Announcement

Collapse
No announcement yet.

Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

    Armstrongov program za zgibove

    Zgibovi su jedna od najzahvalnijih vezbi, medjutim kako su teski za rad,cesto se izbegavaju i zamenjuju alternativnim vucenjem na lat masini… Ako ne mozete da radite puno zgibova u seriji, ovde je predstavljen jedan od metoda da uspete u tome. Ovaj program je razvio major Charles Lewis Armstrong dok se pripremao za obaranje svetskog rekorda u broju zgibova u jednoj seriji. Izuzetno je dobar ako nemate vremena da idete u teretanu a posedujete vratilo kod kuce i pola sata dnevno slobodnog vremena. Ocekivani rezultati ovog programa (vazi za prosecne muskarce koji mogu da urade par zgibova) su takvi da kroz samo 6-8 nedelja mozete doci do maksimalnog broja zgibova od oko 20 ponavljanja. Program je koncipiran u pet radnih dana - od ponedeljka do petka, uz obavezan odmor od dva dana preko vikenda.

    Svakog jutra, uradite tri serije sklekova do otkaza. To je jako bitno. Sklekovi su odlicna vezba za jacanje kompletnog ramenog pojasa i pomoci ce vam u dostizanju vaceg cilja sa zgibovima. Ovaj postupak bi trebalo da usvojite i radite svakog dana za vreme ovog programa.

    Program
    Ako imate dovoljno slobodnog vremena, ne bi bilo lose da zgibove radite tek 2 do 3 sata nakon sklekova. Kao so je ves receno, program je podeljen u 5 radnih dana, i ono sto treba da znate je to da su sklekovi ovde samo ispomos i nista vise. Da biste napredovali u broju zgibova koje mozete da uradite, jednostavno ih morate raditi. To se zove specificnost trenaznog procesa. Ne mozete terati plivaca da trci da bi bolje plivao ili obrnuto. Jos jedna bitna stvar je da probate da se skoncentrisete na dobru tehniku izvodjenja pokreta pre nego na broj ponavljanja koji cete uraditi. Jedina osoba koju cete tako prevariti ste vi sami.

    Prvi dan: uradite 5 serija zgibova do otkaza. Izmedju serija pravite pauzu od 90 sekundi. Nemojte se opterecivati brojem zgibova, vodite racuna o tehnici. Primeticete da ce se napredak ovde ispoljiti tako sto cete moci da radite veci broj zgibova u poslednje dve serije pre nego u maksimalnom broju zgibova. Vodite racuna da svaka serija bude do otkaza!
    Drugi dan - piramida: pocnite prvu seriju "piramide" sa jednim zgibom. U drugoj seriji uradite dva zgiba i tako nastavite povecavajuci broj zgibova u narednoj seriji za jedan sve dok ne dodjete do serije kada vise ne mozete da povecate broj zgibova. Tada ponovite jos jednom tu seriju. Pauze izmedju serija su 10 sekundi.
    Treci dan: uradite 9 radnih serija zgibova sa po 60 sekundi pauze izmedju svake serije. Ono sto se ovde naziva radnom serijom zahteva malo objasnjenje: u radnoj seriji neko moze raditi po 7 zgibova, neko vise od toga a neko manje. Vi to morate odrediti sami za sebe. Obratite paznju da treba da uradite 9 radnih serija sa po 60 sekundi pauze izmedju. Cilj je izdrzati svih 9 serija sa istim brojem zgibova a ne prekinuti na petoj seriji ili slicno. Bolje je uraditi 9 serija makar po dva zgiba umesto da uradite 6 zgibova u prvoj, 3 u drugoj 1 u trecoj i tu prekinuti.
    Cetvrti dan: uradite maksimalan broj radnih serija koliko mozete sa pauzom od 60 sekundi izmedju serija. Prekinite sa radom kada vise ne budete mogli da uradite dobro izvedenu radnu seriju. Ako budete mogli da uradite preko 9 radnih serija, sledece nedelje povecajte vasu radnu seriju za po 1 zgib.
    Peti dan: ponovite dan iz nedelje koji vam je bio najtezi za rad. On moze biti drugaciji iz nedelje u nedelju. Mozete cak da probate da radite i zgibove sa opterecenjem.

