Announcement

Collapse
No announcement yet.

5/3/1 Maximus1950

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: 5/3/1 Maximus1950

    Squat C2W2
    132.5x3
    152.5x3
    172.5x5 (+2.5kg)

    paused
    60x5
    95x3
    125x2
    150x5 (+1 rep)

    box jumps
    "ramp" do 140cm x10

    sprintevi (+8kg)
    40m x3

    FSQ
    60x5
    80x5
    100x5x2

    Rad na eksplozivnosti mi je uvik donosia dobre napretke u snazi a sada napokon iman dovoljno vrimena za duze treninge i vise spavanja pa san malo okrenia rezim, vidit cemo kako ce ic. Posljedice davanja krvi su tu, srce se uskucalo ko ludo na radnim serijama al mislin da to nije neki ozbiljan hendikep bia. Tjednima se nisan ovako dobro na cucnju osjeca, islo je glatko i setup je bia odlican. Ocekiva san mozda i malo veci napredak, al ako se ovako nastavi, necu se bunit. FSQ je bia bolan, liva ruka je stvarala probleme pa nisan forsira, to cu pomalo pojacavat.


    Benchpress C3W1
    72.5x5
    87.5x3
    97.5x10 (+1rep, +2.5kg)

    82.5x10x4

    kose bucice
    32x10x2 28x9

    scullcrusheri 4 serije

    lateralno podizanje i par serija trbusnjaka

    foam rolling

    Cili san pod upalama od jucerasnjeg treninga i mislia san da cu podbacit na bencu. Ocito mi se sve u svemiru danas poklopilo kako triba jer je radna serija bila odlicna. Ruka i dalje dosta boli.


    Deadlift(sumo) C2W1
    135x5
    155x5 ws
    170x10 ws (+15kg)
    110x10 x3 ws (+shrugs)

    barbell rows
    65x9x5

    veslanje 5 serija na seal rows spravi

    hammer curls bucicama i curlsi sa ravnom sipkom

    Nesto malo san jos upaljen, al nista znacajno. U prvom ciklusu mi je 1+ dan bia 170x9(5+ je bia 155x10), tako da san odlucia malo vise dignit tezine. Ocito mi je deload sia ko budali pleska jer se osjecan odlicno. Mozda je bilo jos jedno ponavljanje al sigurno bi bia grinder pa nisan tia fail riskirat, i ovime san zadovoljan. Sumo se pomalo vraca di je bia. U subotu ce bit laganini trening + napokon cu radit grip.


    Volume day
    Squat
    60x10
    80x10
    100x10

    paused
    60x5

    OHP
    ramp do 70x5

    veslanje
    60x5

    barbell holds
    100 x 30 sec
    140 x 30 sec
    170 x 20 sec
    210 x 5 sec hook ggrip

    hammer curls, ravni curls, scullcrushers, lateralno podizanje

    Tek kad san stavia sipku na ledja san primjetia koliko su mi citava ledja upaljena od deadlifta. Paused san jedva bia u stanju radit,
    veslanje san pokusa i odusta. OHP nisan ozbiljno radia sigurno 5 miseci i rezultat je tu. Najbolji rezultat je bia 77.5x5. Vjerojatno cu
    ga pocet ozbiljno radit nakon natjecanja. Hook je bia ocajno bolan pa san nakon 5 sec pustia, moga san jos malo drzat.

    Sve u svemu, brutalan tjedan, pregazia san sve 531 treninge ko plitak potok, sad se samo mogu odmarat i cekat ponediljak.

    Inace, narucia san pojas, triba bi doc kroz 10ak dana pa cu ga lagano pocet ubacivat da se priviknen na njega do natjecanja. Volume day cu morat pametnije iskoristit, odnosno izbacit, sve vise mislin da ce to bit sq/bp/dl trening, al nisan jos siguran kako cu to tocno koncipirat.

    Comment


    • Re: 5/3/1 Maximus1950

      Squat C2W3
      142.5x5
      162.5x3
      177.5x3 (+2.5kg)

      paused
      70x5
      97x3
      125x2
      150x5 isto

      box jumps
      "ramp" do 142cm x15

      sprintevi (+8kg)
      40m x3

      Premium mi je da da probam njegov preworkout, beta analin!, citrulin malat, tirosin, taurin, guarana, kreatin, svasta je uvalia.
      To me dosta diglo al najvise san primjetia da se abnormalno puno znojin.

