Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

    Pozdrav, htio bih da se nakon split načina vježbanja, prebacim na vježbe cijelog tijela 3 puta tjedno. Zanima me, pošto su informacije na netu oprečne, koliko se radi setova po mišićnoj skupini: 1 set sa 8-10 ponavljanja ili 2-3 seta sa 8-10 ponavljanja? Hvala

  • #2
    Re: TRENING CIJELOG TIJELA

    Neznam zašto mjenjaš split sistem ali ako baš želiš OK.Možeš radit više serija,ustvari trebaš radit više serija po skupini ali se moraš držat osnovnih viježbi za svaku mišičnu skupinu jer inače če ti biti previše.Svejedno razmisli još jednom jer po meni je split bolji od Ful body sistema ali na tebi je!!

    Comment


    • #3
      Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

      Originally posted by jaskozi
      Pozdrav, htio bih da se nakon split načina vježbanja, prebacim na vježbe cijelog tijela 3 puta tjedno. Zanima me, pošto su informacije na netu oprečne, koliko se radi setova po mišićnoj skupini: 1 set sa 8-10 ponavljanja ili 2-3 seta sa 8-10 ponavljanja? Hvala
      Prouci ovo:

      http://www.tmuscle.com/free_online_arti ... y_training

      Ja sam radio(sada ponovno radim od prije par dana) po Waterbury-evom sistemu i imao odlicne rezultate.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • #4
        Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

        Hvala na odgovorima. Pa još se pronalazim u ovim vježbama. Split sistem radim već 6 mjeseci, i uz svu prehranu dobio sam 11 kg Ide polako, a ovaj forum i stranica su mi dosta pomogli da sebi napravim neki prihvatljiv plan vježbi. Surfajući netom naišao sam na slijedeće dvije stranice http://body.bloger.hr/ i na http://www.bodybuilding.com/fun/wotw101.htm, gdje se govori o full body vježbi, i to u dosta pozitivnom kontekstu, pa sam sam sebi rekao: "Zašto da ne!"
        Hvala IgyBoy, ovaj program ću da probam, ako ga "skontam"

        Comment


        • #5
          Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

          Princip treninga je jednostavan: konstantnim varijacijama na treningu postici vise...
          Odabir vjezbi bi ti trebao biti 4:2 u koristi slozenih(compound) vjezbi.Dakle,na jednom treningu radis 6 vjezbi, od toga ti 4 trebaju biti compound vjezbe,a tek dvije izolacijske.
          Compound vjezbe su glavni poticatelj rasta i treba ih sto vise uvrstiti u program.

          Neparne tjedne(1.,3.,5...)radis regularni program,a parne tjedne radis antagonisticku podjelu...

          Jedan primjer takvog treninga imas pod "moji treninzi",pa pogledaj prvi post u mojoj temi.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #6
            Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

            Nakon višeminutne pretrage nađoh tvoj program vježbanja. Sada je sve kristalno jasno Hvala na pomoći.

            Comment


            • #7
              Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

              Još te zaboravih pitati, da li u dane kada ne treniram trebam imati masu obroka koje imam u dane treninga? Kada treniram jedem svaka 2 sata, i uglavnom su to mesni proizvodi, riba, povrće, i dodaci Whey, Glutamin, Creatin, BCAA i još sam uključio Weiderov Mega Mass 2000. Tek sam "došao sebi" jer sam prije pola godine bio jako mršav. Sada imam 71 kg (178 cm) , i nemam sala, pa me zanima da li je ok ako isključim BCAA i glutamin kada ne treniram, ili možda ovaj Weiderov geiner. (nemoj se smijati na moju visinu i težinu ) Hvala.

              Comment


              • #8
                Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

                Originally posted by jaskozi
                Još te zaboravih pitati, da li u dane kada ne treniram trebam imati masu obroka koje imam u dane treninga? Kada treniram jedem svaka 2 sata, i uglavnom su to mesni proizvodi, riba, povrće, i dodaci Whey, Glutamin, Creatin, BCAA i još sam uključio Weiderov Mega Mass 2000. Tek sam "došao sebi" jer sam prije pola godine bio jako mršav. Sada imam 71 kg (178 cm) , i nemam sala, pa me zanima da li je ok ako isključim BCAA i glutamin kada ne treniram, ili možda ovaj Weiderov geiner. (nemoj se smijati na moju visinu i težinu ) Hvala.
                U dane kada ne treniras nemoras unositi Whey,glutamin,BCAA i ostalo(mozes,ali nije potrebno). Bitno je da ti unos proteina bude na razini >= 2gr /kg tezine i da uneses dovoljno UH,masti,vlakana te vitamina i minerala. Jedino whey uzmi ujutro uz izvor kompleksnih UH(zobene).
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • #9
                  Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

                  Danas sam počeo s programom treninga tzv. metoda 25 od Waterburryja. Zanima me sljedeće: po čemu je ovakav program drugačiji od klasičnih split programa? Da pojednostavnim: prije sam radio primjerice prsa- jednom tjednom ali sve dijelove prsa (i donji i gornji i srednji dio), a prem ovom treningu metoda25 radim otprilike gornji dio u pon, srednji u srijedu i u petak donji dio prsa naravno u kombinaciji sa drugim mišićnim skupinama.E sad me zanima--Zar to onda ne dođe na isto.Jednom tjedno odradiš svaki mišić i ovako i onako, samo što u jednom slučaju prsa (npr) odradiš u jednom danu pa odmaraju tjedan dana, a ovako prsa radiš u dijelovima ali svaki dio ima 48h da se odmori??
                  Valjda me netko skužio
                  Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

                    Ne znam na koji točno Waterbury-ev trening misliš, ali nije isto.
                    Radi se o tome da kod naturalnih BB stimuliranje iste mišićne skupine više puta tjedno daje bolje rezultate nego klasični split (bolja reakcija endokrinog sustava).
                    E sad, Waterbury je imao i neke treninge gdje 1 dan radiš snagu, 2. dan hipertrofiju, 3.dan izdržljivost, uglavnom ima više varijanti.

                    Važnije je koliko serija po mišiću radiš tjedno, nego po treningu. Drži se oko 12-ak serija po mišiću tjedno.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

                      Na ovaj mislim http://www.building-body.com/Metoda-25.html..25 za hipertrofiju.
                      Zanima me s kolikim težinama da radim(piše od75-95%), nije mi baš jasan program do kraja
                      Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening cijelog tijela, koliko serija po mišićnoj skupini?

                        Ma program je malo spetljan.
                        Nisam vidio gdje piše 75-95%, ali to se uglavnom odnosi na 1RM. tj. 75% težine u odnosu na težinu gdje možeš napraviti najviše jedno ponavljanje.

                        Evo ti jedan dobar program za snagu i hipertrofiju. Definitivno je razumljiviji.
                        http://www.simplyshredded.com/layne-nor ... velia.html

                        Comment

                        Working...
                        X