Announcement

Collapse
No announcement yet.

P90X program

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • P90X program

    Ima li ko kakva saznanja o tome programu,nabavio sam kompletnu listu prehrane i vježbi za ovaj program pa mislim krenuti od 1.6.


    EDIT:
    nadopuna ove teme: viewtopic.php?f=21&t=5452
    A gde su noge?

  • #2
    Re: p90x program

    Nitko,a?
    A gde su noge?

    Comment


    • #3
      Re: p90x program

      o tome znam samo da je set o 13 DVD-ova,javi kakav je...
      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

      Comment


      • #4
        Re: p90x program

        Skineš si preko torrenta ima ti cirka 4gb.Ja ću sigurno to probati da razbijem rutinu parcijalnih treninga s utezima u teretani,a potrudit ću se da i rezultati budu maksimalni.
        A gde su noge?

        Comment


        • #5
          Re: p90x program

          Ja sam skinula taj program, no lik koji ga vodi je toliko naporan da sam jedva pogledala prvi trening, a kamoli da cijeli program odgledam!

          Comment


          • #6
            Re: p90x program

            To s BB-om veze nema

            Comment


            • #7
              Re: p90x program

              Originally posted by Victor
              To s BB-om veze nema
              Bok svima!

              Ovo mi je prvi post jer sam htio odgovoriti na ovaj topic pa sam se registrirao.

              P90X je odlicna stvar i vec oko pola godine se time bavim, povremeno kombiniram sa odlaskom u terenu ali i tamo radim p90x vjezbe (koje zahtjevaju utege) samo sa vecim tezinama posto mi ono sto imam doma je premalo.

              Komentar da p90x nema veze sa bb-om bih komentirao na nacin da je p90x prvenstveno ekstremni oblik aerobnog fitness-a koji u sebi sadrzi i jedan dio bb-a posto mozes birati da li zelis na kraju price biti "lean" ili definiran.

              Meni osobno sami bb je zatupljujuc i monoton i zato mi je p90x tocno ono sto sam trazio posto se sa strane bavim sa hobijima koji od mene zahtijevaju fleksibilnost i eksplozivnost, to je nesto sto nisam uspio postici sa bb-om.

              Jos je dobro, nakon nekog vremena, umjesto plyo vjezbi (koje s vremenom postanu premlitave) ubaciti i "Insanity"
              Code:
              http://www.beachbody.com/getinsanitydotcom/
              te sve skupa kombinirati. Po vjezbi se onda ubije i do 1000 kalorija (ako se ne onesvijestis prije toga )

              U svakom slucaju, mislim da onaj tko nije probao ( i izdrzao ) bar mjesec dana p90x nema pravo govoriti o njemu posto ce svima biti lakse otpisati p90x odmah u startu nego se uhvatiti u koštac s njime, ali kad jednom krenes postaneš ovisan i to jeba*ki te se to na kraju dobro nagradi...



              LP!
              P90X I hate it! But I LOVE IT!!

              Comment


              • #8
                Re: p90x program

                p.s. ako netko treba kakav info ili help vezano uz p90x moze me pm-at slobodno
                P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                Comment


                • #9
                  Re: p90x program

                  Zašto nebi pstavio ovdje svoja mišljenja i dojmove?
                  Opiši detaljno...Ne štedi na riječima!
                  IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                  Comment


                  • #10
                    Re: p90x program

                    Originally posted by igor
                    Zašto nebi pstavio ovdje svoja mišljenja i dojmove?
                    Opiši detaljno...Ne štedi na riječima!
                    OK.

                    Evo onda kratki bio...