      Sta se cucnja tice, nisan bia u stanju odrzat cvrstinu u ledjima i to me bas ogranicilo. Pokusa san i 4. ponavljanje al je malo malo falilo i faila san, tj, spotter me izvuka. Paused je bia bas tezak, tako da san ponovia isto od proslog tjedna, not too bad. Sa skokom san eksperimentira, stavia san ploce od 1.25kg ispod kutije i podiga malo visinu, sta je ispalo skroz ok. Izgleda da cu ipak moc postepeno podizat visine. Bilo je jos prostora za par skokova al san bia premoren. Los trening al nisan nezadovoljan, svaki napredak je dobar.


      Benchpress C3W2
      82.5x3
      92.5x3
      102.5x7 (-1rep, +2.5kg)

      85x10x3

      Paused BP(IPF rules)
      100x1
      110x1
      120 FAIL

      scullcrusheri 4 serije

      Ledja i dalje nikakva. Ovo me stvarno pocinje nervirat. Napravia san 1 rep manje od planiranog, jednostavno nisan moga napravit luk u ledjima kakav inace iman i naglo san na 7. izgubia snagu i otkaza na 8. Na kraju treninga san isa probat radit paused(jako pametno) sa citavim stopalom na podu i glavom na klupi, i osjecaj je neprirodan i bezveze. 110 san ispalia a za 120 san vec bia preumoran, ne znan zasto san i pokusava. Malo cu ubacit ovog paused IPF sranja da se koliko toliko naviknen do natjecanja.

      Inace, trudin se unosit kcal za odrzavanje da se ne udebljan do natjecanja al ocito mi je to premalo za trening snage... Tako da cu morat pojacat malo jer se jednostavno necu uspit oporavit od treninga do treninga. Kilaza je u odjeci 95.5. Nataste i bez odjece, vjerojatno san izmedju 92 i 93...

      Deadlift(sumo) C2W2
      140x3
      160x3 ws
      180x7 ws (-3 reps,+15kg)
      110x10 x3 ws (+shrugs)

      barbell rows
      65x10x5

      hammer curls bucicama i curlsi sa ravnom sipkom

      Sinoc san bia vani i nakon dugo dugo vrimena san pia(nisan od ultre), needless to say danas se nisan bajno osjeca.
      Zuria san na posao posli treninga pa san dio vjezbi izbacia, to cu jos u subotu ako mi se bude dalo. Radna serija je bila ruzna. Jednostavno san se lose osjeca i opet su ledja bila problem nabijen ih na k***c vise. Ipak san odradia planirano i to mi je bas drago. Izvaga san se posli treninga samo u boksama i vaga je pokazala 93.8kg. Tako da cu definitivno jos malo pojacat kcal i ubrzat oporavak jer stvarno nema smisla da su mi ledja vjecno upaljena. Ako kilaza pocne rast, onda cu malo korigirat brojke...


      sq/bp/dl
      Squat w belt
      60x8
      80x3
      100x2
      120x2
      140x1
      160x1

      Benchpress(IPF)
      50x8
      70x3
      85x2
      100x1
      110x1
      115x1
      120xfail

      Sumo dl w belt
      60x9
      100x3
      140x3
      160x2

      Opet san sinoc bia vani. Iman iduci vikend odradit jedno putovanje i nakon toga se stvarno moran uozbiljit...
      Ocajno san se osjeca na treningu. 160 san jedva cucnia, ima san osjecaj da cu se raspast pa nisan ni forsira kilaze. BP radin sa svim komandama da se malo naviknem. Setup mi je ocajan sa punim stopalima na podu. 115 je islo vrhunski al opet tih usranih 120... DL nisan ni pokusava ic priko 160. Radia san dosta kratke pauze na svim vjezbama i to je jos dodatno usralo ionako los trening. Sta se pojasa tice, osjecaj mi je potpuno neprirodan, al s vrimenom cu valjda naviknit tako da necu zurit sa sudovima.

      Comment


      • Re: 5/3/1 Maximus1950

        Squat C3W1
        125x5
        145x5
        165x6 (+2.5kg)

        paused
        75x5
        100x3
        125x2
        150x3 (-2 reps)

        box jumps
        "ramp" do 145cm x15

        Radna serija je bila ok. 5. ponavljanje je bilo odlicno al na 6. san se potrosia i jedva ga izgrinda. Steta, mozda je moga bit jos jedan. To me umorilo i na pausedu san gadno podbacia. Iduci tjedan cu spustit pauzirani 2.5-5kg(ovisno o tome kako bude isla radna serija) jer vec neko vrime tapkan u mistu s njime i cucnjem opcenito. Zadnji put san na skokovima stavia ploce od 1.25, ovaj put su bile od 5kg i time san diga visinu za dodatnih 2-3 cm. Sve je islo glatko i ovo mi je highlight treninga definitivno.

