Announcement

Collapse
No announcement yet.

LI cardio na masi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LI cardio na masi

    odlucio sam kada krenem na masu svako jutro raditi nataste LI cardio zbog:

    Originally posted by t111
    ok, prije nego se obrusite na mene moram reci da sam jedan od zagovornika teorije da je nemoguce istovremeno imati masu i definiciju.

    ali, pala mi je jedna ideja na pamet kojoj ne mogu naci manu, a nakon sto sam pitao vlasnika teretane i trenera tihomira kuljisa (europski prvak iz 1992.) cije je znanje na razini bilo kojeg profesionalca koji zna sto prica, on je potvrdio i cak razjasnio moju ideju.

    moje pitanje je bilo:
    da li je moguce ujutro na prazan zeludac raditi LI cardio i time gubiti masti, a kasnije tokom dana napraviti suficit kalorija potreban za anabolizam?
    visak kalorija ce se spremiti u masti, ali taj mali visak masti ce se upravo potrositi drugo jutro za vrijeme LI cardia.
    dakle, moja ideja nije klasicna definicija, nego vise odrzavanje odredjenog postotka BF-a, uz istovremeno povecanje mase.
    njegov odgovor (koliko sam zapamtio):
    ljudi cesto zloupotrebljuju rijec masa i tako imas cak i profesionalce koji za vrijeme mase izgledaju kao debele svinje i takvih je 90%. ostalih 10% su builderi koji balansiraju prehranu i koriste tocne matematicke izracune kalorija potrebnih za istovremeno izradjivanje misica i odrzavanje BF-a ispod granice 8%, a neki uspijevaju odrzavati BF cak i ispod 6%.
    ------

    nesto sam i izostavio, ali nacelno je to to... bit je izracunati dnevnu potrosnju kalorija, te imati minimalan suficit.

    p.s ako postoji bolji pdf za ovu temu, molim modove da je premjeste

    ono sto me zanima, da li se nakon nekog vremena tijelo navikne na LI cardio ujutro i on nema efekta?
    nema mi logike kako bi se tijelo naviklo na ikakvu aktivnost jer svaka aktivnost mora dobiti energiju...
    ali, mozda vi imate kakvo objasnjenje.
    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

  • #2
    Re: LI cardio na masi

    Originally posted by t111

    ono sto me zanima, da li se nakon nekog vremena tijelo navikne na LI cardio ujutro i on nema efekta?
    nema mi logike kako bi se tijelo naviklo na ikakvu aktivnost jer svaka aktivnost mora dobiti energiju...
    ali, mozda vi imate kakvo objasnjenje.
    Slažem se.

    Plan ti je dobar, samo izvedba će biti malo teža.

    A ovo za 90% debelih bildera u vansezoni se malo zajebao, skoro svi su u dobroj formi.

    Comment


    • #3
      Re: LI cardio na masi

      ovisi kaj je za tebe ''dobra forma''... BF 20-25 na pro meni nije dobra forma...
      prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

      Comment


      • #4
        Re: LI cardio na masi

        Vidiš, mene je uvijek zanimalo da li je to moguće. Barem, u teoriji, dobro i logično zvuči. Ne preostaje drugo nego da probaš i javiš rezultate!
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #5
          Re: LI cardio na masi

          Kao sto kazes, ne vidim kako bi se tijelo naviklo na aktivnost. Mozda eventualno moras s vremenom pojacavati intenzitet da bi se odrzalo na 65% otkucaja, ali da ce skroz iskljuciti sagorijevanje, ne bih rekao.
          Ako te zanima neka lean masa, meni se jos svidja ovaj pristup sto je Pergam na teretana.net bio napisao:

          Vec neko vreme sa klijentima i licno isprobavam princip cik/cak mase.

          O cemu se radi?

          Period od nekih 6-12 nedelja mase (zavisno od individualne sklonosti prema talozenju sala) se prekida sa nekih 10-15 dana brutalne definicije.

          Za 10-15 dana takve defke se da pocistiti 2-3kg sala bez gotovo ikakvog gubitka misica i snage. I posle sledi nastavak mase. (evo, pitajte Ninju Cool )

          Korist je visestruka: Naime, pored manjeg ukupnog dobitka sala, zbog prilagodjavanja metabolizma na ciklus masa/defka, ukupna kolicina hrane potrebna za rast je manja, jer taman kad dodjes do nekih 3500kcal i pocinje borba sa rastom, i moras povecavati na 4000 i preko, preseces sa 15 dana dvostruko manjeg unosa (iz proteina, gotovo iskljucivo) i posle opet rastes sa 2500kcal. I tako u krug.

