Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aerobni trening, kada?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Trening i kardio...

    Originally posted by nodi91
    Gledao sam dosta po netu i raznim forumima i svi kazu kako ja najbolje raditi kardio rano ujutro ili neposredno prije spavanja. Isto tako, svi se slazu kako je bolje aerobni trening niskog intenziteta raditi nakon anaerobnog treninga s utezima. A mene sad jako zanima, posto bi da ucinak bude najjaci (izgaranje sto vise kalorija, tj. skidanje sto vise masnih naslaga) dali da ja radim kardio ujutro (lagano trcanje oko 30-40 min) cim se ustanem, ili poslje vjezbe s utezima (popodne ili predvecer, lagano trcanje oko 20ak min)
    Ili mozda i ujutro i poslje vjezbe... a to mi se cini malo pretjeranim.

    Unaprijed hvala
    nije lagano trcanje, nego brzo hodanje. i to neka bude max 45min.
    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

    Comment


    • #92
      Re: Aerobni trening, kada?

      Originally posted by Joochy
      Evo da pitam dal da na treningu radim 15 min orbitrek prije utega i 15 min nakon... ili da svih 30 min odradim nakon utega... Predpostavljam sve nakon treninga? Thx

      I dali bi bilo previše svako jutro trčat/brzo hodat 30-45 min, pa otic kasnije popodne jos na trening i tamo na orbitreku biti nakon treninga jos 30 min?
      Radi orbitrek 5min prije treninga visokim intenzitetom i 20 min niskim nakon treninga. Ujutro možeš brzo hodat do 45 min.

      Što se tiče orbitreka prije spavanja, to mi nema baš smisla.

      Comment


      • #93
        Re: Aerobni trening, kada?

        Originally posted by mario91
        Što se tiče orbitreka prije spavanja, to mi nema baš smisla.
        Ima smisla, i za ubrzanje metabolizma i kao potrošnja kalorija.

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #94
          Re: Aerobni trening, kada?

          Hm, ali prije spavanja si relativno pun glikogena. Ako se nešto troši, onda se troši glikogen. I ideš na spavanje s manje glikogena što može dovesti do katabolizma.

          Comment


          • #95
            Re: Aerobni trening, kada?

            Originally posted by mario91
            Hm, ali prije spavanja si relativno pun glikogena. Ako se nešto troši, onda se troši glikogen. I ideš na spavanje s manje glikogena što može dovesti do katabolizma.
            Mario, potrošnja glikogena ovisi o intenzitetu. Prije spavanja se radi LI aerobno koji troši zanemarive količine glikogena, osim toga prije spavanja (nakon tog aerobnog) ćemo pojesti posni sir ili kazein tako da nema opasnosti od katabolizma.

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #96
              Re: Aerobni trening, kada?

              ahaa, kelly puno hvala sto si me uputio ovdje, sad mi je jasnije ^^
              takodjer, hvala na savjetu, tj uputama t111 .
              Pain Is Temporary, Quitting Lasts Forever.

              Comment


              • #97
                Re: Aerobni trening, kada?

                Originally posted by kelly
                potrošnja glikogena ovisi o intenzitetu. Prije spavanja se radi LI aerobno koji troši zanemarive količine glikogena, osim toga prije spavanja (nakon tog aerobnog) ćemo pojesti posni sir ili kazein tako da nema opasnosti od katabolizma.

                Hvala na odgovoru, ali nema mi i dalje smisla. Ujutro se radi kardio jer ima najmanje glikogena, znači najbrže će se mast koristiti kao gorivo. Prije spavanja je situacija suprotna, tj. ima puno glikogena tako da se će se mast koristiti puno kasnije za izvor.

                Po toj logici ustvari nema veze kad se radi kardio, tj. mogao bi se raditi bilo kad i imao bi isti efekt.

                Comment


                • #98
                  Re: Aerobni trening, kada?

                  tak je.
                  ne repam o politici možda bi trebo,
                  politika je mala ljadro još je nisam jebo

                  Comment


                  • #99
                    Re: Aerobni trening, kada?

                    Originally posted by kelly
                    Originally posted by mario91
                    Što se tiče orbitreka prije spavanja, to mi nema baš smisla.
                    Ima smisla, i za ubrzanje metabolizma i kao potrošnja kalorija.

                    Onda možemo zaključiti da se prvenstveno radi zbog ubrzanja metabolizma preko noći, potrošnja kalorija je skoro pa nebitna u toj priči.

                    Comment


                    • Re: Aerobni trening, kada?

                      Originally posted by mario91
                      Originally posted by kelly
                      potrošnja glikogena ovisi o intenzitetu. Prije spavanja se radi LI aerobno koji troši zanemarive količine glikogena, osim toga prije spavanja (nakon tog aerobnog) ćemo pojesti posni sir ili kazein tako da nema opasnosti od katabolizma.