        Benchpress C3W3
        87.5x5
        97.5x3
        107.5x4 (-1rep, +2.5kg)

        85x10x4

        kose bucice
        30x10 x3

        scullcrusheri par serija, malo lateralnog podizanja i trbusnjaka

        Ukljestia mi se zivac u ledjima jutros, nista strasno al osjecan ga. Konkretno, mislin da je problem negdi izmedju T5 i T8(to cu jos sa bratom provjerit) al mi je tesko precizirat. U odredjenim polozajima me malo probada u prsima i u dnu trapeza s live strane. Danas san odradia trening bez da je zasmeta, jos cu u cet napravit dl i razmislit cu ocu li odmorit tjedan dana da to prodje ili nastavit. Sve ovisi o tome kako ledja podnesu radnu seriju. Benc ko benc, osjecaj je cak bia dobar, proba san i 5. ponavljanje al san otkaza nakon 1/3 puta. Iduci ciklus ponavljan tezine i iden na +1 rep pa cemo vidit kako ce to ic.

        Deadlift(sumo) C2W3
        152.5x5
        172.5x3 ws
        187.5x7 ws PR!(-2 reps,+17.5kg)
        110x10 x2 ws (+shrugs)

        barbell rows
        65x10x5

        hammer curls bucicama i curlsi sa ravnom sipkom

        Ovo mi je prvi PR nakon vise od pola godine. Napokon. Inace, 185x5 je prijasnji PR. Prvi ciklus je bia navikavanje na sumo, tako da nebi pridava neku veliku paznju ovim "+17.5kg". Na zadnjem ponavljanju je sipka relativno brzo isla sa poda al ledja su bila prid otkazom pa san zavrsia seriju. Sta god stavin na sipku dignen, sumo trenutno jedini napreduje kako triba. Iduci ciklus cu dignit 7.5kg pa cemo vidit kako ce to ic. Ako stvari nastave ic ovako, mislin da je sasvim realno da povucen 230 na natjecanju.

        Vikend san provea u BGu, tako da san preskocia subotnji trening. Puno fast fooda i alkohola, jako malo spavanja, tako da cu ovaj tjedan deloadat i malo odmorit. Ono ukljestenje zivca je potpuno proslo, al san nakon cetvrtka kroz citav petak osjeca donja ledja, prvi put u zivotu, tako da cu nesto poduzet i po tom pitanju.

        Comment


        • Re: 5/3/1 Maximus1950

          sta ti je inace najbolji squat bio ?
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • Re: 5/3/1 Maximus1950

            Originally posted by Maximus1950 View Post
            Squat
            40x8
            70x5
            105x3
            140x2
            170x6
            170x6
            170x5


            Squat
            60x8
            90x4
            120x3
            150x2
            180x4
            Sredinom 4. miseca.

            Ka sta san reka, vec dosta dugo cucanj stagnira, al i to ce ic gore kad je sumo krenia napredovat.

            Comment


            • Re: 5/3/1 Maximus1950

              ma sace to gore, i meni napokon imam osjecaj da mi bolje sjeda cucanj ali evo, koljeno mi nateklo jedva hodam, pa vidjecemo sta ce biti sljedeci trening mislio sam napraviti 3 sestice sa 170 - taman ko ti gore
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: 5/3/1 Maximus1950

                Squat C3W2
                135x3
                155x3
                175x3 (-2 reps, +2.5kg)

                paused
                60x3
                90x2
                120x2
                145x7 (+2reps,-5kg) - u odnosu na najbolji rezultat iz C2W2, u odnosu na zadnji trening je +4reps,-5kg

                box jumps
                "ramp" do 147cm x15

                Nisan ima vrimena za sprinteve, kasnia san na posao. 155x3 je bilo odlicno i stvarno san mislia da cu prigazit radnu seriju ko plitak potok. Oh how wrong I was... Jednostavno nisan ima vise od 3 i to je to. Iduci trening cu vidit kako ce 180 ic al mislin da cu ponavljat iste tezine iduci ciklus. Pauzirani je bia puno bolji, mozda san ima i 8. al san racka, tribalo je jos i skokove odradit a samopouzdanje i nije bilo na visini.Skokovi su bili fenomenalni. Stavia san jos jednu plocu od 5kg i diga visinu za cca 2 cm. Bas me zanima dokad ce ic napredak. Kako je trening isa kraju, bia san sve bolji, to bi bia kratki sazetak treninga.

