Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aerobni trening, kada?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Aerobni trening, kada?

    Originally posted by Kizo
    Evo jedne teme koja me zanima sad u ovo vrijeme kad dio buildera kreće u laganima koracima prema definiciji.

    Osobno smatram da barem 3-4 mjeseca treba kako bi rezultat u konačnici bio kako treba, a valjda je svima jasno da ekipa koja kreće krajem 5. mjeseca u nadi da će nadoknaditi našu muku tjekom cijele godina omalovažava nas ozbiljne pa im dragi Bog vrati to tako što ljeto dođe a ogledalo ih ne slaže.

    Uglevnom, moja nedoumica je oko kardio treninga, konkretno ću voziti sobni bicikli ali ne znam kada bi bilo bolje.
    Da li da ga vozim ujutro na tašte ili kasno navečer prije spavanja nakon kojeg bi popio samo tekuće aminokiseline, omega masti i 10g glutamina.

    Vremenski ne bi prelazio 35min pa se pitam ima li smisla krenuti na tašte ujutro kad će aktivacija topljenja masti krenuti tek zadnjih 10min što će više štetiti mišićima s obzirom da sam već u katabolizmo zbog noćnog odmora.

    Opet većina izbjegava kasni kardio ali meni nekako on najlogičnije zvuči jer ću barem isprazniti glikogen pa neće biti daljnjeg mašćenja a ovaj obrok je čisto pruženje mogućnosti isključivo mišićima za nadolazeću noć da prežive koliko toliko.

    E pa da ne duljim premda bi mogo ovako do sutra uključite se i vi ostali pa dodajte svoja iskustva bez primjera fenomena i skretanja s teme .

    ovo nije točno,ujutro trošenje masnog tkiva kreće već nakon 10-15min,ne nakon 25 min...i ujutro je definitivno najbolja opcija,barem je za mene bila,ja sam radio 45min svaki dan osim sub i ned...puls oko 55% od maksimalnog...

    Comment


    • #47
      Re: Aerobni trening, kada?

      Kizo prijatelju, ja radim LI kardio nakon utega, nakon HIIT-a ili ujutro natašte, jer je onda tijelo dosta prazno od šećera i veća je potrošnja sala.
      Ujutro ako nije natašte onda to nije jutarnji kardio nego prijepodnevni. Ujutro ne valja uzimati ni whey ni BCAA jer dižu inzulin pa se gubi prednost jutarnjeg kardia.

      Slažem se da defka traje najmanje 3-4 mjeseca pa naviše.

      Ujutro natašte ne počinje potrošnja sala nakon 25 minuta nego puno ranije. Inače potrošnja sala kreće već nakon nekoliko minuta ali u malom postotku, nakon dvadesetak minuta rada omjer sala i glikogena je oko pola-pola, ako smo prije kardia imali utege, HIIT ili ujutro natašte to sve kreće puno ranije.

      Originally posted by Vladebisi
      tijelo preferira kao izvor energije prvo UH i M a tek onda ide na razlaganje P
      Da ako si mislio na hranu, međutim kod mišića i sala (kao P i M) priča je drugačija.
      Uvijek se troši i glikogen i salo samo se mijenja omjer zavisno o intenzitetu, kad nestane glikogena onda će se trošiti mišići i salo a ne samo salo. Zato su maratonci žgoljavi i masni.

      Originally posted by Šimun
      definitivno na taste kako je rekao vladek, jer dokle god je niski intenzitet, nema straha od katabolizma, a gliko zalihe su nam poprilicno potrosene tad i brze krece samo sagorijevanje...
      Slažem se.

      Originally posted by Šimun
      a kak onda neki forumasi, cak i kelly ak se ne varam, rokaju kofein u tbt i poslije to zaliju sa PWMom?
      sve u svemu, hvala na odgovoru...
      Kofein te drži dva i pol do tri sata, zato se kofein uzima pola sata-sat vremena prije treninga i još sat i pol trening, tako da prođe do PWM-a najmanje 2,5 sati, I onda možemo uzeti dex. Ja i nakon HIIT-a odradim još razliku do 90 min LI kardio.