                    Teretanu sam poceo posjecivati prije nekih 2-3 godine i bio sam jedan od onih, kako ih vi zovete, "sezonaca". Bio sam to prvenstveno iz razloga jer sam bio slabo motiviran, nisam imao nikakav sustav vjezbi a, svi oni "starosjedioci" u teretani su bili dosta šturi po pitanju pomoci i imali su onaj svoj "stav prema sezoncima" tako da ni to nije bilo bas motivirajuce. Ne mozes bas puno napraviti kad ti dodju 3-4 takva starosjedioca, okupiraju po 3 sprave istovremeno (koje bi i ti htio koristiti) i u 2 sata naprave 2 seta vjezbi a ostatak vremena se gledaju u ogledalo i dive se sami sebi kak su si super ili pricaju stoseve sa svojim kolegama i opcenito se ponasaju prema svima kao da su oni sami, svojim rukama, tu teretanu sazidali.

                    Prvenstveno je to bilo ono sto je utjecalo na mene da mi prisjedne ici tamo pa sam s vremenom shvatio da je bolje da nadjem neki alternativni nacin vjezbanja i po mogucnosti doma.

                    Cepkrao sam po netu i naletio na p90x.

                    Posto mi je to izgledalo kao tipicno americki "be beach-fit in a week or you'll get your money back" spika - bio sam vrlo skeptican ali posto je s neta, "gratis" je i ne trazi nesto previse sprava za vjezbanje - odlucio sam isprobati.

                    Prvi tjedan je bio pravi horor, posto vjezbe nisu klasicni bb vec vise fitness sa kombinacijom vjezbi sa utezima, bilo je to nesto skroz novo na sto mi se tijelo moralo priviknuti. U prvih mjesec i nesto dana sam uspio skinuti sa 82kg na 77kg i skuzio da moram poceti raditi na prehrani posto s ovime, ocito, nema zaje*ancije!

                    Dosta su mi u tome svemu pomogli clanci sa ovog foruma i paralelno sam koristio sve savjete vezane uz prehranu. U p90x dokumentaciji dolazi i opsirni manual za prehranu koji dosta olaksava sve skupa no isto tako ga je bilo potrebno malo i prilagoditi našem podneblju posto nekih stvari nema za kupiti u ducanu a, neke su jednostavno preskupe (bar meni) s obzirom na koliko bi obroka trebalo biti (losos itd...)

                    Vjezbanje je postala dnevna rutina i svojevrsna ovisnost tako da sam sve podredio tome. Nije tesko postati ovisan kad vidis, skoro na dnevnoj bazi, kako napredujes i kad usporedis svoje fotke (ima sistem fotkanja prvi dan, pa trideseti, pa sezdeseti...) i vidis rezultate - jednostavno te to svaki puta oduševi i motivira da ides dalje!

                    S vremenom su mi moji utezi od 10kg postali prelagani za vjezbe koje radim i odlucio sam da cu sve vjezbe koje radim sa utezima raditi u teretani.

                    Kada sam se, nakon dugo vremena, ponovno vratio u teretanu bilo mi je puno lakse jer sam sada imao sistem koji je funkcionirao, nisam morao moljakati nikoga da mi prepusti spravu na par min posto sam sve, vise-manje, radio sa utezima i na strunjaci u svojem kutu teretane i moram priznati da sam znao, vrlo cesto, biti jedini u teretani koji je bio znojan ko svinja na kraju vjezbe od sat vremena, za razliku od ponekih domicilnih koji su znali svratiti na 5 min rekreativno, dici vrecu-dvije cementa na benču da dobro izgleda za izlazak u svojoj majici na mišiće .

                    Najdraze mi je bilo kad su, tu i tamo, neke izgubljene duse koje su besciljno bauljale po teretani i strpljivo cekale svoj red (bas kao i ja to prije bio) sa interesom dolazile do mene i ispitivale me kakve ja to cudne vjezbe radim i sto stalno citam sa tog papira (moj raspored vjezbi za taj dan) - malo bih im ispricao o tome sto je to i nakon par dana su mi znali doci i zahvaliti sto sam im rekao za p90x.

                    Aerobne vjezbe (plyometrics, yoga x i kenpo x) sam radio doma posto nema potrebe da idem u teretanu za to.

                    S vremenom svima dopi*di yoga X pa tako i meni (sto je jako loše jer je to odlican set vjezbi za fleksibilnost) pa sam odlucio ju zamijeniti sa novom igračkom na koju sam, u medjuvremenu, naletio.

