Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aerobni trening, kada?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Aerobni trening, kada?

    sad sam cuo od jednog decka koji je zavrsio bb na KIF-u da je kardio trening bolje napraviti PRIJE TRENINGA i da su ga to savjetovali neki profesionalci (nije rekao koji). kaze da su nakon anaerobnog treninga misici napeti i da moze doci do ozlijede prilikom aerobnog treninga. mislim, mena mi logike, osim u slucajevima treninga nogu, ali kaj vi misite o ovome?
    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

    Comment


    • #77
      Re: Aerobni trening, kada?

      nema logike nikada. Istrošiti sav glikogen na aerobnom i onda napraviti trening odma poslje znači samo jedan fini katabolizam.
      ne repam o politici možda bi trebo,
      politika je mala ljadro još je nisam jebo

      Comment


      • #78
        Re: Aerobni trening, kada?

        nema logike niti meni, ali zato pitam dal je netko upoznat s ovakvim saznanjem pa da objasni...
        prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

        Comment


        • #79
          Re: Aerobni trening, kada?

          stvar je u tome da dečko nije išao time da poveća korist anaerobnog, već je argumentirao čisto u korist aerobnog (da se ne ozlijediš).
          ne repam o politici možda bi trebo,
          politika je mala ljadro još je nisam jebo

          Comment


          • #80
            Re: Aerobni trening, kada?

            Originally posted by t111
            sad sam cuo od jednog decka koji je zavrsio bb na KIF-u da je kardio trening bolje napraviti PRIJE TRENINGA i da su ga to savjetovali neki profesionalci (nije rekao koji). kaze da su nakon anaerobnog treninga misici napeti i da moze doci do ozlijede prilikom aerobnog treninga. mislim, mena mi logike, osim u slucajevima treninga nogu, ali kaj vi misite o ovome?
            Glupost, i to jako velika glupost...

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #81
              Re: Aerobni trening, kada?

              Iskoristio bih ovu priliku da pitam nešto kaj me full zanima - napomenuo bih da sam početnik i da još povezujem neke stvari - dakle:

              Ako želimo ostvariti hipertrofiju, uz vježbanje i odmor potrebno je pravilnom prehranom ostvariti i kalorijski suficit. Naravno, nužno je da dio kalorija, veći ili manji, ode u salo. S druge strane, kada gubimo salo, potrebno je biti u kalorijskom deficitu. Zato su dobivanje mišića i gubljenje sala dva nespojiva procesa, osim u početku, zar ne?

              E sada, mene zanima zašto, budući da jutarnji kardio već nakon kraćeg vremena počne direktno trošiti masti, nije moguće, ako nastavimo sa istim režimom prehrane i anaerobnim treningom, ostvariti mišični rast? Pod pretpostavkom da nam stvaranje novih masnih naslaga bude manje od potrošenih sa kardiom? Da li je to uopće moguće? Ili nas već jutarnji kardio automatski baca u nekakav "deficit"? Pitam sve ovo zato kaj sam primjetio da u 5 mjeseci vježbanja, u kojima sam dobio 8kg, nisam vidljivo povećao masne naslage, odnosno one su manje nego na početku. Kile idu gore, ali čini se da ne dobivam nove masne naslage, već da u krajnjoj ruci "stagniraju". I sada bih najrađe ubacio jutarnji kardio i "spalio" to malo kaj imam oko struka i istodobno dobio još na mišićima, he, he! Pretpostavljam da to tako ne ide, ali ipak...

              Sorry ak' je pitanje glupo, ali eto, zanima me, pa ako ima dobra duša da mi malo pojasni...
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #82
                Re: Aerobni trening, kada?

                moguce je dobivati misicnu masu i vrlo malo se mastiti. pogotovo ako si pocetnik kojem misici nisu navikli na rad. naravno, moguce je i dobivati na masi i ne dobivati uopce spek, ako imas takvu genetiku. i ako si pocetnik, moguce je i dobivati masu i mrsaviti, ali je napredak u oba smjera vrlo polagan i ogranicen. a moguc je jer se tvoje tijelo budi iz mrtvila i reagira na aktivnost.

                ako grijesim, neka me netko ispravi... ovo je cisto laicki i logicki.
                prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                Comment


                • #83
                  Re: Aerobni trening, kada?

                  ako imam jutarnji cardio ujutro i gotov sam oko 8.10,jeli prerano u 12.30 u teretanu? tj kolika bi trebala bit pauza?
                  mogu,hoču i želim!!!

                  Comment


                  • #84
                    Re: Aerobni trening, kada?

