Announcement

Collapse
No announcement yet.

Powerbuilding program- vaše mišljenje?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Powerbuilding program- vaše mišljenje?

    Pozz, evo trenutno sam na lean bulku, pa sam si složio program, odnosno pošto mi je u cilju i snaga i hipertrofija iskombinirao sam ovo dvoje te je ovako ispalo tri puta tjedno --->

    ponedjeljak
    squat 3x5 + hamstring curl 3x6-12
    uski bench 3x5 + chinup 3x3
    kosi bench bučice 3x6-12 + veslanje 3x6-12
    ohp bučice + absi
    triceps pushdown + pregib bučicama na kosoj klupi 5x12-15

    srijeda
    deadlift 3x5 + leg extension 3x6-12
    ohp 3x5 + pulldown 3x6-12
    dipsevi 3x10 + veslanje 3x6-12
    kosi benč šipka 3x6-12 + absi
    skullchrusher + naizmjenični pregib bučicama 5x5-8

    petak
    squat 3x5 + hamstring curl 3x6-12
    bench press 3x5 + zgibovi 3x5
    kosi benč bučice 3x6-12 + veslanje 3x6-12
    uspravno veslanje 3x6-12 + absi
    triceps ekstenzija iznad glave + preacher curl 3x8-12

    eto, pa šta mislite o ovome ?

  • #2
    Što superserije antagonista?

    Comment


    • #3
      Ne razumijem pitanje...
      mislisš zašto radim superserije? ako da moja odgovor je zato jer mi tako nekako najbolje odgovara, a zašto ne?

      Comment


      • #4
        Loše si ovo posložio. Ako su već to neke 3x5 serije onda njih radi bez supersetova jer su to submaksimalna opterećenja i nema smisla ih stavljati u SS. Chinups 3x3? Ako ti već ne idu poradi malo na njima ili ih zamjeni nekom drugom vježbom za leđa. Ima još propusta, ali da ne razlažem ostale stvari samo ću ti reći. Ako nemaš iskustva u teretani uzmi trenera (online ili pravog u teretani) da ti pokaže osnove ili ako nemaš novca uzmi bolje kostur nekog dobrog programa i ubaci par accessorie vježbi po svom izboru. Javi se na PM za više detalja ako hoćeš nekog trenera koji zna šta radi.

        Comment


        • #5
          Trudim se pisloziti full body trening sto bolje a full body treningi mi dobro leze i volim ih raditi, tijelo mi se dobro oporavlja, da to za prvu vjezbu squat sam ostavio sam bez superseta isto tako pocetne vjezbe za srijedu i petak
          Sta se tice chinupsa, mislio ssm raditi s opterecenjem a ne zbog toga da mi leze , ane kuzim zasto ne raditi antagoniste , nigdje nisam vidio da ljudi ne preferiraju to
          Sto jos ne smatras dobrim u programu

          Comment


          • #6
            Antagonisti nije problem da se koriste. ali se rade često u istim ili sličnim omjerima broja ponavljanja. Ako hoćeš dobar FB program uzmi Jason Blaha ICF program i radi njega. Pokrivene su ključne stvari u njemu.

            Comment


            • #7
              Slazen se s rzamijem, icf novice 5x5 je najbolja opcija daleko.

              Comment


              • #8
                Odličan izbor vježbi. Ono što su ostali napisali slažem se, nemoj ih raditi u supersetu. Što se tiče izbora vježbi super je jer su pretežno kompleksne i ovakav trening tri puta tjedno je nešto što sam proučavao i proučavam još uvijek nakon godina prakticiranja split treninga. Superset treninge ubaci tek kada budeš radio neku vrstu definicije da skratiš vrijeme treninga, ali onda neka bude ipak split trening a ne full body.

                Ako želiš još doraditi svoj program pročitaj članak na T-nationu na temu full body hypertrophy workout.

                Comment

                Working...
                X