Announcement

Collapse
No announcement yet.

HIIT trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: HIIT trening

    lipoliza nikad nije do kraja onemogucena u protivnom bi to znacila smrt
    mislim da se nema tu sto dalje nadodati
    ima mali milijun faktora ,od kalorija ,od inzulina ,od hormonalne podloge itd..... uglavnom sve u svemu
    tijelo funkcionira na takav nacin da koristi vise izvora energije od jednom
    nemoze se ocekivati da ce se samo unosom ugljikohidrata ,koristiti ugljikohidrati za energiju
    masti su sekundarni izvor energije ali su primarna vrsta energije za mozak
    proteini su takodjer izvor energije
    sva vrsta prehrambrenih namirnica ima svoju energiju Kj ,ali mi koristimo americki nacin ,to jest kcal ,kalorije a to je nista drugo nego kolicina energije
    znaci to mozemo i u praksi vidjeti
    ima ogromni broj natjecatelja koji koriste inzulin konstatno ,znaci cijelo vrijeme im je poprilicno visok zbog unosa brzodjelujuceg i sporodjelujuceg
    e sad to ne bi bilo nista cudno da se ne radi o definiciji i to recimo vec kraj definicije ,gdje bi potpuno sprjecavanje lipolize zapravo bio kontra efekt
    tijelo ne funkcionira na taj nacin
    primarna mu je energija
    ako je ne unesemo dovoljno ,tijelo ce crpiti svoju energiju za rad ,to jest prvo glikogen a onda i masti
    makar inzulin bio visok ,ako je kcal manje za odrzavanje tijelo ce gubiti masnoce
    znaci u prvom redu sve se svodi na kalorije i na metabolizam a tek na sve ostalo
    TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
    Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

    Comment


    • #92
      Re: HIIT trening

      Da istina ovo je čista biokemija i ne znam je li uopće rađeno kakvo istraživanje na ovu temu.
      Međutim ono što ja znam iz prakse je to da kad bi radio kardio za smanjenje PMT da bi obavezno nakon treninga uzeo PWM sa grođžicama i whey proteinom, glutaminom i bcaa kiselinama jer koliko god u tom trenutku radio na smanjenju potkožne masti glavni cilj bi mi bio ne izgubiti teško stečenu mišićnu masu pri aerobnom treningu.

      Nedavno sam radio sa klijentom koji je smršavio 20 kilograma u manje od dva mjeseca. Prilagodio sam mu prehranu. Kako mu je bio glavni cilj izgubiti ogromnu količinu masti koje je imao svakodnevno smo radili dva treninga. Cardio je zauzimao 70% treninga a rad sa utezima 30% treninga s time da je u većini slučajeva taj rad sa utezima bio na aerobno/anaerobnoj bazi. Dakle radilo se od sprave do sprave bez ili sa vrlo kratkim pauzama kako bi što više ubrzali metabolizam i trošili što više masti.
      Nakon treninga je pio čisti protein bez dekstroze. Ali jedini razlog zašto bez dekstroze jer nisam znao kako će njegovo tijelo reagirati ako bude uzimao šećer nakon treninga. Pošto su rezultati ovakvim načinom u pogledu topljenja masti bili izvrsni nastavio sam sa ovakvom metodom. Moram reći da mu je i snaga napredovala.

      Ali napominjem da je ovakav obrok nakon treninga važio za njega jer mu je primarni cilj bio gubljenje masti.
      Sa klijentima kojima je cilj nabijanje mišićne mase nakon aerobnog treninga sugeriram PWM kako sam gore naveo. Dakle dekstroza, whey, glutamin i bcaa.
      HIIT treningom i općenito treningom bilo aerobnim ili anaerobnim ćemo ubrzat metabolizam i potrošnja masti će biti veća i pri bazalnom metabolizmu.

      Zapamtite da su mišići ti koji troše energiju a time i mast. Dakle mišićaviji ljudi će prema tome imati i manju količinu PMT-a jer povećana mišićna masa zahtjeva i više energija a samim tim je i bazalini metabolizam ubrzan.

      I na kraju da kažem da jedan naš poznati bodybuilder nakon aerobnog treninga prakticira uzimanje većih količina glutamina i bcaa aminokiselina. Iskreno ne znam što je sa šećerom. Pitat ću.
      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

      I know it's hard to keep an open heart
      When even friends seem out to harm you
      But if you could heal a broken heart
      Wouldn't time be out to charm you

      November Rain, Guns and Roses

      Comment


      • #93
        Re: HIIT trening

        Malo sam ovih dana čačkao i razgovarao o ovome pa evo par informacija za sve:

        Lipoliza nikada nije 100% onemogućena jer bi to značilo smrt za tu osobu, to je i Prugovečki rekao.

        Glikogen se isto ne može nikada potpuno potrošiti, čak i da umiremo od gladi uvijek će ostati malo glikogena u mišićima.

        Inzulin - sva hrana diže inzulin samo je pitanje koliko brzo i u kojoj mjeri, jer bez inzulina hrana ne može biti pospremljena u stanice. Određene količine inzulina su stalno prisutne u krvi, to je bazalna faza lučenja inzulina.

