Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koliko puta tjedno, po kolko minuta trčati...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko puta tjedno, po kolko minuta trčati...?

    Imam 2 pitanja za trčanje xD

    1. Kolko bi puta tjedno po kolko minuta bilo "isplativo"? Ja mislim da mi je dosta proć kroz 2 kvarta [20ak min]

    2. Koje sve mišiće razgibavam i koje [ne] razgibavam s trčanjem?

  • #2
    Re: Trčanje?

    1. Isplativo za sto? Mrsavljenje, kondiciju...

    2. Pa ako imas vremena dobro bi bilo razgibati cijelo tjelo jer kod trcanja se cijeli gibas. Najvazniji su skocni zglobovi, koljena i kukovi. Naravno, iste je dobro istezati nakon trcanja.

    P.S. Trcanje kroz kvart (pretpostavljam na betonskoj podlozi) nije preporucivo radi stresa za zglobove. Radije trci po zemlji/travi/atletskoj stazi ako si u mogucnosti.

    Comment


    • #3
      Re: Trčanje?

      a gle kondicija

      jbg.. neam nis osim betonske staze hhahaah!

      Jbg prodjem kroz stenjevec,gajnice i ok :P

      Comment


      • #4
        Re: Trčanje?

        Originally posted by blackcyx
        a gle kondicija

        jbg.. neam nis osim betonske staze hhahaah!

        Jbg prodjem kroz stenjevec,gajnice i ok :P
        Neznam koji su ti bb ciljevi. Ako ti je cilj povecati misicnu masu onda trci rjedje i laksim intenzitetom, nikako dan nakon treninga nogu (po potrebi i vise dana ukoliko i dalje imas upalu noznih misica). Preporuka bi bila barem nekih 20-tak min.

        Ako vec moras trcati po betonu obavezno si nabavi dobre tenisice (bas za trcanje). Doskok neka bude na prste, nikako na petu. Oba savjeta ce smanjiti pritisak na zglobove.

        Mozda bi Kelly mogao nesto nadodati jer on cesto trci?

        Comment


        • #5
          Re: Trčanje?

          Originally posted by MATRIX
          Mozda bi Kelly mogao nesto nadodati jer on cesto trci?
          Nemam šta puno dodati onome što je rekao MATRIX. Najvažnije su dobre tenisice i po mogućnosti izbjegavati tvrdu podlogu, beton i asfalt, (lijepo je trčati po pješčanoj plaži) i ne trčati dok se noge ne oporave od utega.

          Inače nisam ljubitelj dugotrajnoga laganoga trčanja. Ako trčim onda je to HIIT, znači šprintevi i skokovi.
          Zagrijavanje i razgibavanje mi traje desetak minuta i onda HIIT dvadesetak minuta, ukupno oko pola sata. Nakon toga još vozim bicikl (na defki) 45-60 minuta na 65% fs max za potrošnju sala.

          U biti nikada ne trčim lagano. Uglavnom se zagrijavam vrteći vijaču ili na biciklu.
          Lagano trčanje se koristi samo u pripremnom periodu, mjesec i pol do dva, znači ako počinjemo vježbati ili ako nismo dugo vježbali, a nakon toga eventualno par minuta za zagrijavanje.

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Trčanje?

            Originally posted by kelly
            Originally posted by MATRIX
            Mozda bi Kelly mogao nesto nadodati jer on cesto trci?
            Nemam šta puno dodati onome što je rekao MATRIX. Najvažnije su dobre tenisice i po mogućnosti izbjegavati tvrdu podlogu, beton i asfalt, (lijepo je trčati po pješčanoj plaži) i ne trčati dok se noge ne oporave od utega.

            Inače nisam ljubitelj dugotrajnoga laganoga trčanja. Ako trčim onda je to HIIT, znači šprintevi i skokovi.
            Zagrijavanje i razgibavanje mi traje desetak minuta i onda HIIT dvadesetak minuta, ukupno oko pola sata. Nakon toga još vozim bicikl (na defki) 45-60 minuta na 65% fs max za potrošnju sala.

            U biti nikada ne trčim lagano. Uglavnom se zagrijavam vrteći vijaču ili na biciklu.
            Lagano trčanje se koristi samo u pripremnom periodu, mjesec i pol do dva, znači ako počinjemo vježbati ili ako nismo dugo vježbali, a nakon toga eventualno par minuta za zagrijavanje.


            jednom prilikom si rekao kako je najbolje lagano trčati 30-45min jer pri brzom trčanju se gubi mišićna masa, a salo pri nižem intezitetu trčanja....pa sam sad malo zbunjen, vjerojatno si i ti na definiciji pošto trčiš pa mi daj malo opiši način na koji odrađuješ to trčanje i da li istovremeno ideš i u teretanu....thx

            Comment


            • #7
              Re: Koliko puta tjedno, po kolko minuta trčati...?

