Announcement

Collapse
No announcement yet.

HIIT trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: HIIT trening

    Moraš imati neki pokazatelj pulsa- heart rate monitor ili pulsmetar - tako je najbolje ako već radiš taj aerobni trening. Ako i tebe ždere recesija, probaj s ovim:
    http://www.youtube.com/watch?v=LaGanbULe4g
    dakle, ako možeš mljeti ko navijen, ako nisi uspuhan već ako ti je puls malo viši od onog kojeg imaš dok šetaš parkom, to bi trebalo biti to. Pulsmetere možeš naći i za 200-300 kn - posluzit ce za prvu ruku. Dugoročno će ti se više isplatiti od ovih intuitivnih metoda koje daju tek aproksimativne vrijednosti.

    Comment


    • #47
      Re: HIIT trening

      Originally posted by Instinct
      Dugoročno će ti se više isplatiti od ovih intuitivnih metoda koje daju tek aproksimativne vrijednosti.
      Tako je. Ja ga stalno nosim i u svakom trenutku znam svoje otkucaje, dugoročno se itekako isplati.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #48
        Re: HIIT trening

        a da znam ja sta je dobro ali nema se para, pa kalkulairam ko i svi jbg.

        nego ako vozim po 30 min dali ce sukladno onom tekstu a iprogramu koji sam zavrsio biti efekat isti ili slabiji jer ipak kazu da je intervalkni trening bolji poput onog sa svaki trening vise serija i i drugi intenzitetom!?

        i da hvala za video tako nesto i ja radim mogu pricati normalno ali osjecam napor.

        i di ima tih pulsmetara za kupiti!?

        Comment


        • #49
          Re: HIIT trening

          kako vam se cini ovaj

          Model SportMaster posjeduje uz sve standardne funkcije sata, štoperice i kalendara - mjerač otkucaja srca i mjerač potrošnje kalorija.


          Bez obzira da li idete na jogging, u teretanu ili vježbate doma, SportMaster će Vam omogućiti potpunu kontrolu nad Vašim treningom.
          Nakon što namjestite svoju dob, uređaj će automatski izračunati preporučene ciljne zone i upozoriti alarmom ako Vaši otkucaji srca izađu izvan dopuštenih okvira. Također će prikazati procjenu potrošenih kalorija i tjelesnih masnoća tijekom treninga, te brojati trajanje svakog intervala vježbe.
          • mjeri trenutni i prosječni broj otkucaja srca
          • prema starosti korisnika automatski prikazuje dozvoljenu zonu otkucaja
          • automatski timer vježbi
          • sat
          • štoperica
          • dnevni alarm
          • kalendar
          • otporan na udarce
          • vodonepropusan

          200 kn, pa to stvarno nije puno

          Comment


          • #50
            Re: HIIT trening

            Di to ima za kupit.Čini se do jaja

            Comment


            • #51
              Re: HIIT trening

              Ja sam sa svojim zadovoljan, kupio sam ga u Hervisa za 150 kn. Ima samo najosovnije funkcije, sat i mjerač pulsa ,ali mi je to sasvim dovoljno.

              Comment


              • #52
                Re: HIIT trening

                im ai link tamo na temi originalnoj ali evo Vlade ovdje ja se registriro samo cekam da mi jos Iggyboy kaze nekoliko inf. pa cu ga narucit 200kn stvarno nije puno jos ako je barem koliko totliko precizan, a u svakom slucaju je preciniji od gledanja jer mozes pricati tokom voznje bickla ili ne, heh!

                EDIT:Fala,pobrisal sam link pošto na toj strani ima i supsi pa nema potrebe za reklamiranjem.V

                Comment


                • #53
                  Re: HIIT trening

                  Zanima me da li nakon HIT-a mogu krkniti PWM (dakle mjerica wheya, glukoze ) ?
                  Ili kruti obrok? (tijesto i posni npr.)

                  Comment


                  • #54
                    Re: HIIT trening

                    Možeš PWM,samo nemoj pretjerivat sa dex

                    Comment


                    • #55
                      Re: HIIT trening

                      Hvala , ma stavio sam nekih 20 gr tek toliko da me vrati u zivot

                      Comment


                      • #56
                        Re: HIIT trening

                        Originally posted by BlazBB
                        Zanima me da li nakon HIT-a mogu krkniti PWM (dakle mjerica wheya, glukoze ) ?
                        Ili kruti obrok? (tijesto i posni npr.)
                        Originally posted by kelly
                        Originally posted by Kiki
                        Pitanje je, da li da i dalje stavljam 50g pa da stisnem nos ili može proći i 20g šećera?
                        Vrati se i pročitaj prvi post ove teme:
                        http://www.building-body.com/forum/v...php?f=2&t=3105
                        i ovo pročitaj:

                        Ja sam to već više puta objašnjavao...

                        Svaka radnja troši glikogen i salo, veći intenzitet više glikogena i manje sala, manji intenzitet manje glikogena i više sala.
                        Moraš procjeniti koliko si potrošio glikogena da bi toliko uzeo glukoze u PWM-u.

                        Isto kao auto ; ako voziš brže viša je i potrošnja na 100 km.

                        Ako si brzo hodao na 50% fs max onda nisi potrošio skoro ništa glikogena i dovoljno je uzeti normalan obrok P+UH.
                        Ako si dugo trčao na 80% fs max onda treba uzeti PWM sa glukozom.

                        Na 75% fs max troši se pola-pola glikogena i sala.

                        Zato je dobro imati i pulsmetar da možeš pratiti otkucaje srca.

                        Ne uzima se isto glukoze u PWM-u kada radiš noge koje su oko 50% tijela i ruke koje su možda 10 % tijela.

                        Jasnije sad?
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #57
                          Re: HIIT trening

                          mozda se varam ali mislim da cjepidlacite sta nije ono 0,5-0,7 po kg i zdravo, pa ko ce brate za svaki trening drugacije ionako radimo vecina 2 skupine misica svaki trening, osim nogu.

                          i jos ako smo na defki pa poslje bucica jos 30 min bicikle bome taj trening treba glukoze bar 40 g za moju tezinuod 84 kg,

                          bar po meni

                          Comment


                          • #58
                            Re: HIIT trening

                            Danas sam trčao na traci - ima 20 razina, 7.5 je otprilike granica između stvarno brzog hodanja i laganog trčanja.
                            5 min - razina 8
                            5 min - razina 10
                            12x (45 sek @ 20 / 75 sek @ 5)
                            15 min - razina 7 (brzo hodanje)

                            U ponedjeljak će biti barem 15x - dakle, 30 min rezuckanja.
                            Što mislite, što bi bilo bolje za nadalje?
                            1. Ići na 1 min šprinta - 1 min hodanja
                            2. Izvoditi više od 15 serija

                            2. opcija mi je puno laksa od prve btw. zato nekako vise ciljam na nju.

                            Comment


                            • #59
                              Re: HIIT trening

                              ..zanima me kako bi mogao radit HIT treninge sa biciklom..

                              ..sto mislite jeli ok ovako...trening traje 20 min.

                              pet min 60% inteziteta a nakon toga 20 sec 100 % pa opet 60% i tako u trajanju od 20 min

                              Comment


                              • #60
                                Re: HIIT trening

                                Ja sam radio slično. 4 minute 50%, 30 sekundi 100%. U mjesec dana sam vidljivo smršavio, tak da su ljudi oko mene brijali da sam se "teško" razbolio. To sam radio 3x tjedno, nekad sam ubacio i četvrti vikendom. Metoda fercera.
                                http://therealnews.com

                                Comment

                                Working...
                                X