Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako raditi trening za veličinu i snagu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako raditi trening za veličinu i snagu?

    Pozdrav evo otvaram temu iz jednog razloga fali mi veliciine i snage zelio bi se malo povecati pa sam mislio da malo pođem raditi trening snage e sad me zanima jeli bih trebao mijenjati svoj program ili bi mogao smao jednom tjedno ubaciti trening snage dealift cucnjeve i bench ili da promijenim cijeli program evo mozete li mi napiati kako izgleda vas 1 trening snage jeli radite ove 3 jezbe od jednom ili na svkaom treeningu po 1 koje vjezbe jos da raim koliko serija odmora izmedu njih i ostalo
    Last edited by marince; 21-09-14, 18:14.

  • #2
    Re: Kako raditi trening za veličinu i snagu?

    Originally posted by marince View Post
    Pozdrav evo otvaram temu iz jednog razloga fali mi veliciine i snage zelio bi se malo povecati pa sam mislio da malo pođem raditi trening snage e sad me zanima jeli bih trebao mijenjati svoj program ili bi mogao smao jednom tjedno ubaciti trening snage dealift cucnjeve i bench ili da promijenim cijeli program evo mozete li mi napiati kako izgleda vas 1 trening snage jeli radite ove 3 jezbe od jednom ili na svkaom treeningu po 1 koje vjezbe jos da raim koliko serija odmora izmedu njih i ostalo

    Prvo, koristi zarez i točke.
    Drugo, ni ne znamo koji ti je sadašnji program.
    Treće, čučanj, dead lift i benč trebaš radit svakako, bez obzira šta ti je cilj, snaga, definicija, ili masa.

    E sad, osobno, nikad ne radim dead lift i čučanj u istom treningu. Bench se može kombinirat sa ostala dva lifta.
    Ako si početnik, treba bi se više usredotočit na izgradnju mišićne mase, nego ganjat neke 1 rep maxove i neurološku snagu.
    Treningu snage bi se trebalo posvetit nakon barem 3 godine treninga za kvalitetnu, funkcionalnu masu.
    Drži ponavljanja u rasponu od 5 - 8 ponavljanja, koristi pravilnu tehniku i više energije posveti sljedećim vježbama koje ti trebaju bit baza treninga:
    Čučanj
    Bench press
    Dead lift
    Overhead press
    Pendlay veslanje
    Zgibovi

    sekundarne vježbe:
    kosi bench, propadanja (ako te ramena ne bole), biceps pregib na klupi (biceps je jako važan mišić jer daje snagu u svim pokretima veslanja i podizanja trupa)

    Comment


    • #3
      Re: Kako raditi trening za veličinu i snagu?

      ja preporučujem kako sebi tako i ostalima samo dvije metode. Ili prvo kreni dobiti kvalitetnog volumena koristeci GVT pa zatim priječi na 5/3/1 od Wendlera, ili odmah krenuti sa OVT-om. Kalorije na max. i rezultati su sigurni.
      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

      Comment

      Working...
      X