                    Originally posted by winch
                    ako imam jutarnji cardio ujutro i gotov sam oko 8.10,jeli prerano u 12.30 u teretanu? tj kolika bi trebala bit pauza?
                    Nije prerano.

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #85
                      Re: Aerobni trening, kada?

                      Ako želimo ostvariti hipertrofiju, uz vježbanje i odmor potrebno je pravilnom prehranom ostvariti i kalorijski suficit. Naravno, nužno je da dio kalorija, veći ili manji, ode u salo. S druge strane, kada gubimo salo, potrebno je biti u kalorijskom deficitu. Zato su dobivanje mišića i gubljenje sala dva nespojiva procesa, osim u početku, zar ne?
                      Uvijek, pa i u početku.
                      Stvar je u tome, da možeš dobivati mišiće i salo, a da se bf smanji, ali naravno samo ako je dobivanje kilaže debelo na strani mišića (što je uvijek na početku pametnog treniranja). I još je važno, da što više mišića imaš, izgledaš "bolje", tj definiranije. To je čisto vizualni efekat.

                      E sada, mene zanima zašto, budući da jutarnji kardio već nakon kraćeg vremena počne direktno trošiti masti, nije moguće, ako nastavimo sa istim režimom prehrane i anaerobnim treningom, ostvariti mišični rast? Pod pretpostavkom da nam stvaranje novih masnih naslaga bude manje od potrošenih sa kardiom? Da li je to uopće moguće? Ili nas već jutarnji kardio automatski baca u nekakav "deficit"?
                      jutarnjim prosječnim kardiom potrošiš ~400 kcal, te on traje oko sat vremena. Tih sat vremena je ništa, u usporedbi sa 24 sata metabolizma. ako izračunaš da kila sala ima 7000 kcal, zaključuješ da se kardiom jako malo napravi što se gubitka sala tiče, većinom dijete se odnose na restrikciju prehrane + ubrzanje metabolizma (kardio).
                      Znači ako pokušaš nešto takvo po meni je to beskorisna stagnacija.

                      E sad druga stvar je G-Flux princip. ALi to je druga priča, i po meni najbolji mogući način treninga, gdje je ovo tvoje moguće. Ali zahtjeva više manje podređivanje života treningu.
                      ne repam o politici možda bi trebo,
                      politika je mala ljadro još je nisam jebo

                      Comment


                      • #86
                        Re: Aerobni trening, kada?

                        Originally posted by kelly
                        Originally posted by winch
                        ako imam jutarnji cardio ujutro i gotov sam oko 8.10,jeli prerano u 12.30 u teretanu? tj kolika bi trebala bit pauza?
                        Nije prerano.

                        puno hvala kelly od vas sam se i nada odgovoru ...
                        mogu,hoču i želim!!!

                        Comment


                        • #87
                          Re: Aerobni trening, kada?

                          Evo da pitam dal da na treningu radim 15 min orbitrek prije utega i 15 min nakon... ili da svih 30 min odradim nakon utega... Predpostavljam sve nakon treninga? Thx

                          I dali bi bilo previše svako jutro trčat/brzo hodat 30-45 min, pa otic kasnije popodne jos na trening i tamo na orbitreku biti nakon treninga jos 30 min?

                          Comment


                          • #88
                            Re: Aerobni trening, kada?

                            Ili možda prije spavanja trčat cca tamo oko 22h... Jbg, zakasnio sam uredit post...

                            Comment


                            • #89
                              Trening i kardio...

                              Gledao sam dosta po netu i raznim forumima i svi kazu kako ja najbolje raditi kardio rano ujutro ili neposredno prije spavanja. Isto tako, svi se slazu kako je bolje aerobni trening niskog intenziteta raditi nakon anaerobnog treninga s utezima. A mene sad jako zanima, posto bi da ucinak bude najjaci (izgaranje sto vise kalorija, tj. skidanje sto vise masnih naslaga) dali da ja radim kardio ujutro (lagano trcanje oko 30-40 min) cim se ustanem, ili poslje vjezbe s utezima (popodne ili predvecer, lagano trcanje oko 20ak min)
                              Ili mozda i ujutro i poslje vjezbe... a to mi se cini malo pretjeranim.

                              Unaprijed hvala
                              Pain Is Temporary, Quitting Lasts Forever.

                              Comment


                              • #90
                                Re: Trening i kardio...

                                Sve si dobro rekao, radi i ujutro natašte i nakon utega, ne boj se da je previše. I pročitaj temu od početka.

                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X