      Originally posted by IgyBoy
      Heh...trebalo bi izbjegavati unosti UH i kofein u tako malim razmacima.
      Slažem se, najmanje 2,5 sati treba proći ili tri sata, zavisi od doze.

      Ujutro je dobro raditi LI kardio 30-45 min, nije bitno jel zbog inzulina, glikogena ili nečeg trećeg, to je Igy objasnio, bitno da je dobro.

      Originally posted by outlaw
      Mene zanima zna li netko nekakav podatak, koliko se troši masti trčanjem i vožnjom bicikle nakon treninga u gym-u, dakle glikogen je potrošen. Koliko za 15-ak min, koliko za 30 min, i koliko je preporučljivo vremenski raditi takav trening? I koliko je takav trening štetan za mišiće.
      LI kardio troši po satu od 30 do 40 grama sala (3-4 dekagrama). Sam LI kardio možeš provoditi od obroka do obroka, a ako si prije toga imao utege ili HIIT onda sveukupno ne bi smjelo trajati duže od 90 minuta, ujutro natašte ne više od 45 min.

      Originally posted by teretana555
      ,ujutro trošenje masnog tkiva kreće već nakon 10-15min,ne nakon 25 min....
      Da puno prije od tih 25 minuta.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #48
        Re: Aerobni trening, kada?

        zanima me šta znači LI kardio
        i 65% fs max?
        nikako te izreke skužit

        Comment


        • #49
          Re: Aerobni trening, kada?

          Originally posted by kordafication
          zanima me šta znači LI kardio
          i 65% fs max?
          nikako te izreke skužit
          LI = low intensity = niski intenzitet

          fs max = maksimalna frekvencija srca (broj otkucaja u minuti)

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #50
            Re: Aerobni trening, kada?

            Originally posted by kelly
            Originally posted by kordafication
            zanima me šta znači LI kardio
            i 65% fs max?
            nikako te izreke skužit
            LI = low intensity = niski intenzitet

            fs max = maksimalna frekvencija srca (broj otkucaja u minuti)

            aha. thx

            Comment


            • #51
              Re: Aerobni trening, kada?

              Kelly za whey si u pravu,ali BCAA i glutamin ne dižu inzulin.

              I maratonci su jedno,a jutarnji kardio je nekaj sasvim drugo.Oni trče malo više od 30-45 minuta kolko traje jutarnji kardio

              Comment


              • #52
                Re: Aerobni trening, kada?

                Originally posted by Vladebisi
                Kelly za whey si u pravu,ali BCAA i glutamin ne dižu inzulin.
                Zašto whey diže inzulin???
                Zato što u sebi sadrži BCAA.
                Onda ne možemo reći da BCAA ne diže inzulin...

                Originally posted by Vladebisi
                I maratonci su jedno,a jutarnji kardio je nekaj sasvim drugo.Oni trče malo više od 30-45 minuta kolko traje jutarnji kardio
                To sam objasnio, bitan je intenzitet toga kardia a ne koliko dugo trče. Možeš ti i ujutro gubiti mišiće i za manje od 30 minuta ako ti je visok intenzitet. Ako trčiš bez glikogena odoše mišići, ako samo brzo hodaš bez glikogena neće otići mišići.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #53
                  Re: Aerobni trening, kada?

                  Originally posted by outlaw
                  Mene zanima zna li netko nekakav podatak, koliko se troši masti trčanjem i vožnjom bicikle nakon treninga u gym-u, dakle glikogen je potrošen. Koliko za 15-ak min, koliko za 30 min, i koliko je preporučljivo vremenski raditi takav trening? I koliko je takav trening štetan za mišiće.
                  kelly je napisao:
                  LI kardio troši po satu od 30 do 40 grama sala (3-4 dekagrama). Sam LI kardio možeš provoditi od obroka do obroka, a ako si prije toga imao utege ili HIIT onda sveukupno ne bi smjelo trajati duže od 90 minuta, ujutro natašte ne više od 45 min.



                  hmm?zanimljivo...zanima me dali se slažeš kelly s tim da radim kardio svako jutro,pa čak i sub i ned u trajanju od 45min,to bi me onda izašlo koliku potošnju sala tjedno?157-210g sala tjedno? ili to ne ide tako,što se tiče potrošnje sala...?