                      Hvala na odgovoru, ali nema mi i dalje smisla. Ujutro se radi kardio jer ima najmanje glikogena, znači najbrže će se mast koristiti kao gorivo. Prije spavanja je situacija suprotna, tj. ima puno glikogena tako da se će se mast koristiti puno kasnije za izvor.

                      Po toj logici ustvari nema veze kad se radi kardio, tj. mogao bi se raditi bilo kad i imao bi isti efekt.
                      Originally posted by Mir7a
                      tak je.
                      Nije tako, ja sam to već više puta objašnjavao. Ima tu malo više faktora od samog glikogena koji utječu na potrošnju sala, i meni je trebalo malo duže da to sve skužim...
                      Jutarnji LI aerobni troši više sala od večernjeg, ali to ne znači da večernji uopće ne troši salo, jasno?

                      Evo što kaže Vedran Jakšić o potrošnji sala:

                      "Ako se izvodi neka vježba aerobnog tipa, dovoljno niskog intenziteta da se može izvoditi satima;
                      - u prvoj minuti rada: utrošak energije je 99% iz mišićnog glikogena, a 1 % iz potkožnog masnog tkiva
                      - nakon, otprilike, 20 minuta: utrošak energije je 50% iz mišićnog glikogena, a 50 % iz potkožnog masnog tkiva
                      - nakon 3 sata utrošak energije je skoro 0% iz mišićnog glikogena, a skoro 100 % iz potkožnog masnog tkiva"

                      Ako prije aerobnog treninga odradimo anaerobni, onda će se salo početi trošiti od prvih minuta aerobnog treninga.

                      Slično situacija je i ujutro, od prvih minuta će se početi trošiti salo (ako radimo LI aerobni natašte).
                      Ujutro nije povećana potrošnja sala samo zbog manjka glikogena, već je cijela hormonalna slika povoljna za potrošnju sala....
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • Re: Aerobni trening, kada?

                        Originally posted by mario91
                        Originally posted by kelly
                        Originally posted by mario91
                        Što se tiče orbitreka prije spavanja, to mi nema baš smisla.
                        Ima smisla, i za ubrzanje metabolizma i kao potrošnja kalorija.

                        Onda možemo zaključiti da se prvenstveno radi zbog ubrzanja metabolizma preko noći, potrošnja kalorija je skoro pa nebitna u toj priči.
                        Ne može biti potrošnja kalorija nebitna!

                        Salo se troši deficitom, direktno i indirektno. Ako spržiš 400 kalorija prije spavanja i to ne nadoknadiš hranom, tijelo će se kasnije namiriti iz sala, ubrza se metabolizam preko noći koji će potrošiti više sala nego inače...uh, već sam to sto puta objašnjavao...
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • Re: Aerobni trening, kada?

                          Ok, sad je jasno, onaj post je bio prije nego si pisao ovaj velik. Hvala na trudu.

                          Originally posted by kelly
                          Ako spržiš 400 kalorija prije spavanja i to ne nadoknadiš hranom....
                          Unese se P+M obrok.

                          Comment


                          • Re: Aerobni trening, kada?

                            Originally posted by mario91

                            Originally posted by kelly
                            Ako spržiš 400 kalorija prije spavanja i to ne nadoknadiš hranom....
                            Unese se P+M obrok.
                            Pa nećeš jesti prije aerobnog i poslije, znači nećeš jesti dvaput u roku pola sata?
                            U ta tri-četiri sata od obroka do obroka i bazalni metabolizam ti je potrošio cca 400 kalorija, i još si potrošio 400 aerobnim, to je 800, a unio si samo 400...


                            viewtopic.php?f=71&t=4695
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: Aerobni trening, kada?

                              ujutro se ne trci na prazan zeludac zato sta su glikogenske rezerve prazne, nego je pretpostavka da si spavao 8-9 sati i nisi unosio ugljikohidrate. nema ugljica, nema provokacije gusterace, nema inzulina, omogucena lipoliza.
                              Imam disleksiju

                              Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

                              Comment


                              • Re: Aerobni trening, kada?

                                Idem oko 5 mjeseci u teretanu, svako par dana vozim bicikl (onaj pravi ) po gradu otprilike 20-30 minuta. U teretani radim samo anaerobni trening, znači s utezima. Sad sam bio na moru, i primjetio sam da mi je kondicija nula. Prije sam mogao otplivati više od 100m u komadu, sada se nakon 30tak metara umorim. Radim masu (ektomorf), koliko bi mi bilo pametno raditi sada neki aerobni trening? Nekako sam sav zakržljao, snaga je tu, ali kondicije nema, brzo se zapušem i sve. Nemam baš nekog znanja i iskustva s aerobnim treningom, pa da ne bih zasro sada stvar, šta ću s tim?

                                Comment

                                Working...
                                X