              Originally posted by slatina_man
              jednom prilikom si rekao kako je najbolje lagano trčati 30-45min jer pri brzom trčanju se gubi mišićna masa, a salo pri nižem intezitetu trčanja....pa sam sad malo zbunjen, vjerojatno si i ti na definiciji pošto trčiš pa mi daj malo opiši način na koji odrađuješ to trčanje i da li istovremeno ideš i u teretanu....thx
              Tebi sam to najviše objašnjavao i opet ti nije sve jasno ili si zaboravio.
              Rekao sam da je iza utega i ujutro bolji lagani kardio na 65% fs max jer nam je tijelo bez glikogena.
              HIIT više troši salo ali se ne smije izvoditi kada smo bez glikogena jer dolazi do katabolizma.
              Kao što možeš nakon utega ići na lagani kardio tako i nakon HIIT-a možeš ići na lagani kardio, jer nam HIIT kao i utezi potroši glikogen.
              Ali ne možeš nakon utega ići na HIIT i obrnuto.
              Jasno sada?

              Moj način trčanja-definicije sam već opisao:
              Jedan dan utezi pa lagani kardio, drugi dan HIIT-trčanje pa lagani kardio, nekada ubacim ujutro lagani kardio. Lagani kardio radim na bicilu tako da u biti nikada lagano ne trčim, ili šprintam ili sam na biciklu. Samo ponekad za zagrijavanje trčim lagano par minuta ali uglavnom se zagrijavam vrteći vijaču.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Koliko puta tjedno, po kolko minuta trčati...?

                e super thx na odgovoru...skupio sam 10kila u par mjeseci, ali i podosta sala, pa ću malo bacit se u trčanje da ode šlaufek hehe...

                Comment


                • #9
                  Re: Koliko puta tjedno, po kolko minuta trčati...?

                  Originally posted by kelly
                  Originally posted by slatina_man
                  jednom prilikom si rekao kako je najbolje lagano trčati 30-45min jer pri brzom trčanju se gubi mišićna masa, a salo pri nižem intezitetu trčanja....pa sam sad malo zbunjen, vjerojatno si i ti na definiciji pošto trčiš pa mi daj malo opiši način na koji odrađuješ to trčanje i da li istovremeno ideš i u teretanu....thx
                  Tebi sam to najviše objašnjavao i opet ti nije sve jasno ili si zaboravio.
                  Rekao sam da je iza utega i ujutro bolji lagani kardio na 65% fs max jer nam je tijelo bez glikogena.
                  HIIT više troši salo ali se ne smije izvoditi kada smo bez glikogena jer dolazi do katabolizma.
                  Kao što možeš nakon utega ići na lagani kardio tako i nakon HIIT-a možeš ići na lagani kardio, jer nam HIIT kao i utezi potroši glikogen.
                  Ali ne možeš nakon utega ići na HIIT i obrnuto.
                  Jasno sada?

                  Moj način trčanja-definicije sam već opisao:
                  Jedan dan utezi pa lagani kardio, drugi dan HIIT-trčanje pa lagani kardio, nekada ubacim ujutro lagani kardio. Lagani kardio radim na bicilu tako da u biti nikada lagano ne trčim, ili šprintam ili sam na biciklu. Samo ponekad za zagrijavanje trčim lagano par minuta ali uglavnom se zagrijavam vrteći vijaču.

                  krenuo sam u teretanu ,pon sri i pet teretana-jeli dobro ubacit utorak i cetvrtak hiit trcanje,da li je to previse da ne izgubim misice- cilj mi je i snaga i defka...malo defka koji kilogram...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Koliko puta tjedno, po kolko minuta trčati...?

                    Snaga i defka su dva obrnuta cilja pa čak i kontradiktorna. Odluči se što želiš.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Koliko puta tjedno, po kolko minuta trčati...?

                      Originally posted by mario91
                      Snaga i defka su dva obrnuta cilja pa čak i kontradiktorna. Odluči se što želiš.
                      onda bi rađe defku , novi sam u ovome , jel poslje defke mogu na snagu... i da li je previse pon sri i pet teretana,uto i čet hiit, a sub i ned odmor... da li cu izgubit misica puno sa ovakvim programom...imam dosta dobru prehranu...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Koliko puta tjedno, po kolko minuta trčati...?

                        Probaj pa vidi. Ako ti je hrana ok i ako si se opcenito prije bavio nekim sportom, onda ne bi smjelo biti problema.

                        Comment

                        Working...
                        X