Announcement

Collapse
No announcement yet.

staragarda - Training log - 5/3/1 mod

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

    Originally posted by Bronko View Post
    koliko odradujes setnje i low cardio ?
    Ja sam isto htio preporucit LI cardio ujutro odmah nakon ustajanja. Dvije porcije UH prije i poslije treninga (ako trenira popodne/navecer).

    Da se vratim na ovaj cardio. Ovdje bi dodatna suplementacija poprilicno pomogla, a vise manje to su jeftine stvari. Npr. kofein (cca. 200mg) i L Tyrozin 3grama nekakvih 30ak min prije cardia. Probudis se, popijes i odspavas jos 30ak min. Poslije trcanja/treninga Vitamin E + Cink (oboje su jeftniji, a poprilicno pomazu u podizanju Leptina) + Vitamin C 1-2g. Sva 3 suplementa su cheap, a imao bi velike koristi. Ukoliko si mozes priustiti tu je jos Phosphatidyl Serine o kojem sam pricao prije tjedan dva, a odlican je u suzbijanju kortizola cija je razina povisena ujutro, poslije treninga i navecer. Nakon nekog vremena kad opet zapne gubitak masti, mozes ubacit Yohimbine da se malo poigras s alpha i beta receptorima, a GARANTIRA mobiliziranje masti.

    Mozes se igrati s carbsima, ciklirati. Npr. veci unos kad radis noge i jos neku misicnu skupinu koju zelis popravit ili imas tezak trening. Ostale dane po osjecaju low carb ili kako zelis. Puno ljudi rade istu gresku, a to je rezanje hrane na minimum , a povecavanje aktivnosti sto je pogresno. Tijelo se sasvim iscrpi i treba nekad raditi "diet breaks" sto je puno bolja varijanta od reefedova. Ja sam osjetio da mi treba i sada radim diet break nekakvih 10ak dana gdje unosim cca 3000kcal (odrzavanje). Svi smo mi ovdje natural i tijelu treba dati malo vremena da se vrati u normalu nakon cega opet mozes imat jos bolje rezultate s rezanjem. Meni ide sada druga runda definicije, ali necu uopce ganjati nesto extremno jer ciljam na sljedecui godinu posto mi je potrebno jos kilograma nakon cega tek ide brutalna defka.

    Mene jako zanima kako bi Garda reagirao na neku pozitivnu promjenu jer mislim da ima potencijal za to, a ovaj trenutni nacin se meni osobno ne svidja i to sam spomenuo prije tjedan dana.
    Last edited by Premium.Better; 25-06-14, 11:42.
    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
    ----------------------------------------------------------------
    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

    Comment


    • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

      naravno ubacivati cu kardio i pojacat aktivnosti...

      plan je bio prestat sa ketom 4.7. jer tada dolazim doma. ugl voznja bicikla do posla i doma..ako mi se potrefi da taj dan radim dva posla onda 4 x 20 min bicikom..plivanje naravno...non stop vani...znaci biti ce tu vise potrosenih kcal sigurno...

      preharana ce bit raznovrsna...

      hamza kako sam uspio editirat moj post u 11:33 a ti vies posato svoj u 11:31.. ? wtf

      huhu premium svaka cast ti usao vec u znanost kardijanja..uzet cu sve u obzir sto si napisao..

      naravno na meni je da prvo pocnem brojat sta i kolko unosim...bez toga necu moci ni ciklirat haha

      hvala svima na odgovorima.. past ce neki jutarnji kardio+ pojacana aktivnost+531 sa samnjenim TM-ovima(veci volumen)+ kcal negdje oko 2500+cikliranje mozda+mozda IF+ IFFYM..
      Last edited by staragarda; 25-06-14, 11:46.
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