    I na kraju zapamtite da je kontinuitet mozda i kljuc uspeha. Nemojte propustati treninge. Izdrzite bar 6-8 nedelja i pogledajte rezultate.

    Zgibovi
    Uhvatite se za vratilo hvatom nesto sirim od sirine ramena. Ruke bi trebalo da budu potpuno ispruzene. Iz tog polozaja vucite se navise dok bradom ne dodirnete vratilo, pa se nesto laganije vratite u pocetni polozaj.

    Funkcija vezbe
    Ovo je odlicna vezba za razvoj masivnih ledja. Izuzetno je kompletna jer u njenjom izvodjenju ucestvuju latisimus dorsi (najveci ledjni misisci - lepeze), biceps, zadnji deo ramena, trapezius, grudi...

    Obratite paznju
    Kao vezba za ledja, ova vezba se radi sa laktovima odvedenim u stranu i sa nesto sirim hvatom pri cemu je aktivniji gornji deo latisimusa. Ramena treba da budu povucena u nazad, a grudi maksimalno ispruzene. Kada se dizanje izvodi do brade, glavni misis pokretas (agonista) je m. latisimus dorsi, dok pokret iznad brade preuzimaju drugi misici.

    preuzeto sa www.fitnessvodic.com
    ZNOJ ŠTEDI KRV !

  • #2
    Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

    postoji li program za mene koja ne mogu nikako ni jedan jedinu zgib uz stalno treniranje... ne bi ga napravila da me ubijes a to mi je potrebno,,,help me .

    Comment


    • #3
      Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

      Radi samo negativan dio pokrata - kontrolirano spuštanje.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

        ako ti ne bi bio problem malo pojasnit nisam bas na ti sa tim nazivima.

        Comment


        • #5
          Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

          mislim da se radi o tome da skocis do visine kako bi se trebao normalno podici i onda lagano supustas dolje...
          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

          Comment


          • #6
            Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

            kuzim sada to inace i radim sam kad se spustim nema nazad, ne znam valjda mi je guzica preteska za ruke.
            Inace kako sam rodila i sad kako moja madam mala raste kao i njena kilaza sve vise sklekova radim na provjerama i to onih pravih pravcatih ) mozda i zgibovi naidju.

            Comment


            • #7
              Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

              Originally posted by t111
              mislim da se radi o tome da skocis do visine kako bi se trebao normalno podici i onda lagano supustas dolje...
              To, ili uz pomoć stolice.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

                pa naskocis gore... kaj je tu tesko da ne mozes ponoviti?
                prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                Comment


                • #9
                  Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

                  nije problem svaki put naskocit ne pircam o tome nego naskocit, spustit se pa se dignut iz spustenog polozaja.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

                    pa svaki puta skocis, nemas ''normalnog'' dizanja... (osim ako ne izaberes opciju sa stolicom)
                    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                    Comment


                    • #11
                      Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

                      ako imaš koga za pomoć neka ti pridržava noge tako da te uvati za stopala.moš se i odupirat nogama malo pri dizanju tako će ti bit lakše i radi na ravnoj šipci jer je na zakrivljenoj teže.
                      ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

                      Comment


                      • #12
                        Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

                        Jel pali ovaj trening, jel ga neko pokusavao?
                        Kakvi su utisci onih koji su radili?
                        Ako neko zeli da ostavi alkohol i cigare, neka ih ostavi kod mene xD

                        Comment


                        • #13
                          Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

                          naravno da radi
                          radi ih svaki dan bez nekog programa opet ces napredovat

                          Comment


                          • #14
                            Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

                            Originally posted by FEARiTseLF
                            naravno da radi
                            radi ih svaki dan bez nekog programa opet ces napredovat
                            Znam to, to se podrazumjeva... zanima me jel ovakav program treninga ubrzava taj napredak?

                            I moze li ovo pomoci pocetniku da izgradi neku "lijepu" masu na ledjima?
                            Ako neko zeli da ostavi alkohol i cigare, neka ih ostavi kod mene xD

                            Comment


                            • #15
                              Re: Program za povećanje maksimalnog broja zgibova u seriji

                              ako zelis masu, drzi se klasicnog bb programa, ako zelis broj zgibova, drzi se ovoga

                              Comment

                              Working...
                              X