Announcement

Collapse
No announcement yet.

5/3/1 Maximus1950

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: 5/3/1 Maximus1950

    Originally posted by TripleZ View Post
    smanjenje kilaze najvise utice na bench
    nazalost, ovo je tocna izjava.. sto vise kila imas vise ces dizati u benchu..

    pola godine nisam trenirao, i dobio 15 kg vode/sala, i bench ne da je propao zbog ne treniranja nego je "ojacao"(mogao sam dizati vise nego u punom treningu prije), dok cucanj i pogotovo DL pali dosta..
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #77
      Re: 5/3/1 Maximus1950

      Tjedan 11.
      Squat
      60x8
      90x5
      125x3
      150x2
      170x5 (+1 rep)*
      170x5 (+1 rep)
      170x4 +1 +1 (+1rep / "+3reps")


      Paused Oly
      60x5
      95x3
      130x2
      150x2 +2 +2 (+1 rep/ "+5reps")

      sumo DL
      60x6
      100x6
      130x6
      160x6
      190x2

      Komentar: Prosli ponediljak je bia ocajan i danas san cvrsto odlucia ubit trening. Ovaj put san dobro odradia i uz to jos na silu napravia dodatna ponavljanja. Na prvoj radnoj san ima malo problema sa ravnotezom, sipka me bacala naprid i spotter me na zadnjem ponavljanju taknia jer san poprilicno usporia, nije pomaga, al eto da spomenen, druga je bila puno bolja, sve cisto. Na trecoj san procjenia da bi 5. ponavljanje moglo bit preblizu otkaza pa san isa na sigurno i racka i tom metodom jos izvuka 2 singla sa vrlo dobrom brzinom. Uzevsi u obzir da je to bila zadnja serija, skroz dobro. Na paused isti problem. Na prvom ponavljanju me sipka bacala naprid i spotter me taknia iz predostroznosti, drugo je bilo bolje al opet osjecaj nije bia predobar pa san racka i tako jos 2 puta izvuka 2x. Zadnjih 2x su bili najbolji( go figure) i mozda san cak ima snage za jos jedno al san stedia snagu za sumo. Sumo san poprilicno brzo
      rampa i odradia 160x6 pa san isa povuc 190x1 al na kraju je ispalo x2 bez vece patnje. Time san najvise zadovoljan jer sumo nisan vuka vec dosta dugo, jos ako uzmemo u obzir tok citavog treninga.

      Inace, kolega je na zadnjoj seriji vuka 180 i bia je epic fight, i na kraju se skoro onesvistia, odnosno zatetura je i pa preko sipke, vrlo neugodan prizor. Mislin da cu ubuduce stat iza njega na radnim serijama...

      Volume day
      Zgibovi/deadhand
      x9 x9 x9 x8

      Barbell rows
      60x8 80x8 70x8 60x3 zadnji put san napisa 80x8 x5, zajeba san, bilo je 60

      dumbbell rows
      30x8 28x8 26x8 x2

      Barbell hold
      100x 30 sec
      140x 30 sec
      170x 15 sec, x20 sec (malo san bolje uvatia sipku)
      200x 30 sec w straps

      Kontrakosi BP
      60x12
      80x8
      100x7
      80x8 x4
      60x10

      svi kosi bencevi zauzeti, a imamo ih 3 -.- pa san izolaciju neku radia par serija.

      Hold u hiperekstenziji
      40kg x 30 sec
      70kg x 30 sec x3

      Komentar: Rad na hvatu i hiperekstenzija su mi highlightsi treninga. Sta se hvata tice, sebi san postavia neki srednjerocni cilj, do kraja lita bi bilo dobro kad bi moga drzat 185-190kg 30ak sec, bas me zanima koliko je to realno.