        Cikliranje ostavi kada budes radio odrzavanje ili prilagodbu a sada kreni lagano na low carb. Evo ja sam na keto vec cca 40 dana u deficitu 7 kg od toga 2 kg voda jos glikogen kad dodam neznam bas da bih izdrzao dugo jos da trebam..... Dok bi na low carb vec davno to otislo RD bi bio jednostavniji i jos mnogo toga..... Ali ima i keto dvoje prednosti treba to znati iskoristit u pravo vrijeme i jednu i drugu dijetu , nema puno mudrosti obe funkcioniraju .....
        "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

        Comment


        • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

          Zasto bi morala biti keto ili low carb? Ja sam siguran da bi odlicno funkcionirao i na obicnom deficitu od -500kcal u startu pa svakih tjedan-dva snizavanje za 100-200 kcal. Evo dat cu ti jedan konkretan primjer jer me podsjeca na tebe,pa prouci.

          Zove se Alberto Nunez. Pratim ga vec 2-3 godine i radi stvarno odlicne stvari. Na pocetku karijere imao je velikih problema s kilazom (preko 105kg). Kako je tada izasla knjiga ketogenic diet i poznti bilderi su je reklamirali + mediji, krenuo je s njom. Kaze da mu je bilo uzasno bez obzira sto je prvih mjesec dana imao snzan korak u kilazi (to pripisuje tome sto se tijelo nije naviklo na takvu prehranu). Potom se prbacio na obicni deficit uz puno povrca i proteina i od tada se ne skida s time. U off sezoni ima 80-85kg, a skida na 70-75. Pocetni makrosi su mu 210-200-50 (niski dan) i ima jedan dan reefeeda mu uh idu gore za duplo dok ostalo ostaje isto. Moram reci da se istovremeni bavi powerliftingom i ima vrhunske liftove za svoju kilazu. Ako okrenes njegov yt kanal vidjeti ces da 1 week out od bb natjecanja radi PR na cucnju i deadliftu. Uz sve to, kada okrenes njegov profil i pogledas vaskularnost i bodyfat dan prije natjecanja vidjeti ces da i drugaciji pristupi imaju smisla.

          Ne kazem da bi i tebi to odgovaralo, ali nebi bilo lose prouciti i neklasicne metode (ako tako mogu nazvati) drugih pa probati, buduci da imate puno zoga zajednickog.

          EDIT: potpisujem post od premiuma, dijelimo slicno misljenje sto se suplementacije tice.
          Originally posted by madmax22
          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
          Originally posted by jocker77
          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
          Originally posted by Hajduk
          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

          Comment


          • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

            nisam ja pljuvao po ketu - pricam o individualnosti (sam ne bih preporucio keto nikom - ali kad sam vidio kako entuzijasticno SG tome pristupa nista nisam imao protiv da ide tim putem)

            ali nije ni tvoj keto od 5 dana pa junkanje efikasan niti njegov slican pristup, ili bilo ciji slican pristup gdje ponistite ono sto napraviti - odprilike je kao program treninga, ''it works if you work'' - tako da ono, hocu da kazem da ili treba(te) mijenjati mentalni pristup dijeti (bez obzira jel pristupa ketu ili cikliranju ili high carb-u ili 40/40/20 ili paleo-u i sta vec) ili isprobati drugu dijetu - mada skakanje izmedju dijeta je odlika ljudi koji vjecito stagniraju po tom pitanju, i odprilike svaka zena u ovoj drzavi rodjena nekad prije 1980-e koliko ja vidim

            dijeta i trening(sve u ovom nacinu zivota s tegovima) je u potpunosti zavisno o dugorocno uspjesnim metodama... to sto neko u prvoj sedmici keta skine 3 kile vode i osjeca se super ne znaci nista ako ce stagnirati poslije, isto vazi i za trening...
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

              Originally posted by neuk View Post
              Zasto bi morala biti keto ili low carb? Ja sam siguran da bi odlicno funkcionirao i na obicnom deficitu od -500kcal u startu pa svakih tjedan-dva snizavanje za 100-200 kcal. Evo dat cu ti jedan konkretan primjer jer me podsjeca na tebe,pa prouci.