                Benchpress C4W1
                72.5x5
                87.5x5
                97.5x11 (+ 1rep)

                85x10x3

                kose bucice
                32x10 x2

                scullcrusheri par serija i trbusnjaci

                Dosli wrist wrapsi, dojmove cu iznit nakon par treninga. Los mi je bia tempo na radnoj, da san to malo bolje odradia bia bi jos jedan rep. 11. je bia relativno lagan tako da definitivno iman prostora za jos. Iduci ciklus dizen 2.5(ako bude iduceg), jer kako se natjecanje blizi, sve se nesto mislin odradit smolov jr. i koliko toliko popravit bp do natjecanja. Ove serije sa 85kg san radia jako sirokim hvatom i nisan zadovoljan osjecajem.

                Inace, BP san pocea radit 26.08. u 531 formatu(niti 2 ipo miseca) i zasad je rezultat +2 reps i +2.5kg. S obzirom na dosadasnju stagnaciju, ovo je super.


                Deadlift(sumo) C3W1
                140x5
                160x5 ws
                180x8 ws (-2 reps, +10kg) RPE 9.5
                110x10 x2 ws (+shrugs)

                barbell rows
                65x10x5

                hammer curls bucicama i curlsi sa ravnom sipkom, trbusnjaci

                Izrazito optimistican cilj je bia povuc 180kg 10 puta. Realna ocekivanja su bila 8-9 i to se ostvarilo. Ima san cudan problem na radnoj seriji, nakon svakog ponavljanja sipka bi se pomakla 3-4 cm u livu stranu i mora san korigirat stav i vracat sipku i to me dodatno umorilo. Tesko mi je rec koliko me to kostalo al nije ni bitno, u odnosu na C2W1, ovo je odlicno. Jedva cekan iduci tjedan da vidin kako ce ic 190. Nakon radne serije san odradia veslanje pa san se vratia joss malo na sumo, jer nisan odma bia u stanju radit.

                random

                Odradia san relativno kratak trening jer san bia u stisci sa vremenom. Nesto malo cucnja, rad na gripu, veslanje, trbusnjaci i ruke u supersetovima.

                Comment


                • Re: 5/3/1 Maximus1950

                  Squat C3W3
                  145x5
                  165x3
                  180x2 (-1 rep, +2.5kg)

                  paused
                  60x3
                  90x2
                  125x1
                  147.5x5 (-2 rep,+2.5kg)-u odnosu na zadnji tjedan, kaskam 2.5kg u odnosu na najbolji rezultat.

                  box jumps
                  ramp do radne

                  cucanj 100x10 x5

                  Cucanj stagnira vec neko vrime(cak je i u regresu). Ocito me kosta tvrdoglavost i odbijanje smanjivanja tezine pod izlikom loseg dana. Los dan mi se na cucnju ponavlja vec nekoliko tjedana a ostali liftovi napreduju, tako da ocito nije u pitanju los dan vec nesto kronicno. Prvo, iduci ciklus cu radit sa -5kg i dugorocno ciljat na visi rep range. Ne iskljucujen opciju da prije natjecanja napravin i smolov jr za sq i bp zajedno, vidit cu. Drugo, iako ne pijen,nocni zivot me kosta. U kalorijskom smislu i sta se sna tice. Kombinacija umora, manje sna nego inace, drljavost po pitanju prehrane ocito uzimaju danak iz tjedna u tjedan. Vikendom san neuredan i kako novi tjedan ide, sve se vrati u normalu, jeden i spavan normalno i na bp i dl dodjen spreman, pa opet za vikend sve useren i tako u krug. Tako da cu se zasad ogranicit na samo jedan izlazak tjedno, i dodatno se trpat hranom vikendom. Eto.

                  Sta se treninga tice, pokusa san trece ponavljanje, al nisan ga ima niti blizu. Na pauziranom san triba smashat, brzina je bila dobra, sve dobro, i na 6. ponavljanju me na 2/3 puta sipka bacila naprid i nisan moga zakljucat pa me spotter malo pomoga. Steta. Osjeca san ko da san ima snage i za 7. rep(bia bi PR). Rampa san box jumpse i odusta prije radne, skokovi su bili kratki i nisan ima ni snage ni koncentracije da to odradin pa san odradia malo volumena. Speed reps ftw.


                  Benchpress C4W2
                  82.5x3
                  92.5x3
                  102.5x9 (+ 2reps) PR!

                  85x10x3

                  kose bucice
                  32x10 x2

                  scullcrusheri par serija

                  Ovo mi je all time pr na benšu. Spotter me forsira da brze radin ponavljanja sa manjim pauzama i pravilnijim ritmom i to se isplatilo. Pokusa san i 10. al napravia san 1/3 i otkaza. Ostatak treninga rutinski. I mogu rec da mi se wrist wrapsi skroz svidjaju.

