Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aerobni trening, kada?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: aerobni trening

    da tako nekako budem mrtav poslin treninga

    Comment


    • #17
      Re: aerobni trening

      sta kazete na ovaj plan?popodne oko tri sta radim trening bildanja i tu umetem misice do kraja a navecer oko osam idem na trening,i tako svaki dan!

      Comment


      • #18
        Re: aerobni trening

        Ma to ti je previše... Ako imaš trening Kick-box-a do 3 puta u tjednu, ja bi ti preporučio 2-3 treninga u teretani
        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

        Comment


        • #19
          Re: aerobni trening

          Originally posted by igor
          Originally posted by ktm950
          treniram kick boks,koliko ste vi opisali to je aerobni trening.
          Ako treniniraš onako kako sam ja vidio da se trenira, onda to nije aeroban trening....
          Nego masakar u kome jepotrebno puno snage i gotovo svaki trening odradi se sa 100% snage...Tako da to nikako ne bih svrstao u aeroban trening
          Većina sportova su kombinacija aerobno-anaerobno rada. Neki su više jedno, neki su više drugo.
          Ali to bi to razumijeli trebate poznavati energetske komponente ljudskog organizma.
          http://www.myspace.com/daliborzulejhic

          I know it's hard to keep an open heart
          When even friends seem out to harm you
          But if you could heal a broken heart
          Wouldn't time be out to charm you

          November Rain, Guns and Roses

          Comment


          • #20
            Aerobni trening, kada?

            Evo jedne teme koja me zanima sad u ovo vrijeme kad dio buildera kreće u laganima koracima prema definiciji.

            Osobno smatram da barem 3-4 mjeseca treba kako bi rezultat u konačnici bio kako treba, a valjda je svima jasno da ekipa koja kreće krajem 5. mjeseca u nadi da će nadoknaditi našu muku tjekom cijele godina omalovažava nas ozbiljne pa im dragi Bog vrati to tako što ljeto dođe a ogledalo ih ne slaže.

            Uglevnom, moja nedoumica je oko kardio treninga, konkretno ću voziti sobni bicikli ali ne znam kada bi bilo bolje.
            Da li da ga vozim ujutro na tašte ili kasno navečer prije spavanja nakon kojeg bi popio samo tekuće aminokiseline, omega masti i 10g glutamina.

            Vremenski ne bi prelazio 35min pa se pitam ima li smisla krenuti na tašte ujutro kad će aktivacija topljenja masti krenuti tek zadnjih 10min što će više štetiti mišićima s obzirom da sam već u katabolizmo zbog noćnog odmora.

            Opet većina izbjegava kasni kardio ali meni nekako on najlogičnije zvuči jer ću barem isprazniti glikogen pa neće biti daljnjeg mašćenja a ovaj obrok je čisto pruženje mogućnosti isključivo mišićima za nadolazeću noć da prežive koliko toliko.

            E pa da ne duljim premda bi mogo ovako do sutra uključite se i vi ostali pa dodajte svoja iskustva bez primjera fenomena i skretanja s teme .

            Comment


            • #21
              Re: Aerobni trening, kada?

              Moj savjet ti bi bio ujutro na tašte iz razloga kaj pošto su ti glikogene zalihe vrlo nisko tijelo će ti ubrzo početi koristiti masne naslage kao izvor goriva.Ak misliš uzimat nekaj od suplementacije,BCAA i glutamin(pošto vidim da si s tim naoružan).Katabolizma se netreba bojati ni bez te suplementacije,jer tijelo preferira kao izvor energije prvo UH i M a tek onda ide na razlaganje P,s tim da dosta BB koji se bave time kaže da do nekih 8-9 % su šanse za katabolizam minimalne uz uvijet da se naravno ispoštuje proteinski unos od nekih 2,5-3 gr,naravno uz odgovarajuči dijetu(ciklranje UH i sl).LJudi se najviše uspaniče jer im više mišiči nisu više onak puni i okrugli i misle da su ih preko noči izgubili a ustvari su izgubili vodu iz njih.
              I da kardio za početak od 30 do 45 minuta max,mada ja i u završnoj fazi nebi prelazio više od 1h vremena.