                    Insanity

                    http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8

                    Insanity je skup aerobnih vjezbi koji ne ukljucuje nikakvo vjezbanje sa utezima vec samo hardkor fitness (pise se po netu da je to definitivno najbrutalniji fitness koji trenutno postoji) u kojemu se nekad zna spaliti i do 1000kcal. Sto se te tvrdnje tice to cu jos tek vidjeti posto cekam svoj heart rate monitor da mi dodje.

                    Za kraj:

                    netko tko zeli imati prvenstveno masu i definiciju i kome pase monotoni rad na spravama tesko da ce se odluciti na ovaj sustav vjezbi posto one jednostavno zahtjevaju previse ali puno toga i nude. Nude fleksibilnost, eksplozivnost i je*acku kondiciju a, pravilnom prehranom se moze postici i odlicna definicija. Vjezbe pale uzasno puno kalorija pa je ovaj sustav savrsen za ljude koji nemaju pocetnicke motivacije i izubljeni su medju hrpom zeljeza i ljepotanima u teretani a, zele skinuti špek i opcenito napraviti jedan hard-reset svog tijela kako bi krenuli "iznova".

                    Kroz 90 dana sa P90X covjek prodje transformaciju iz bilo cega da je bio u pocetku u nekog tko je jak, brz i fleksibilan. Psihicko stanje se potpuno transformira i osoba postane pozitivna i nevjerojatno motivirana za napredak a, to sve olaksava spoznaja da je za pocetak dovoljna stanga za zgibove, modularni set utega od 10kg i strunjaca te sat i pol vremena dnevno.

                    Poz!
                    P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                    Comment


                    • #11
                      Re: p90x program

                      Jako lijepo
                      Naveo si me na razmišljanje da proučim malo ovaj program, i hoću
                      ako ima još šta (npr slike sa početka, nakon 30 dana i nakon 60 dana) bili bi ti neizmjerno zahvalni!

                      Hvala ti na ovome textu!
                      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                      Comment


                      • #12
                        Re: p90x program

                        ...reci mi dali si uzimao neke suplimente uz te vježbe i preporuča li se uopče....jesi vježbao svaki dan ili recimo 3x tjedno....te vježbe skinem sa neta?

                        Comment


                        • #13
                          Re: p90x program

                          Originally posted by igor
                          Jako lijepo
                          Naveo si me na razmišljanje da proučim malo ovaj program, i hoću
                          ako ima još šta (npr slike sa početka, nakon 30 dana i nakon 60 dana) bili bi ti neizmjerno zahvalni!

                          Hvala ti na ovome textu!
                          Attached Files
                          P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: p90x program

                            30-ti dan...
                            Attached Files
                            P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                            Comment


                            • #15
                              Re: p90x program

                              Originally posted by djomlazd
                              ...reci mi dali si uzimao neke suplimente uz te vježbe i preporuča li se uopče....jesi vježbao svaki dan ili recimo 3x tjedno....te vježbe skinem sa neta?

                              od suplemenata sam, u pocetku, uzimao iz dm-a one njihove proteine eiweiss 90 ali mi se previse prdi od njih tak da sam ih zamijenio sa multipower formula 80 evolution i to pijem ujutro umjesto dorucka, razmuckam si sa vodom pa za vrijeme ili poslije treninga.

                              Nista drugo nisam uzimao, samo hrana (piletina, tuna itd..) i pazio da bas ne jedem svakakvo smece. Uglavnom se pridrzavam uputa o prehrani sa foruma koje su vec miljon puta prezvakane...

                              Vjezbe su svaki dan + jedan dan odmora i to bi trebalo postovati posto su vjezbe svaki dan za nesto drugo tako da sto god da preskocis ce negdje faliti.

                              Vjezbe mozes skinut sa torrenta - dobis u pravilu video fileove + dokumente i xls tablicu u koju sve biljezis...
                              P90X I hate it! But I LOVE IT!!

                              Comment

                              Working...
                              X