Announcement

Collapse
No announcement yet.

Loša strana trčanja?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Loša strana trčanja?

    http://ljeto.net.hr/zdravlje/page/2010/ ... 25006.html

    evo sad sam naisa na ovaj clanak, procita sam ga, nesto mi zvuci malo suplje, nesto nategnuto..tako da evo nebi bilo lose kad bi vi "malo" strucniji od mene prokomentirali ovaj clanak...
    jel ovo znaci da trcanje nije prihvatljivo osim u kombinaciji sa BB-om?

  • #2
    Re: Loša strana trčanja?

    Kakve veze ima net hr s BB. Pusti ta znanstvena otkrica,svaki dan nadmašuju sami sebe
    Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

    Comment


    • #3
      Re: Loša strana trčanja?

      Nisam stručan, ali nekako ne vjerujem u ovo, pogotovo ovdje da izaziva taloženje sala.
      Kako bi onda dugoprugaši trebali izgledat, po 30 kg sala.

      Comment


      • #4
        Re: Loša strana trčanja?

        ja isto bih rekao da su ovo netocne informacije. nema logiike jednostavno

        Comment


        • #5
          Re: Loša strana trčanja?

          meni se cini da je autor clanka isfrustirani buco
          Lux et veritas

          Comment


          • #6
            Re: Loša strana trčanja?

            Originally posted by skfrik
            meni se cini da je autor clanka isfrustirani buco
            Car!

            Comment


            • #7
              Re: Loša strana trčanja?

              autor clanka je OSOBNI TRENER! po tome je vrlo adekvatna osoba za pisanje ovakvih gluposti.
              prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

              Comment


              • #8
                Re: Loša strana trčanja?

                Ovo se sve odnosi na trčanje maratona po cesti nepravilnom tehnikom.

                Katabolizam se neće desiti zbog trčanaj,osim u slučajevima da trčite maratone...

                Oštećenja zglobova će se dogodit zbog nepravilne tehnike i trčanja po tvrdoj,ne-apsorbirajućoj podlozi.

                Taloženje sala? idiotizam. Da,postajemo efikasniji i trošimo manje kalorija nakon što se tijelo prilagodi na rad.Ali sigurno ne taložimo salo.
                - Bruce Lee.Respect <3

                Comment


                • #9
                  Re: Loša strana trčanja?

                  sto se mene tice ovaj članak je loše napravljen...
                  pretpostavljam da ovaj covik koji je to pisa zna puuno vise od mene, ali svejedno nije napisa kakvo trcanje...
                  i sad jel to lagano trcanje, normalno trcanje, sprint...natesta , navecer...
                  kuzis ono npr kako natesta kardio moze pridonjeti taloženju sala...
                  e taloži se salo na nebu u paklu za masne stanice

                  dosta je neodređen članak, a mi nemamo mogućnost čitanja misli tako da se ne moze izvuci ocijena tocnosti clanka...
                  moje skromno misljenje

                  Comment


                  • #10
                    Re: Loša strana trčanja?

                    Pročitajte ova dva članka, bit će vam puno toga jasnije:

                    http://www.building-body.com/6_razloga- ... tivan.html

                    http://www.building-body.com/6-razloga- ... 2-dio.html
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Loša strana trčanja?

                      Nije sve tako jednostavno oko trčanja, uglavnom tajming diktira intenzitet.
                      Osobno nikada ne trčim srednjim intenzitetom, osim nekada za zagrijavanje cca 5-10 min.
                      Ili šprintam ili brzo hodam.
                      Ujutro natašte samo brzo hodanje, nakon šprintanja ili utega opet brzo hodanje...glupo je potrošiti cijeli trening na trčanje srednjim intenzitetom, vjerojatno je od toga više štete nego koristi kao što i ovi članci govore.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Loša strana trčanja?

                        Ma brzo ili lagano hodanje je zakon...
                        Ebo trčanje

                        Comment


                        • #13
                          Re: Loša strana trčanja?

                          Nema niceg loseg samo drugo misljene/cinjenice
                          kao sto vi koji ga vrijedate imate misljenje koje je mozda krivo kao sto mislite da je njegovo krivo pa prestani sad vrijedat njega na temelju tvog nedostatka inteligencije.

                          PS:Ne slazem se da trcanje skodi,ali svaciji argument je prihvatljiv

                          Comment


                          • #14
                            Re: Loša strana trčanja?

                            A nikome od vas nije zapelo za oko ono najproblematičnije: "Trčanje može smanjiti srce. " ? Po onome što autor priča ovo se može proširiti na sve aerobne sportove - triatlon, nordijsko trčanje, biciklizam, itd. Činjenica je (empirijski provjerena) da upravo ovi sportaši imaju najjače i najveće srce i najveci VO2 i laktatnu granicu, čime autorova tvrdnja pada u vodu. I kakve to vježbe snage mogu povećati srce? Pregib za biceps? Nešto malo čučnjeva čija serija ne traje više od 2 minute?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Loša strana trčanja?

                              Znači, kažete trčanje nije zdravo? Ja mislim da je i disanje isto štetno. Čovjek nezna šta bi više pisao, pa mora ovakve gluposti...

                              Comment

                              Working...
                              X