                  Deadlift(sumo) C3W2
                  150x3
                  170x3 ws
                  190x7 ws PR!( +10kg ) RPE 9.2
                  110x10 x3 ws (+shrugs)

                  barbell rows
                  70x10x5 (zadnja je zapravo bila x

                  Tehnicki ne toliko dobro izvedeno, al jos jedan PR. Bia san poprilicno umoran i kvadovi su bili tupi skroz pa se nisan usudia pokusat i osmo ponavljanje, sad mi je malo zao, al dobro. Odradia san jos par laksih serija suma i veslanje i pokupia san se jer san se osjeca potpuno izgoreno.


                  random
                  cucanj
                  60x10
                  80x10
                  100x10 x2

                  grip
                  100x20sec
                  150x10sec

                  180x20 sec x2

                  hammer curlsi s bucicama, curlsi sa ravnom sipkom, par serija scullcrushersa

                  Kahn me u zajebanciji optuzia da san na winstrolu. Highlight treninga
                  Uglavnom, sumo je bia jucer(petak) i danas iman upale trapeza, erektora, nogu, trbusnjaka, pa san bia poprilicno limitiran. Malo san odradia cucanj, onako reda radi, fokusira se na tehniku i osjecaj. Rad na gripu je bia relativno ok, prije san ima problema sa drzanjem 170, sada to ide na bolje. Nije mi se dalo radit jos serija jer san vec unistia zuljeve. Ruke san odradia onako, because fuck it. Vaga je pokazala 97kg i to me malo zabrinjava. Inace san na 95.5, ako se u iduca 2-3 vaganja stvari ne vrate u normalu, mislin da cu odradit neku blic dijeticu 2-3 tjedna da se spustin 1.5-2kg jer ako planiran odradit smolov jr za sq i bp, tribat ce mi kalorijski suficit i ako dobijen jos na vagi, necu se uspit spustit do 93 za natjecanje.

                  Comment


                  • Re: 5/3/1 Maximus1950

                    smolov jr za sq i bp misliš radit u istom treningu ili?
                    i da li bi imao još kakav trening day ili samo smolov jr. day?
                    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                    Fak me, right?

                    Comment


                    • Re: 5/3/1 Maximus1950

                      Neko ovo stvarno sve cita...
                      Probat cu u istom treningu al ne znan koliko ce bit izvedivo na dane di buden ima vise serija cucnja i benša...
                      Plan je imat jos jedan dan za deadlift. A opcenito svest accessory na minimum, nesto malo ledja odradit, rear deltse gazit i to je to.

                      Comment


                      • Re: 5/3/1 Maximus1950

                        Vrati Jegera u rutinu i cucanj se skociti ponovno, srs.
                        Btw. Cestitke na pr-evima!

                        Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk
                        Last edited by Toorop; 15-11-14, 23:54.
                        Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

                        "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

                        https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

                        Comment


                        • Re: 5/3/1 Maximus1950

                          Hvala padawane!

                          Nesto u tom smjeru san i ja razmislja, mislin da cu ga pit ko preworkout... :P

                          Comment


                          • Re: 5/3/1 Maximus1950

                            Squat C4W1
                            120x5
                            140x5
                            160x7 (+1 rep, -5kg )

                            paused
                            60x5
                            100x5 x5

                            cucanj 105x10 x5

                            par serija leg curlsa

                            Jos uvik su mi kompletna ledja krvnicki upaljena od deadlifta. Plan je bia bencavat, al ono, good luck finding one on monday... Noge su bile dobre al ledja nisu slusala. Cak san iznenadjen sta san i 7 napravia. Iduci pon cu ponovit ovaj trening jer sigurno iman jos 2-3 ponavljanja. Pauzirani uopce nisan tia forsirat pa san odlucia odradit tonu volumena i radit na brzini.


                            Benchpress C4W3
                            87.5x3
                            97.5x3
                            107.5x6 (+ 2reps)

                            87.5x10,9,8

                            kose bucice
                            32x10 x2

                            scullcrusheri par serija

                            Planira san sest a potiho se nada i sedmom ponavljanju. Dosa san na pola i zasta, spotter je doslovno taknia sipku i ponovo je isla gore, malo je falilo za sedmi rep... Iduci ciklus +2.5kg pa cemo vidit kako ce to ic.

                            Vaga i dalje pokazuje 97. Doslovno priko noci san dobia 1.3kg i to stoji vec danima tako. Dan dva san ima malo visi kalorijski unos, tipa +600-700kcal, sve ostalo je ostalo apsolutno isto, a nekim cudom san dobia kil ipo i vec par dana to stoji. Probava je u redu, unos vode, natrija i svega ostalog ok, ovo se nebi tribalo dogadjat. Plan djelovanja je sljedeci: ostalo mi je nesto johimbina pa cu ga pit ujutro i prije treninga, mislin se vratit na IF rezim, i uz to radit lagani cardio, 30-45 minuta hodanja, bez spustanja kalorija pa cu vidit kako ce se kilaza kretat.