                  Comment


                  • #54
                    Re: Aerobni trening, kada?

                    Originally posted by teretana555
                    hmm?zanimljivo...zanima me dali se slažeš kelly s tim da radim kardio svako jutro,pa čak i sub i ned u trajanju od 45min,to bi me onda izašlo koliku potošnju sala tjedno?157-210g sala tjedno? ili to ne ide tako,što se tiče potrošnje sala...?
                    Dobro si izračunao, potrošiti tjedno 0,2 kg (200g=0,2kg)sala nije problem kad znamo da se može potrošiti i više od pola kile tjedno (0,5kg), samo to mora pratiti i prehrana za defku jer ćeš to vratiti hranom i moraš vježbati sa utezima da bi očuvao mišiće.

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #55
                      Re: Aerobni trening, kada?

                      Originally posted by kelly
                      Originally posted by teretana555
                      hmm?zanimljivo...zanima me dali se slažeš kelly s tim da radim kardio svako jutro,pa čak i sub i ned u trajanju od 45min,to bi me onda izašlo koliku potošnju sala tjedno?157-210g sala tjedno? ili to ne ide tako,što se tiče potrošnje sala...?
                      Dobro si izračunao, potrošiti tjedno 0,2 kg (200g=0,2kg)sala nije problem kad znamo da se može potrošiti i više od pola kile tjedno (0,5kg), samo to mora pratiti i prehrana za defku jer ćeš to vratiti hranom i moraš vježbati sa utezima da bi očuvao mišiće.


                      da,naravno prehrana obavezno,a što se tiče teretane,bez nje ne mogu zamisliti tjedan. e super,ovo mi je puno pomoglo....dakle onda bi mogao i poduplat ovaj kardio od 45min,da to bude oko 400g tjedno...?...ili? tipa,da ga stavim još jedan 45 min prije spavanja,da ubrzam metabolizam...

                      Comment


                      • #56
                        Re: Aerobni trening, kada?

                        Originally posted by teretana555
                        dakle onda bi mogao i poduplat ovaj kardio od 45min,da to bude oko 400g tjedno...?...ili? tipa,da ga stavim još jedan 45 min prije spavanja,da ubrzam metabolizam...
                        Ne smiješ ga ujutro duplati, ubaci ga ili iza utega ili naveče.

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #57
                          Re: Aerobni trening, kada?

                          Originally posted by kelly
                          Originally posted by teretana555
                          dakle onda bi mogao i poduplat ovaj kardio od 45min,da to bude oko 400g tjedno...?...ili? tipa,da ga stavim još jedan 45 min prije spavanja,da ubrzam metabolizam...
                          Ne smiješ ga ujutro duplati, ubaci ga ili iza utega ili naveče.

                          da,to sam i mislio,nisi me skužio...tipa da ga poduplam po danu,ujutro 45 min,i navečer 45min da mi ubrza metabolizam...dakle oko 420g sala tjedno ode dolje...ja sretan.
                          jer sam se prije bojao da ako bi radio tako 45min ujutro,45min navečer svaki dan da mi je to previše,da ću izgubiti brzo mišićnu masu..ali pošto je dozvoljeno preko pola kile sala tjedno,plus ja radim LI kardio puls oko 55% od max...onda sve štima. za pola sata kardio prije spavanja...

                          Comment


                          • #58
                            Re: Aerobni trening, kada?

                            kelly majstore...uljepšao si mi tjedan...

                            Comment


                            • #59
                              Re: Aerobni trening, kada?

                              Na 55% ti se troši zanemarivo malo glikogena, tako da slobodno oderi dva puta po 45 minuta.

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #60
                                Re: Aerobni trening, kada?

                                Originally posted by kelly
                                Na 55% ti se troši zanemarivo malo glikogena, tako da slobodno oderi dva puta po 45 minuta.

                                e super,ma moram na definiciju,želim skinuti kojih 5-6cm u struku(doći na 15% bf) pa oću to što bolje napravit...uz minimalni gubitak mišićne mase...

                                Comment

                                Working...
                                X