Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dva puta na dan trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dva puta na dan trening

    Zdravoo forumasi...... pokusavao samo naci da li ima ova tema da je ne ponavljam dva puta al nisam mogao naci....

    moje pitanje vama je da li je dobro ili ne trenirat dva puta na dan tj ujutro i navece za dobijanje mase.... i ako jest kakav trening napravit sebi jer prvi put dolazim u kontakt sa ovakvim treningom...

    Hvala i pozzz
    Work hard or go home

  • #2
    Re: Dva puta na dan trening

    pa moras se prvi put susrest, jer niko ne trenira 2 puta dnevno,
    sem pro raje, a i to su rijetki slucajevi,

    to ti nevalja za misicnu masu nikako, moras optimalan odmor pruzit tijelu kako bi misici narasli, oni ne rastu dok treniras, citaj forum nadji sebi sastavi kakav trneing, ima kolko hoces primjera
    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

    Comment


    • #3
      Re: Dva puta na dan trening

      Ajde kad već očeš, izvoli. Javi nam jer si uspio tjedan dana izdržat.

      http://www.building-body.com/Arnoldov_d ... ening.html
      The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

      Comment


      • #4
        Re: Dva puta na dan trening

        kakav dupli trening,u roku brijem par dana vec ces se osjecat pretrenirano(nadi na forumu pretreniranost),uzmi neki klasicni trening koji ti odgovara i rokaj...neces nista brze napredovati od nekog tko trenira jedanput dnevno tim nacinom treniga...takav tip treniga je za profice koji znaju sta rade i sto zele postici takvim rezimom treniranja...
        Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

        Comment


        • #5
          Re: Dva puta na dan trening

          Ako ti je sve posloženo tip-top (tu mislim na prehranu, odmor, suplementaciju ali i "suplementaciju" ), je moguće. Naišao sam na jednom drugom forumu na postove dečka koji je ili još uvijek trenira 2 puta dnevno (natjecatelj) i brutalno izgleda. Samo što ti treninzi onda ne bi smjeli biti dulji od 30-45 minuta. Iskreno, ako nisi već dugo u ovome, ne koristiš "suplemente" ja ti ne bi preporučio to. Rađe si uzmi neki 4-dnevni upper-lower split, pa sve mišićne skupine pogodiš 2 puta tjedno.

          Comment


          • #6
            Re: Dva puta na dan trening

            Za naturalce nije dobro dvaput dnevno trenirati.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Dva puta na dan trening

              probao sam ovaj arnoldov double split trening, malo samnjio vježbe, ali opet, strah me je pretreniranosti... mislim na dan treninga za noge odradit samo njega, a prsa posebno, s time da drugi trening dodam neki kratki (od 20 minuta, superserije, svašta nešto). jel to valja... hvala i pozz
              No pain, no gain...

              Comment


              • #8
                Re: Dva puta na dan trening

                Ja sam probao nekoliko tjedana trenirati dvaput dnevno onako kako preporučuje C. Thibaudeau u "Black Book of Training Secrets" ali sam se vratio na staro jer nisam vidio neku razliku, a zapravo potrošiš više vremena. Tu se trenira ista mišićna grupa ujutro i navečer. Za one koji nisu upoznati evo izvatka iz knjige:

                "I prefer to do the same amount of work (or only slightly more) in two short sessions than in one big workout. There are several advantages to this:

                1. It’s harder to loose motivation, being in the gym for only 25-30 minutes doesn’t give you time to get bored!
                2. Your overall work quality is much higher. By splitting your workload in two daily sessions you are fresher for the second half of the workout, which means greater gains.
                3. You burn more calories. A recent study by Almuzaini et al. (199 found that when the same volume of work is divided into two sessions, the total amount of calories burned is greater (mostly due to a higher, more sustained post-exercise oxygen consumption). So for individuals wanting to gain a lot of muscle, this will make it possible to eat more good food without gaining as much fat. And for individuals looking to get ripped, well, the advantage is self-evident!
                4. When you perform the same amount of work divided into two sessions you can recover faster from the workload and thus progress at a more rapid pace.
                5. Fast-twitch individuals and peoples with an efficient nervous system seem to respond much better to split training than to one, longer session.
                6. You can see twice as many vixens in the same day!

                Now, twice-a-day sessions seem to be the Holy Grail and in some sense it can be. However it’s easy to abuse such a method. Many peoples will make the mistake of actually doubling their workload, doing two big sessions instead of two small ones. This is one of the fastest ways to stagnation. When doing twice-a-day sessions the first workout should be no longer than 30-40 minutes and the second one between 20 and 30 minutes in length.

                Another classic mistake is to work on the same physiological facet in both sessions. To make the most out of twice-a-day sessions you should vary the type of demand you place on your body. I found that having a functional emphasis in the morning session and a structural emphasis in the evening session to be the best way to train.

                A final mistake that peoples make is to work different body parts on each of the two sessions of a same day. This is a mistake. All it does is actually reduce the recovery time that each muscle group receives (each muscle’s turn comes back faster). Furthermore, since you only use a very low volume of work at each session, doing different body parts on each session will actually reduce the training effect."
                Željezo mi je u krvi!

                Comment


                • #9
                  Re: Dva puta na dan trening

                  Možeš, samo je pitanje da li ti to treba omjer uloženo/dobiveno u odnosu na jedan trening dnevno je mizeran, budući da ne znam na kojoj si razini, veoma je upitno koliko bi ti bio u stanju iskoristiti prednosti takvog treninga(kako bi ga uopće sastavio), neke prednosti koje ja vidim je da bi mogao 2 puta dnevno iskoristiti priliku da tijelo nahraniš nakon treninga, kada je najpovoljniji trenutak radi hormonalne situacije u tijelu, još jedna od prednosti bi bila da bi tijelo imalo više vremena za oporavak, ovdje sam mislio u slučaju da se radi 5 treninga tjedno, umjesto da se radi svaki dan po jedan radilo bi se pon-2, srijeda-1, petak-2. Po meni ovo nije potrebno, rađe 3 dana u tjednu po jedan trening, osnovne vježbe, FB, dodati koju izolaciju na mišić koji zaostaje.
                  Ja sam radio jedan period 2 treninga dnevno, al je razlog bila definicija, i zato jer sam imao viška vremena, a mrsko mi bilo raditi klasični cardio.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Dva puta na dan trening

                    Kaze mi stari da dok je on trenirao (tada je u ZGu bila valjda samo jedna teretana kod Doma Sportova xD), da su po 3 puta dnevno krace treninge radili...
                    To je nesto skroz suprotno onome sto se danas radi, a lagao bih kada bih rekao da nisu imali rezultate... +nikakva suplementacija, samo jaja, ribice iz konzerve i puno, puno mlijeka
                    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                    Napreduje se... Avatar^^

                    Comment


                    • #11
                      Re: Dva puta na dan trening

                      ako ti je stari bio u metalca, onda je bilo nekih dodataka uz prehranu...

                      Comment

                      Working...
                      X