Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija + masa = moguce je!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

    Jesi ali teorija je jedno a praksa ne mora to potvrditi.
    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

    I know it's hard to keep an open heart
    When even friends seem out to harm you
    But if you could heal a broken heart
    Wouldn't time be out to charm you

    November Rain, Guns and Roses

    Comment


    • #17
      Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

      Originally posted by Dalibor
      Jesi ali teorija je jedno a praksa ne mora to potvrditi.
      nije to nikakva filozofska teorija, to su čisti fizikalni zakoni... vjeruj mi, nema magije...
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • #18
        Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

        Dalibore,u struci si i morao bi znati bolje...

        Moramo odvojiti hipertrofiju mišićne stanice od deponija glikogena i atp-a te nakupljanja vode.
        Dakle izgraditi mišić je moguče uz kalorijski suficit i jedino uz kalorijski suficit.
        Kalorijski suficit pravilno isplaniran može podrazumijevati porast mišićne mase uz istovremeno stagniranje masne mase.
        Jednako ovako kalorijski suficit može pridonijeti porastu masnih naslaga uz minimalnu hipertrofiju mišića.

        Ono što je nemoguče je izgubiti masnoću (trošiti više od unešenog) i povečati mišićnu masu (Graditi od viška).

        Mislim da ti nije jasno da bez obzira na protein - ugljikohidrat razliku i jedno i drugo je ENERGIJA i bez obzira što ti izbacio masti i ugljikohidrate ako imaš suficit\višak energije ne možeš trošiti masnoće...

        Comment


        • #19
          Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

          potpisujem
          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

          Comment


          • #20
            Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

            Znam ja dobro što teorija kaže i da bi trebalo biti tako.
            Ali i dalje tvrdim da je uz pomoć sredstava taj obostrani proces moguć. Uvjerio se praksi na par primjera.
            Npr. (možda se varam) ali kako će tijelo reagirati ako radimo na mišićnoj masi i pri tome unosimo velike količine proteina a i ugljikohidrate kad je to potrebno a istovremeno uzimamo supstance poput efedrina, klembunterola ili ripped fuela (koji naravno ne može stati u istu košaru sa ova prethodna dva)? Dakle ovi preparati utječu na potrošnju masti iz rezervi a istovremeno utječemo na rast mišića adekvatnom prehranom.
            Možda sam u krivu ali ima neke osnove u tome.
            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

            I know it's hard to keep an open heart
            When even friends seem out to harm you
            But if you could heal a broken heart
            Wouldn't time be out to charm you

            November Rain, Guns and Roses

            Comment


            • #21
              Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

              Originally posted by Dalibor
              Znam ja dobro što teorija kaže i da bi trebalo biti tako.
              Ali i dalje tvrdim da je uz pomoć sredstava taj obostrani proces moguć. Uvjerio se praksi na par primjera.
              Npr. (možda se varam) ali kako će tijelo reagirati ako radimo na mišićnoj masi i pri tome unosimo velike količine proteina a i ugljikohidrate kad je to potrebno a istovremeno uzimamo supstance poput efedrina, klembunterola ili ripped fuela (koji naravno ne može stati u istu košaru sa ova prethodna dva)? Dakle ovi preparati utječu na potrošnju masti iz rezervi a istovremeno utječemo na rast mišića adekvatnom prehranom.
              Možda sam u krivu ali ima neke osnove u tome.
              ma kakvi efedrini zaboga? raspravljamo o normalnom tijeku stvari bez tih ljekova...
              znači nemoguće
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #22
                Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

                Trebao si malo bolje pročitati Riss moje postove gore.
                Pisao sam da je uz pomoć AAS i ovih sada navedenih preprarata taj proces omogućen a da je bez njih djelomično moguć (iako tu možda nisam u pravu).
                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                I know it's hard to keep an open heart
                When even friends seem out to harm you
                But if you could heal a broken heart
                Wouldn't time be out to charm you

                November Rain, Guns and Roses

                Comment


                • #23
                  Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

                  Efedrin je psihostimulans primarno a sekundarno služi za ubrzavanje metabolizma.
                  Clenbuterol je ubrzivač metabolizma primarno.

                  Kada ubrzaš metabolizam tada trošiš više energije nego inače prilikom odmaranja i rada.
                  Bez obzira na to koliko ti je metabolizam ubrzan ako kalorije nisu u deficitu masnoća se ne smanjuje...

