Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija + masa = moguce je!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Definicija + masa = moguce je!

    Pozdrav svima,

    imam 24 godine, treniram 7 mjeseci i u tom periodu sam s 94,5 kg smršavio na 89 (visina je 190 cm). Prilično lijepo sam se oblikovao i nigdje nisam mastan osim malo u području trbuha. Težinu koju sad imam bih htio zadržati samo kvalitetnijeg sadržaja tj mišića

    Treniram 4-5 x tjedno i zanima me sljedeće.

    Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast ili je nužno ići najprije na masu a zatim na definiciju?

    Hvala na odgovoru.

  • #2
    Re: Je li moguće istovremeno?

    nije!

    nema na cemu.
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #3
      Re: Je li moguće istovremeno?

      Hvala

      Comment


      • #4
        Re: Je li moguće istovremeno?

        Mišljenja sam da je moguće do neke mjere i to dokazujem na vlastitom primjeru.
        Ali u potpunosti se istopiti i razviti mišićnu masu je mislim nemoguće.
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • #5
          Re: Je li moguće istovremeno?

          neznam, teorijski je potpuno nemoguće jer se protivi elementarnim zakonima fizike i termodinamike..ali sad, vidio sam i po sebi da je to moguće, a jeli to bilo samo optička iluzija ili stvarno rast miški i smanjenje sala, nemam pojma. Činjenica je da čovjek čim gubi salo izgleda mišićavije i veće.

          Comment


          • #6
            Re: Je li moguće istovremeno?

            Nemoguče jer za jednu radnju je potrebno unositi više energije nego što se gubi a za drugu manje energije nego se gubi.

            Tijelo ne troši masnoću dok god postoji unos energije iz vanjskih izvora.Bjelančevina je kaloriski jednako bogata kao ugljikohidrat.Ono što je moguče je potrošiti masnoću uz istovremeno očuvanje mišićne mase...

            Comment


            • #7
              Re: Je li moguće istovremeno?

              Zašto je nemoguće? I kakva pravila fizike, šta fizika ima s tim?
              Sve je stvar u prehrani. Mišljenja sam da ako unosimo ogromne količine proteina i reduciramo masti i ugljikohidrate da je taj proces moguć. Ali ponavljam ne u potpunoj i krajnjoj mjeri.
              A da ne govorimo kad si na AAS!
              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

              I know it's hard to keep an open heart
              When even friends seem out to harm you
              But if you could heal a broken heart
              Wouldn't time be out to charm you

              November Rain, Guns and Roses

              Comment


              • #8
                Re: Je li moguće istovremeno?

                ma nema to veze. proteini, masti, ugljikohidrati. Sve se svodi na energiju. manjak energije tj kcal je jedini uvijet i načn gubljenja na težini, kakvoj god. A ako postoji manjak energije onda se mišići nemogu izgraditi, jer bez energije nema izgradnje. mislim, ovo je čisto logično a i nisam sam vidio nikakav dobar ili uvjerljiv dokaz suprotnog.

                Comment


                • #9
                  Re: Je li moguće istovremeno?

                  Originally posted by Dalibor
                  Zašto je nemoguće? I kakva pravila fizike, šta fizika ima s tim?
                  Sve je stvar u prehrani. Mišljenja sam da ako unosimo ogromne količine proteina i reduciramo masti i ugljikohidrate da je taj proces moguć. Ali ponavljam ne u potpunoj i krajnjoj mjeri.
                  A da ne govorimo kad si na AAS!
                  pa ako unosiš ogromno količine proteina onda će orgaonizam prvo to pretvarat u glukozu nego što će mast trošit (jer nju ni ne može pretvorit u glukozu)... al mast u organizmu je dosta dinamična pa bi na osnovu toga mogli imat ne baš znatne promjene... sve u svemu po meni je ovaj proces da topiš mast i razvijaš mišiće, kad se sve zbroji, ipak znanstvena fantastika upravo zbog prirodnih zakona koje Marijan spominje...
                  ali možeš npr. povećavat miške a da salo ostane takovo kakvo je ili smanjivat salo a da miške ostanu donekle na mjestu, pa onda zbog percepcije misliš da si napravio i jedno i drugo...
                  Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Je li moguće istovremeno?