              Zove se Alberto Nunez. Pratim ga vec 2-3 godine i radi stvarno odlicne stvari. Na pocetku karijere imao je velikih problema s kilazom (preko 105kg). Kako je tada izasla knjiga ketogenic diet i poznti bilderi su je reklamirali + mediji, krenuo je s njom. Kaze da mu je bilo uzasno bez obzira sto je prvih mjesec dana imao snzan korak u kilazi (to pripisuje tome sto se tijelo nije naviklo na takvu prehranu). Potom se prbacio na obicni deficit uz puno povrca i proteina i od tada se ne skida s time. U off sezoni ima 80-85kg, a skida na 70-75. Pocetni makrosi su mu 210-200-50 (niski dan) i ima jedan dan reefeeda mu uh idu gore za duplo dok ostalo ostaje isto. Moram reci da se istovremeni bavi powerliftingom i ima vrhunske liftove za svoju kilazu. Ako okrenes njegov yt kanal vidjeti ces da 1 week out od bb natjecanja radi PR na cucnju i deadliftu. Uz sve to, kada okrenes njegov profil i pogledas vaskularnost i bodyfat dan prije natjecanja vidjeti ces da i drugaciji pristupi imaju smisla.

              Ne kazem da bi i tebi to odgovaralo, ali nebi bilo lose prouciti i neklasicne metode (ako tako mogu nazvati) drugih pa probati, buduci da imate puno zoga zajednickog.

              EDIT: potpisujem post od premiuma, dijelimo slicno misljenje sto se suplementacije tice.
              to je upravo najklasicnija metoda, i najvise potvrdjena istrazivanjima sto se tice natty bb-a

              http://www.jissn.com/content/11/1/20

              i berto je vecinu vremena na mnogo vise UH, u off-sezoni do 700, vecinu contest prep-a na 350
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

                Originally posted by TripleZ View Post
                to je upravo najklasicnija metoda, i najvise potvrdjena istrazivanjima sto se tice natty bb-a

                http://www.jissn.com/content/11/1/20

                i berto je vecinu vremena na mnogo vise UH, u off-sezoni do 700, vecinu contest prep-a na 350
                700? to je to ,kao ja

                Comment


                • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

                  Originally posted by TripleZ View Post
                  to je upravo najklasicnija metoda, i najvise potvrdjena istrazivanjima sto se tice natty bb-a

                  http://www.jissn.com/content/11/1/20

                  i berto je vecinu vremena na mnogo vise UH, u off-sezoni do 700, vecinu contest prep-a na 350

                  Da, ovo sto sam napisao "neklasicna" mislio sam u kontekstu drugih dijeta koje se danas reklamiraju kao najucinkovitije pa su te klasicne u medijima i na forumima zapravo vecinu vremena zanemarene.

                  Nisam znao da ove podatke sto si napisao za njegov uh u off sezoni, ali su potvrda da se i tako moze doci do odlicnih rezultata, a kako je ovo gardin log mislim da Alberto i garda imaju dosta toga zajednickog..

                  EDIT: tu metodu zagovara i Layne Norton koliko mi je poznato
                  Originally posted by madmax22
                  da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                  Originally posted by jocker77
                  Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                  Originally posted by Hajduk
                  isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                  Comment


                  • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

                    staragarda izvini sto idem u offtopic sa temom,zanima me zasto svi zagovaraju cak i pri velikom bodyfatu lowcarb dijete ?

                    Koja je tocno razlika da netko sa velikim bf-om krene u standardni deficit sa uravnotezenim makronutrijentima ( ajd za nekog tko ima viska kila mogla bi se reci high carb dijeta ) u usporedbi sa low carb ?

                    Ili ti cikliranje ?
                    http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                    BB AND THIS !