                  Anabolički steroidi povečavaju razinu oporavka,sinteze bjelančevina i ubrzavaju metabolizam.
                  Osim ovoga pune mišiće vodom,glikogenom i atp-om...Nemojte shvatiti to kao da ih doslovno pune več...hajmo kazati da povečavaju prirodnu sposobnost tijela.
                  Ovo nije rast mišića.
                  Bez obzira na količinu anaboličkih steroida ako je energija u deficitu tijelo troši masnoću ali ne gradi mišiće istovremeno.Anabolički steroidi mogu pomoći da nam tijelo troši manje mišića a više masnoća.

                  Zašto se misli da je i jedno i drugo moguče ne znam.Mislim da je mit krenuo sa profi natjecanja kada krenu na definiciju i izgube oko 25-30 kila vode i sala i onda izgledaju iscrtani,mišićavi i ogromni nasuprot vremena kada su na masi i detalji se ne vide.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

                    Anabolici ne rade ništa drugo nego pojačavaju efekat.Ne mijenjaju ljudske mogučnosti samo ih pojačavaju.Dakle moguče je izgubiti više sala uz očuvanje više mišićne mase i jednako tako je moguče dobiti više mišića uz manje masne mase.
                    Različitim termogenicima je moguče ubrzati metabolizam i pojačati izgaranje masti,ne promijeniti metabolizam...
                    Dakle i jedno i drugo je nemoguče istovremeno raditi.Dokazano i praktično i teoretski.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

                      Ok momci moram prihvatiti vašu teoriju jer je ona izgleda utemeljena.
                      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                      I know it's hard to keep an open heart
                      When even friends seem out to harm you
                      But if you could heal a broken heart
                      Wouldn't time be out to charm you

                      November Rain, Guns and Roses

                      Comment


                      • #26
                        Definicija + masa = moguce je!

                        ok, prije nego se obrusite na mene moram reci da sam jedan od zagovornika teorije da je nemoguce istovremeno imati masu i definiciju.

                        ali, pala mi je jedna ideja na pamet kojoj ne mogu naci manu, a nakon sto sam pitao vlasnika teretane i trenera tihomira kuljisa (europski prvak iz 1992.) cije je znanje na razini bilo kojeg profesionalca koji zna sto prica, on je potvrdio i cak razjasnio moju ideju.

                        moje pitanje je bilo:
                        da li je moguce ujutro na prazan zeludac raditi LI cardio i time gubiti masti, a kasnije tokom dana napraviti suficit kalorija potreban za anabolizam?
                        visak kalorija ce se spremiti u masti, ali taj mali visak masti ce se upravo potrositi drugo jutro za vrijeme LI cardia.
                        dakle, moja ideja nije klasicna definicija, nego vise odrzavanje odredjenog postotka BF-a, uz istovremeno povecanje mase.
                        njegov odgovor (koliko sam zapamtio):
                        ljudi cesto zloupotrebljuju rijec masa i tako imas cak i profesionalce koji za vrijeme mase izgledaju kao debele svinje i takvih je 90%. ostalih 10% su builderi koji balansiraju prehranu i koriste tocne matematicke izracune kalorija potrebnih za istovremeno izradjivanje misica i odrzavanje BF-a ispod granice 8%, a neki uspijevaju odrzavati BF cak i ispod 6%.
                        ------

                        nesto sam i izostavio, ali nacelno je to to... bit je izracunati dnevnu potrosnju kalorija, te imati minimalan suficit.

                        p.s ako postoji bolji pdf za ovu temu, molim modove da je premjeste
                        prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                        Comment


                        • #27
                          Re: Definicija + masa = moguce je!

                          Naravno da je moguče ali proces je dugotrajana i lako se omane da se malo udebljaš pa treba skidati kile pa tu gubiš na snazi i automatski na masi....Ima tu jako puno stvari!

                          Ja sam za da se dere 10mj masa i 2mj defka MAX!
                          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Definicija + masa = moguce je!

                            http://www.building-body.com/Omar-Deckard.html

                            naravno da je moguce al smatram ak se radi defka+masa da prehrana mora bit puno bolje poslozena, i iam vise vaznih detalja oboje mi odgovara
                            Dont drink, dont smoke just eat and work

                            Comment


                            • #29
                              Re: Definicija + masa = moguce je!