      Deadlift(konv)
      60x8
      90x5
      120x3
      150x2
      173.5x5 x3 - zadnja serija x5 +2 (+2.5kg)
      145x7

      deadhang zgibovi
      x9 x8 x7

      barbell rows
      60x8 x2 50x8 x3

      barbell shrugs
      100kg *

      hammer curls i curlsi sa ravnom sipkom par serija

      Paused oly
      60x6
      80x6
      100x6
      130x1

      Komentar: Na drugoj seriji mi je hvat oslabia i sipka je lagano klizila iz ruke pa san na zadnja 2 ponavljanja ima problema sa brzinom lockouta. Na trecoj san koristia hook i odradia seriju relativno glatko. Minutu san odmoria i izvuka jos 2. To me poprilicno umorilo a 145x7 me dokrajcilo. Za holdse nisan ima snage pa san krenia radit shrugse al trapez je potpuno devastiran bia pa san odusta. Paused oly san radia sa relativno kratkim pauzama, ne moran ni naglasavat da je bia problem zadrzat upper back tightness. Ovih 130x1 je bilo RPE 7.5 recimo. Sve u svemu, dobar trening, al vec san prosli tjedan zna da iman jos prostora za dodavanje tezine, bas me zanima kako ce ic iduci tjedan.


      Overhead press(paused)
      30x8
      47.5x5
      65x2
      75x4+1 +2
      75x4 +2 - drugog je spotter dira minimalno
      75x4 +1 - ovog je malo vise dira ,

      Prosli tjedan je izgleda ovako:
      Originally posted by Maximus1950 View Post
      75x4 +1
      75x3 +1 +1*
      75x3 +1 +1
      BP paused
      60x5
      80x4
      100x2
      110x1
      70x20
      60x15


      Komentar: Nisan ima vrimena pa je trening bia poprilicno kratak, sa malo kracim pauzama, posebno na bencu. U odnosu na prosli trening, napretka ima, al to tako ide u krug vec dugo, jedan trening dobar, pa drugi ocajan, kad bi iduci bia opet bolji, e to bi bilo super. E da, ovih dana iman najgoru upalu erektora ikad, upaljeni su od vrha do dna. Bp san odradia na brzinu, poprilicno umoran i nisan bas bia u stanju odrzat tightness. Ovih 70x20 me ubilo. Sad se samo mogu nadat da ce se ledja oporavit do ponediljka.

      Comment


      • #78
        Re: 5/3/1 Maximus1950

        Tjedan 12./DELOAD
        Squat
        60x8
        90x5
        125x3
        150x2
        170x5 +1
        170x3 *

        Paused Oly
        60x5
        95x3
        130x2
        150x1

        konv DL
        60x6
        100x5
        140x5
        180x2

        Komentar: Tezi raspad sistema. Na drugoj seriji san odusta nakon 3. jer san bia na izmaku snage. Oly san napravia 150x1 i nisan uopce pokusava ic na 2, osjecaj je bia off totalno. Deadlift ista stvar. 180x2 je islo glatko, al bez imalo eksplozivnosti, osjeca san se ko da me vlak prigazia. Pa san odusta, tehnika nije bila bogznasta i nisan tia riskirat snap city. Uglavnom, cilu dijetu san prosa bez deloada i mislin da cu ga sada napravit i ostatak tjedna odradit laganini pa od iduceg ponediljka stisnit. I moga bi iskoristit prrigodu i otic dat krv. Ili samo trombocite, vidit cu.


        Deadlift(konv)
        60x8
        80x8
        100x8
        120x8

        barbell rows, dumbbell rows, lat masina

        hammer curls i curlsi sa spkom

        Komentar: U utorak san priskocia trening, i u sridu san isa dat krv tako da ocekujen da cu iducih tjedan dana bit mozda mrvicu slabiji. Odma iduci dan je bia DL i srica da je deload jer vec na 100x8 nisan zna ko mi glavu nosi. Sve je islo brzo al koncentracije nigdi. Odradia san i malo foam rollinga.


        Overhead press(paused)/SQUAT
        Squat
        60x8
        90x8
        130x8

        OHP
        30x8
        45x8
        60x8

        kontrakosi BP, kosi BP, serija lateralnog bucicama, i malo tricepsa

        trbusnjaci

        Komentar: Bia san u zurbi. Radia san jutro, prije treninga san ima obavit jos milijun stvari i navecer san isa vani ( nista alkohol ). Uglavnom, te tri serije cucnja san odradia u 5 min, ako i toliko. OHP isto tako. U odnosu na DL, ipak san se malo oporavia i bolje se osjeca na cucnju, iako nije bilo bas skroz lightweight baby, al dobro, nije bilo ni lose. Pripisat cemo to kratkim pauzama.