          Rezultati su za sada zapanjujuci, to je prakticno "lean gain", ali se opet svodi na dobijanje sala i skidanje sala, samo su ciklusi kraci. Isti princip primenjujem i na definiciji, samo obratno. Svakih 3-4 nedelje definicije, prekinem sa 10-15 dana "mase"!

          Ali lean gain all the time - pa to je jednostavno utopija. jbg ali tako je! Smile
          Stoji to da nije neka klasicna lean masa, ali brze se izmjenjuju ciklusi mase i definicije, pa vjerujem da ce u konacnici biti tu negdje sto se tice BF-a.
          My Karma ran over your Dogma.

          Comment


          • #6
            Re: LI cardio na masi

            Originally posted by salemetal
            Originally posted by t111

            ono sto me zanima, da li se nakon nekog vremena tijelo navikne na LI cardio ujutro i on nema efekta?
            nema mi logike kako bi se tijelo naviklo na ikakvu aktivnost jer svaka aktivnost mora dobiti energiju...
            ali, mozda vi imate kakvo objasnjenje.
            Slažem se.

            Plan ti je dobar, samo izvedba će biti malo teža.

            A ovo za 90% debelih bildera u vansezoni se malo zajebao, skoro svi su u dobroj formi.
            normalno da nisu u dobroj formi
            "nema definicije bez mase ni mase bez definicije"
            Originally posted by Jurica
            ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

            Comment


            • #7
              Re: LI cardio na masi

              Originally posted by giusseppe7777

              normalno da nisu u dobroj formi
              "nema definicije bez mase ni mase bez definicije"
              Tvoji komentari kod mene lagano izazivaju neku vrstu psihičke mučnine.

              Comment


              • #8
                Re: LI cardio na masi

                za moj pojam si ti totalno neupućen i brljaš totalne bezvezoštine...
                prvo za onaj jelovnik Jadrana damjanovića pa sad za ovo...
                tamo san ti odgovorije pa nisi nista komentira...mudrače...daj se zakopaj...
                Originally posted by Jurica
                ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                Comment


                • #9
                  Re: LI cardio na masi

                  Originally posted by giusseppe7777
                  tamo san ti odgovorije pa nisi nista komentira...mudrače...daj se zakopaj...
                  Tamo si napisao isto nešto netočno čini mi se. Preporučujem ti na proučiš malo androgene receptore i njihovu funkciju, ako si mislio na njih.

                  Comment


                  • #10
                    Re: LI cardio na masi

                    Originally posted by salemetal
                    Originally posted by giusseppe7777
                    tamo san ti odgovorije pa nisi nista komentira...mudrače...daj se zakopaj...
                    Tamo si napisao isto nešto netočno čini mi se. Preporučujem ti na proučiš malo androgene receptore i njihovu funkciju, ako si mislio na njih.
                    da netočno je
                    kako ti se može činit ako ti to znaš sve...
                    ma neman zivaca ni volje s tobon raspravljat...aj bog!
                    Originally posted by Jurica
                    ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                    Comment


                    • #11
                      Re: LI cardio na masi

                      uveliko su pocele svadje na forumu ovo nevodi nikud
                      bolje vam je da ste meni ostavili komentar na fotke nego bezveze se prepucajete,
                      jbga ljudi svi grijesimo, ovde smo da iskazemo misljenja i bacimo koji "koristan savjet a ne da se prepucajemo jedni sa drugima
                      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                      Comment


                      • #12
                        Re: LI cardio na masi

                        Obicno je najgadniji period na pocetku ljeta kad svi krecu na defku pa je tu i deficit u prici
                        My Karma ran over your Dogma.

                        Comment


                        • #13
                          Re: LI cardio na masi

                          http://www.building-body.com/povecan...-i-kardio.html

                          kao da me netko cuo...
                          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                          Comment


                          • #14
                            Re: LI cardio na masi

                            Pošto ujutro obično jedem voće, da li je nakon jutarnjeg LI cardia dobro jesti voće ?

                            Comment


                            • #15
                              Re: LI cardio na masi

                              Kad je bolje radit cardio na masi? nakon treninga odma, posebno ili ujutro natašte pa nadoknadit suficitom?
                              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                              Comment

                              Working...
                              X