                            Takodjer, nakon godinu dana bez suplementacije(izuzev wheya), ponovo san spiska tonu para na gluposti. Uzea san kreatin HCL(sve znan, al mono mi ne daje bas nista), beta alanin, citrulin malat, taurin, kofein(imat cu pri ruci i malo sode bikarbone, ako mi kofein opet stvori nered u stomaku) i ZMA, tako da cu miksat sebi preworkout da me malo digne. Ako nista bar ce placebo bit dobar.


                            Deadlift(sumo) C3W3
                            162.5x5
                            182.5x3 ws
                            197.5x6 ws PR( -1rep, +10kg )
                            115x10 x3 ws (+shrugs)

                            barbell rows
                            70x10x5 (zadnja x

                            Opet tehnika losa i nisan bia u stanju otvorit kolina koliko san tia, tako da cu se morat pojacano istezat i radit na mobilnosti. Ne moran ni govorit da cvaten zbog ovako brzog napretka... Izgleda da i nije toliko nerealno da povucen 230 na natjecanju. Odradit cu jos jedan ciklus pa cu se pribacit na neki meet prep i ic u nizi rep range. Razmisljan i o nekom deloadu, kojeg cu kombinirat sa laganim kalorijskim deficitom da barem malo iskontroliran kilazu.


                            random
                            conv dl
                            60x10
                            110x5
                            150x2

                            grip
                            150x10sec
                            190x20sec
                            210x11sec, 14sec

                            cucanj
                            60x20x3

                            hammer curlsi s bucicama, curlsi sa ravnom sipkom, par serija scullcrushersa

                            Konv san isa radit iz zajebancije, cilj je bia ic do 200-210, da okvirno vidin kakav san. Problem je naravno sta san dan prije radia sumo i ne osjecan ni noge ni ledja. Uglavnom, vec na 150 san se pocea osjecat nikako pa nisan tia bas pod svaku cijenu ic cupat ko *****. Na gripu san cak i zadovoljan koliko san drza 210, tu ima jos prostora za napredak, optimisticni cilj je drzat 210 20ak sec, barem 1-2 serije. CUcanj san eksperimentira sa mrvicu drugacijim stavom al premale su ovo tezine da bi ista sa sigurnoscu moga zakljucit. Vdit cu kad natovarin kile jednom prigodom. Sad mi je prekasno za ista ozbiljnije minjat.

                            Comment


                            • Re: 5/3/1 Maximus1950

                              Squat C4W1 Repriza
                              120x5
                              140x5
                              160x9 (+3 reps, -5kg) u odnosu na prosli ciklus, u odnosu na prosli trening +3repsa.

                              paused
                              60x5
                              95x3
                              125x2
                              147.5x7 (+2 reps) -u odnosu na zadnji trening, mislin da je ovo Pr ili barem izjednacenje, neda mi se sad kopat

                              cucanj 105x10 x4

                              Pokusa san i 10. ponavljanje al srce se uskucalo ajme i pofalilo je koncentracije. U svakom slucaju odlicno. Ne znan ocu li ovo pripisat deloadu ili preworkoutu al sta god da je, dobro je, svakako se isplatilo ponovit ovaj 5+ trening. Ima san problema sa livim iliopsoasom i desnim kukom, u zagrijavanju san mislia da cu podbacit gadno al kako je zagrijavanje napredovalo, bol je bila sve manja. Posli treninga se opet pojacalo, morat cu vidit sta ce bit s time... Na pauziranom san isto bia odlican. Napomena, vec san tjedan dana u deficitu. Cili ovaj ciklus cu izgurat tako i onda se vratit na odrzavanje.


                              Benchpress C5W1
                              77.5x5
                              92.5x5
                              102.5x10 ( -1 rep, + 5kg)

                              87.5x10,10,10,8

                              kose bucice
                              32x10 x2

                              scullcrusheri par serija

                              Isa san na optimisticni skok od 5kg i nisan se razocara. Izgleda da mi kombinacija malo veceg volumena ravnog BPa i teskih serija scullcrushersa odgovara idealno. Benc napokon napreduje zadovoljavajucim tempom, sad bi tribalo pokrenit neku kladionicu, kada cu doc do 150 i oce li to ikad bit uopce. Skoro pa mi je zaj sta cu morat prekinit sa programom zbog meet prepa i samog natjecanja.