        Iduci tjedan nastavljan di san sta.

        Comment


        • #79
          Re: 5/3/1 Maximus1950

          Originally posted by Maximus1950 View Post
          I moga bi iskoristit prrigodu i otic dat krv. Ili samo trombocite, vidit cu.

          i u sridu san isa dat krv tako da ocekujen da cu iducih tjedan dana bit mozda mrvicu slabiji.
          trebas vidjet shigu kad ide davat krv pa je za pola sata na treningu i rastura pa mu pocne oticat ubod al nmvz xD
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #80
            Re: 5/3/1 Maximus1950

            Originally posted by staragarda View Post
            trebas vidjet shigu kad ide davat krv pa je za pola sata na treningu i rastura pa mu pocne oticat ubod al nmvz xD
            haha di me nađe, ma ako su noge na meniju ok je odradit isti dan,ali ovako bolje preskočit dan-dva,meni je ruka nakon 2 tjedna još lagano otečena, šta ćeš mladost-ludost.

            Comment


            • #81
              Re: 5/3/1 Maximus1950

              Tjedan 12. -Nastavak
              Squat
              60x8
              90x5
              125x3
              150x2
              170x5+1 ***
              170x6
              170x4+1

              Paused Oly
              60x5
              90x3
              125x2
              150x4

              konv DL
              60x5
              90x5
              120x3
              150x2
              180x5



              Komentar: Mozda mi je dijagnostika malo off, al sumnjam na to da su me ona forsirana ponavljanja kroz zadnja 2 tjedna potpuno sprzila. Tako da ih neko vrime necu radit da vidin kakav ce bit napredak. U prvoj seriji me na zadnjem ponavljanju tezina bacila malo naprid, klasika, spotter je jedva taknia, cisto preventivno, al ne racunan. Pred sam pocetak dijete san napravia 170 x6 x6 x5+1, i ovo je jako blizu tome. Iduci trening iden na cistih 6x3 i to ce napokon bit PR. Oly san napravia cisto, s tim da je zadnji bia grinderish, nisan se usudia ic na 5. s obzirom da me jos ceka sumo. Takodjer, najbolji rezultat na olyu je bia 147.5x5, tako da je i ovo jako blizu. Na sumu san ima malih problema sa klizanjem podloge jer nisan moga nac podlogu koju inace stavim na platformu.

              Definitivno san moga primjetit posljedice davanja krvi. Vec na 2-3 ponavljanju mi se srce uzlupa ko ludo, ko da nikad za utege ni fizicku spremu nisan cua, al dobro, kroz iducih tjedan dva ce i to proc. Upper back tightness je bia osrednji, bolji nego zadnjih par puta ali isto nedovoljno dobar. Danas san malo eksperimentira s sirinom hvata na cucnju i mali prst mi je dira vanjske prstenove(a inace je unatra barem 1-2cm), tako da san ocito precjenia svoju fleksibilnost. Sve u svemu, napokon trening kojim san zadovoljan.

              Volume day
              Zgibovi/deadhand
              x10 x9 x9 x8

              Barbell rows
              60x8 70x8x4 60x8

              dumbbell rows
              30x8 28x8 26x8 x2

              Barbell hold
              100x 30 sec
              140x 30 sec
              170x 10 sec ***

              BP w false grip
              60x10
              80x10
              100x6

              80x10

              Komentar: Dakle ovako, sve sipke su krive i kad ih uzmen u ruku rotiraju se i gule kozu, na holdsima nikako nisan moga uvatit kako triba. BP san radia dosta brze serije i malo san eksperimentira sa hvatom, false grip mi definitivno ne odgovara. Zadnja serija 80x10 je bila sa normalnim hvatom i bila je laksa nego prethodna 80x10 sa false gripom. Iman kriminalnu upalu aduktora, trapez i erektori takodjer ubijaju tako da nisan bas ima volje masakrirat se dodatno. Takodjer, ruke mi se uopce nije dalo radit. Sad se samo mogu nadat da cu bit funkcionalan za DL.


