Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening u jutro bolji jer misic nije pod stresom i odmoran?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening u jutro bolji jer misic nije pod stresom i odmoran?

    Posto sam srednjoskolac i druga sam smjena nepreostaje mi nista drugo nego da radim u jutro tj. pocetak treninga oko 9:30.

    Dobio sam komentare da je trening u jutro bolji jer misic nije pod stresom i jer je odmoran,,ali nisam siguran u te tvrdnje.

    Vase misljene
    Budi broj ili statistika.......Sam odluci........

  • #2
    Re: Trening u jutro

    Nije dobro vjezbati odmah ujutro zbog kraljeznice. Kada se ujutro probudite, viši ste nego kad navečer legnete. To je zato što su diskovi hidrofilni, tj. navlače vodu. Diskovi preuzimaju amortizaciju raznih vibracija, udara i opterećenja kojima je izložena kralježnica tokom dana. Za vrijeme odmora događa se rehidracija koluta cime oni "primaju" tekucinu, a čovjek je ujutro viši za otprilike 15 milimetara. Problem je u tome sto su ti diskovi pod pritiskom kao baloni i svako ekstremno savijanje kralježnice radi dodatni pritisak na njih. Nakon neki 1-2h smanji se kolicia tekucine i time i mogucnost ozljede. Posebno bi trebalo izbjegavati trbusnjake i ostale vjezbe u kojima dolazi do rotacije kraljeznice.
    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

    Comment


    • #3
      Re: Trening u jutro

      Ne znan koliko je stetno sta ti je malo vode u diskovima.
      Cak sam citao negdje da je pozeljnije vjezbat ujutro jer ti jos ostaje kao malo hormona rasta u tijelu koji se luci tijekom noći.
      Arena

      Comment


      • #4
        Re: Trening u jutro

        Optimalno vrijeme za vježbanje je između 11-14h...jedan od razloga taj da je metabolizam tada na svojoj "radnoj temperaturi"...
        Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

        Comment


        • #5
          Re: Trening u jutro

          Može se vježbati ujutro, ali treba proći barem 2 sata od ustajanja do treninga.

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Trening u jutro

            Originally posted by VelikiBlek
            Optimalno vrijeme za vježbanje je između 11-14h...jedan od razloga taj da je metabolizam tada na svojoj "radnoj temperaturi"...
            ovisno o tome kada se probudis
            netko se budi u 1 poslije podne
            netko u 5 ujutro
            mislim da je kelly pogodio ipak brojku
            2 do 3 sata poslije ustajanja
            Originally posted by servantess
            Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

            Comment


            • #7
              Re: Trening u jutro

              jednom sam pročitao negdje da je za ljude koji se normalno ustaju ujutro na posao i ostale dužnosti, znači najkasnije do 8 najbolje vrijeme za vježbati oko 17h
              http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

              Comment


              • #8
                Re: Trening u jutro

                Originally posted by Joe
                jednom sam pročitao negdje da je za ljude koji se normalno ustaju ujutro na posao i ostale dužnosti, znači najkasnije do 8 najbolje vrijeme za vježbati oko 17h
                uuuu
                tad idem spavat prvi put
                Originally posted by servantess
                Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                Comment


                • #9
                  Re: Trening u jutro

                  Originally posted by Mario1707
                  Originally posted by Joe
                  jednom sam pročitao negdje da je za ljude koji se normalno ustaju ujutro na posao i ostale dužnosti, znači najkasnije do 8 najbolje vrijeme za vježbati oko 17h
                  uuuu
                  tad idem spavat prvi put
                  i ja tu negdje

                  znaci meni je optimalno na trening oko 3 ujutro

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening u jutro bolji jer misic nije pod stresom i odmoran?

                    ja ako se nisan naije vec 2-3 puta do treninga i probudije 100% i popije 2 kafe ne mogu trenirat....iako san nekoc bije prisiljen renirat ujutro, pa sad mogu vidit koja je razlika
                    Originally posted by Jurica
                    ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening u jutro

                      Originally posted by VelikiBlek
                      Optimalno vrijeme za vježbanje je između 11-14h...jedan od razloga taj da je metabolizam tada na svojoj "radnoj temperaturi"...
                      ma je vraga

                      ko što kaže Joe, ja sam tako isto negdje pročitao da je najbolje vrijeme za trening oko 18h no... nemaju svi iste životne navike i ritmove spavanja/budnosti.

                      ako pogledaš da je metabolizam iz jutra prema sredini dana najaktivniji čemu ga onda još dodatno ubrzavati težinskim treningom i "potrošiti" kartu ubrzanja metabolizma u to vrijeme kad bi recimo mogao ga odradit popodne, predvečer i dati još jedan kick metabolizmu
                      https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                      Overload Strength team

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening u jutro

                        Originally posted by Dehydronator
                        Originally posted by VelikiBlek
                        Optimalno vrijeme za vježbanje je između 11-14h...jedan od razloga taj da je metabolizam tada na svojoj "radnoj temperaturi"...
                        ma je vraga

                        ko što kaže Joe, ja sam tako isto negdje pročitao da je najbolje vrijeme za trening oko 18h no... nemaju svi iste životne navike i ritmove spavanja/budnosti.

                        ako pogledaš da je metabolizam iz jutra prema sredini dana najaktivniji čemu ga onda još dodatno ubrzavati težinskim treningom i "potrošiti" kartu ubrzanja metabolizma u to vrijeme kad bi recimo mogao ga odradit popodne, predvečer i dati još jedan kick metabolizmu
                        Istina ...brijem da se prosječan čovjek ustaje oko 8,30-9h...a ne u 12h po tvojoj teoriji, osim ako si bodybildrčić koje mu je jedina briga u životu hrana i željezo
                        Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Trening u jutro bolji jer misic nije pod stresom i odmoran?

                          meni najvise pase trenirat oko 6 popodne...
                          Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trening u jutro bolji jer misic nije pod stresom i odmoran?

                            bas imam neku ideju pa ak neko ima iskustva ili kakva saznanja vezana uz to nek pomogne. ovako, treniram tajlandski boks i idem u teretanu i nikak al apsolutno nikak ne uspijevam biti pun energija na oba dva treninga u jednom danu i ne namjeravm smanjivati treninge pa sam dosao do ovak nekakve ideje.
                            5:00 dizanje
                            6:30 odlazak u teretanu na biciklu
                            7:00-9:00 trening plus tusiranje
                            11:00-15:00 posao
                            15:00:20:00 spavanje
                            21:00-23:00 tajlandski
                            24:00-5:00 spavanje
                            ovak bi 2 puta na dan spavao pa bi kao regeneracija trebala biti bolja i na taj nacin smatram da bi bolje mogao trenirati. jer ja kad dodem na trening tajlandskog jednostavno sam prestrgan da bi trening napravio kak spada. vec me sve boli, od umora mi koncentracija nije na razini spor sam i fali mi eksplozivnosti jednostavno to nije to. umjesto da treniram gledam samo kako da zabusavam kad trener gleda u drugu stranu. kad mu kazem da sam vec imao trening snage i pitam dal bi mogao malo slabije raditi snagu na kraju treninga ne nailazim na razumjevanje nego me iscipelari
                            Imam disleksiju

                            Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells

                            Comment


                            • #15
                              Re: Trening u jutro bolji jer misic nije pod stresom i odmoran?

                              Ruky ne možeš kao naturalac raditi i imati dva treninga dnevno...moraš što više jesti i spavati ako već imaš takav ritam...

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X