                              Početnici i povratnici mogu istovremeno gubiti salo i dobijati mišiće, a takvih je više od 90% na forumu. Uvijek se nasmijem kada dođe neki početnik koji nije u životu utega vidio pa pita: Trebam li ja na masu ili na definiciju?

                              Što se tiče natjecatelja i iskusnih vježbača moguće je dizati mišićnu masu a ostati na istoj količini masnog tkiva, tako da količina masti ostaje ista ali se smanjuje postotak masnog tkiva. Nije se potrebno usvinjiti na masi ako se malo pazi sa prehranom.

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #30
                                Re: Definicija + masa = moguce je!

                                Evo citat od Vedrana Jakšića o tome:

                                "Vratimo se na ključno pitanje:
                                Što ako nam je cilj i jedno i drugo istovremeno?

                                Oružje koje nam stoji na raspolaganju je: prevariti tijelo!

                                Umjesto MAKROCIKLUSA "masa/definicija" (koji traju mjesecima) treba koristiti MIKROCIKLUSE "masa/definicija" koji se izmjenjuju u toku jednog (svakog!) dana!

                                Treba , u pojedinim trenucima dana, stimulirati različite tjelesne mehanizme!

                                Konkretno, neposredno nakon težinskog treninga, kad mišići vape za glikogenom, treba podignuti nivo inzulina (uzimanjem ugljikohidrata s visokim glikemijskim indeksom, i to u tekućem stanju, da apsorbcija bude što brža) koji će unesene ugljikohidrate "po hitnom postupku" pohraniti u mišić!

                                S ugljikohidratima visokog glikemijskog indeksom u tekućem stanju, (otopljenima u vodi), ODMAH nakon težinskog treninga treba popiti i whey protein (koji ima najveći postotak BCAA aminokiselina i brzo se apsorbira), i eventualno, glutamin i kreatin.

                                Inzulin će , naravno, i ugljikohidrate i aminokiseline i kreatin ("po hitnom postupku") pohraniti u iscrpljeni mišić!

                                Što prije nakon ispijanja, treba započeti s aerobnim treningom NISKOG INTENZITETA, dok je tijelo još šokirano velikom potrošnjom glikogena (izazvanom težinskim treningom!) i dok još šalje mozgu poruku: "Prebaci hitno na potrošnju potkožnog masnog tkiva !!!"

                                Tako smo u situaciji da nam, odmah nakon težinskog treninga, započinje superkompenzacija (obnavljanje u većoj mjeri nego što je bilo oštećenje) mišićnoG tkiva, a da se, za obavljanje aerobnog rada troši potkožno masno tkivo!

                                Body building (= izgradnja tijela) se najbrže odvija u trenucima neposredno nakon razgradnje!

                                Kako tijelo, kojem pristiže nužni materijal za obnavljanje, sve manje šalje mozgu poruku "Prebaci hitno na potrošnju potkožnog masnog tkiva !!", tako se paralelno odvija već opisani proces pri kojemu, kako se trajanje aerobnog rada produljuje, sve veći postotak energije dolazi iz sala!

                                Na kraju aerobnog treninga manje smo umorni nego na početku, jer su nam se povećale zalihe glikogena, u odnosu na one koje smo imali na početku aerobnog rada, (usljed apsorbcije hranjivih materija iz probavnog trakta tokom aerobnog treninga)!

                                To, što smo na kraju aerobnog rada (NISKOG INTENZITETA!), kojeg smo odradili neposredno nakon težinskog treninga, odmorniji nego na početku, pouzdan je znak da smo aerobni trening odradili "na salo".

                                Naravno, "svaki lijek je u prevelikim dozama otrov".

                                Uzme li se, neposredno nakon težinskog treninga, previše ugljikohidrata s velikim glikemijskim indeksom (previše je: više nego što mišić u tom trenutku može primiti), inzulin će višak šećera ipak pohraniti u masno tkivo koje ima neograničenu mogućnost pohrane!

                                Kako odrediti koliko je previše? Jer, ako uzmemo manje od optimalnog ("premalo"), nećemo ostvarit maksimalnu moguću superkompezaciju!
                                Rješenje: osluškivati svoje tijelo!

                                Što je jednom premalo, drugom je previše, a čak i istom čovjeku ne treba uvijek jednako mnogo, jer nam se svakog dana ne događaju iste stvari u istoj količini i u isto vrijeme!"
                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X