              Deadlift(konv)
              60x8
              90x5
              120x3
              150x2
              176x5x3 (+2.5kg)

              146x8 speedpulls

              milijun serija na izolaciji- imitacija seal rowa, ne znan kako bolje objasnit
              hammer curlsi i ravni curlsi



              Komentar: Na trening san dosa sa kriminalnom upalom aduktora i osrednje upaljenim erektorima i trapezom i to je definitivno utjecalo na setup i snagu opcenito. Sve 3 serije san koristia hook grip. Erektori i trapez su nakon deadlifta bili potpuno sprzeni pa san bia osudjen na izolaciju. Kilaza stagnira tako da cu malo podignit kalorije i nadat se da ce do ponediljka sve proc. Jos kad bi i iduci dl bia +2.5kg, pa to bi bia vrh.



              Sunday update: Od utorka san kasljuca i malo me bolilo grlo, nista strasno. U cetvrtak san dosa doma nakon deadlifta i izmiria temperaturu 38. Nazalost, petak i subotu san cili dan ima obaveza, uglavnom posao, tako da nisan odmara nimalo i temperatura je bila oko 38.5 al apetit je bia perfektan, jea san ko inace i pia puno vode. Ne znan jel zbog bolesti ili sta, al vec postojecu upalu san deadliftom pojaca 10 puta i osjeca san erektore u cilim ledjima, ajme majko. Danas san ima slobodan dan i cili dan odmaran, erektori su malo bolje al nece bit spremni za sutra, tako da cu vjerojatno odradit laksi trening i cucanj odradit u sridu. Temperatura je 37, do sutra san ko novi.

              Comment


              • #82
                Re: 5/3/1 Maximus1950

                U zadnjem updateu san spomenia da san dobia temepraturu nakon deadlifta, e pa to me drzalo 2 tjedna. Taj deadlift je bia zadnji ozbiljan trening (12.06.) i jucer san napokon usa u gym i odradia svasta nesto. Medju oJos uvik san malo slab i ovaj tjedan cu laganini, napravia san cucanj 170x3. Necu ic u preduboku analizu al je i u ovim okolnostima moglo puno bolje, tako da san zadovoljan trenutnom situacijom. Sad se triba pomalo vratit... Trening ovaj tjedan necu logat, osim ako se ne bude nesto vridno spomena.

                Sta se same bolesti tice, u pitanju je bila nekakva viroza, cila obitelj je bolovala 2 tjedna(hvala mladjem bratu sta nas je sve zarazia). Ima san dosta visoku temperaturu, upalu uha, malo slabiji apetit, al van toga san se skroz ok osjeca. Cila ta dva tjedna san mora radit, tako da se nisan bas odmara, i par puta san bia u nocnom programu, sta mi vjerojatno i nije bilo najpametnije, al dobro.

                Sa 95kg san pa na 92, ocekujen da cu kroz ovaj tjedan vratit 1.5-2kg, i sada san definitivno spreman za cehinje. nomsayin

                Comment


                • #83
                  Re: 5/3/1 Maximus1950

                  aha...sad vidim post =)
                  Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                  progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                  kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                  Youtube:

                  Primjer treninga snage/hipertrofije
                  Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                  Sve o prehrani
                  Sve o treningu

                  Comment


                  • #84
                    Re: 5/3/1 Maximus1950

                    imas manje kila od mene, pojedi plazmu molim te
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #85
                      Re: 5/3/1 Maximus1950

                      Nista od ozbiljnog treninga i ova zadnja dva tjedna, radin 10-14h dnevno, cesto i nocu, a kad ne spavan i ne radin, izlazin. Uguran 3 treninga nekako al nista vridno spomena. Prehrana je tezi IIFYM, s tim da gotovo da i ne pijen alkohol, to bi me stvarno unistilo uz ovoliko stresa sa svih strana. Ovaj vikend je ultra, a iducih 2-3 tjedna ce takodjer bit kaoticni, tako da cu se ozbiljnom treningu vratit tek oko 15.8. (nazalost).

