Announcement

Collapse
No announcement yet.

HIIT trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HIIT trening

    Pozdrav!

    Nasao sam na portalu tekst "6 razloga zasto je aerobni trening kontraproduktivan - 2. dio", i zanima me moze li mi netko malo objasnit tablice pri dnu teksta i one postotke i sta predstavljaju? I kako se otprilike radi taj trening?

    Hvala

  • #2
    Re: Aerobni trening

    Tablica 3, s njom počinješ.
    Na jednom treningu trčiš 45 minuta lagano na 60% fsmax a drugi trening trčiš 20 minuta na 80% fsmax.

    Sa tablice 3 ideš na tablicu 2.

    Trening Serije Visoki intezitet Niski intezitet
    1 4 40 sek 4.00 min
    2 4 40 sek 3.45 min
    3 4 40 sek 3.30 min
    4 5 40 sek 3.15 min
    5 5 40 sek 3.00 min
    6 5 40 sek 2.45min
    7 6 40 sek 2.30 min
    8 6 40 sek 2.15 min

    Ovo je tablica 2:
    Objašnjenje stupaca s lijeva na desno:
    trebaš odraditi 8 ovakvih treninga, (2-3 treninga tjedno). 4 serije po 40 sekundi šprintanja i 4 minute laganog trčanja. Na drugom treningu smanjiš lagano na 3 minute i 45 sekundi...

    Kad si odradio ovih 8 treninga prelaziš na tablicu 1.
    Odradiš 18 treninga, pišu ti serije i trajanje šprinta i laganog trčanja isto kao u tablici 2.


    I to je to...
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Aerobni trening

      Ok, hvala. A sta kad odradim treninge iz sve tri tablice, onda ispocetka ili...? Obicno idem na trening (teretana) oko 9 navecer, je li ok da ovaj aerobni trening odradim prije toga?

      I ako netko jos radi ovaj trening, da napise vide li se rezultati?

      Comment


      • #4
        Re: Aerobni trening

        Originally posted by Pax
        Ok, hvala. A sta kad odradim treninge iz sve tri tablice, onda ispocetka ili...? Obicno idem na trening (teretana) oko 9 navecer, je li ok da ovaj aerobni trening odradim prije toga?

        I ako netko jos radi ovaj trening, da napise vide li se rezultati?
        Kad odradiš treninge iz sve tri tablice onda dođi pitati šta ćeš.
        Nije u redu da ovo radiš ni prije ni poslije utega, a najbolje da to ne radiš ni u istom danu sa utezima.
        Ja sam to radio prije godinu i pol dana i vide se rezultati, salo ide kao da ga režeš nožem, ne zaboravi na prehranu.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Aerobni trening

          Ima još jedan sličan program, po meni genijalan:

          http://www.building-body.com/Ljetni_kamp_Waterbury.html

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Aerobni trening

            Puno hvala,al imam program za teretanu koji mi je napisao jedan prpfesionalac pa mi treba samo aerobni.

            Program je:
            1.prsa,zadnja glava ramena,list,trbuh.
            2.ledja,trapez,zadnja loza.
            3.ruke,trapez,trbuh.
            4.ramena,kvadricepsi nogu,list.

            -cetri dana za redom pa 1-2 odmor.
            Jel to ok?

            Comment


            • #7
              Re: Aerobni trening

              Originally posted by Pax
              Puno hvala,al imam program za teretanu koji mi je napisao jedan prpfesionalac pa mi treba samo aerobni.

              Program je:
              1.prsa,zadnja glava ramena,list,trbuh.
              2.ledja,trapez,zadnja loza.
              3.ruke,trapez,trbuh.
              4.ramena,kvadricepsi nogu,list.

              -cetri dana za redom pa 1-2 odmor.
              Jel to ok?
              Ovo meni baš nije OK, sama podjela, trapez dva dana zaredom, četiri dana zaredom trening, nakon tri dana trebalo bi uzeti odmor jedan dan itd...

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Aerobni trening

                Jel mi mozes ti onda molim te slozit neki koji mogu kombinirat s ovim aerobnim a da nije za definiciju?

