Announcement

Collapse
No announcement yet.

Povratak treninzima nakon 10 godina (muškarac, 35 godina)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Povratak treninzima nakon 10 godina (muškarac, 35 godina)

    Pozdrav svima. Evo mene ponovno ali ovaj put je konačna odluka da se vraćam teretani jer eto prisiljen sam od strane doktora radi srca i drugih stvari da moram pod hitno. Pa sam odlučio vratiti se nazad klasičnoj teretani i vježbama.

    Prije sam bio jako aktivan do neke 25-te godine život, prehrana, treninzi dva puta nekad dnevno itd. Sada u 35oj godini što sam a što prisilom doktora vraćam se treninzima i prehrani. Oko prehrane sve mi je jasno i nema potrebe izmišljat previše, samo me zanima što se tiče treninga. S obzirom da 10 godina nisam ništa posebno aktivno radio, a posljednje 3 godine doslovno svaki dan provedem za stolom dnevno 8 sati minimalno, s kakvim treninzima mi je najbolje početi? Nije mi u cilju smršaviti niti definicija posebno, nego čisto bih htio povratiti neku mišićnu masu od prije i ostati što aktinviji.

    Da li je bolje da idem tipa 3-4 puta tjedno i radim samo vježbe s što manje ponavljanja ali više kila (mrtvo, bench itd) ili drugačije? Hvala puno svima na odgovorima.

    Ovo je moje stanje prije, sada sam trenutno kao prva slika ako ne i gori https://forum.building-body.com/file...photoid=517827

  • #2
    Poz i dobro nam se vratio, i treninzima. Možeš 3-4 treninga tjedno laganini, desetak ponavljanja po seriji i ubaciti malo brzog hodanja, sasvim dovoljno za održavanje...
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Hvala ma ne bi se ja vracao bas ali doktor rekao ukoliko mi se stanje ne poboljsa da ce morat javiti i osiguravajucoj kuci pa ce rata skociti par stotina eura gore tako da nije mi bas svejedno haha.

      Sto se vjezbi tice? Samo da se fokusiram one vecinom za cijelo tijelo ili da si napravim normalan trening i odvajam po grupama? Iskreno poznavajuci sebe i od prije vratit cu se ja pravim treninzima u 3 mjeseca bez problema, zajedno sa prehranom. Ja sam bio na starom forumu onaj sto je bio na posnom siru oko 5 mjeseci skoro svakodnevno uz koji komadic mesa i rize ponekad

      Comment


      • #4
        Da.. keep it simple.

        Najbitnija stvar od svega je da krenes odmah i bez izgovora..

        Sto god da krenes radit, bit ce vise od onoga sto si radio do sada i dovelo je do trenutne situacije.

        Ja bi se isto slozio sa nekim fullbody i uglavnom sto je vise moguce slozenih/kompleksnih pokreta
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #5
          Moze, napravit cu si nekakav program i onda se drzat toga par mjeseci pa javim rezultate prehranu cu bazirati vise na proteinima prvo pa cemo vidjet kasnije. Jedno pitanje, znam da to prije 10 godina nije bilo problem, ali neznam jel nekakvo novo "istrazivanje" izaslo u medjuvremenu, dali mogu nastaviti i dalje piti Cola Zero / Pepsi Max (no sugar). To je moja ovisnost jedino, DOSLOVNO pa nista slatko nikad ne jedem niti nista, ali hladna pepsi max (bez secera) je ono sto me drzi ne pijem kavu, ne pusim niti pijem alkohol UOPCE cijeli zivot, jedino eto te zero i max ne mogu se odreci

          Comment


          • #6
            Btw mislio sam ovaj poceti pratiti 12 tjedana za pocetak, 3 dana u tjednu je sto mi odgovara, s tim da bih ja vjerojatno ubacio jos 1/2 kick boxing na vreci s obzirom da sam to trenirao a kao trening ovoga se drzao, mislis da je to ok za mene?

            https://www.muscleandstrength.com/wo...orkout-routine

            Ako trebam platiti za savjet slobodno mi posalji u inbox.

            Comment


            • #7
              Ovisno o kakvim kolicinama pricamo.. ja pijem kada mi dode i ne vidim to kao problem.

              Mnostvo toga nije lose gdje postoji umjerenost.

              Ni previse vode nije zdravo.

              Cini se trening uredu.

              Kao sto rekoh, s cime god da krenes, samo kreni i budi kontinuiran i rezultati ce doc.

              Toliko dugo si van aktivnosti da ce bilo kakva aktivnosti i promjena nosit rezultate

              Online Transformacijski Specijalist:
              Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
              Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
              Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
              Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
              ->
              http://www.fgfitness.uk
              GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

              Comment

              Working...
              X