Announcement

Collapse
No announcement yet.

Insanity workout (ili što nakon P90X?)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Insanity workout (ili što nakon P90X?)

    Bok svima!

    Posto pretpostavljam da vas je nekolicina cula za P90X program vjezbanja, neki su cak pitali za to i na forumu:

    http://www.building-body.com/forum/v...=4997&start=15

    htio bih napisati par rijeci o Insanity workout programu koji se, nekako, prirodno nadovezuje na P90X.



    Progam se temelji na "max interval training" metodi sto u praksi znaci da se, umjesto standardno kratkih perioda vjezbanja (koji su u pravilu oko 30ak sek) pa onda malo dulji period odmora, vjezbe koncipiraju na nacin da dominira period intenzivnog vjezbanja (i do 2 min) sa vrlo kratkim periodom odmora (30ak sek) i razgibavanjem. Sve vjezbe se, prakticki, rade gotovo do "fail" pointa i to na kraju rezultira trosenjem i do 1000 kalorija po vjezbi ako se radi kako spada.

    Vjezbe se sastoje od kardio elemenata (za reduciranje sala), plyometrics-a (za eksplozivnost i kondiciju), sportskih drilova (za brzinu i agilnost), resistance training (za definiciju gornjeg dijela tijela) i core vjezbi (trbusnjaci i jezgra).
    (prevedeno sa sluzbene stranice).

    Koncept vjezbi je zamisljen za period od 60 dana i u njima se ne koriste utezi niti bilo kakva druga oprema (preporucujem fitness strunjacu). Iako se to nekima ovdje nece svidjeti i djelovati ce besmisleno, moram napomenuti da se radi o, trenutno, najekstremnijem obliku fitness-a koji postoji (po onome sto sam uspio procitati po raznim forumima na netu a, bome i moj osobni zakljucak s obzirom na ono sto sam do sada probao). Isto tako ove vjezbe su idealne za "ponijeti" sa sobom na more kada niste u mogucnosti pristupiti svojem željezu a, htjeli biste ipak na neki nacin poboljsati i odrzavati svoju kondiciju. Dovoljan je samo laptop, strunjaca i neka terasica sa pogledom na more...

    Insanity je idealan za ultra-brzo skidanje sala, dobivanje kondicije i snage no, nije za svakoga. Preporucio bih da ipak postoji neka kondiciona podloga prije nego se pocinje sa ovim. Bar mjesec dana P90X, recimo.

    Prije vjezbi je potrebno odraditi "fit test" u kojemu stjecete opceniti dojam o svojoj kondiciji i fizickoj spremi te vam sluzi kao referenca dalje da vidite koliko ste napredovali.

    Od dokumentacije postoji "insanity calendar" u kojemu je popis vjezbi kroz tjedan za 2 razlicite faze vjezbanja (nedjelja je slobodna).

    Neke od vjezbi su:
    -plyometric cardio circuit
    -cardio power & resistance
    -cardio recovery
    -pure cardio
    -plyometric cardio circuit
    -pure cardio & cardio abs
    -max interval plyo
    -max cardio conditioning
    -max recovery
    -max interval circuit
    i jos varijacije navedenih...

    Poceo sam sa Insanity nakon 60. dana P90X i moram priznati da mi nije niti tada bilo svejedno, vjezbe te tjeraju da dobrano zapnes i izvlace i onaj zadnji atom energije da uredno nakon tih 45min ostajes lezati u lokvi (ali LOKVI!) svog vlastitog znoja i je*es liku mater jer nije normalan! "Ovisnost" se javlja vec u prvom tjednu vjezbanja posto tip ima onaj "boot camp" mentalitet koji te motivira da agresivnost i ludilo preuzmu inicijativu umjesto snage kada si blizu fail pointa.

    Zakljucak:

    ove vjezbe nisu za nekakvo "izbildavanje" vec za dobivanje zivotinjske energije, kondicije i umjesto odlaska u saunu - cisti detox kroz znojenje! Misicna masa i definicija trbusnjaka i jezgre tijela koje se prirodno nadovezuju na ovaj sustav vjezbanja su dodatni bonus koji je vrlo lako moguce ostvariti sa pravilnom prehranom prateci savjete za preporuku koje mozete pronaci na nasem forumu ili pripadajucoj literaturi koja dolazi u obliku Nutrition Guide-a uz vjezbe.

    Dobavljivost:
    Naravno i ovo je moguce skinuti sa neta putem torrenata ili negdje na rapidshare-u.

    Ili

    Sluzbena stranica:
    http://www.extremefitnessresults.com...y-workout.html

    Zato,
    Are YOU ready to DIG DEEP?!

    p.s. naravno, slobodno pitajte sve sto vas zanima vezano uz Insanity

    LP!
    P90X I hate it! But I LOVE IT!!

  • #2
    Re: Insanity workout (ili što nakon P90X?)

    izgleda *****o i dosta se brzo napreduje
    ..:: Just say to yourself... how bad do I want this? Am I working harder then the person who will be standing next to me? ::..

    Comment


    • #3
      Re: Insanity workout (ili što nakon P90X?)

      Nisi trebao otvarati novu temu za ovo.Sve staviš tamo pod p90x
      A gde su noge?

      Comment


      • #4
        Re: Insanity workout (ili što nakon P90X?)

        Originally posted by Mackiel
        Nisi trebao otvarati novu temu za ovo.Sve staviš tamo pod p90x
        Da li si ti neki admin ili nesto?

        Ako jesi, i imas mogucnost, onda slobodno premjesti temu gdje god mislis da je potrebno.

        LP!
        P90X I hate it! But I LOVE IT!!

        Comment


        • #5
          Re: Insanity workout (ili što nakon P90X?)

          Odmah agresivni ton na balavog klinca .Pa samo sam dao dobar prijedlog jer ovako ti se zatrpava forum,kuiš?
          A gde su noge?

          Comment


          • #6
            Re: Insanity workout (ili što nakon P90X?)

            daj kuš.nesvađajte se

            Comment


            • #7
              Re: Insanity workout (ili što nakon P90X?)

              to je isto ko i p90x.. to je dobro za one koji zele izgubit malo kila i dobit nesto misica, ali ovo nebi preporucio onima koji zele dobiti masu jer je to nula, ko da stalno radis kardio i mislis da ces bit ko arnold

              Comment


              • #8
                Re: Insanity workout (ili što nakon P90X?)

                Sviđa mi se ovo

                Comment


                • #9
                  Re: Insanity workout (ili što nakon P90X?)

                  Radim ovo cim zavrsim masu
                  -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                  Napreduje se... Avatar^^

                  Comment

                  Working...
                  X