                    Comment


                    • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

                      (desetznakova) Greska
                      "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

                      Comment


                      • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

                        Ja osobno preporucam low carb dijetu jer kada sam krenuo skidat sa 122 kg sve do 85 kg je išlo super i glatko bez vecih zaustavljanja. Jedino bih volio da sam tada imao vise ljudi koji su bili voljni uputit me na pravi put to jest onog momenta kada sam krenuo sa 89 kg na 85 kg radi pločica a izgubio previse toga. Isto tako volio bih da sam imao prosireno znanje kao sada jer bih radio pauze tokom skidanja kg. Isto tako ne bih toliko rezao jer sam u jednom momentu dosao na 1400 kcal sto smatram suludo.
                        Takodjer koristenje kreatina tokom dijete pravilno radi hidracije misica.
                        Sve u svemu smatram da bi mi rezultati bili za 20 % bolji (što smatram jako puno), da sam u toku low carb bar 3x išao na cikliranje kao pauza, zatim da sam koristio kreatin svaki put kada bih dogurao do niskih kalorija prije tog cikliranja a na kraju odradio keto na zadnjih 5-6 kg . Na ovaj nacin nikada ne bih otisao ispod 2200 kcal a i svaki put kada bi dosao do toga kreatin bi sprjecio razgradnju misicne mase.

                        Nadam se da tekst nije predug ali ovo govorim is osobnog iskustva nakon tih godinu dana skidanja kg, smatram da dosta ljudi ima zanimljive teorije ali u praksi teorija nemoze biti zamjenica .....
                        "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

                        Comment


                        • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

                          Ma daj ne dramite, nece njemu pomoc ni jedna dijeta dok on ne sredi psihu i ne krene drzat defku kako spada. Ove spike izdrzo sam par dana pa sad se mogu obzderat kolko hocu i sl je idiotarija jedan korak napred dva nazad i unistava sav trud, a i psihu totalno. Takoder ove gluposti keto na visokom bf je tu za forum i eksperimentiranje pa eto svi navalili ko lud na brasno jer svi su jako pametni,a svi koji su do sad radili cikliranje, pa low carb pa keto ako je potrebno su munjeni... Na kraju krajeva deficit je najbitniji i to zbrajajte kalorije na tjednom niovu ako niste sposobni na dnevnom al nikako prezderavanje junkom, pogotovo onim gdje ni sami neznate koliko ima kalorija nije opcija. Jedini koji tu je shvatio princip keto dijete i kako sve organizirati je draven tako da obratite malo paznju sta covjek pise i kako radi punjenje i slicne stvari jer to je bitno. Al da ja ne dramim puno nek svatko radi sta god hoce al nemojte kukat kak sve stoji il problemi ovi, oni kad je sve tako jednostavno al ljudi vole komplicirat i izmisljat toplu vodu.

                          Comment


                          • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

                            neda mi se svakom ponaosob qoutat i odgovarat..radje za to vrijeme procitam neku knjigu od lyle mcdonalda

                            ..ovo "punjenje" sam napravio nakon 10 dana keto dijete(nije 5)...s time da su kalorije cesto znale biti niske tokom dana..vjerujem da tijelo gleda na kolrije makar kroz tri dana..a ne na kraju jednog dana..tako da tim punjenjem kompenziram zadnjih par dana i sljedecih par..so not big deal...i s ovim pristupom je iso BF dole..kazem defcit je defict..bio ti na ketu ili samo na UH..

                            ponovit cu jos jednom..npr da su mi mama i tata pretile osobe..natjerao bi ih da odu na keto..pa da sa 150 kg..u par dana izbace jedno 10 kg vode..dobe motivaciju...s vremenom im se apetit smanji i onda nastave s normalnim rezimom deficita(laksim)..
                            nisam imao 150 kg..ali sam imao 105 kg i negdje oko 30% BF i totalno izvan treninga..s dnenvom potrosnjom od mozda 200-300 kcal (bez racunanja bazalnog)..