                    Gdje god sam čitao o kvalitetnoj mišićnoj masi govorilo se kako je potpuno nemoguče doči do nje bez kvalitetne definicije prije mase,,,
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

                      Ponavljam sve treba probati izvesti i testirati u praksi.
                      Proteini se neće pretvarati u glukozu niti u mast ako u tijelu postoji potreba za njima što ćemo postići adekvatnim treningom i prehranom bogatom proteinima. Zamislite organizam kao "stroj" kojemu svakih tri sata treba opskrbiti dovoljnu količinu proteina. Dakle bit je uzimati manje količine proteina svakih tri sata koliko je dovoljlno vremena da se ti proteini nesmetano probave i odu tamo gdje im je mjesto, dakle do mišića. Za ovo treba prilično iskustva.
                      Još jednom pišem, uz pomoć AAS ili termogenika ovaj proeces je kudikamo lakši.
                      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                      I know it's hard to keep an open heart
                      When even friends seem out to harm you
                      But if you could heal a broken heart
                      Wouldn't time be out to charm you

                      November Rain, Guns and Roses

                      Comment


                      • #12
                        Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

                        Originally posted by Dalibor
                        Ponavljam sve treba probati izvesti i testirati u praksi.
                        Proteini se neće pretvarati u glukozu niti u mast ako u tijelu postoji potreba za njima što ćemo postići adekvatnim treningom i prehranom bogatom proteinima. Zamislite organizam kao "stroj" kojemu svakih tri sata treba opskrbiti dovoljnu količinu proteina. Dakle bit je uzimati manje količine proteina svakih tri sata koliko je dovoljlno vremena da se ti proteini nesmetano probave i odu tamo gdje im je mjesto, dakle do mišića. Za ovo treba prilično iskustva.
                        Još jednom pišem, uz pomoć AAS ili termogenika ovaj proeces je kudikamo lakši.
                        ma dobro, al gdje je u cijeloj toj priči mršavljenje? pa naravno da se mora protein pretvorit u glukozu ako ne unosiš dodatno ugljikohidrate, već samo proteine... za kontrakciju mišića valjda ti je potrebna ta glukoza...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

                          Pa kako di je mršavljenje? Nije bit šta će vaga pokazat nego da smanjiš BF! Ja cijelo vrijeme i pišem da su ova dva procesa moguća istovremeno. Uostalom ne dvojim više oko toga. Uz pomoć AAS to je sigurno moguće i ostvarivo.
                          I naravno da ćeš unositi glukozu kad je potrebno vrijeme za to nakon treninga. Nije bitno samo što jesti nego i kada jesti. Nije ni problem da se proteini pretvore u glukozu ako je tijelu to potrebno (to je samo skupo bacanje novaca). Bitno je pokrenuti potrošnu potkožnog masnog tkiva.
                          http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                          I know it's hard to keep an open heart
                          When even friends seem out to harm you
                          But if you could heal a broken heart
                          Wouldn't time be out to charm you

                          November Rain, Guns and Roses

                          Comment


                          • #14
                            Re: Da li je moguće istovremeno izgraditi mišiće i istopiti mast

                            Originally posted by Dalibor
                            Ja cijelo vrijeme i pišem da su ova dva procesa moguća istovremeno.
                            ali nisu, u tome je problem...

                            u onom prvom postu si rekao da bi izbacio UH i ja ti kažem šta bi se onda dogodilo... tu je nesporazum..
                            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Je li moguće istovremeno?

                              Originally posted by Dalibor
                              Sve je stvar u prehrani. Mišljenja sam da ako unosimo ogromne količine proteina i reduciramo masti i ugljikohidrate da je taj proces moguć.
                              ovo sam prokomentirao
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment

                              Working...
                              X