                Comment


                • #9
                  Re: Aerobni trening

                  hmm dosta interasntno posto bih ja trebao skinuti jedno 6-7kg minimalno da kvalitetno krenem na masu, ovo mi se svidja.
                  samo kelly jel ovakav trening se odnosi samo na trcanje moze li se zamjeniti sa sobnim biciklom, jbg zima je vani sada...
                  i koliko u prosjeku treba da se zavrsi kompletan program dakle sve 3 tablice!?
                  koliko si kila izgubio na kraju!?

                  thx

                  Comment


                  • #10
                    Re: Aerobni trening

                    Originally posted by Pax
                    Jel mi mozes ti onda molim te slozit neki koji mogu kombinirat s ovim aerobnim a da nije za definiciju?
                    Već sam složio u Moji treninzi, treba samo čitati.

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Aerobni trening

                      Originally posted by Maxigor
                      hmm dosta interasntno posto bih ja trebao skinuti jedno 6-7kg minimalno da kvalitetno krenem na masu, ovo mi se svidja.
                      samo kelly jel ovakav trening se odnosi samo na trcanje moze li se zamjeniti sa sobnim biciklom, jbg zima je vani sada...
                      i koliko u prosjeku treba da se zavrsi kompletan program dakle sve 3 tablice!?
                      koliko si kila izgubio na kraju!?

                      thx
                      Može se zamjeniti sa sobnim biciklom, umjesto šprinta vrtiš najbrže što možeš u najjačoj brzini.
                      Trajanje ovisi koliko sala imaš, cca par mjeseci.
                      Ja nikad nisam imao puno sala pa mi nije ni dugo trajalo, i sad kad sam zapušten naziru mi se trbušni.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Aerobni trening

                        to !, znaci moze sa bic, akak o ide ovo faza 1 jel to i trening 1 ili?
                        jel ove 2 faze znace 1an trening i tako 2-3x tjedno u recimo 4-6 tjedana??

                        isto tako u tablici 2 trening 1..8 jel to sve jedan trenig samo rascepkan da bi imao razliciti intezitet??

                        dakle radis 1 paodmor pa 2 pa odmor itd. to ispada kad sam zborjio ok 1h bicikliranja/trcanja??

                        vo 60% max ptkucaja toje pretpostavnjam po onoj formuli -220(max)-27(god)=193* 60%= 115 otkucaja???

                        jel to to?

                        hvala na pomoci cim prije ovo skuzim icim krenut vozit...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Aerobni trening

                          Originally posted by Maxigor
                          to !, znaci moze sa bic, akak o ide ovo faza 1 jel to i trening 1 ili?
                          jel ove 2 faze znace 1an trening i tako 2-3x tjedno u recimo 4-6 tjedana??

                          isto tako u tablici 2 trening 1..8 jel to sve jedan trenig samo rascepkan da bi imao razliciti intezitet??

                          dakle radis 1 paodmor pa 2 pa odmor itd. to ispada kad sam zborjio ok 1h bicikliranja/trcanja??

                          vo 60% max ptkucaja toje pretpostavnjam po onoj formuli -220(max)-27(god)=193* 60%= 115 otkucaja???

                          jel to to?

                          hvala na pomoci cim prije ovo skuzim icim krenut vozit...
                          Tablicu 3 provodiš dok se ne osjećaš spreman za veće napore, to je kao pripremna faza. Piše ti tamo:
                          * Izvodite 3-4 treninga tjedno
                          * Ne provodite program iz tablice 3 duže od 6 tjedana.

                          Tablica 2 sadrži 8 treninga, to je prvi stupac. To nije sve jedan trening nego 8 treninga. Prvi trening ima 4 serije a osmi trening ima 6 serija.

                          Tablica 1 sadrži 18 treninga.

                          Otkucaje si dobro izračunao.

                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Aerobni trening

                            Ako ti nije problem jel mi mozes ovdje napisati neki program za masu od 4 dana i kako ga kombinirat s ovim aerobnim jer ne mogu iskombinirati s onom iz moji programi?Hvala

                            Comment


                            • #15
                              Re: Aerobni trening

                              Samo da dodam kako sam ja radio, (ovo je program za definiciju da ne bi bilo zabune):

                              pon - sri - pet: HIIT + razlika do 90 minuta bicikl na 60-65% fsmax.

                              uto -čet-sub: utezi + razlika do 90 minuta bicikl na 60-65% fsmax. U subotu radiš noge (nakon nogu ne vozim bicikl) tako da odmore do ponedjeljka.

                              Na kraju svakog treninga pwm.

                              Nedjelja odmor.

                              Ovakvim načinom treninga salo mora ići jako brzo, jedino možete sve upropastiti lošom prehranom i sa nedovoljno sna.

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X