                              Inace, kilaza identicna, 96.5kg. Razlike u ogledalu vec itekako vidin, al vaga nikako da to pokaze. Nisan dugo neku sliku stavia, mozda bude nesto za tjedan dva.

                              Deadlift(sumo) C4W1
                              150x5
                              170x5 ws
                              190x8 ws ( -2 reps, +10kg )
                              120x10 x3 ws (+shrugs)

                              barbell rows
                              70x10x3

                              seated rows

                              bicepsa malo

                              Prosli tjedan me drzala blaga blaga neugoda u desnom kuku. U ponediljak se to mrvicu pojacalo (tipa 0.5/10, a da razumite ljestvicu boli, 10/10 bi bilo da vam bez anestetika pilaju ruku, 6-7 od 10 bi bila bol zbog bubreznih kamenaca)) i danas na DLu san na radnoj seriji dosta osjetia. Mislia san da san istegnia nesto jer san za vrime radne serije osjeca nesto al nije bila bol, samo neugoda. Uglavnom, napravia san 8, pokusa i 9. al nisan ga moga zakljucat, iako je brzina s poda bila odlicna. Ta "neugoda" u kuku mi je potpuno pomela koncentraciju, 9 je tribalo bit bez greske, cak mozda 10. Al to je sad najmanje bitno.

                              kuk-zivci.jpg

                              Nakon treninga se pojavila bol (5/10), kada se nagnem ledjima naprid i livo, osjecan zarenje i bol tocno u prodrucju koje san oznacia na slici. Sigurno je u pitanju zivac i iman 3 sumnjivca, s tim da najvise sumnjam na 1. i 3. podcrtani. Bol je iskljucivo u podrucju oznacenom na slici pa postoji mogucnost da nije n. ischiaticus jer bi onda cila noga trnila, iako ne mora nuzno bit tako. A s druge strane, na trening san dosa sa brutalnom upalom aduktora i uvik su mi dosta kruti, pa je moguce i da je da san istega periformis(neugoda koju san dosad osjeca) i da je on danas napokon ukljestia n.ischialis i zato samo tu osjecan bol. U subotu ionako radin samo grip(doduse sa 210kg) malo ruke i trbusnjake pa nece bit napora za zivac, u medjuvremenu cu odmarat, izbjegavat to naginjanje i istezat se. I hladit. Po potrebi i odmorit tjedan dana. Ovo mi je doslo u najgore moguce vrime.

                              E da, odradia san i malo kardia navecer, bez boli, javila se tek posli. I ima san strasne grceve u lozama. A pijen magnezij...

                              random
                              cucanj
                              60x10
                              100x10 x2

                              grip
                              150x5
                              190x5
                              210x5sec

                              nesto bicepsa i tricepsa

                              Prvo sta se samog treninga tice, cilj je bia 15-16sec sa 210kg, al san jedva i diga tezinu sa pinova, jednostavno san bia izgoren skroz. Cucanj na pocetku treninga je isa odlicno, bia san malo u strahu, da mi se slucajno sta ne dogodi, al izuzev brutalne upale lednjaka(gle cuda) nista. Grip nisan bi au stanju radit pa san malo ruke napravia i isa doma.

                              E sad, sta se ozljede tice. U petak san se jedva diga iz kreveta od boli. Stavlja san led na bolno podrucje par puta tijekom dana i odlucia se malo istezat da vidin sta ce bit. Ukoliko su stvarno kruti aduktori bili problem, istezanje je moralo pomoc barem malo. Pa san ih brutalno istega. Takodjer, zbog onih grceva u lozi vecer prije, i nju san istega. Takodjer je bila ocajno kruta. I odma nakon istezanja san se osjeca znatno bolje, pa san nastavia sa istezanjem. Kako je dan isa kraju, ledja su bila sve bolja i moga san vecinu pokreta napravit. pa san odlucia napravit i subotnji trening.Prije treninga san se bas bas istega i nisan ima problema. Izuzev opce slabosti na gripu. Nakon treninga se bol opet malo pojacala. Na ljestvici od 1-100, ako je 100 krajnja vrijednost boli od petka ujutro, u subotu prije treninga san bia na 15 a nakon na 25. Zanemarivo. Koliko god me zelja vuce odma nastavit sa cucnjem i bencem barem, mislin da cu iduci tjedan radit lagano, ili eventualno samo benc radit po programu dok se potpuno ne oporavin, sta ce vjerojatno bit jako brzo, sudeci po tome kako se razvijaju stvari.

