponavljanja....ovaj treci na primjer u ovoj sedmici uradis 4 x 5, sljedece, 4 x 4, sljedece, 4x3 pa 4x2 i onda ide onaj dan kad maksiras pa lagani deload pred takmicenje zadnji squat day pred takmicenje...

        ...tako bih ja pristupio tome odprilike...


        i sretno s tim u svakom slucaju
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Trening snage (5 tjedana do natjecanja)

          Pokušat ću nešto iskombinirati, hvala. DL mi je bio 140, SQ 95, BP 75, sad sam zapeo na DL 120, SQ 90, BP 60 . Bude bolje valjda...

          Comment

          Working...
          X