                      Inace, uz gubitak na kilazi, izgubia san na svim liftovima 10-15kg, tako da me bolest bas gadno bacila unatrag. Ljudi mi cak potiho prilaze u gymu i pitaju jesan li se skinia s kemije. Al nema sekirancije, sad moran zaradit novce, medju ostalim i za adistarke i inzer pojas pa cu imat citavu jesen i zimu za trening.

                      Kratki sazetak mog lita:

                      Comment


                      • #86
                        Re: 5/3/1 Maximus1950

                        Drzi see!
                        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                        Instagram: @shredded_dario

                        Comment


                        • #87
                          Re: 5/3/1 Maximus1950

                          Polako se vracan u ritam sa treninzima...

                          Kilaza je stabilna oko 92.5-93. Mislin cak i da se necu trudit dizat je, ovo mi odgovara za eventualna buduca natjecanja, sada bi uz malo truda moga upast u kategoriju do 90.

                          Prvi ozbiljan trening je bia ovaj utorak, cucanj naravno.
                          150x6
                          150x6
                          150x8 RPE 9.5

                          paused
                          130x8 RPE 9

                          Snaga mi je poprilicno pala pa san se vratia 6x3 formatu uz malo konzervativniji pristup. Znatno san spustia kilaze jer nisan bia siguran di san tocno, a posto poto san tia odradit sve 3 serije cisto. Sudeci po rezultatu, mislin da je bilo prostora za jos 5kg al radije cu ic pomalo iz tjedna u tjedan. Najveci problem mi stvaraju upale, posebno erektora. Upale mi traju danima i ovaj tjedan san nakon cucnja svaki iduci trening na kraju ubacia cucanj kao active recovery. Deadlift nisan bia u stanju radit od upale erektora a BP je bia 95x6x3, s tim da je zadnja serija bila x7 ili x8, ne mogu se sitit.

                          Cisto usporedbe radit, najbolji cucanj je bia 170x6x2+zadnja serija x5 i bp je bia 105x5x2+zadnja serija x4.

                          Jos san poprilicno zauzet poslom i raznim drugim obavezama tako da mi trening trenutno nije visoko na ljestvici prioriteta, al boze moj, kad dodjen, dan sve od sebe.

                          Cim se ledja naviknu na uobicajene terete, ponovo radin cucanj 2x tjedno, s tim da cu to pokusat vec ovaj tjedan, onako eksperimentalno. Ukoliko ponovo ne bude nekih komplikacija, mislin da bi kroz iducih 4-6 tjedan triba vratit vecinu "izgubljene" snage.
                          Prehrana je ok, standardno fleksibilna, i ciljam na odrzavanje. Alkohol ovo lito gotovo da i nisan pia.

                          Nisan bas pre cesto na kompu, al ako stignen, logat cu ove povratnicke treninge, da vidite malo i gazenje po trnju.

                          Inace, moran priznat da mi je stvarno veliki udarac mucit se sa tezinama koje su prije 2-3 miseca bile easy zagrijavanje, al sta je tu je. Reka san sebi da ne kupujen adistarke dok ne vratin izgubljeno. :P



                          Toliko od mene, maxy out

                          Comment


                          • #88
                            Re: 5/3/1 Maximus1950

                            Dobrodošao nazad!

                            Alkohol gotovo ni nisi pio? uff
                            Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                            "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                            https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                            Comment


                            • #89
                              Re: 5/3/1 Maximus1950

                              'ocemol na dalmatinca u 90 ?


                              btw kad se smiri situaciju mogao si gazdu teretane nagovoriti da vam nabavi deadlift bar
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment


                              • #90
                                Re: 5/3/1 Maximus1950

                                Originally posted by TripleZ View Post
                                'ocemol na dalmatinca u 90 ?


                                btw kad se smiri situaciju mogao si gazdu teretane nagovoriti da vam nabavi deadlift bar
                                Decki evo i mene..... Za par godina haha
                                https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
                                http://instagram.com/dinc_94
                                http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
                                myprotein code: MP24017174

                                Comment

                                Working...
                                X