                              Mali disclaimer, nemojte uzimat ove moje "dijagnoze" i nacin rehabilitacije ko pravi put. Lista san udzbenike ko obican laik i amater i nakon toga nesto poduzea. Mozda je pomoglo, a mozda san samo ima srice. Ovo sve pisen cisto da imate uvid u moj nacin razmisljanja i djelovanja. Zivot nisu samo lipi dani i PRevi, ima i sranja.Toliko od mene, nadan se da cu u logu od iduceg tjedna napisat da san se potpuno oporavia...

                              Comment


                              • Re: 5/3/1 Maximus1950

                                Squat C4W2
                                130x3
                                150x3
                                170x5 ( +2 reps, -5kg)

                                paused
                                60x5 ***

                                Squat 120x10 x5

                                Prvotni plan je bia odmarat jos i pustit ledja da se skroz oporave. Dosa san na trening i ipak odlucia odradit zagrijavanje po programu pa kad osjetin bol, prekinit. U principu se nisan osjeca ugodno sa skroz dubokim cucnjavanjem al pogadjanje paralele je bilo relativno bez problema pa san odradia sve.

                                I jos jednom mi se pokazalo da dizanje utega prije svega mentalna igra. Sa 170 na ledjima, toliko me bilo strah da mi se opet nesto ne dogodi, da jednostavno nisan bia svoj. 5 san odradia, al daleko je to od mojih stvarnih mogucnosti. Uglavnom, ako nista, barem me ova ozljeda nece puno unazadit po pitanju cucnja. Pauzirani je bia skroz neugodan, pa ga nisan ni pokusava radit i jednostavno san nabia volumena na cucnju. Nakon treninga su ledja malo vise zatezala al minimalno.



                                Benchpress C5W2

                                IPF setup BP
                                87.5x3
                                97.5x3
                                107.5x7 ( -2 reps, + 5kg)

                                90x10,10,10,9

                                kose bucice
                                32x10,8
                                sajla za triceps

                                Svakako san to i planira, al ozljeda me potaknila da potpuno prominin svoju standardnu tehniku jer nisan u stanju bez boli skroz archat ledja a i moran naviknit na stopala na podu i glavu na klupi. Dakle, arch u ledjima je bia dosta manji, i nisan ima nikakvu bol, tako da san zadovoljan. Rezultat je isto zapravo nelos. Idealno bi bilo da san napravia 8, al sta je tu je, s obzirom na otegotne okolnosti, ovo je ok. Vaga pokazuje 95.6kg. Cilj je u iduca 2 tjedna past jos 1kg, tako da san bez problema u kategoriji. Ledja su cak i mrvicu bolje nakon treninga. Al jos nisan odlucia sta cu po pitanju DLa, mislin da ga cak necu ni radit ovaj tjedan nego neki lagani trening odradit. Pocea san se ozbiljno istezat.


                                Deadlift(sumo)
                                w belt
                                60x10
                                100x5
                                140x3
                                180x2
                                200x1 w hookggrip
                                220x1 w hookggrip

                                veslanje
                                70x10 x5

                                malo bicepsa

                                Ledja su relativno dobro, jos malo boli al moga san deadliftat san isa vidit dokle ide bez boli i eventualno maksirat. Zapravo san prvi put ozbiljno stavia pojas otkad san ga kupia. Istezanje u zadnja dva dana je definitivno dalo neke rezultate jer mi je setup bia puno bolji. Vise od 220 nisan ni pokusava jer san platia danak nenaviknutosti na pojas i nizak rep range. Uglavnom, sam lift je isa glatko al je bia mini grinder. Razlog, uvatia san sipku presiroko(tia san uvatit po knurlingu) i u lednom momentu mi je desna ruka zapela o nogu i sam sebi san stvoria dodatan otpor. Takodjer, pojas san stavia dosta visoko i toliki mi je pritisak u zelucu bia da san ima osjecaj ko da cu povratit i to me potpuno izlbacilo iz takta. Iducih 20 min san ima gadnu mucninu. Uglavnom, unatoc ozljedi i nespretnosti danas optimist san po pitanju DLa.


                                Za vikend san malo obogatia nocni zivot ZGa svojom pojavom i usput odgleda GPa prvenstvo. Organizacija ok, upozna momke s foruma (i tooropovu curu!), samo se to o sve skupa dosta oteglo. Sudjenje je bilo upitno. Dosta plitkih cucnjeva, jedva pauziranih benceva(ako i to) i 2-3 nezakljucana deadlifta. Zapravo mi to ne smeta za meet u kojem je prijateljska atmosfera sa sucima koji su dio ekipe al natjecanje koje pretendira na to da bude drzavno natjecanje neke federacije mora ipak imat malo ozbiljnije kriterije. Izuzev toga, svaka cast svim natjecateljima i organizatorima.

                                Comment

                                Working...
                                X