                            alberta pratim jako dugo..netko mi je gore preporucio da ga pogledam hehe..na kraju krajeva neki dan smo tripelz i ja bas njega uzimali za usporedbu sa zyzom sa foruma...alberto godine i godine treniranja i znanja PUN KUR-AC pa je "manji"(nema tu punocu) misica; dobro izdefniraniji je puno ruku na srce..

                            homemade...istina je sto kazes da ja trebam glavu srediti..

                            staragarda izvini sto idem u offtopic sa temom,zanima me zasto svi zagovaraju cak i pri velikom bodyfatu lowcarb dijete ?
                            ko to zagovara?uvijek je bilo bolje uz sto manje ulaganja postici sto vise...npr svaki dan jesti na fast foodu 4 puta a i dalje mrsavit..ovo skakanje u keto odmah kao sto sam ja napravio sam objasnio zasto sam narpavio...i zasto bih opet da se vratim 2 mj unatrag..

                            Koja je tocno razlika da netko sa velikim bf-om krene u standardni deficit sa uravnotezenim makronutrijentima ( ajd za nekog tko ima viska kila mogla bi se reci high carb dijeta ) u usporedbi sa low carb ?
                            deficit mora biti u svakom slucaju...inace defka nije defka nego bulk ili odrzavanje..jeo ti samo M ili samo P ili samo UH ili neku kombinaciju istih...
                            uravnostezeni markonutrijenti sa drzanjem deficita je najbolja(za vecinu i najlaksa) solucija ako je pojedinac spreman drzati se propisanog..ja sam odabro tezi nacin..ogranicit se na svinjetinu i jaja i krenut s defkom..a mogao sam ufitavat i torte i napolitanke da sam vagao i stao na zacrtanim kalorijama..

                            Ili ti cikliranje ?deficit je defciti...kada udu u pricu jednozanmenkasti BF..onda se treba pozabaviti zananoscu...tip cikliranje, znati dosta od tvrdokronim mastima i nekim metodama skidanja istih...bla bla..kardio nataste+(razni suplementi)+mozda i nesto vise od suplementa da potakne one tvrdokorne masti(clen, ECA, ..)+...........
                            Last edited by staragarda; 25-06-14, 14:12.
                            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                            Youtube:

                            Primjer treninga snage/hipertrofije
                            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                            Sve o prehrani
                            Sve o treningu

                            Comment


                            • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

                              I cisto jedan savjet za sve koji idu na dijetu, pustite se tih prica ovaj poznati kaze ovo, ovaj promovira ono, on je radio ovako, on je toliko i toliko videa napravio bla bla bla moram procitat ovu knjigu jer lyle ovaj onaj kaze ovo ono... Sve je tako jednostavno i znaju se principi, klonite se kompliciranja i izmisljanja tople vode i eksperimentiranja i kopiranja tudih jelovnika. Kad dodete na bf 8 - 10 % onda su te sitnice bitne do tada apsolutno gubite vrijeme. Zasto danas ima toliko trenera ? Iz prostog razloga sto ti ljudi sloze jednostavnu ishranu i znaju izracunat kalorije, uz neko cikliranje i low carb i lagani cardio rezultati dolaze bez problema al eto nije to cool kad iz svakog ugla na netu vristi neka nova inovacija i istrazivanje pa se ljudi vrte u krug i svaku glupost moraju probat il im tu na forumu preporuce svasta pa eto svi navale i tapkaju u mraku. Ne komplicirajte i zivot ce vam biti ljepsi i rezultati bolji

                              Comment


                              • Re: staragarda - Training log - 5/3/1 mod

                                dijagnoza: podvojena licnost
                                potrebna hitna posjeta psihologu



                                poslije price o uticajima fitoestrogena na tjelesnu kompoziciju, svih zivih ''bro'' metoda te price da jabuka onemogucava defku - dodjes i osudjujes druge da prekomplikuju stvar ? lol
                                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                                * SHUT UP AND SQUAT *

                                Comment

                                Working...
                                X