              Comment


              • #22
                Re: Aerobni trening, kada?

                definitivno na taste kako je rekao vladek, jer dokle god je niski intenzitet, nema straha od katabolizma, a gliko zalihe su nam poprilicno potrosene tad i brze krece samo sagorijevanje...
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #23
                  Re: Aerobni trening, kada?

                  Naravno da to ne znači da se kardio može raditi u nedogled ali bitan je faktor taj niski intenzitet jer se time ne stvara veliki stres na organizam i samim time nema lučenja prokletog kortizola.Puls 60-70% max broja otkucaja(220-broj godina=max).Evo kolega,te još kaj zanima?

                  Comment


                  • #24
                    Re: Aerobni trening, kada?

                    mene zanima :P
                    posto uz kavu nije dobro mjesati sa namirnicama visokog GI, da li je ok ipak popiti kavu prije trcanja, onda joc bcaa i glutamin, pa nakon 40min pwm... jel to premali razmak od kafe do glukoze?
                    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                    Comment


                    • #25
                      Re: Aerobni trening, kada?

                      Originally posted by Šimun
                      mene zanima :P
                      posto uz kavu nije dobro mjesati sa namirnicama visokog GI, da li je ok ipak popiti kavu prije trcanja, onda joc bcaa i glutamin, pa nakon 40min pwm... jel to premali razmak od kafe do glukoze?
                      Čekaj,taj PWM misliš na poslije laganog kardia ili treninga ala HIIT?

                      Comment


                      • #26
                        Re: Aerobni trening, kada?

                        ja sam zeznuo pitanje, sry... nakon HIITa sam mislio, nakon kardia na taste uzmem zobene i whey, dok nakon HIITa pwm... samo me zanima taj dio mjesanja UH i kofeina...
                        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                        Comment


                        • #27
                          Re: Aerobni trening, kada?

                          Ako se ne varam preporuka je +/- 2h konzumacija UH visokog GI-a od konzumacije kofeina, s niskim GI-om je manji problem.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Aerobni trening, kada?

                            a kak onda neki forumasi, cak i kelly ak se ne varam, rokaju kofein u tbt i poslije to zaliju sa PWMom?
                            sve u svemu, hvala na odgovoru...
                            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                            Comment


                            • #29
                              Re: Aerobni trening, kada?

                              Originally posted by Šimun
                              a kak onda neki forumasi, cak i kelly ak se ne varam, rokaju kofein u tbt i poslije to zaliju sa PWMom?
                              sve u svemu, hvala na odgovoru...
                              Ja roknem kavu ili tabletu prije svakog treninga na defki,ne kužim povezanost kofeina i UH s visokim GI.Do čega dolazi,iskreno se ne sječam da sam negdje to pročitao??

                              Comment


                              • #30
                                Re: Aerobni trening, kada?

                                Nadalje, bili smo spomenuli da kofein izaziva povišen šećer u krvi, no do sada nismo sa sigurnošću znali da se to događa na izrazito negativan i štetan nacin. Ukoliko zajedno konzumiramo obrok bogat uh i kofein, događa se prava katastrofa. Usljed uh naglo se povecava razina secera, i kao odgovor, na to inzulina u krvi. Međutim, umjesto da taj inzulin smanji šećer na uobicajenu razninu, oni oboje nastavljaju satima cirkulirati u krvnom optoku u svojim abnormalnim vrijednostima. Nakon što tijelo shvati da uh-i se ne upijaju u stanice željenom brzinom, gušteraća pocinje lučiti još veće kolicine inzulina. Kofein nekim nepoznatim mehanizmom znatno smajuje osjetljivost na inzulin (do 30%) i stanice ga stoga jednostavno teže "prepoznaju". Nastaje pravi nered u metabolizmu ugljikohidrata i dobivamo stanje koje je vrlo slično onom u dijabetičaru tipa 2
                                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                                Comment

                                Working...
                                X