        Imamo tri izvora energije: glikogen, salo i protein (mišići). Uvijek energiju dobijamo iz dva izvora: prvo se troši salo i glikogen, kad ponestane glikogena onda salo i mišići (katabolizam). Znači salo se uvijek pomalo troši. I bez obzira šta jedemo (od naše pravilne prehrane), ako smo u kalorijskom deficitu i vježbamo sa utezima mi ćemo gubiti salo.

        U biti mi uvijek trošimo ATP (ATP se proizvodi u mitohondriju stanica) za energiju: salo, glikogen i mišiće jetra pretvara u glukozu i šalje u krv, iz krvi stanice uzimaju glukozu koliko im je potrebno, pretvaraju u ATP i troše za proizvodnju energije...itd.

        Eto nadam se da sam bar malo pomogao i razjasnio neke stvari.

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #94
          HIIT

          zanima me samo dali je ovo oky sta radim na HIIT treningu.... 20 sec šprint 60 sec laganini i tako 20 min ? kada je najbolje radit hiit u koje vrijeme ? ja ga radim oko 8 navecer....

          Comment


          • #95
            Re: HIIT trening

            viewtopic.php?f=15&t=163

            viewtopic.php?f=15&t=553
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #96
              Re: HIIT trening

              evo nesto sto bi moglo pomoc napravit hiit trening...meni je pomoglo

              http://healthhabits.files.wordpress.com ... harts5.jpg

              Comment


              • #97
                Re: HIIT trening

                napokon....odrardio sam danas svoj prvi HIIT u zivotu....uposto neam MMA danas zbog nekog sastanka imao sam vremena odradit taj vražiji Hiit i ne zovem ga bez razloga vražiji....jer sam izgorio skroz...trco sam 20 sec šprint pa 60 laganini na nogometnom igralistu....doso sam doma lego u kadu i zamalo me herc maznuo ali trening je super sta je je izvadi dusu covijeku

                Comment


                • #98
                  Re: HIIT trening

                  ej ppls jedno pitanje kada radim HIIT jeli idem na bicikl odma poslije zavrsenog HIIT-a ili mogu nekad u toku dana? npr ako odradim HIIT oko 2sati a bicik furam oko 5-6sati?

                  Comment


                  • #99
                    Re: HIIT trening

                    Mislim da ne bi trebalo biti većih problema. samo taj trening odradiš laganije.
                    -Impossible Is Nothing-

                    Comment


                    • Re: HIIT trening

                      Originally posted by AlenTheMedo
                      ej ppls jedno pitanje kada radim HIIT jeli idem na bicikl odma poslije zavrsenog HIIT-a ili mogu nekad u toku dana? npr ako odradim HIIT oko 2sati a bicik furam oko 5-6sati?
                      HIIT prazni glikogenske zalihe. LI kardio odmah nakon HIIT-a topi mast.

                      Ako ti je svrha HIIT-a i LI kardia trošenje kalorija i rekreacija općenito, onda ih radi kako hoćeš.
                      Ako želiš topiti masti, obavezno LI kardio odmah nakon HIIT-a.

                      Comment


                      • Re: HIIT trening

                        ja primjecujem da vecina profica i iskusnijih vjezbaca po drugim forumima prepocuje i HIIT ujutru na prazan stomak..to me malo buni, s pobzirom da je to visok intezitet.

                        Ali isto tako preporucuju bcaa i glutamin prije kardia, bez obzira dal HIIT ili LI ?
                        "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                        Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                        https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                        http://www.staying-fit.net/

                        Comment


                        • Re: HIIT trening

                          Na prazan želudac ništa intenzivnije od hodanja i ništa duže od sat vremena.

                          Comment


                          • Re: HIIT trening

                            Originally posted by Vendetha
                            ja primjecujem da vecina profica i iskusnijih vjezbaca po drugim forumima prepocuje i HIIT ujutru na prazan stomak..to me malo buni, s pobzirom da je to visok intezitet.
                            HIIT sam po sebi je kataboličan a kamoli na prazan želudac...mislim da to preporučaju samo teoretičari koji nikada nisu odradili HIIT... bi li Kizo ikada imao ovakve noge da radi HIIT, i sa punim želudcem a kamoli sa praznim...zato treba poslušati Viktora, apsolutno stojim iza ovoga što je rekao Viktor:
                            Originally posted by Victor
                            Na prazan želudac ništa intenzivnije od hodanja i ništa duže od sat vremena.
                            Originally posted by Vendetha
                            Ali isto tako preporucuju bcaa i glutamin prije kardia, bez obzira dal HIIT ili LI ?
                            Ja radim LI kardio ujutro na prazan želudac, prije toga uzmem samo C vitamin i kofein.

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: HIIT trening

                              Originally posted by Vendetha
                              ja primjecujem da vecina profica i iskusnijih vjezbaca po drugim forumima prepocuje i HIIT ujutru na prazan stomak..to me malo buni, s pobzirom da je to visok intezitet.
                              tko to?
                              ne repam o politici možda bi trebo,
                              politika je mala ljadro još je nisam jebo

                              Comment


                              • Re: HIIT trening

                                Originally posted by Mir7a
                                Originally posted by Vendetha
                                ja primjecujem da vecina profica i iskusnijih vjezbaca po drugim forumima prepocuje i HIIT ujutru na prazan stomak..to me malo buni, s pobzirom da je to visok intezitet.
                                tko to?
                                Pa recimo Pedja Petrović recimo

                                Comment

                                Working...
                                X